Autor Wątek: Skervesen SWAN 8s DPF  (Przeczytany 59336 razy)

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #25 12 Paź, 2012, 10:50:20 »
Foty trzymaja poziom, takie jakie wrzucacie sa ekstra. W koncu to nie sesja zdjeciowa gitary z modelka...think about it, just throwing it out there:D (i nie Vicol sie nie liczy "bo ma długie włosy":P)
to wiosło miało być gotowe na Euroblast, nie? poskładali, ustawili, ograli żeby sprawdzić czy wszystko hula i poszła. jak Tomas będzie miał 2 dni na zżycie się z instrumentem to będzie sukces...

hej hej, luz, nie chcialem urazic nikogo czy cos. Przeciez wiem ze mieliscie krotki termin, bylem ciekaw tylko czy moze zarejestrowaliscie cos na szybko. Macie rewelacyjne "tempo produkcyjne" ze tak to ujme i super ze zdazyliscie z tym dla niego na festiwal:)
Odnosnie zdjec ze sa ekstra, to nie byl sarkazm ani nic negatywnego. Uwazam ze wrzucacie porzadne zdjecia wiosel. A odnosnie sesji zdjeciowej to sobie zazartowalem ot tak, w koncu tyle tu gadania o cyckach i tylkach na tym forum, prawie tyle samo co o gitarach:D (żona mi mówi, że nie potrafie żartować, wiec może coś w tym jest:P)
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #26 12 Paź, 2012, 12:03:27 »
Spokojnie, osobiście nie zauważyłem zadnego sarkazmu :P ..karwa przeca go tu w kazdym poście i niemal kazdym temacie pełniej niz much wokół  kupy ;D

Faktycznie nie było czasu, ba nawet kurier udobruchany przyjechał jeszcze raz bo sie okazało ze ... :facepalm: nie mieści sie w futerał i cza było w basowym to wysłać. 2cm zabrakło. A to spowodowało ze nie mieliśmy kartonu właściwego i trzeba było stanąć na wyskokości zadania i sensownie to zapakować. No cóż niby sprawdzałem i niby się mieściło , widać kiepsko sprawdzałem. Ale ufam ze dobrze ja zapakowaliśmy i dotrze cała i zdrowa, karton się znalazł "wypełniacze" także, więc powinno byc ok.

Jak wspomniałem to jest gitara która brzmieniowo mi zupełnie nie siadła 100% djentu w djencie , ba nawet Mondziu się skrzywił . Struny d'addario 140-8 najcieńsza w Eb  skala 28/25,4  Aftermathy , jazgocze to jak głupie , mam nadzieje ze Tomasowi w miksie siądzie ;) ... i manualnie.
Ja wiem ze to nie jest gitara dla mnie.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #27 12 Paź, 2012, 12:10:00 »
Nu, gita była gotowa w dokładnie miesiąc minus jeden dzień od pierwszego maila zagajającego, więc obłęd. Tomcio ma się zrewanżować ujawnieniami gity na Euroblaście i w necie, więc może i będą lepsze foty ;).

A obrazka powyżej zrobiła niej. Ondra Antoš, koleżanka Tomasa, całkiem przystojna pani ;).
« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2012, 12:17:38 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #28 12 Paź, 2012, 12:16:41 »
.140?

Jak on to stroi?
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #29 12 Paź, 2012, 12:17:36 »
To model strun nie grubość ... księżniczko ;D
10/13/17/ nie pamietam ;D  / 74
« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2012, 12:19:55 wysłana przez commelina »

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #30 12 Paź, 2012, 12:23:14 »
To model strun nie grubość ... księżniczko ;D
10/13/17/ nie pamietam ;D  / 74



Ale mi pojechał :D
Pomyliłem się, no co :P

Jarek, ślij mi ino ten pdf czy coś, ołówek mi stygnie :P
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #31 12 Paź, 2012, 12:26:50 »
Nie no, drzent-0wce bendom posikane. Fapermaty und najdłuszsiejsza skerveseńska menzura und d'addario generuje tyle drzentu, że o ja pierdolę :P. Brzmieniowo nie dla mnie ale manualnie całkiem wporzo. Mie tam wahlarzyki nie pszerzkadzajom za bardzo, strun ino za dużo ale i z tym da siem żyć. No i co siem jeszcze mię podobie to to, że jak już się ustawi tego jebanego abm(wkurwiające jest to, że zanim się dokrenci śrubkie to te kostki spierdalajom przy byle ruchu i trza ustawiać od nowa :P , ale tak poza tym całkiem ciekawy i bardzo uniwersalny mostek, choć do flojdros i tak wpieprza go na przekonskie. :P) to to wiesło zajebiaszczo stroi. Zresztom, większość git z dpf, które robilimy miała jakoś bardzo naturalne strojenie pod paluchami. Może przez to, że struny tak a nie inaczej siem układajom, nie wiem. Wiem jedno. Przydałoby siem aby bekap lub ktośtam wypuścił humby o innych kątach albo po prostu zaczęli tłuc oversized na długości minihumby na railach. Dwa takie obok się, połączyć w szereg i wuj. :P Mamy symulację blackhawka do dpf :P


