Autor Wątek: Czy już czas na 7-stringa ?  (Przeczytany 16185 razy)

bandit112

  • Gość
No, ale jak nie grasz hendrixa i masz zablokowanego/nie masz floyda to czemu nie. :P

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
O tym napisałem w tym samym poście którego zacytowałeś... Napisz CZEMU, przynajmniej w jednym zdaniu... ::)

Myślałem, że nie potrzebujesz wyjaśnień rzeczy oczywistych... 6stka strojona do B standard nie jest nastrojona dokładnie tak samo jak 7mka standardowo z wyłączeniem najwyższej struny. To daje inną transpozycję do grania choćby ćwiczeń, a autor wątku potrzebuje mieć E standard do szkoły (pomijam już użyteczność i wykorzystanie najwyższej E). 7mka za to daje dokładnie standardowe strojenie 6stki z domyślnie dodaną najniższą struną.   
facebook.com/Musza.MorningWood

bandit112

  • Gość
No to strunę B też można podciągnąć o to pół tonu w górę i wuala.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Bandit, kurwa, jak lubisz sobie stroić szóstkę do std B, to sobie rób tak dalej, ale jak ktoś ma szersze horyzonty postrzegania instrumentu i wykorzystywania go, to Twoje rozwiązanie za chuj nie ma racji bytu. Szóstka i siódemka, to dwa zupełnie różne instrumenty, więc na chuj drążyć temat dalej?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

bandit112

  • Gość
Bo, kurwa, tłumacze się żeby znów nie było że bandit kolejny raz pierdoli bez sensu...

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
No to strunę B też można podciągnąć o to pół tonu w górę i wuala.

Bo, kurwa, tłumacze się żeby znów nie było że bandit kolejny raz pierdoli bez sensu...

nie chodzi o strunę B, ale o G/F#.

Przestrajanie z floydem jest upierdliwe, a trzymanie w takim stroju jest pozbawione większego sensu, więc skończ z tą dyrektywą.

« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2012, 15:22:22 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Poza tym takie przestrajanie ma zajebisty wpływ na skracanie żywotności strun. Oczywiście pomijam regulowanie menzury, gryf też dostaje swoje po dupie, choćby nie wiadomo z jak dobrych materiałów był zrobiony. Na końcu zostaje ruchomy mostek, który sprawia, że kolejne Twoje argumenty będą inwalidami :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Szorstki_EVL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
  • Holy Wars
Ja przesiadłem się na 7 stringa po 6 latach grania nie żeby brzmieć ciężej tylko żeby mieć więcej możliwości.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Skromnie :facepalm:
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

bandit112

  • Gość
a trzymanie w takim stroju jest pozbawione większego sensu

Jeden woli niski strój, inny jak mu nogi śmierdzą.

Poza tym takie przestrajanie ma zajebisty wpływ na skracanie żywotności strun. Oczywiście pomijam regulowanie menzury, gryf też dostaje swoje po dupie, choćby nie wiadomo z jak dobrych materiałów był zrobiony. Na końcu zostaje ruchomy mostek, który sprawia, że kolejne Twoje argumenty będą inwalidami :D

Ja nie piszę o ciągłym przestrajaniu (tylko nastrojeniu w B std) więc Twoje argumenty są inwalidami :D Napisałem też co do ruchomych mostków.

INTERNET FIGHT!!!111111111111 XD

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Czy wyrwę się z szeregu jesli powiem, że ja stroję siódemkę jak szóstke drop A z dodanym wysokim E? ;]
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Dobra, kurwa, skończcie już :facepalm:
Trzymanie wiosła w jakimkolwiek stroju zawsze ma sens, o ile ma się w tym cel i potrafi to wykorzystać. Inaczej cały świat by korzystał z jednego stroju i chuj.
Jednak kolega, co założył topik opisał swoje potrzeby tak, że wynika z tego, że jemu zrobi 7 i chuj, póki nie spróbuje to nie ma co drążyć tematu.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

bandit112

  • Gość
No to temat wyczerpany... Zamknąłbym, tylko znów dostane warna za adminowanie

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Czy wyrwę się z szeregu jesli powiem, że ja stroję siódemkę jak szóstke drop A z dodanym wysokim E? ;]

Dogadałbyś się z Lupusem ;f

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
O kur...

