Autor Wątek: Pierwsze samodzielne nagrywki i miksy  (Przeczytany 5590 razy)

Offline cielski

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • stay eXsagor !!
Odp: Pierwsze samodzielne nagrywki i miksy
« 16 Gru, 2012, 18:59:04 »
Ja się nie zgadzam z przedmówcą ze jest chujowo, jest do przyjęcia.
A co do tego że brzmi jak nagrane 1 mikrofonem to kolega chyba przesadził ;)

Bas fajnie gada, co do bębnów to nie mają powietrza, używałeś mikrofonów do nagrania ambientu? Stopa faktycznie trochę za bardzo z przodu i płaska, podejrzewam że była wytłumiona - to zabieg dobry do sali prób - do nagrania osobiście nie używam. Ogólnie przy pierwszym przesłuchaniu myślałem że to tłumienie slapu basisty a nie stopa i w sumie to nie jestem do końca przekonany co jest co ;) Następnym razem spróbuj nagrać 2, 3 mikrofonami jeśli masz. Przystaw typowy do stopy, sm57 i pojemnościówke mało-membranową (złap z niej sam kilk, lekko wysterowując).
Miks mi się nie podoba bo nie ma w tym życia i przestrzeni wszytko jest na jednym planie, poniekąd związane jest to z błędami przy nagraniu, ale jak na początek to całkiem nie najgorzej, kolega ma talent, z czasem może być tylko lepiej ;)

Poza tym wydaje mi się, że miałeś koncepcje mocnych, niskich bębnów i trochę pochrzaniłeś korekcję (tak strzelam) korekcje rób strojeniem baniaków i ustawieniem mikrofonów a nie 'eq' (to Ci przyjdzie z czasem - na początek tnij tylko z dołu końcówki pasma max do 60-100 hz). To co później da Ci 'dół' to subtelne szczegóły a nie w całości dołem grające instrumenty.

Nie chce wyjść na wujka dobra rada albo najmądrzejszego na świecie bo jeszcze sam wiele nie umiem, ale polecam spróbować jeśli będziesz miał możliwość i czas ;)

pozdro!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
1704 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 22:49:38
wysłana przez ChopZeWsi
13 Odpowiedzi
6985 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2010, 21:18:10
wysłana przez Pan Sinner
5 Odpowiedzi
1605 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2011, 23:27:34
wysłana przez sylkis
9 Odpowiedzi
2326 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2014, 11:25:50
wysłana przez Stivo2005
1 Odpowiedzi
1333 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2016, 22:52:29
wysłana przez Pronounce