Autor Wątek: Poświąteczne NGD - Mayo Setius 7  (Przeczytany 33175 razy)

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Gratz! Ten top robi mi dobrze! Ale koniecznie zrób foto w świetle dziennym.
A właśnie, już południe - dzie som tłuste foty?!

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
a przy okazji niech mi teraz ktoś powie, że nie ma różnicy w jakości pomiędzy rocznikami setiusów-dokładniej między straszymi egzemplarzami tak koło 4-5 lat, a tymi nowszymi. Przez rece przeszły mi dwa setiusy jeden 717 i ten, którego mam teraz, zdecydowanie jest pomiędzy nimi różnica: ładniejsze kawałki mahoniu w nowym, lepiej wykonany, lżejszy. lepiej zrobione łączenie gryfu z korpusem. 

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Dejl wygrał interneta

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Najs. Ale te aktywy... no co kto lubi. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
a przy okazji niech mi teraz ktoś powie, że nie ma różnicy w jakości pomiędzy rocznikami setiusów-dokładniej między straszymi egzemplarzami tak koło 4-5 lat, a tymi nowszymi. Przez rece przeszły mi dwa setiusy jeden 717 i ten, którego mam teraz, zdecydowanie jest pomiędzy nimi różnica: ładniejsze kawałki mahoniu w nowym, lepiej wykonany, lżejszy. lepiej zrobione łączenie gryfu z korpusem. 
Dokładnie tak, jednak cena z biegiem lat rosła, firma się rozrastała i została bardziej ceniona na świecie niż kiedyś. ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
a przy okazji niech mi teraz ktoś powie, że nie ma różnicy w jakości pomiędzy rocznikami setiusów-dokładniej między straszymi egzemplarzami tak koło 4-5 lat, a tymi nowszymi. Przez rece przeszły mi dwa setiusy jeden 717 i ten, którego mam teraz, zdecydowanie jest pomiędzy nimi różnica: ładniejsze kawałki mahoniu w nowym, lepiej wykonany, lżejszy. lepiej zrobione łączenie gryfu z korpusem. 

Nie zgodzę się. Na własność miałem sześć (albo siedem?) Setiusów, a jeszcze kilka ograłem. Choć ogólnie wydawałoby się, że te nowsze trzymały ciut wyższy poziom to jednak najgorszy Setius jaki mi się trafił pochodził z 2011, a najlepszy z 2007.
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2012, 15:05:09 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Wow, pomijając wygląd(powalający) to pasuje mi nawet specyfikacja, wielkie gratulacje !

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Setius to Setius. Zajebisty i nie może być inaczej. Gratulieren :headbang

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
O, taki Setius to by mi się przydał, gratulejszyn!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Dzięki ziomki za dobre słowa :)
Ciepło się na sercu robi gdy nie tylko mi się podoba ;)
Dzisiaj niestety jeszcze zdjęć nie zrobiłem, trochę zalatany jestem, ale w końcu udało mi się dłuzej pograc i jestem zadowolony. Setius to chyba będzie to i nawet bolt-on mi nie przeszkadza.

Co do case'ów, z tego co wiem, to nie do wszystkich dają Hiscoxy, na pewno do Regiusów. A ja mam po prostu szczęście ;)

Jak podepnę do prawdziwego wzmaka to coś powiem o brzmieniu, bo wykonanie imo idealne. Top totalnie 3D, rozbraja mnie.

Pozdro!
mniut i piah

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Najs. Ale te aktywy... no co kto lubi. :D

Tru to that. Ja raczej widziałbym tam jakieś miłe aktywy.. BKP jakieś.

Dale, ile złotych monet polskich rzuciłeś wolną ręką na tego Setiusa?
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Cytuj
Tru to that. Ja raczej widziałbym tam jakieś miłe aktywy pasywy.. BKP jakieś.