Bandit - facepalm poszedł tylko z jednego powodu. I opisali go powyżej Musza i Niedziak. Chodzi o Floyda, którego autor tematu ma w obecnej gitarze, a przy którym to przestrajanie się jest co najmniej upierdliwe. I nie, nie hejtuję pomysłu 6stki w B - sam tak robiłę mając poprzednie wiosło (ze stałym mostem!).
Pomijam już fakt, że rozmijasz się z tematem - gość pyta, czy poradzi sobie na siódemce po 2 latach gry na wiośle, a ty mu wbijasz z pomysłami przestrojenia wiosła do B, dorabiasz całą filozofię a propos strun, o hejcie nieistniejącego hejtu nie wspomnę... A, no i proponujesz facetowi rozwiązanie sensowne do jednego stroju (jakoś nie widzę grania w E na 13-70...), tymczasem facet chce pograć zarówno trochę niżej, jak w E (szkoła).

Wiesz jak to wygląda z twojej strony?
Spoiler


Poza tym nie rozumiem tych, którym nie podoba się ten pomysł. Nie masz hajsu/nie używasz najcieńszej (bo zwyczajnie "srasz na pedalskie solówki" (:D niektórzy grajo tłuste riffy i tylko w tym siedzo) to przestrajasz, dodatkowo masz mniej brudu przy nagrywkach czy koncertach.

@edit: a, no i logicznie rzecz ujmując E std masz po prostu strunę wyżej, żeby była jasność...

Przykładowo:
Ziomek z zespołu planuje kupić ósemkę żeby przestroić do drop F a ja kupie pręty. Po co mam mieć 3 niepotrzebne struny? Kwestia do przemyślenia, ale to jest taka moja opcja nad którą się zastanowię.

Ogólnie mentalność niektórych tutejszych forumowiczów mnie rozpierala. Nie podoba się coś to lepiej wkleić facepalma albo napisać że chujowe, zamiast napisać, że chujowe i zdrowo to uzasadnić. Na prawdę każda opcja, nawet kontrowersyjna ma jakieś swoje plusy.

To sobie nie rozum. Twój problem. Powiedz mi GDZIE Hejtosek napisał, że nie ma hajsu, że sra na pedalskie solówki etc - bo mnie to się wydaje, że pytał w ogóle o coś zupełnie innego. Zresztą - zarówno słowo "forum", jak i "dyskusja" koligują w pewien sposób ze słowem "subiektywizm" - mam prawo do odmiennego zdania, i chuj.

A co do mentalności... Mnie się wydaje, że to jednak TY nie uzasadniłeś sensownie swojego zdania (kolejny raz pominę fakt braku powiązania twoich wypowiedzi z meritum...), w dodatku masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

Edyta:

Ja nie piszę o ciągłym przestrajaniu (tylko nastrojeniu w B std) więc Twoje argumenty są inwalidami :D Napisałem też co do ruchomych mostków.

INTERNET FIGHT!!!111111111111 XD

A autor tematu pisze, że w szkole gra w E, a w domu chciałby niżej, a ty mu proponujesz, by grał tylko w B.......... Zastanów się o czym piszesz.
« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2012, 15:58:09 wysłana przez Dun »

bandit112

  • Gość
Ja zupełnie nie patrzyłem na pierwszy post tematu tylko tłumaczyłem o co mi chodzi bo zwykle zostawiam nieporozumienia bez odzewu (bo mi się zwyczajnie nie chcę dyskutować), dlatego to jest niepowiązane.

A co do nieistniejącego hejtu to też chodzi mi o ogół, nie tylko o ten temat.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Mając siódemkę mamy 2 in 1. Ja sprzedałem siódemkę, ale mam teraz 2 szóstki, każda do innego strojenia. Prawda jest taka że siódemka była najwygodniejsza, nawet gryf leżał mi w łapie o wiele lepiej.
Dobrze jest mieć 2 szóstki, ale jeśli opcja dwóch gitar odpada, bierz 7. Moim zdaniem im wcześniej, tym lepiej.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
no oczywiście, że tak, menzura to podstawa, ale odpowiedni dobór strun jest bardzo istotny imo ja mam najgrubszą .70 i jest do dropu A super. Jak nie chcesz zmieniać na siódemkę to możesz ewentualnie barytonową sobie sprawić :) Nie wiem jakie masz siodełko bo czasami w 6kach są takie siodełka, że grube struny nie chcą wskoczyć i wystają. Jeśli masz jakieś plastikowe to sobie możesz struną "wypiłować" odpowiednie żłobienie, ale jak masz na przykład grafitowe to ciężko. To są już z resztą sytuacje skrajne. Jak możesz "posiąść" 7kę to bierz.
P.S. ja zacząłem na 7ce po 6ciu latach grania na elektryku.

