Autor Wątek: [NGD] Les Paul Supreme made in China :)  (Przeczytany 49880 razy)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ja to czułem ;D  od zawsze, od kiedy Ciebie poznałem wiedziałem, ze mógłbym Ciebie adoptować Niedziu ;D

Ja do dzisiaj nie rozróżniam główek Gibsona i nie miałbym pojęcia która jest która, który to oryginała a który nie. Nigdy do takich pierdół nie przywiązywałem wagi i widząc taką jak głowy do głowy ;D by mi nie przyszło widząc papiery i kejs ze to tak doskonała podróba. Pamiętając Panasoaniki szukałbym raczej napisu typu  Gibsun Gubson ale nie doszukiwałbym sie czego innego. Więc osobiście rozumiem ten wątek dyskusji. Kupując samochód od autoryzowanego dealera jest dokładnie tak samo jak to opisał mój przyszywany pasierb :P
Co do wycieczek po zmroku to już nawet sie nie wypowiem bo... ech  :headache:

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
strasznie byłem ciekaw jakości tych gitar - sam miałem plan , aby nabyć kopię jakiegoś wiosła i zrobić test

nie wiem czy ci gratulować czy nie hehehe.... bo tak dziwnie gratulować z premedytacją zamówionej chińskiej kopii , ale jak jest to jak piszesz fajne wiosło to by raczej wypadało pogratulować dobrego zakupu

całej reszcie pogratuluję też .... każdemu się należy ....
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Ad bezpieczeństwa zakupów w sklepach - podobno w niektórych sklepach muzycznych trafiały się chińskie podróbki shure'ów :D. Jak chciałem kupić sobie drugiego sm57 to przewertowałem ze 20 stron w internecie, na allegro natychmiast wypatrzyłem, że ponad połowa wystawionych aukcji to najprawdopodobniej podróby (w tym nowe mikrofony). W końcu znalazłem znajomego, który sprzedawał z papierami (włącznie z dowodem zakupu ze sklepu). Mimo, że znajomy, że papiery z Guitar Centera to i tak sprawdzałem czy to oryginał. Taka paranoja. I teraz ciekaw jestem ilu z was ma świadomość istnienia podróbek mikrofonów na tak dużą skalę i odróżni oryginał od kopii. Różnią się kilkoma szczegółami, dla laika wyglądają tak samo.
 
No więc wszyscy ci, którzy w jakikolwiek sposób usprawiedliwiają ten proceder z podrabianiem papierów i loga - wkrótce będziecie mieli to samo z gitarami, rynek zasyfiony podróbami na tyle, że nawet ze sklepów będzie strach coś kupić. I nie mówię tu tylko o gitarach, ale o przetwornikach wymontowanych z "Gibsona" z logo "Gibsona" itp.

Offline 13thsilent

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Cóż za polemika.
Ileż emocji.

Szkoda że niektórzy, (np. monsieur Radek M. żeby nie szukać daleko) nie są w stanie dyskutować na pewnym poziomie. Czy chamskie odzywki powodują że czujesz się fajniejszy?

Tak swoją drogą pewnie bolałaby pupa gdyby jednak chiński Gibsun zabrzmiał lepiej niż amerykański PRS CU22? ;)
Widziałem Gibsony Supreme grające gorzej niż niektóre Hagstromy więc nie mitologizujmy tak amerykańskich producentów, chińskie rączki potrafią wyprodukować niezłe instrumenty :)

1)Sprzedawanie podróbek jako oryginałów to pedalstwo ,które winno być karane chłostą i kastracją. 
2)To glowa-glowa dokonał zakupu i to wyłącznie jego problem jak się z tym czuje i czy mógł lepiej zainwestować pieniądze. Być może jest to naprawdę udana gitara. Jeżeli tylko podoba się właścicielowi to wszystko "gra".
3)Tak długo jak gitara znajduje się w jego posiadaniu, nic Wam do tego w jaki sposób ją wykorzysta- będzie grać czy podziwiać wiszącą na ścianie. Dywagowanie czy za 10 minut nie znajdzie się na allegro mija się z celem, bo może jednak się nie znajdzie. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyście, w duchu praworządności, monitorowali serwisy aukcyjne i zgłaszali wszystkie podróbki.
Nie jest chyba trudno sobie wyobrazić że jeżeli ktoś zauważy gitarę w bardzo okazyjnej cenie, nie jest bardzo chętny do dzielenia się tym faktem szerszej publiczności :P Jakie problemy z tego wynikają to już inna kwestia.
Cóż, kupowanie gitar za kilka tysięcy złotych bez zorientowania w temacie, ehhhh....

