Autor Wątek: Pierwsze samodzielne nagrywki i miksy  (Przeczytany 5562 razy)

Offline Al

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwsze samodzielne nagrywki i miksy
« 16 Gru, 2012, 22:10:56 »
Co do tomów to nie muszę gadać z pałkerem, bo sam nim jestem - to moje nagrania.

Zdejmę po prostu dwa tomy całkowicie z zestawu. Zostawię dwa omikrofonowane, a dwa wolne kanały posłużą na dodatkowe ścieżki stopy i werbla.


Co do eq - całość nagrałem na zero - nie mam żadnego miksera na wejściu - nagrywam czyste brzmienie jakie mam z bębnów. Jedyną ekualizację jaką robiłem to filtry i wąskie zdejmowanie upierdliwych przydzwięków - po nagraniu.

Mówisz, żeby nie robić górnych filtrów, ale bez nich nawet na tej ścieżce (bębny i bass) zaczyna się robić mało miejsca dla gitary basowej, 'pokazuje się' dopiero jak te filtry pozakładam. Zobacz też, że bas wyłazi jak kończy się dwukop. To, że stopa jest za głośno to jedno, a to, że częstotliwością nachodzi na linię basu to drugie - jak sobie z tym poradzić nie wiem, nie mam doświadczenia.

Mówisz również, żeby bardzo oszczędnie albo wręcz w ogóle unikać equalizacji - zatem jak uzyskać to 'powietrze' o którym mówimy? Jak to brzmienie rozjaśnić? Manipulując poziomami overheadów i ambientowych mikrofonów? Tego po prostu nie rozumiem.

Twoje uwagi odnośnie strojenia biorę bardzo serio i od tego zacznę.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
1703 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 22:49:38
wysłana przez ChopZeWsi
13 Odpowiedzi
6983 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2010, 21:18:10
wysłana przez Pan Sinner
5 Odpowiedzi
1604 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2011, 23:27:34
wysłana przez sylkis
9 Odpowiedzi
2324 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2014, 11:25:50
wysłana przez Stivo2005
1 Odpowiedzi
1333 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2016, 22:52:29
wysłana przez Pronounce