Autor Wątek: Nowy model Ibaneza: RG8  (Przeczytany 64266 razy)

Offline nimnod

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #125 19 Lip, 2013, 06:10:13 »
9-54 +74

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #126 19 Lip, 2013, 15:42:59 »
Jak wygląda sprawa z wygodą grania na RG8?

Generalnie chciałbym wiedzieć jakie są wrażenia, bardziej RG7621 czy jakieś Indonezyjskie papierowe RG321 z okropnym mostem.
Mam nadzieję że zrozumiecie co mam na myśli :)

szczerze ?  ni chooia

Trzymamy poziom naszej drogi porozumienia Commelina. :)
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #127 19 Lip, 2013, 15:51:28 »
gryf trochę listewka, lotniskowiec
i always go full retard

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #128 01 Sie, 2013, 08:59:51 »
Wrzucam z racji tego zeby mozna było usłyszec jak najwiecej przykladow brzmienia jakie da sie ukrecic na tym modelu

Sithu Aye sie zaopatrzył w białe RG8 i popełnił coś takiego:

Wlacz osadzony player soundcloud


z tego co przeczytalem na ss.org to uzyl Lepou Legion, impulsy paczki mesy i guitar rig do efektow
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

bandit112

  • Gość
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #129 01 Sie, 2013, 11:32:47 »
Spoko to gada! I fajny, żywy miks.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #130 06 Sie, 2013, 12:12:58 »
witam (pierwszy post na forum, dotąd głównie czytałem).

sprzedałem RGA8 (jakoś mi nie gadało, chyba wolę proste płaskie dechy albo taką miałem fazę z tą gitarą), niestety trzy miechy temu więc nie mam w tym momencie bezpośredniego porównania do RG8, ale - subiektywnie RG8 brzmi mi selektywnie na stockowych pupach (które za moment wyfruną).

swoją drogą... pierwsze co trzeba w tej gitarze robić to wywalać te struny D'a założone fabrycznie, bo wiszą bardziej na basowych niż 42ki na szóstce zjechane o 8 półtonów.

misja jest prosta: potencjometr od tonu - do odłączenia - zamiast niego killswitch (i roszada pota od głośności). pupa przy mostku do wymiany. struny (narazie Ernie Ball 10-74, ale szukam nadal). mostek chyba do wymiany (Fixed - Edge 8 string od 2228) nadal myślę.

generalnie - fajny starter do modowania czyli dobry dawca :)

podsumowując nijak nie widzę uzasadnienia dla ceny RGA8 vs RG8(w moim odczuciu), patrząc po cenie amerykańskiej to jest 2x ceny. rozumiem machoń (nie jestem fanem), rozumiem mostek (w sumie to jest coś czego mi brakuje w RG8, ale z kolei mam wrażenie że sus jest dłuższy w RG8 i to raczej kwestia mostka), ale nadal nie widzę dwukrotności cenowej w wykonaniu pomiędzy tymi wiosłami - może to kwestia dealera - RGA8 dostałem totalnie nieustawione więc na starcie miałem małe ciśnienie.

co do pupy - w IronL montują EMG808, nie jestem do nich przekonany, Lundgren robi teraz oprócz M8 pasywne M8C, których jeszcze nie słyszałem, może warte uwagi.

Offline Wojtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 182
    • jutube
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #131 06 Sie, 2013, 12:17:58 »
Kurwa, masz najzajebistszy nick na forum. :D

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #132 06 Sie, 2013, 12:38:46 »
witam (pierwszy post na forum, dotąd głównie czytałem).

[..]
swoją drogą... pierwsze co trzeba w tej gitarze robić to wywalać te struny D'a założone fabrycznie, bo wiszą bardziej na basowych niż 42ki na szóstce zjechane o 8 półtonów.

misja jest prosta: potencjometr od tonu - do odłączenia - zamiast niego killswitch (i roszada pota od głośności). pupa przy mostku do wymiany. struny (narazie Ernie Ball 10-74, ale szukam nadal). mostek chyba do wymiany (Fixed - Edge 8 string od 2228) nadal myślę.

generalnie - fajny starter do modowania czyli dobry dawca :)

co do pupy - w IronL montują EMG808, nie jestem do nich przekonany, Lundgren robi teraz oprócz M8 pasywne M8C, których jeszcze nie słyszałem, może warte uwagi.

W F ta 65tka jest znośna (dla takich co lubia lekki makaron, mi na jakis czas ujdzie), do F# jak podciagniesz to nawet da rade. Ja zamowilem set GHS 10-60 do 7ki plus 80tke z taniestruny.pl ale to docelowo do strojenia w Drop E, ogram pewnie jeszcze z miesiac i zmienie na te GHS'y. A co do mostka to sie nie zgodze. Wlasnie dobrze ze dali taki a nie jak w RGA dla zasady "graj, a nie pierdol sie z ustawianiem", ewentualnie mozna na hipshota wymienic i walnac blokowane klucze, nie ma sensu dawac tego edge bo musialbys tez blokade sobie zapodac na drugim koncu zeby to mialo rece i nogi.

A przetworniki sa zadziwiajaco dobre wg mnie. Zwlaszcza gryfowy na czystym kanale brzmi przyjemnie. Kwestia kręcenia.

Na czym grasz?

Zresztą ja niedlugo będę coś nagrywał to wrzucę. Moje typy na przetworniki gdybym zmieniał (a na razie nie widze potrzeby) to BKP Nailbomb albo Painkiller (tu kwestia czy zrobią już wersje soapbar do 8ki)> Seymour Duncan Pegasus (mostek) + Sentient (gryf) >Dimarzio D-Activator.