4)Zabawnie brzmią te wszystkie posty użytkowników przejętych "kradzieżą intelektualną":) Jestem pewien że napisały je osoby nieposiadające pirackiego Windowsa, filmów z torrentów, mp3, gier i oprogramowania :D

Pozdrawiam :)
All Your Base Are Belong To Us

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Zabawnie to brzmi taka wypowiedź jako pierwsza na na forum i od razu robiąca personalne wycieczki. Gratuluję  :headache:

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Czytając ten temat uzupełniłem sobie zapasy flejmu na najbliższy kwartał.
ależ wy kurwa ludzie jesteście sfrustrowani, że Wam się chce.

Offline 13thsilent

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Zabawnie to brzmi taka wypowiedź jako pierwsza na na forum i od razu robiąca personalne wycieczki. Gratuluję  :headache:

Nie wiem co w tym zabawnego ale cieszę się że się cieszysz.
Mam natrzaskać najpierw 1k postów żeby napisać że ktoś zachowuje się chamsko? 2k? 3k? A może po prostu Ty mi powiesz kiedy mogę napisać że coś mi się nie podoba?

Ludzie szanujcie się. Spierajcie się ale szanujcie.
All Your Base Are Belong To Us

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
No więc wszyscy ci, którzy w jakikolwiek sposób usprawiedliwiają ten proceder z podrabianiem papierów i loga - wkrótce będziecie mieli to samo z gitarami, rynek zasyfiony podróbami na tyle, że nawet ze sklepów będzie strach coś kupić. I nie mówię tu tylko o gitarach, ale o przetwornikach wymontowanych z "Gibsona" z logo "Gibsona" itp.

Dlatego trzeba osobiście jechac się do 3miasta i osobiście zamówić blackata/mayo/skervesena (kolejnosc alfabetyczna) u producenta. :D "O tempora, o mores!" będzie jak blackaty, mayo i skerveseny będą trzaskane w chinach.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Sorry, ale przy tak pojebanym rynku jak gitarowy, to była tylko kwestia czasu...
Czym jest uzasadnione płacenie 15K za wiosło?
Nawet Nexus doszedł do wniosku, że gitara nie może kosztować więcej, niż w granicach 5-6 tyś. maksymalnie.
Będzie jeszcze okazja o tym podyskutować, bo nie długo NGD, ale wpierw będzie "Work in Progres".
Jeśli dysponujemy obrabiarkami CNC i produkcja idzie w setki, tysiące egzemplarzy miesięcznie, co w przypadku dużych koncernów chyba nie jest jakimś specjalnym zaskoczeniem, to cena wiosła, która oscyluje w granicach 12K dla mnie jest jakąś paranoją.
Dobrze, że nasze rodzime manufaktury dostają dofinansowania z UE, bo rynek zachodni przy wydatnej pomocy Azjatów dziadzieje w postępie geometrycznym.

@głowa-głowa, ja mam wrażenie, że ty specjalnie zakładasz takie tematy, a potem siedzisz i odpowiadasz godzinami na maile z zapytaniami o konkretne podróbki znanych marek.
Nawet jeśli nie sprzedasz tego Gibosna i faktycznie zostaje u ciebie, to temat i tak miał tylko jeden cel. Takie moje zdanie.

Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Czytając ten temat uzupełniłem sobie zapasy flejmu na najbliższy kwartał.
ależ wy kurwa ludzie jesteście sfrustrowani, że Wam się chce.

Pogadamy za pare miesięcy jak zamówisz sobie tego ukochanego Skervesena a tu przyjdzie Ci chińska podróba :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
....
Dobrze, że nasze rodzime manufaktury dostają dofinansowania z UE, bo rynek zachodni przy wydatnej pomocy Azjatów dziadzieje w postępie geometrycznym.
.....

 :dobre:

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Śmiej się, śmiej. Nexus dostał 1.000.000 PLN! I jak? Dalej ci do śmiechu?
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Zabawnie to brzmi taka wypowiedź jako pierwsza na na forum i od razu robiąca personalne wycieczki. Gratuluję  :headache:

Nie wiem co w tym zabawnego ale cieszę się że się cieszysz.
Mam natrzaskać najpierw 1k postów żeby napisać że ktoś zachowuje się chamsko? 2k? 3k? A może po prostu Ty mi powiesz kiedy mogę napisać że coś mi się nie podoba?

Ludzie szanujcie się. Spierajcie się ale szanujcie.