;)

Podług mnie i moich przekonan, aktywy to najlepsze pickupy do ciężkiego grania. Szczególnie AHB-1. Czysty, selektywny sygnał, który można świetnie obrobić w PODzie. Do tego brak szumów, podstawa przy nagrywaniu.
Co do BKP, pewnie zaraz zostanę spalony na stosie, ale uważam że to niestety moda na dobra luksusowe, a nie brzmienie.
Co prawda grałem tylko na Miracle Man, ale wcale mnie nie porwały, a wręcz odrzuciły, bo w Jacksonie SLSMG brzmiały cienko. Wycinały jakże genialny w tej gitarze środek. Także raczej nigdy się na nie nie porwę. Ale ze względy na to, że lubię zmiany, wziąłem Phase I, jakby mi się pasywów zachciało ;)

A o pieniądzach dżentelmeni nie rozmawiają ;)
mniut i piah

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Co prawda grałem tylko na Miracle Man, ale wcale mnie nie porwały, a wręcz odrzuciły, bo w Jacksonie SLSMG brzmiały cienko

O chłopie, toś Ty w ogóle świata nie poznał. Nie są one zbyt reprezentatywne jak na tę firmę, także uważam, że "moda na dobra luksusowe" to nieco ograniczona i szkodliwa opinia.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Cytuj
Tru to that. Ja raczej widziałbym tam jakieś miłe aktywy pasywy.. BKP jakieś.

;)

Podług mnie i moich przekonan, aktywy to najlepsze pickupy do ciężkiego grania. Szczególnie AHB-1. Czysty, selektywny sygnał, który można świetnie obrobić w PODzie. Do tego brak szumów, podstawa przy nagrywaniu.
Co do BKP, pewnie zaraz zostanę spalony na stosie, ale uważam że to niestety moda na dobra luksusowe, a nie brzmienie.
Co prawda grałem tylko na Miracle Man, ale wcale mnie nie porwały, a wręcz odrzuciły, bo w Jacksonie SLSMG brzmiały cienko. Wycinały jakże genialny w tej gitarze środek. Także raczej nigdy się na nie nie porwę. Ale ze względy na to, że lubię zmiany, wziąłem Phase I, jakby mi się pasywów zachciało ;)

A o pieniądzach dżentelmeni nie rozmawiają ;)

Faktycznie nie grałeś na tych najciekawszych i te akurat mogły Ciebie nie powalić ale o gustach sie nie dyskutuje masz to co chciałeś i to najważniejsze. i oby gita służyła jak naajdłużej.
 Rozpieprzaja mnie takie pytania o kase, niektóre ludziska nie mają za grosz wyczucia  :facepalm:

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Wiedziałem hiehie że tak będzie ;)
Po prostu lubię płacić mniej, a mieć tak samo dobrze i dlatego napisałem to wszystko na podstawie doświadczeń o konkretnym modelu. Może kiedyś Was odwiedzę na tej dalekiej północy i mnie przekonacie ;)
mniut i piah

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Cytuj
Tru to that. Ja raczej widziałbym tam jakieś miłe aktywy pasywy.. BKP jakieś.

;)

Podług mnie i moich przekonan, aktywy to najlepsze pickupy do ciężkiego grania. Szczególnie AHB-1. Czysty, selektywny sygnał, który można świetnie obrobić w PODzie. Do tego brak szumów, podstawa przy nagrywaniu.
Co do BKP, pewnie zaraz zostanę spalony na stosie, ale uważam że to niestety moda na dobra luksusowe, a nie brzmienie.
Co prawda grałem tylko na Miracle Man, ale wcale mnie nie porwały, a wręcz odrzuciły, bo w Jacksonie SLSMG brzmiały cienko. Wycinały jakże genialny w tej gitarze środek. Także raczej nigdy się na nie nie porwę. Ale ze względy na to, że lubię zmiany, wziąłem Phase I, jakby mi się pasywów zachciało ;)

A o pieniądzach dżentelmeni nie rozmawiają ;)

Pardon, pardon! Miałem oczywiście na myśli pasywy. Dziękuje za poprawienie  :)
Ja tam jestem fanem DiMarzio.. tak jakoś. Mimo tego, że słyszałem opinie jakoby były "plastikowe". Od siebie planuje wrzucić do mojego SZR set Paf PRO - Evolution

@commelina

daruj sobie pseudo-poważny ton który ma wystawić ciebie w pozycji "pan mentor ściśnie nowego". musisz się bardziej postarać a, poza tym nie spytałem o konkretną kwotę tylko o skalę trochę-sporo-fchuj.
wiem, że badyle Mayonesa nie kosztują tak mało. kto pyta nie błądzi.
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2012, 20:35:33 wysłana przez Gveir »
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Gveir, nie wiem, czy się orientujesz, ale Dale nie kupił tej gitary tak o, jest endorserem Mayonesa. Stąd Twoje pytanie jest nieco niewygodne. Nie jest to typowy model Setiusa, więc takie pytanie najlepiej skierować do samych twórców.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
@Gveir zluzuj poślady i takie pytania jeśli masz troche oleju w głowie wysylaj na PW
A o moje mentorstwo sie nie martw.