EDIT:

@Isu

Okej z jednej strony to pakowanie obu nowych przetwornikow plus powiedzmy mostka hipshot i kluczy blokowanych w taka gitare to wydanie jeszcze raz takiej samej kasy co na samo wioslo, ale... jesli z kolei taka seria jak Iron Label jest co prawda lepiej wykonana, ma killswitch, binding i mimo to nadal bys wymienial w niej przetworniki i klucze to chyba nie warto pakowac sie w drozsze wioslo tylko pojsc od razu np. do Skervesenow (3k wioslo, 350 klucze, prawie 1k przetworniki). Moj egzemplarz RG8 ma naprawde kilka baboli estetycznych (poza tym nie ma bialej 8ki Iron Label :P ) i jest naprawde solidnie wykonana. Mostka osobiscie nie musze zmieniac, jedynie co w przyszlosci zmienie to moze przetwornik przy mostku i z czasem klucze na blokowane (bo lubie) i nadal wychodze finansowo na progu ponizej ceny nowej 8ki IR. Makes sense?
« Ostatnia zmiana: 06 Sie, 2013, 12:53:59 wysłana przez escape_artist »
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #133 06 Sie, 2013, 16:47:33 »
Uczepiłem się bardziej samego mostka. Sama blokada do ósemki kosztuje chyba 100$ a ile mostek to nie pamiętam ale łącznie za samą zabawę ze zmianą mostka dostaniesz drugie RG8, więc zabawa w takie coś wydaję się mi głupia. Ibanez i te ceny za części... :facepalm:

heh, no jezeli chodzi Ci wylacznie o kwestie montowania tego edge'a to sie zgadzam całkowicie, lepiej taka kase na co innego przeznaczyc, zwlaszcza ze trzeba by jeszcze robic otwor w korpusie na to :/
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #134 06 Sie, 2013, 17:06:17 »
Kurwa, masz najzajebistszy nick na forum. :D

nick nie dupa, nie boli.

Posty połączone: 06 Sie, 2013, 22:23:39
heh, no jezeli chodzi Ci wylacznie o kwestie montowania tego edge'a to sie zgadzam całkowicie, lepiej taka kase na co innego przeznaczyc, zwlaszcza ze trzeba by jeszcze robic otwor w korpusie na to :/

pisałem o mostku fixed, on jest mocowany na bodajże 4 śluby do korpusu, bez wiercenia otworu tak jak do Floyda. To nie jest Floyd, który jest zablokowany, to jakby góra od Floyda z mikrostrojeniem.

http://www.ibanez.co.jp/products/images/feat/230.jpg

i tył RG2228 gdzie jest ten mostek - nic nie przewiercone :)

http://www.ibanez.co.jp/products/images/eg2013/back/RG2228_GK_00_02_CU_Body_Back.jpg

ceny części Ibaneza pominę - brane od dystrybutora - jest to masakra cenowa, czas oczekiwania etc. ciężko to przejść bez wkurwu. alternatywa chyba znana to:

http://www.ibanezrules.com/parts.htm

kwestia mostków, osprzętu - są też inni producenci.
« Ostatnia zmiana: 06 Sie, 2013, 22:24:39 wysłana przez y »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #135 07 Sie, 2013, 10:34:41 »
W sumie to porównanie u góry strony może i nie jest całkowicie idealnie zrobione, aczkolwiek można usłyszeć subtelną różnicę, i ja np. wybrałbym RG8, słyszalna różnica w selektywności brzmienia. Co do pozostałych testów, niezłe ale to jednak nie porównania :D

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #136 07 Sie, 2013, 10:57:32 »

heh, no jezeli chodzi Ci wylacznie o kwestie montowania tego edge'a to sie zgadzam całkowicie, lepiej taka kase na co innego przeznaczyc, zwlaszcza ze trzeba by jeszcze robic otwor w korpusie na to :/

pisałem o mostku fixed, on jest mocowany na bodajże 4 śluby do korpusu, bez wiercenia otworu tak jak do Floyda. To nie jest Floyd, który jest zablokowany, to jakby góra od Floyda z mikrostrojeniem.

http://www.ibanez.co.jp/products/images/feat/230.jpg

i tył RG2228 gdzie jest ten mostek - nic nie przewiercone :)

http://www.ibanez.co.jp/products/images/eg2013/back/RG2228_GK_00_02_CU_Body_Back.jpg


nigdzie nie pisalem ze musisz przewiercic korpus na wylot jak do floyda, ale i tak musisz odpowiedni otwor miec zrobiony, ponizej fota zamiennika korpusu do rg2228, płytko ale coś tam naskrobać trzeba.

||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #137 07 Sie, 2013, 15:43:12 »
źle zrozumiałem. mam świadomość, że frez trzeba zrobić.



Hipshot Trilogy Multi Tuning Bridge. za circa 200 USD.
« Ostatnia zmiana: 07 Sie, 2013, 17:55:38 wysłana przez y »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
10889 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2009, 17:27:47
wysłana przez dom?n
3 Odpowiedzi
2332 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2012, 20:00:53
wysłana przez Bjørn
NGD RG8 :)

Zaczęty przez tomus « 1 2 » Gitary 8-strunowe

44 Odpowiedzi
19959 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lip, 2013, 21:10:43
wysłana przez Slothman
10 Odpowiedzi
6958 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Gru, 2014, 17:24:06
wysłana przez Mother Puncher
4 Odpowiedzi
3724 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2017, 17:13:31
wysłana przez JanuszuNieKrzywdz