Autor Wątek: Aktualny G.A.S.  (Przeczytany 2502560 razy)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8925 16 Wrz, 2013, 12:34:59 »
Ja grałem na takim na Messe. Nie dało się nastroić, bo wiosło na ekspozycji miało dwie sprężyny i mostek ciągle wędrował do góry. As in: zaczął wystawać z dechy pod kątem 30tu stopni ;) Nie mogę za wiele powiedzieć o tym jakie to wiosło, bo jak zobaczyłem most, to odłożylem i poszłem dalekostamtąd.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8926 16 Wrz, 2013, 13:41:56 »
Na forum o les paulach (jeśli dobrze pamiętam) ktoś opisywał swój egzemplarz, były tam: ze głęboka kieszeń na gryf (przy części połączenia gryfu z korpusem linia progów równała się prawie z korpusem), nierówne kropki z boku, jakiś bajzel w elektronice. 

Ot, takie tam pierdołki, powszechnie wiadomo, że jakaś kropka czy nierówno położony binding jest znakiem perfekcji wykonania, a takie jw. się nie liczą.

Linia progów z korpusem , az tak nisko nie było czyli nie trzymajo standardów nawet własnych, ale tak kropki jak najebane krzywo to by było w tym przypadku prosto ;) Frezy od frezowania gniazda jakby sie jebnął przy cnc i zaznaczył zewnetrzny offset , boki z otwartymi porami drewna bez próby doszlifowania i to nie tak jak Strandberg zostawia slad freza ale drewno nie jest otwarte a tutaj ewidentnie otwarte pory drewna po frezowaniu pod włos.
Bajzel w elektronice potwierdzam , brak osi gryfu z mostem. Ot takie tam drobiazgi. Jak odszukam zdjecia to pokaze.

Posty połączone: 16 Wrz, 2013, 14:05:05
Znalazłę, oto i to cudo, przy okazji standard zachowania główek żipsą ;)

Tutaj wspomniany frez



Osiowość TOMa lub jego brak:


Kropki i takie tam:


boczki i i otwarte pory drewna:


Zdjecia główki poźniej.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz, 2013, 14:05:09 wysłana przez commelina »

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8927 16 Wrz, 2013, 15:24:16 »
A może to taka idea żeby wyglądało jak z gówna wyciągnięte :o
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8928 16 Wrz, 2013, 15:52:48 »
moze to byl kastom z kieszenia gryfu pod szyjke 7 strunowa? :D
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8929 16 Wrz, 2013, 18:47:21 »
Everplay :D
return to monke

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8930 16 Wrz, 2013, 18:52:04 »
Właśnie przeszedł mi odwieczny G.A.S. na to wiosło, dzięki Commelina :D

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8931 16 Wrz, 2013, 18:53:39 »
Właśnie przeszedł mi odwieczny G.A.S. na to wiosło, dzięki Commelina :D
Ale z tego, co słyszałem, w przypadku tych sygnaturowych (Gary Moore, Zakk Wylde) jest wyższa norma jakościowa...

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8932 16 Wrz, 2013, 19:51:02 »
Właśnie przeszedł mi odwieczny G.A.S. na to wiosło, dzięki Commelina :D
moim zdaniem to źle zrozumiałeś, nie chodzi o to, że żeby sobie wbić do łba (mówię o sobie), że model jest kiepski, ale o to, że aktualnie marka nie gwarantuje, że każdy egzemplarz jest złoty. Skłaniam się bardziej (umownie), że konkluzja jest taka: kolo kupił wiosło znanej marki, które jest "złe" (tj. ciachnięte jak na foto) i twierdzi "no cóż zdarzyło się", drugi zamawia gitarę od małego zakładu lutniczego i znajduje jakieś na prawdę pierdoły i jedzie po marce jak po burej suce.

Tu chodzi  o tendencję do przymknięcia oka na duży zakład, a dopierdalanie się do wszystkiego w przypadku twórców mniejszych.   

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8933 16 Wrz, 2013, 19:59:40 »
Właśnie przeszedł mi odwieczny G.A.S. na to wiosło, dzięki Commelina :D
moim zdaniem to źle zrozumiałeś, nie chodzi o to, że żeby sobie wbić do łba (mówię o sobie), że model jest kiepski, ale o to, że aktualnie marka nie gwarantuje, że każdy egzemplarz jest złoty. Skłaniam się bardziej (umownie), że konkluzja jest taka: kolo kupił wiosło znanej marki, które jest "złe" (tj. ciachnięte jak na foto) i twierdzi "no cóż zdarzyło się", drugi zamawia gitarę od małego zakładu lutniczego i znajduje jakieś na prawdę pierdoły i jedzie po marce jak po burej suce.

Tu chodzi  o tendencję do przymknięcia oka na duży zakład, a dopierdalanie się do wszystkiego w przypadku twórców mniejszych.   

a jak dla mnie to Gibson jest wyjątkiem, bo 100% dobrze wykonanego to ja jeszcze chyba nie widziałem, a taki np. PRS czy MM to każdy jeden udany ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8934 16 Wrz, 2013, 20:43:04 »
MM zdecydowanie nie, ale tez oz dobrze to ujął . 100% dobrych to z tego co czytałem nawet Stradivarius nie miał ;)
Mi nie chodziło o wytykanie wad,  to sie zdarza każdemu, ale o dorabianie ideologii i robienie z tego ficzera. Ten model to dla mnie ewidentny przykład na próbe sprzedaży wypadków przy pracy błędów ludzkich i maszyny. To dorabianie ideologi do wyjebek które przecież odpowiednio podane też można sprzedać. I taka ideologia mnie wkurwia, a nie błędy i wyebki.

