Ankieta

Które Brzmienie podoba Ci się najbardziej ?

1
1 (12.5%)
2
3 (37.5%)
3
3 (37.5%)
4
1 (12.5%)

Głosów w sumie: 8

Głosowanie skończone: 20 Sty, 2013, 16:39:03

Autor Wątek: Audiobox44VSL,Firestudio2626,Ada8000,Behringer Xenyx [Test budżetowych preampów]  (Przeczytany 5152 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,
Kolejny raz temat który wzbudza wiele emocji a jeszcze więcej niedomówień i spiskowych teorii. Tym razem miałem okazję zreampować ten sam ślad gitary i zgrać go na 4 rożne budżetowe interfejsy audio (wykorzystując ich preampy). W zestawieniu udział biorą:

1. FIRESTUDIO 2626 2050 zł 8 preampów 256 zł/kanał
2. AUDIOBOX44VSL 1172 zł 4 preampy 293 zł/kanał
3. BEHRINGER XENYX Behringer Xenyx X1204USB 608 zł 4 preampy 152 zł/kanał
4. ADA8000 818 zł 8 preampów 102,25 zł/kanał


*Ceny z thomann.de

Ślad DI gitary został wyprowadzony z Audiobox VSL 44 trafił w kopię TS potem w 5150 > paczka HB 2x12 V30 > Shure sm57 > kolejno w każdy z czterech testowanych interfejsów.



Tutaj przykłady wav 24 bit 44.1 KHz: http://www.brickwall.pl/preampy/5150_preampy.zip

Kolejność jest losowa, starałem się dobrać taka sama czułość podczas zgrań na każdym z preampów, sa naprawdę minimalne różnice w poziomach, można wgrać sobie do DAW wyrównać i odsłuchać.

Pytanie jak zwykle tendencyjne które brzmienie podoba się najbardziej (ankieta) oraz obstawiajcie co jest co !








Pozdrawiam,

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Próbka nr 4 najlepiej mi zabrzmiała w 0:33 sek. Chyba najlepsza dynamika (niewykluczone omamy słuchowe  ;)). Tak czy inaczej - nie mam zielonego pojęcia, który z preampów jest zastosowany w tej próbce.

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Wsadziłem wszystko do playera. Właczyłem ARC system i bez patrzenia na rodzaje preampów, moja kolejność:

2. Najszybszy i zwarty doł, najtłustsze brzmienie i dobra dynamika. Mam również wrażenie że bardziej klarowny jest niskiśrodek.
1 oraz 4 na tym samym miejscu, chociaż 4 wypada ciut gorzej.
3. Płaskie brzmienie, słaba dynamika.

Wydaje mi się ze ten jest chyba nie miarodajny ze względu na różne konwertery A/C. Stąd różnice w dynamice.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Hmm wszystko OK, ale np. przy takim Behringer ADA8000 jest napisane: "8 state-of-the-art, studio-grade IMP “Invisible” Mic Preamps". Wydaje mi się, że jeżeli dany preamp jest "przezroczysty" to jest jak najbardziej clean, czysty i nic nie wnosi dla brzmienia. Dla mnie różnice są tak pomijalne, jak codzienny stolec :D A dynamika to druga sprawa.
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2013, 09:02:00 wysłana przez Semedi »
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Wydaje mi się ze ten jest chyba nie miarodajny ze względu na różne konwertery A/C. Stąd różnice w dynamice.
Taaaa, test był z założenia bardzo prosty zgrać sygnał reampowanej gitary na interfejs ;), nie było łatwo o ile w przypadku Audiobox 44VSL sygnał wypluwałem z niego i zgrywałem w niego to w przypadku reszty preampów musiałem załączyć 2 laptopa i wtedy wypluwałem dalej z audioboxa ale zgrywałem na 3 kolejne. Stałe to ten sam wzmacniacz te same ustawienia gałek, paczki mikrofonu, jedynie ustawianie wzmocnienia na każdym z interfejsów aby rejestrować sygnał z tym samym poziomem.

Cytuj
Hmm wszystko OK, ale np. przy takim Behringer ADA8000 jest napisane: "8 state-of-the-art, studio-grade IMP “Invisible” Mic Preamps". Wydaje mi się, że jeżeli dany preamp jest "przezroczysty" to jest jak najbardziej clean, czysty i nic nie wnosi dla brzmienia.
A no właśnie a załóżmy że do testu idzie 5 preampów i każdy z nich producent opisuje jako przeźroczysty - po zgraniu są jednak minimalne różnice w brzmieniu to który z nich uznać za przeźroczysty a który nie ? tą są właśnie dla mnie dylematy i tematy trudne, żeby był wzorzec punkt odniesienia jak 1Kg - to można się odnieść że to jest cięższe a to lżejsze a tutaj ? Czy przyjęto coś co jest transparenty preampem w odniesieniu do którego testując inne można określić a ten jest jasny a ten ciemny ? a ten dodaje to a ten to ?

