Autor Wątek: 3-way switch wraz z LEDami  (Przeczytany 2674 razy)

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
3-way switch wraz z LEDami
« 31 Gru, 2012, 14:27:00 »
Chcę w moim zrezanym Epifonie zamontować LEDy świecące dla załączonego pickupa.
Po zlutowaniu układu na standardowym 3-poz słiczu skapnałem się, że LEDy świecić będą cały czas bez względu na pozycję przełącznika. Potrzebuję chyba przełącznika On-On-On z dwoma sekcjami, tak?



Uploaded with ImageShack.us

Rysunek wyjaśnia chyba wystarczająco. Plus zasilania dla LEDów idzie bezpośrednio z baterii do jednej nózki diody (katody?/anody - nigdy nie pamiętam :]). Minus powinien jakoś zahaczać o słicz, tak, żeby niebieska świeciła, jak jest załączony gryfowy, a czerwony LED, gdy załączony jest mostkowy pickup. W pozycji środkowej świecić będa obie, bo oba pickupy grają.


A może jest to mozliwe przy stockowym słiczu pickupów? [chyba niezbyt. ale może jest jakiś patent]

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: 3-way switch wraz z LEDami
« Odpowiedź #1 31 Gru, 2012, 14:42:15 »
A to nie mogą być diody za przełącznikiem, a przed pickupem? Skoro to aktywy to nie będzie problemu z zasilaniem. Tak mi się zdaje tylko.
Spoiler
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: 3-way switch wraz z LEDami
« Odpowiedź #2 31 Gru, 2012, 15:03:49 »
Na stockowym to ni chuja nie zrobisz, bo ma tylko jedną sekcję. A taki dwusekcyjny, jak masz na schemacie (ten z lewej), wystarczy.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: 3-way switch wraz z LEDami
« Odpowiedź #3 31 Gru, 2012, 16:44:35 »
A to nie mogą być diody za przełącznikiem, a przed pickupem? Skoro to aktywy to nie będzie problemu z zasilaniem. Tak mi się zdaje tylko.
Spoiler
Mogą być, bo mam aktywy. Tylko jak miałbym wtedy kabelki poprowadzić? :]

A po taki chuj, że całe wiosło jest już "zepsute", a psuję je jeszcze bardziej :]

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: 3-way switch wraz z LEDami
« Odpowiedź #4 31 Gru, 2012, 17:56:46 »
upierdzielasz kabelki na pół od pickupów i pomiędzy nie wpinasz diodę. ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: 3-way switch wraz z LEDami
« Odpowiedź #5 31 Gru, 2012, 18:29:30 »
Aha. Każda dioda dostawałaby wtedy "-" i "+" z odpowiedniego pickupa, tak? Problem jeszcze w tym, że mam w układzie wyłącznik diod (przerywa ścieżkę wspólnego "-"). W tym wypadku musiałbym wstawiać 2 przełączniki dla każdego LEDa?


E:
Na drugim forum mi przypomniano, że zasilanie z pickupów jest tam cały czas, więc jedynym wyjściem jest wstawienie nowego słicza. Tylko tam koleś mi pisał, że potrzebny jest 12-pinowy (z 4 sekcjami) (bo te "elektroniczne" słicze nie działają tak, jak te "gibsonowskie" toggle i potrzeba więcej sekcji.
« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2012, 19:33:42 wysłana przez BetoNova »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Custom switch/tuner v1.0

Zaczęty przez locco Efekty

12 Odpowiedzi
5984 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Mar, 2010, 22:09:07
wysłana przez locco
A/B switch

Zaczęty przez Aerosmith Efekty

7 Odpowiedzi
3785 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2012, 11:45:24
wysłana przez Aerosmith
10 Odpowiedzi
2698 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2016, 18:04:11
wysłana przez 5iatka
16 Odpowiedzi
4131 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2016, 17:09:25
wysłana przez kermcio
3 Odpowiedzi
2102 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2017, 22:53:54
wysłana przez Mat