Autor Wątek: Jak odnalazłem zaginione pierdolnięcie (aka: Gitarowy Pardes anty-Miltona)  (Przeczytany 14428 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Marek robi różne, np. w stronę 5150. Zobaczymy, co maślak napisze.
Paczki z głów!

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Z tą kompresją to oczywiście bez przesady. Uwielbiałem dopalać kanał crunch w 6505 bo mi bardziej odpowiadało. Lead przy dopalaniu stawał się rozmazany. W MG zauważyłem, że lepiej gadają przetworniki EMG znane z właśnie dosyć dużej kompresji. Pasywy IMO grały tak se, ale jak zauważył Bat to kwestia gustu.
Panowie miałem porównanie obu wzmaków i stanowczo stwierdzam, że ten mod (jeżeli o nim mowa) niewiele ma wspólnego z pivim. Powiedziałbym, że "zaokrągla" środkowe pasma, które stają się bardziej namacalne, otwarte :D (no tak ale słowotwórczość).

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Pomyliły! Ofc! "3" czyli dupcia, pomyliła mie się z "8", czyli cycuszkami. Zdarza się :D
Paczki z głów!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
mi się tam nigdy dupcia z cycuszkami nie myli :D
http://demotywatory.com/8153
ponoc niektorym tutaj sie tez pomylilo.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Musze usprawiedliwić Wuja (i siebie) :) skojarzenie z El84 pojawiło się ponieważ, tak mamy oznaczone lampy, OTK 2 84. Oczywiście to El34. El84 rozmiarowo chyba większe zresztą.
Kiedyś Pan Marek mnie naprostował w tej kwestii.

Musze koniecznie sprawdzić jakiegoś mocnego pupa. Teraz brakuje mi środka i bas jest bardzo plastyczny.


Crunch to dodatkowa opcja czy każdy to ma w swoim fm?

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
El84 rozmiarowo chyba większe zresztą.
Ze dwa razy mniejsze i trzy razy słabszej mocy. Grają np. w Voxach ac30.
A "mniejszym" odpowiednikiem 6L6, jest 6V6, używane np. w małych fenderkach choćby, jak Vibro Champ.

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Baciu, jakim cudem masz EL84 w MG? Czy to precedens czy Ci sie pomyliły z EL34?

Ja cały czas czytałem "EL34", ale mam mały ekran i niedowidzę. El84 siedzą w MG blues20, może w mniejszych Vintage, ale nie chce mi się sprawdzać. Słyszał może ktoś o modowaniu żółtego kanału w MG?

Z mojego doświadczenia wynika, że z czerwonym najlepiej dogaduje się w riffach mocny pasyw w stosunkowo jasnym drewnie - BKP Warpig w lipie. Sprawdzałem jeszcze EMG81 w mahoniu (miało swój klimat, ale to nie dla mnie, choć można było pocisnąć Enter Sandman :D), D-sonic w mahoniu (moja dotychczasowa jednostka bazowa - nie dogaduje się zupełnie z MG, jest kartonowy) oraz AirNorton pod mostem (!) w mahoniu -  chyba za mały output.
weimar guitar gently weeps

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Z mojego doświadczenia wynika, że z czerwonym najlepiej dogaduje się w riffach mocny pasyw w stosunkowo jasnym drewnie - BKP Warpig w lipie.

No ja nie wiem ::)

Basswood (a nie jakaś tam lipa ;)) według Warmotha:
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Skwituję tak wszelkie dywagacje: jeśli w tym momencie zmienię cokolwiek w moim "torze sygnałowym" - nie będzie tak zajebiście. Podałem gotowy przepis, który działa. I wielką przyjemnością był czas tych 3 lat wielu zmian, poszukiwania - i znalezienia.
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Przepis na idealny Bat-Łańcuch do miazgi prezentuje się następująco:

Gita z jesionowym body oraz mahoniowym gryfem, pod mostkiem Seymour Duncan Blackouts - ale gryfowy! (czyli wersja Alnico), piecyk MG Fendmess (czyli kopia, tudzież wariacja nt. Mesy), paka Marshall 1960AV - czyli jeszcze brytyjskie CV30-tki + sklejka + medżik proporcji i wykonania.
I już.

Dziś (a od paru minut już wczoraj) po raz drugi odnalazłem zaginione pierdolnięcie!!!
Tym razem wancuch miazgator-pizgator prezentuje się następująco:
Gita z jesionowym body oraz mahoniowym gryfem - i nadal również z hebanową podstrunnicą i skalą 27" (czyli wtedy Flame Signum Smaga signature, a teraz Skervesen Batcator), pod mostem BKP Nailbomb wersja Alnico, Eleven Rack z symulacją Modern Soldano z Extension Packa, końcówka mocy Rocktron Velocity 300, paczka 212 ENGL prawdopodobnie PRO, czyli na CV30 + również sklejka + medżik proporcji i wykonania.
Morda mi się tak dziś ucieszyła! Panowie, wiecie jak to jest - paru z Was poczuło kiedyś w życiu tzw. jebnięcie doskonałe...
Przy okazji - idealny set, żeby zaprosić cyfro-sceptyka i mu trochę rozwiać. I wątpliwości i owłosienie - i nogawki.

BTW: THX Vicol za sugestię, żeby wyłączyć symulację paczki w Elevenie! Takie czasy ;).
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2012, 00:31:51 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Cytuj
paczka 212 ENGL
zdradziłeś meskie ?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Skądże! Oddałę w dobre ręce!

Meska ma lekko drobniejsze ziarno w środku pasma i szerszy dół. Jerzy Engel jest bardziej zwarty i brutalniejszy.
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2012, 00:37:04 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
9888 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2011, 16:31:55
wysłana przez nikt
50 Odpowiedzi
19484 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2011, 11:39:03
wysłana przez Musza
17 Odpowiedzi
8218 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2012, 10:29:54
wysłana przez lord_awesomeguy
34 Odpowiedzi
5219 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2021, 13:06:32
wysłana przez Majk
6 Odpowiedzi
1691 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2022, 18:43:07
wysłana przez ITHMW