hmmm... co do stolca zgadzam się ! chociaż nie często zaglądam ;)

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2013, 09:53:07 wysłana przez sinquestsound »

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Nie istnieje coś takiego jak przeźroczysty preamp xD
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Nie istnieje coś takiego jak przeźroczysty preamp xD
dobrze, to na jakiej podstawie okreslasz że ten preamp jest ciemny a ten jasny ?, kiedy  dany preamp jest ciemny a kiedy jakiś klasyfikujesz jako  jasny ? czy jest to ocena subiektywna ? ewentualnie kiedy przyjąć to za ocenę obiektywną ?
Pozdrawiam,

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
To była prowokacja :D Nie mam pojęcia w sumie, różne preampy różnie wpływają na brzmienie. Starałem się przeważnie nie używać określeń jasny/ ciemny , raczej spradzam który preamp z czym lepiej brzmi. Przykładowo na fry screamach dużo lepiej chodzi SP828 niż RME. Grubsze ziarno w wokalu słychać ( nie wiem czy już o tym nie wspominałem).  Twój test mimo wszystko jest bardzo pomocny. Udowadnia że czy wydasz 2,5k na presonusa czy 800zł na behringera różnice są kosmetyczne. Pamiętam że na forum sneapa był kiedyś blindtest preampów i Behringer  ADA8000 zmierzył się z Motu 896 mk3 i kilkoma innymi interfaceami w półce cenowej pomiędzy ( sygnałem testowym był DI Rose of Sharyn). Behringer dostał tyle samo głosów co Motu. W klasie sprzętu semi pro nie ma cudów.
Ja dopiero odczułem różnicę jak kupiłem konwertery i porównałem bezpośrednio z Focusritem i Presonusem. Także czy wydasz 800zł na interface czy 3k w sumie różnica w jakości dźwięku żadna.  Może herezje prawie xD

btw. fajnie że w teście znalazł się ten mixer behrnigera, zastanawiałem się czy do kościoła i na sale nie kupić , teraz już wiem że to całkiem zacny sprzęt ;D
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2013, 11:45:14 wysłana przez dan777 »
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
a nagrywałeś to na tych samych kablach?

Spoiler
i always go full retard

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix


Na poważnie czy żartem - tak, przepinałem tylko XLR od mikrofonu w kolejne interfejsy ;)
Pozdrawiam,

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Co prawda poziomy sie nie zgadzają, materiał czasami łapie clipy, a przesterowane wiosło to bardzo słaby materiał do testów, ale jednak przesłuchałem i zagłosowałem.

Czekam na wyniki ;)

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Różnice, jak już inni zauważyli w tym wypadku są kosmetyczne.
Jeśli wybierać, to najfajniej trójka, potem jedynka, potem czwórka, najsłabiej dwójka.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Co prawda poziomy sie nie zgadzają, materiał czasami łapie clipy, a przesterowane wiosło to bardzo słaby materiał do testów, ale jednak przesłuchałem i zagłosowałem.

Czekam na wyniki ;)
Wyniki podam jutro rano ! Dla wszystkich zainteresowanych Testem "PRO" tutaj ciekawy artykuł który podsunął mi jeden ze znajomych ;). Wyniki już są ale niestety nie mam konta na SOS, niemniej jednak można zassać przykłady "pianino" i posłuchać jak brzmią te tanie i te PRO: http://www.soundonsound.com/sos/oct12/articles/preampsmedia.htm



pozdrawiam,

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
A ja polecam to .
Ten drugi to kopia tego pierwszego :D
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
DOBRA  CO BYŁO CO PONIŻEJ:

1.ADA 8000
2.AUDIOBOX 44VSL
3.Behringer Xenyx X1204USB
4.FIRESTUDIO 2626

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 20 Sty, 2013, 09:32:06 wysłana przez sinquestsound »

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Czyli moje przypuszczenie sie sprawdzilo. :)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Co prawda poziomy sie nie zgadzają, materiał czasami łapie clipy, a przesterowane wiosło to bardzo słaby materiał do testów, ale jednak przesłuchałem i zagłosowałem.

Cytuj
Czyli moje przypuszczenie sie sprawdzilo. :)
Nie wiem stary jasnowidzem nie jestem, byłbym jednak wdzięczny za wszelkie wskazówki które mogły by mnie naprowadzić na trop, tego co też takiego mogłeś przypuszczać ;)

pozdrawiam,

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
a nic nic.. tak sobie głośno myślę.. ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
4515 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2009, 22:20:34
wysłana przez mondomg
2 Odpowiedzi
5146 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2010, 18:44:35
wysłana przez Dale Cooper
Behringer Tu300

Zaczęty przez PJ_SF Efekty

10 Odpowiedzi
8868 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Mar, 2011, 17:14:21
wysłana przez PJ_SF
15 Odpowiedzi
10854 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2011, 08:21:38
wysłana przez wuj Bat
3 Odpowiedzi
3590 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2018, 12:44:20
wysłana przez Aremenius