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Nie,nie orientuje się kto jest endorserem Mayonesa. Nie, nie wchodzę codziennie na ich stronę aby ślęczeć nad wieściami o nowych endorserach firmy.
Nie, nie zamierzam czuć się z powodu mojego pytania gorszy. Pozdrawiam  ;)
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Ja... też nie wiedziałem...


A to skurwesyn...  :hmmm:

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Ja... też nie wiedziałem...


A to skurwesyn...  :hmmm:

@mondomg

także widzisz, nie każdy wie o takich rzeczach. podejrzewam, że nie są rozdmuchiwane jak wieść że ktoś puknął dodę w klubie. fakt - to na pewno osobisty sukces gitarzysty, zostać endorserem znanej marki gitarowej. ale moja niewiedza jest w pełni usprawiedliwiona - nie wiedziałem, bo nie było to podane do jakieś wiadomości - nawet i forumowej. a dwa - jakoś się tym tak bardzo nie jaram/przejmuje. robię swoje i tyle. oczywiście ogromne gratulacje dla Dale'a w związku z taką sytuacją. Ogromne wyróżnienie  ;)
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Nie,nie orientuje się kto jest endorserem Mayonesa. Nie, nie wchodzę codziennie na ich stronę aby ślęczeć nad wieściami o nowych endorserach firmy.
Nie, nie zamierzam czuć się z powodu mojego pytania gorszy. Pozdrawiam  ;)

Rety człowieku co Ty taki bojowniczo nastawiony, zaraz gorszy. Mondo powiedział co uznał za słuszne i tyle . Nie popadaj człowieku w paranoje nikt Ciebie tu nie atakuje jeno zwyczajnie sprowadza na ziemie i to bez agresji. Po prostu wyluzuj i zachowuj sie jak człowiek ;)

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Nie,nie orientuje się kto jest endorserem Mayonesa. Nie, nie wchodzę codziennie na ich stronę aby ślęczeć nad wieściami o nowych endorserach firmy.
Nie, nie zamierzam czuć się z powodu mojego pytania gorszy. Pozdrawiam  ;)

Rety człowieku co Ty taki bojowniczo nastawiony, zaraz gorszy. Mondo powiedział co uznał za słuszne i tyle . Nie popadaj człowieku w paranoje nikt Ciebie tu nie atakuje jeno zwyczajnie sprowadza na ziemie i to bez agresji. Po prostu wyluzuj i zachowuj sie jak człowiek ;)


uwaga! to nie jest postawa bojownicza. jeśli tak to odbierasz - to błędnie. fakt, faktem: w internetach można udawać każdy ton i poziom humoru ale walka w takowych? naaah! i cobyśmy zrobili? zacapslockowali się na śmierć?
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Gveir, ja nie miałem Ci tego za złe, tylko Cię poinformowałem. Jesteś jeszcze młody i gniewny, także masz prawo nie wiedzieć, choć przy okazji Nabuchodonosora i popularnego bardzo na tym forum i nie tylko playthrough Regiusów, była o tym mowa:



Proponuję się wyczilować słuchając powyższego kawałka i już nie drążyć.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No to po prostu wyluzuj, to nie bedziesz błednie odbierany.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
14597 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2010, 23:02:49
wysłana przez freakguitar
16 Odpowiedzi
7101 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2010, 10:15:14
wysłana przez mleko
54 Odpowiedzi
23433 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2011, 10:52:33
wysłana przez Budzan
39 Odpowiedzi
19078 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sie, 2012, 15:18:56
wysłana przez thornado2
3 Odpowiedzi
1279 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lip, 2014, 22:36:10
wysłana przez Gveir