Absolutnie nie, wpisałeś sie jedynie w ten poziom i pokazałeś swoją kulturę. Ani się nie przedstawiłeś ani dzień dobry ani kukuryku , tylko od razu zaczynasz nas pouczać, umoralniać . Słabe to jest, pomijając fakt ze wątpię iż jesteś kimś świeżym.
« Ostatnia zmiana: 06 Sty, 2013, 12:25:18 wysłana przez commelina »

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Czytając ten temat uzupełniłem sobie zapasy flejmu na najbliższy kwartał.
ależ wy kurwa ludzie jesteście sfrustrowani, że Wam się chce.

Pogadamy za pare miesięcy jak zamówisz sobie tego ukochanego Skervesena a tu przyjdzie Ci chińska podróba :D
To akurat kiepski przykład nie pasujący do tematu, bo głowa wiedział co zamawiał. Najważniejsze, że jest zadowolony. Graty! ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Tak swoją drogą pewnie bolałaby pupa gdyby jednak chiński Gibsun zabrzmiał lepiej niż amerykański PRS CU22? ;)

Nie zabrzmiałby.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Śmiej się, śmiej. Nexus dostał 1.000.000 PLN! I jak? Dalej ci do śmiechu?

Wiesz gdybym nie próbował i nie znał ludzi którzy podostawali to może bym sie nie śmiał. Zbyt długo zyję na tym świecie by wierzyć w świetego mikołaja. Owszem zajebiście ze dostał i zupełnie mu niezazdroszcze choc w 1mln bardzo wątpię bo zbyt mała firma itd itd , ale oczywiście wykluczyc nie mogę i nawet nie chce. Chwała mu za to. Ja nie mam na to ani "zdrowia" ani możliwości ze względu na zaległości w zusie. Lata kryzysu udało sie przetrwać, a państwo nic nie pomogło a jedynie podkłada kłody pod nogi, więc zgorzkniałem najwidoczniej, przestałem się łudzić ale sie nie poddałem. Nauczyłem sie jednego :chcesz liczyć ? to licz na siebie. no i może jeszcze kilku zyczliwych tobie ludzi.

Nie bez znaczenia jest też fakt ze nie dostajesz ot tak dofinansowania tylko zazwyczaj dostajesz zwrot połowy sumy netto. Różnie to oczywiście jest w różnych funduszach ale trzeba mieć sporo swojej kasy i czekać czasami długo ponad to co obiecywali zeby uzyskać zwrot. To wszystko nie jest takie proste i na pewno nie miał łatwej drogi Nexus ale jesli to "wytrzymał" to zuch facet.
« Ostatnia zmiana: 06 Sty, 2013, 12:36:40 wysłana przez commelina »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Taki powinien być symbol tego tematu:
Spoiler
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Cytat: Trzynasty
Nawet Nexus doszedł do wniosku, że gitara nie może kosztować więcej, niż w granicach 5-6 tyś. maksymalnie.

Stwierdził to po otrzymaniu dofinansowania z UE? LOL. A gdyby sam musiał wyłożyć bańkę, to nagle by się okazało, że gitara nie może kosztować mniej niż 6k.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Generalnie uwierzyłbym w 100 tys w 200 i 300 ale nie 1mln. . Znajomy lutnik owszem dostał ..30 kilka tysiecy.
Nie ma sensu wdawać sie tutaj w dewagacje co ile musi i powinno kosztować. Najlepszym sposobem jest zacząć coś samemu robić, zobaczyć ile to kosztuje pracy i wysiłku , zaangażowania finansów , upierdliwości klientów itd itd i wtedy oceniać co ile powinno kosztować. Nie handel, gdzie nie czujesz tego wysiłku i wkładu serca, tylko zamawiasz gdzies chooi wie gdzie u bezosobowego kolesia z którym w kurtuazyjny sposób macie siebie na wzajem w dupie, tylko "patrzac w oczy" klientowi odpowiadać własnym imieniem za to co sie samemu zrobiło w co zainwetsowałe się swoje cięzko zarobione pieniądze. Zapewniam Was to zupelnie inne uczucie i inna perspektywa patrzenia na świat.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Zobaczyłem właśnie jedno z wioseł głowy na alledrogo. W temacie jak i w opisie jest napisane wprost, że to kopia. Skąd wiecie jak to gra? Nie chce być złośliwy, lecz jestem ciekawy jak to wiosło wypada. Głowa można gdzieś ograć jakieś wiosło?
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline 13thsilent

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Absolutnie nie, wpisałeś sie jedynie w ten poziom i pokazałeś swoją kulturę. Ani się nie przedstawiłeś ani dzień dobry ani kukuryku , tylko od razu zaczynasz nas pouczać, umoralniać . Słabe to jest, pomijając fakt ze wątpię iż jesteś kimś świeżym.