A co do modelek... uważam, że to znakomity pomysł zatrudnić jakieś ładne wydziarane panny do sesji zdjęciowych z naszymi wiesłami. :headbang:




( Obraz usunięty.)
Tesz bym siem obśmiał ale nie wiem co to znaczy. Tylko skervesen zrozumiałę.
synkopy to guwno

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #32 12 Paź, 2012, 12:31:12 »
Spokojnie, osobiście nie zauważyłem zadnego sarkazmu :P ..karwa przeca go tu w kazdym poście i niemal kazdym temacie pełniej niz much wokół  kupy ;D

he he, ok:D to teraz czytaj miedzy wierszami:D:D:D

uwaga zwyrolski edit!!!

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2012, 12:57:35 wysłana przez escape_artist »
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #33 12 Paź, 2012, 12:52:35 »
oversized na długości minihumby na railach. Dwa takie obok się, połączyć w szereg i wuj.

lubie to
A co do modelek... uważam, że to znakomity pomysł zatrudnić jakieś ładne wydziarane panny do sesji zdjęciowych z naszymi wiesłami. :headbang:

jakis lutnik ze slaska mial takie zdjecia na swojej stronie
i always go full retard

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #34 12 Paź, 2012, 12:59:29 »
Don Trololo Vicolo:
1.
Przydałoby siem aby bekap lub ktośtam wypuścił humby o innych kątach albo po prostu zaczęli tłuc oversized na długości minihumby na railach. Dwa takie obok się, połączyć w szereg i wuj. :P Mamy symulację blackhawka do dpf :P
Rozwiązałeś w ten sposób mój problem! :)

2. ERMAHGERD = Oh my god! ;)

Spoiler
Paczki z głów!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #35 12 Paź, 2012, 20:13:01 »
Dla mnie gitara wygodna, zresztą jak i Diplodok 7 również, ale co do brzmienia, to to jest tak dżęcące, że to aż boli. Z jednej strony fajnie, bo patenty z tego gatunku siedzą idealnie, ale z drugiej strony, chyba nic innego kolo nie ugra, no, ale skoro tak chciał :)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #36 15 Paź, 2012, 20:36:07 »
Spełnił sie najczarniejszy koszmar Vicola , przynił sie do powstania gitary która daje 200% djentu w djentcie ;D

Wlacz osadzony player soundcloud

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #37 15 Paź, 2012, 20:39:10 »
Zawsze się zastanawiam po co są te chujowe wstawki na czystym.

DJENT LEVEL OVER 9000 !

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #38 15 Paź, 2012, 20:42:42 »
no całkiem zgrabne to, chociaż mam poważne wątpliwości czy do głównego riffu jest potrzebne więcej niż jedna struna ;D

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #39 16 Paź, 2012, 09:06:56 »
Oh maj bzdziag....Nie no podoba mi sie, bo jest dżyn dżyn bzdziag jak sie paczy, ale chyba da sie ukrecic na takiej gitarze tez cos innego co? BTW bo chyba nie doczytalem, jakie pickupy tam siedza? Bo dotad krzywe byly tylko warpigi w pierwszym Swanie.
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #40 16 Paź, 2012, 09:25:04 »
No niestety, na tej to tylko bździąg :P Tak, siedzą tam fapermathy i dżencom w chuj. Ale... jesteśmy na finiszu innej gitary dpf, przedwczoraj i wczoraj wstępnie ją odpaliliśmy i już wiemy, że identyczne pickupy przy bardzo podobnej specce wiesła(8 strun) ale na skali 25.5-27'' na 27 progów zachowują się zupełnie inaczej. Owszem, ostatnia struna generuje drzentu w chuj. Ale pozostałe nie są tak sterylnie suche, jest więcej ''mięsa'', idealny balans tonalny, zajebista podatność na artykulacje, lekko rokendrolowy charakter i co najważniejsze: ciągnie i kurwi. :headbang: Ano i jest jeszcze jeden ważny szczegół, który mnie po prostu rozjebał: powerchordy na dwóch ostatnich strunach brzmią całkiem normalnie. Rzecz niebywała w strojach poniżej A, a już zwłaszcza w F#.
synkopy to guwno

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #41 16 Paź, 2012, 09:29:02 »
 No ło, wyprzedził mnie ten co uczyć sie dzisiaj miał :P
Faktycznie ten niebieski diabeł owszem ładny wizualnie śmy są zadowoleni, ale brzmieniowo nie. Mamy nadzieje ze Tomas bedzie i w zasadzie to jest najważniejsze jak i oczywiście wywołany mamy nadzieje nią zamęt na oktoberfest  tfu na tym innym festiwalu ;D  euroblast chyba