No ale skoro są na to chętni to w zasadzie co mi do tego.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz, 2013, 20:45:14 wysłana przez commelina »

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8935 16 Wrz, 2013, 20:51:24 »
Właśnie przeszedł mi odwieczny G.A.S. na to wiosło, dzięki Commelina :D
moim zdaniem to źle zrozumiałeś, nie chodzi o to, że żeby sobie wbić do łba (mówię o sobie), że model jest kiepski, ale o to, że aktualnie marka nie gwarantuje, że każdy egzemplarz jest złoty. Skłaniam się bardziej (umownie), że konkluzja jest taka: kolo kupił wiosło znanej marki, które jest "złe" (tj. ciachnięte jak na foto) i twierdzi "no cóż zdarzyło się", drugi zamawia gitarę od małego zakładu lutniczego i znajduje jakieś na prawdę pierdoły i jedzie po marce jak po burej suce.

Tu chodzi  o tendencję do przymknięcia oka na duży zakład, a dopierdalanie się do wszystkiego w przypadku twórców mniejszych.   

a jak dla mnie to Gibson jest wyjątkiem, bo 100% dobrze wykonanego to ja jeszcze chyba nie widziałem, a taki np. PRS czy MM to każdy jeden udany ;)
Musza, bo dobrze wykonane to się od 15k zaczynają ;]
Przy Historicach 2013 podnieśli jeszcze sobie poprzeczkę- jest teraz cream of the cream.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8936 16 Wrz, 2013, 21:04:06 »
Właśnie przeszedł mi odwieczny G.A.S. na to wiosło, dzięki Commelina :D
moim zdaniem to źle zrozumiałeś, nie chodzi o to, że żeby sobie wbić do łba (mówię o sobie), że model jest kiepski, ale o to, że aktualnie marka nie gwarantuje, że każdy egzemplarz jest złoty. Skłaniam się bardziej (umownie), że konkluzja jest taka: kolo kupił wiosło znanej marki, które jest "złe" (tj. ciachnięte jak na foto) i twierdzi "no cóż zdarzyło się", drugi zamawia gitarę od małego zakładu lutniczego i znajduje jakieś na prawdę pierdoły i jedzie po marce jak po burej suce.

Tu chodzi  o tendencję do przymknięcia oka na duży zakład, a dopierdalanie się do wszystkiego w przypadku twórców mniejszych.   

a jak dla mnie to Gibson jest wyjątkiem, bo 100% dobrze wykonanego to ja jeszcze chyba nie widziałem, a taki np. PRS czy MM to każdy jeden udany ;)
Musza, bo dobrze wykonane to się od 15k zaczynają ;]

a Gibson Custom jest zwany "Custom", bo po zakupie jest często customizowany - trzeba np. dociąć siodełko, wymienić klucze, żeby np. stroił ;)

EDIT:
@ Oz, te mniejsze zakłady zajmują się najczęściej produkcją jednostkową, czyli po naszemu custom-shop lub semi-custom-shop (http://mfiles.pl/pl/index.php/Produkcja_jednostkowa), a od takiej się wymaga czego innego (tak samo jak w relacji Gibson, a Gibson Custom Shop).
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz, 2013, 21:59:10 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8937 16 Wrz, 2013, 22:45:46 »
It's always nice to have a penis.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8938 17 Wrz, 2013, 18:29:05 »
GAS w ch*j.
Spoiler

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8939 17 Wrz, 2013, 19:45:01 »
Fajniuuuuchna ta kostka. Want!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8940 17 Wrz, 2013, 21:38:22 »

"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8941 17 Wrz, 2013, 22:53:48 »
dat neck! :O
i always go full retard

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8942 17 Wrz, 2013, 23:52:48 »


Żeby było zabawniej, poza kropkami na gryfie to jest dokładnie taki sam model, jaki chciałem zamówić, tylko że skończyło się na Lizardzie zamiast 4AP. Śliczna że ja pierdolę.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8943 18 Wrz, 2013, 00:07:42 »
A jak pięknie gra!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8944 18 Wrz, 2013, 00:29:49 »

DAT binding, DAT inlej *__*

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8945 18 Wrz, 2013, 07:30:45 »
Jako że Buzzaro już w domu, a na chwilę obecną szykuje się troszkę ciekawsze rozwiązanie wydania paru tysięcy to GASuję na to:


Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
  • Cornford Fanboy
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8946 22 Wrz, 2013, 21:06:32 »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8947 28 Wrz, 2013, 17:02:50 »

"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8948 28 Wrz, 2013, 21:54:58 »
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8949 28 Wrz, 2013, 21:57:24 »
( Obraz usunięty.)
( Obraz usunięty.)

Jeden koleś męczy mnie zebym się z nim wymienił i mi własnie chce dać B7 custom ale jakoś nie daję się przekonać :P
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.