Primo- jeżeli Twoim zdaniem nazywanie chamstwa chamstwem jest wpisywaniem się w jego chamskość to gratuluję :D Jesteś przezabawny :) Poważnie.

Nikogo nie próbuję umoralniać, bo jeżeli do tej pory nie nauczono Ciebie (czy kogokolwiek innego) uprzejmości to ja nie mam zamiaru bić głową w ścianę.

Secundo- przedstawiam się osobom, z którymi się zapoznaję, nie anonimowym nickom. Nie jesteś osobą, która mogłaby uczyć dobrego wychowania, więc proszę odpuść sobie :) Dla pocieszenia- pozdrowiłem Cię :)
Jeżeli jesteś tak bardzo dociekliwy do przedstawiłem się jeszcze na poprzednim koncie, które zaginęło w mrokach dziejów przed 2008 :P

A teraz nie pisz już proszę do mnie :)
Dzięki :)
« Ostatnia zmiana: 06 Sty, 2013, 12:53:48 wysłana przez 13thsilent »
All Your Base Are Belong To Us

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Absolutnie nie, wpisałeś sie jedynie w ten poziom i pokazałeś swoją kulturę. Ani się nie przedstawiłeś ani dzień dobry ani kukuryku , tylko od razu zaczynasz nas pouczać, umoralniać . Słabe to jest, pomijając fakt ze wątpię iż jesteś kimś świeżym.

Primo- jeżeli Twoim zdaniem nazywanie chamstwa chamstwem jest wpisywaniem się w jego chamskość to gratuluję :D Jesteś przezabawny :) Poważnie.

Nikogo nie próbuję umoralniać, bo jeżeli do tej pory nie nauczono Ciebie (czy kogokolwiek innego) uprzejmości to ja nie mam zamiaru bić głową w ścianę.

Secundo- przedstawiam się osobom, z którymi się zapoznaję, nie anonimowym nickom. Nie jesteś osobą, która mogłaby uczyć dobrego wychowania, więc proszę odpuść sobie :) Dla pocieszenia- pozdrowiłem Cię :)

A teraz nie pisz już proszę do mnie :)
Dzięki :)

No widzisz czyli dajesz nam w piękny sposób dowód na to jak nas ignorujesz . Na tym forum mamy cos takiego jak powitalnia , to takie drobiazgi, ale jak mówią czym skorupka za młodu ...
Nie musisz mi za nic dziękować.

Offline 13thsilent

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Proponuję żebyś zapoznał się ze znaczeniem słowa "ignorować" bo widzę żeś nieoczytany. Gdybym Cię ignorował to nie czytałbyś teraz wiadomości skierowanych do Ciebie, prawda? :)
Podesłać Ci link, czy sam sobie poradzisz? :)

Widziałem co macie na forum, zwłaszcza w tym lub podobnym topicu więc wiesz .. :)
Nie rozśmieszaj mnie z tymi drobiazgami :D
Przywitałeś się pisząc pierwszy post dzisiaj? Może wczoraj? Zdajesz sobie sprawę że zgodnie z Savoir-vivre powinieneś był to zrobić? A może w swoim pierwszym poście przedstawiłeś się imieniem i nazwiskiem? Nie udawaj peona nie rozróżniając internetu od relacji międzyludzkich w rzeczywistości :)

Nie doczytałeś pewnie że miałem już tutaj konto i wtedy napisałem "witam wszystkich"? :)
Masz rację, nie ma Ci czego dziękować.
Ponawiam prośbę abyś nie pisał do mnie już swoich mądrości, bo mimo że Twoje, żadne z nich mądrości :)

Pozdrawiam serdecznie :)

« Ostatnia zmiana: 06 Sty, 2013, 13:17:07 wysłana przez 13thsilent »
All Your Base Are Belong To Us

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ten topic ze strony na stronę zyskuje coraz więcej merytorycznej wartości. :tak:
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
15069 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2010, 14:17:59
wysłana przez Guziel
21 Odpowiedzi
12025 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2010, 15:11:16
wysłana przez Leon
17 Odpowiedzi
10646 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2010, 04:05:51
wysłana przez Radek M
10 Odpowiedzi
5229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2011, 08:56:36
wysłana przez Yony
58 Odpowiedzi
25489 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2012, 20:46:15
wysłana przez Leon