:o  :-*  Jak masz plastikowe, to je mówiąc kolokwialnie, wypierdol i nawet nie próbuj piłować a grafitowe podpiłujesz bez kłopotu.

Osobiście pokochałem 7ki po ...hm no dobra przemilcze ;D  ale warto.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
IMO idz do sklepu wez 7 do lapy zobacz czy Ci sie dobrze gra i tyle. Nikt z forum nie powie Ci czy juz czas na 7... I tak kazdy z nas powie Ci to co wiadome... Floyd i zmiana strojenia itp itd...
Sam musisz zdecydowac czy chcesz grac na 7 czy na 6.

Pozdro !

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
IMO idz do sklepu wez 7 do lapy zobacz czy Ci sie dobrze gra i tyle. Nikt z forum nie powie Ci czy juz czas na 7... I tak kazdy z nas powie Ci to co wiadome... Floyd i zmiana strojenia itp itd...
Sam musisz zdecydowac czy chcesz grac na 7 czy na 6.

Pozdro !


Tru. Ja zanim wziąłem 7 strun do ręki to grałem na 6 przez 13 lat i było OK. A jak w kapeli poczuliśmy że potrzebujemy grać w Drop A a przestrajanie zwykłej 6-stki w ten strój mija się z celem, to kupiliśmy sobie po 7-demce i git. W ten to sposób umiem jeszcze grac na 6-ciu strunach ale od 2,5 roku mnie to nie jara bo 7-demka daje mi dużo więcej.
Smacznego Opłatka!

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
A mi się posypała kapela.. nie mam juz po co grać w drop A, dzenty już mnie zaczęły trochę męczyć.. od zawsze uwielbiam dropa C, wiec chyba zrezygnuję z siódemki a kupię fajne 6 i jebę sobie C, tak jak lubię :)

  Wszystko zależy od tego w jakim stroju chce się grać.
  Mi siódemkowy gryf np. świetnie leży w ręce, ale po co mi 7 drutów jezeli chcę grac D/dropC. 
 To byłby grzech przecie .. :D
   
 Jeżeli natomiast STD B, Drop A i niżej to fajnie jednak mieć siedem bo wtedy naprawdę jest sporo więcej możliwości  :)

Tak więc nie jedna jest strona tego medalu, trzeba po prostu przemyśleć sprawę :)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
  Mi siódemkowy gryf np. świetnie leży w ręce, ale po co mi 7 drutów jezeli chcę grac D/dropC. 
 To byłby grzech przecie .. :D
Dlaczego? Po prostu u góry będziesz miał też rozszerzony zakres dźwięków :) Jeśli lubisz grać solówki lub jakieś schizowe riffy wysoko, to czemu nie?
Rusty Cooley zdaje się gra na 8 na zasadzie standardowe strojenie 7stringa + dodatkowa struna NA GÓRZE ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Niby tak, ale jak się ma mało kasy to za około 1700zł załóżmy mogę kupić zdecydowanie fajniejszą 6   niż 7 których jest nie wiele, są droższe.
Tu również pies pogrzebany jest.

  :)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Za 1700 to jest multum swietnych 7ek!
i always go full retard

Offline Phoenix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Niby tak, ale jak się ma mało kasy to za około 1700zł załóżmy mogę kupić zdecydowanie fajniejszą 6   niż 7 których jest nie wiele, są droższe.
Tu również pies pogrzebany jest.

  :)
Dołożysz 3 stówy i masz już hellraisera...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
2876 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2015, 19:05:02
wysłana przez maarioo
0 Odpowiedzi
1472 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2015, 11:30:06
wysłana przez Stachu
7 Odpowiedzi
9333 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2015, 18:33:19
wysłana przez vastio
12 Odpowiedzi
4029 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2016, 01:15:07
wysłana przez inches666
23 Odpowiedzi
3581 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2022, 19:49:55
wysłana przez SolarisP