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #42 16 Paź, 2012, 09:51:09 »
No niestety, na tej to tylko bździąg :P Tak, siedzą tam fapermathy i dżencom w chuj. Ale... jesteśmy na finiszu innej gitary dpf, przedwczoraj i wczoraj wstępnie ją odpaliliśmy i już wiemy, że identyczne pickupy przy bardzo podobnej specce wiesła(8 strun) ale na skali 25.5-27'' na 27 progów zachowują się zupełnie inaczej. Owszem, ostatnia struna generuje drzentu w chuj. Ale pozostałe nie są tak sterylnie suche, jest więcej ''mięsa'', idealny balans tonalny, zajebista podatność na artykulacje, lekko rokendrolowy charakter i co najważniejsze: ciągnie i kurwi. :headbang: Ano i jest jeszcze jeden ważny szczegół, który mnie po prostu rozjebał: powerchordy na dwóch ostatnich strunach brzmią całkiem normalnie. Rzecz niebywała w strojach poniżej A, a już zwłaszcza w F#.

To bardzo dobre wiesci milordzie!:D czyli da sie oddżencić te aftermałki, ale to tylko w przypadku DPF-a?
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #43 16 Paź, 2012, 10:07:57 »
To są dwie różne gitary tak naprawde, mimo że bardzo podobne. Na tym samym zestawie strun, ale w  różnym rozstawie skal zagrały totalnie inaczej. No różni je jeszcze top ale tego to bym nie demonizował. jeden i drugi dziurawy jak sito  ;D
Dla Tomasa 28 x 25,4 24 progi
Dla Freda 27 x 25,4 i 27 progów

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #44 16 Paź, 2012, 10:10:13 »
Dla Freda 27 x 25,4 i 27 progów

Brum? najpierw kota wzial a teraz labedzia:D
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #45 16 Paź, 2012, 10:26:57 »
To bedzie ten szczególny wyjątek, kiedy łąbądź wpierdzieli koty :P bo fred ma dwa koty  :headbang:

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #46 16 Paź, 2012, 10:32:43 »
Na tym samym zestawie strun, ale w  różnym rozstawie skal zagrały totalnie inaczej. No różni je jeszcze top ale tego to bym nie demonizował.
No i podstrunnice inne ;) Choć wg. większości opinii zarówno klon jak i hebą to ''festiwal siary'' :P A z tym topem to się pozwolę nie zgodzić. Cycki dodają +10 do tłustości brzmienia :D
To bardzo dobre wiesci milordzie!:D czyli da sie oddżencić te aftermałki, ale to tylko w przypadku DPF-a?
W sumie to nie jest jedyny przypadek oddjentowienia fapermata, ale mimo wszystko dość rzadki. I nie tylko na dpf. Ale są to zazwyczaj rozwiązania przeczące jakiejkolwiek zdrowej logice. Zawsze z comełkię gdybamy sobie jak to zagra. Słysząc w specce ''aftermathy, jesią/lipaundtopola, longscale i cośtam'' mimowolnie muwię ''o nie, to będzie dżencić, że o ja pierdolę''. I zazwyczaj jest zonk. Co prawda jest to pierwsze wiesło z fapermathami, które jest aż tak przyjazne dla niemiłośnika djentóf. Ale łajtczoko było grywalne, dżejkej jest grywalny, raptor baritone 7 z jesią był grywalny i to wszystko też na fapermatach i wszystko bardzo jasno z dechy dające. Nie wiem totalnie o co chodzi ale w pewnych pozornie dziwnych konfiguracjach pojawia się równowaga. Charakter wiosła zostaje, charakter pickupa zostaje. Ale wypadkowe brzmienie o dziwo nie jest wynikiem prostego sumowania się ''treble+mid+bass''. :P
To bedzie ten szczególny wyjątek, kiedy łąbądź wpierdzieli koty :P
Czy zdajesz sobie sprawę, że tym zdaniem dałeś pokłady natchnienia i inspiracji wszelkim twórcom memów i gifów? :o
« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2012, 10:36:07 wysłana przez Vicol »
synkopy to guwno

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #47 16 Paź, 2012, 10:33:56 »
To bedzie ten szczególny wyjątek, kiedy łąbądź wpierdzieli koty :P bo fred ma dwa koty  :headbang:

a nie trzy?






« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2012, 10:37:30 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #48 16 Paź, 2012, 10:52:50 »
A po zwycieskim posilku!!!

||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Skervesen SWAN 8s DPF
« Odpowiedź #49 16 Paź, 2012, 11:01:25 »
Fakt trzy , a własnie na te gify liczyłem, choc cos rozbawi ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
79 Odpowiedzi
45095 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2013, 18:08:48
wysłana przez mondomg
32 Odpowiedzi
17664 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2013, 14:57:47
wysłana przez Thoth
46 Odpowiedzi
42344 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2013, 12:06:44
wysłana przez mondomg
28 Odpowiedzi
7198 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2013, 19:43:47
wysłana przez mondomg
22 Odpowiedzi
8729 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2015, 15:15:58
wysłana przez Orange