Autor Wątek: Czy już czas na 7-stringa ?  (Przeczytany 16218 razy)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Niby tak, ale jak się ma mało kasy to za około 1700zł załóżmy mogę kupić zdecydowanie fajniejszą 6   niż 7 których jest nie wiele, są droższe.
Tu również pies pogrzebany jest.

  :)
Dołożysz 3 stówy i masz już hellraisera...
albo dołożysz drugie 1700 i masz carvina :)

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Albo kolejne 6 tysia, to masz nie dość, że 8 strun, to jeszcze Bogdan Grad Solo 29. Wszystkiego więcej, wszystko lepiej. Potki, które po skręcaniu wydobywają specjalne pasma, true necki, wszystkie pasażyki świata. Przemyśl to.

A tak serio to za +/- 2 koła masz Hellraisera C-7, Apex2, czy jakieś RG7xxx lepsze.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Ja też sie z tym liczyłem, ale tak sie doliczyłem, że 28 przyjedzie kurier z wiosłem. Tylko mi sie obliczenia jebły i strune mniej mi wyszło.... Next time. I guess  ::)

Orange

  • Gość
A ja postanowiłem mieć 7 gitar. A co!

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
A ja postanowiłem mieć 7 gitar. A co!
Ale w każdej struna++. W sumie do wykonania to jest. Agile już 10stringi robi, także jutro zakładam forum tenstring.pl.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Rachet przestał pisać, spodziewałem się spokoju. Ale nie, natura nie lubi próżni. Trochę mi wstyd za mędrkowanie i ignorancję użytkowników z kilkoma setkami postów na liczniku, a ja tu wszystkim znajomym muzykom przez tyle lat wmawiałem, że normalni gitarzyści to tylko na sevenstringu.

Co do tematu: Musza zgrabnie Ci odpowiedział, popieram.

Offline szymeq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
Jeśli można to odkopię troszku.

Mam podobny problem, z tym, że ja z 6 chciałbym od razu skoczyć na 8 badyli nad podstrunnicą. BO po prostu jak słyszę to meszugowe zero to mi niemalże staje. I właśnie się zastanawiam czy nie zachaczanie o siedem strun to będzie dobry pomysł. Bo powiem szczerze, że ósemki mnie kręcą niełychanie - lotniska zamiast gryfu i tyle strun, w które można pierdyknąć, cudo.

Tylko, że kupno siódemki też mi przeszło przez głowę i nie jestem do końca pewny czy dobrze zrobię olewając siódemkę i kupując osiem.

Jakieś porady?
Kabap

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Tak, ja mam trzy:

1. "lepiej żałować, że się coś zrobiło niż żałować, że się czegoś nie zrobiło"

2. "co nas nie zabije to nas wzmocni", ewentualnie moja ulubiona wersja "co nas nie zabije to uczyni nas jeszcze dziwniejszymi"

3. "do odważnych świat należy"
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline szymeq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
No w sumie, też mi to przeszło przez łepetynę, że jak mi najwyżej osiem nie podejdzie to sie ją sprzeda/spali/powiesi na ścianie i kupi siódemkę.

Niedziak - dałbym Ci lajka, ale nie wiem jak to się robi więc nie dam :D
Kabap

Offline Phoenix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Jeśli można to odkopię troszku.

Mam podobny problem, z tym, że ja z 6 chciałbym od razu skoczyć na 8 badyli nad podstrunnicą. BO po prostu jak słyszę to meszugowe zero to mi niemalże staje. I właśnie się zastanawiam czy nie zachaczanie o siedem strun to będzie dobry pomysł. Bo powiem szczerze, że ósemki mnie kręcą niełychanie - lotniska zamiast gryfu i tyle strun, w które można pierdyknąć, cudo.

Tylko, że kupno siódemki też mi przeszło przez głowę i nie jestem do końca pewny czy dobrze zrobię olewając siódemkę i kupując osiem.

Jakieś porady?
Jak jesteś bogaty to kup 7 a potem 8, a jak nie i chcesz grać na 8 to chyba już sobie odpowiedziałeś.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Złośliwi twierdzą, że Meszu'dze wystarczyły by 4 struny - dwie najniższe do rytmicznych riffów i dwie najwyższe do solówek :D

A tak poza tym, to temat przerzucania się z 6 na charfę był poruszony już tutaj:
http://forum.sevenstring.pl/gitary-8-strunowe/przesiadka-z-6ciu-strun-na-8/
:D
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2013, 14:14:10 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
kolo Hajtosek był ostatnio 30 grudnia na ss i w zasadzie mu się nie dziwie bo dopóki nie rozpętało się gimnazjum to chopok szukał wskazówek i pomocy. Tak na przyszłość proponuje nie uszczęśliwiać kogoś "ja bym to przestroił i w pizdu święto lasu". I dodatkowo (bandziorku) "czytać pierwsze posty" bo jak zauważył Mondo SS jest merytorycznym forum o wiosła/podmioty powiązane a czasami mam wrażenie że staje się targiem z jajcami. Kolo pyta o przesiadkę , kto się przesiadał niech dostarczy info (też robiłem 6->7->8 ale odechciało mi się pisać jak poczytałem pewne posty :facepalm:). A to że "ja to bym se w ogóle ogolił nogi łokciami" to go przecież óóóój interesuje nie misiaczki? :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline vlamnick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 126
  • i am unable to can
Też to miałem - chciałem wskoczyć na ósemkę, bo niby więcej strun to więcej możliwości - niby tak, ale jednak serio to lotnisko zamiast podstrunnicy mnie przeraziło i wlazłem w siódemki. Najlepiej by było jakbyś po prostu ograł jakąś ósemkę (najprościej to leć do RnR i poproś o Omena 8), ale to wszystko zostało już powiedziane wyżej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
2887 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2015, 19:05:02
wysłana przez maarioo
0 Odpowiedzi
1472 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2015, 11:30:06
wysłana przez Stachu
7 Odpowiedzi
9338 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2015, 18:33:19
wysłana przez vastio
12 Odpowiedzi
4030 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2016, 01:15:07
wysłana przez inches666
23 Odpowiedzi
3608 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2022, 19:49:55
wysłana przez SolarisP