Autor Wątek: Koncert w klubie(ustawienia, głośność, ciszej!)  (Przeczytany 16057 razy)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Po raz setny będę wałkował to co zawsze mówie, więc będę nudny. Ale jaki jest sens robienia koncertu bez nagłośnienia każdego instrumentu?
Przecież wystarczy stanąć 15 cm obok w stosunki do paczki gitarowej i ona już kompletnie inaczej brzmi. Dla odbiorcy to jest totalna chujoza. Dla kapeli też, z racji że nie ma wtedy odsłuchów bo przecież nic nie zbiera dźwięków.
Jak dla mnie to więcej sensu ma granie z omikrofonowanego 30 watowego comba z jednym 12" glosnikiem na gitarach, bas też jakieś combo niż popierdalać na half/full stackach, które albo ledwo są rozkręcone gdy są omikrofonowane albo są tak rozkręcone, że będąc na scenie nie słyszę absolutnie nic.

takie tam moje 0.03zł

A wiec tak..

Na wstępie, zgodzę sie z tobą, ze najlepszym rozwiązaniem jest 30 watowe kombo z omikrofonowanym głośnikiem.. ALE! znając życie w 99% przypadków będzie to high-gainowy halfstack 4x12 :)

Powiedzmy, ze punktem odniesienia niech będzie Reset...  ale są kluby mniejsze, nawet sporo, po wafla tam mikrofonować wszystko jak leci, lepiej pokombinować z umiejscowniem paczki gitarowej. W mniejszych klubach tez trza brac pod uwage headroom calego systemu naglosnieniowego, jak wepchasz w niego wszystko wlacznie ze zlewem kuchennym to zacznie on wykazywac,  zeby uzyc ladnego eufemizmu, nieliniowe zniekształcenia harmoniczne a z Twojego super brzmienia gitarowego zostanie mamałyga

A poza tym chodzilo mi wogole o to ze kapelka powinna gadac w miare ok bez naglosnienia, co nie jest chyba jakaś bzdurna teoria :)

Po części zgoda ;)

A czy kapeli "gada" bez dodatkowego nagłośnienia, zależy moim zdaniem tylko i wyłącznie od tego czy gra równo a nie od brzmienia ich wzmaków etc ;)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
A i tak się kończy na tym, że napierdala i tu i tu, i tam :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline pastOr

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Swego czasu grałem sztuke w jakimś Domu Kultury i słyszę od akustyka: za głośno!!!
Heh, mam ograniczniki mocy w ampie, więc pyk i jest 50w bez kręcenia gałami i co słyszę:  za głośno!!!!
Wiem, że to niewiele ciszej :) więc pyk i mam 20w i co słyszę: nadal za głośno!!! :O
Ale jaja, no to pyk i mam 12w i co słyszę: no nadal za głośno!!!
I tu się wkurwiłem, bo jak bęcwał nie czuje różnicy między 100w a 12w, no to pyk na 50w bo tak lubię i do przodu :]
Ale myślę, że to był jakiś skrajny przypadek, bo wcześniej mi się to nie nie przydażyło :D

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Jak dla mnie to więcej sensu ma granie z omikrofonowanego 30 watowego comba z jednym 12" glosnikiem na gitarach
Metalowiec dzieli paki na 4X12 i zepsute :P A na serio, to jebał pies selektywność i redukcję hałasu. Co to za przyjemność ze słuchania muzyki, jeżeli dźwięk nie wywraca narzondóf wewnencznych na lewom strone? :P
synkopy to guwno

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664

Powiedzmy, ze punktem odniesienia niech będzie Reset...  ale są kluby mniejsze, nawet sporo, po wafla tam mikrofonować wszystko jak leci, lepiej pokombinować z umiejscowniem paczki gitarowej. W mniejszych klubach tez trza brac pod uwage headroom calego systemu naglosnieniowego, jak wepchasz w niego wszystko wlacznie ze zlewem kuchennym to zacznie on wykazywac,  zeby uzyc ladnego eufemizmu, nieliniowe zniekształcenia harmoniczne a z Twojego super brzmienia gitarowego zostanie mamałyga

A poza tym chodzilo mi wogole o to ze kapelka powinna gadac w miare ok bez naglosnienia, co nie jest chyba jakaś bzdurna teoria :)

W klubach pokroju Resetu może faktycznie to by miało sens, szczególnie jak jest grają jakieś supporty/jest mało ludzi i można sobie stanąć przy ścianie naprzeciwko sceny. I widać i słychać ;)

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 763
Dokładnie, Vicol. Jak chcę ładnie to naciskam 1080p na jutubie, albo włączam we FLACu z foobara.
Paczki z głów!

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Teraz znowu miałem okazje grać z bandem w chujowo akustycznej, małej salce, tyle że z majsterem od naglosnienia, 2 odsluchami i 4 kolumnami na przody. Ściszylismy sprzęt (na tyle by można było grać z perą ktora loila bez nagłośnienia), po czym wrzuciliśmy instrumenty na przody - efekt zajebisty - wszystko czytelne i bardzo dobrze brzmiące. Sama przyjemność z gry i ze słuchania. Przed nami grał band który "nie chciał omikrofonowania bo zagra z tyłów" i brzmieli strasznie nieczytelnie, co zresztą potwierdzili słuchacze, których było niemało (cała sala wypchana po przegi).

Wniosek - nieważne czy grasz w spelunie z 2 kolumnami na przody, czy na wielkiej scenie - zawssze mikrofonój. U nas sie to sprawdza i jest naprawdę wyśmienity i przyjemny szoł.


Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Ja nie mam nic przeciwko temu bu grać ciut ciszej, byle by tylko brzmienie nad którym sie pracuje zostało takie jak wypracowane. Kupiliśmy reduktory, na ostatniej sztuce z post gainem na 3 akustyk krzyczał, że "z góry mówie, że za głośno", więc wystarczyło dać -4db i po sprawie. Problem solved.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Dokładnie. Jak nie pasi nierozkręcone brzmienie ampa to się właśnie kupuje reduktor - po to są wymyślone przeco :P. :D

Offline xaos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
W moim zespole wszyscy tez mieli kompleks malego pisiora. W efekcie, nie dosc, ze wiecej dzwigania, to i halas na koncercie.

Downsizing wskazany. Ja wiem, ze pierdolny head + milionkolumnowa paka (a najlepiej 2) robia wrazenie, ale to sie potem odbywa kosztem czytelnosci ;/
Zagralismy w wiekszosci mniejszych klubow na slasku i efekt jest taki, ze kupilem mniejsze combo, bo wystarcza.

Btw, jak sie te reduktory sprawuja, nie mialem nigdy do czynienia a w sumie chyba wypadaloby... :D

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Reduktor reduktorowi nie równy, do tego z różnymi wzmakami potrafią zadziałac inaczej (zwłaszcza te tańsze). Mnie ogólnie THD robi dobrze, ale trzeba wiedzieć, że nadaje pewnej kompresji.  W ciemno bym nie kupował.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Elites

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
Niedawno zagrałem z kumplami mały kameralny koncercik. Niestety instrumentalnie bo nie mamy wokalu. Wszystko szło z paczek i brzmiało to całkiem nieźle i selektywnie. Ważne jest żeby nie przesadzić z głośnością ;p

Poniżej wrzucam nagranie ale nie oddaje ono brzmienia bo nagrywane aparatem.


Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Kurwa, ale pierdolcie Hipolicie. Głośniej-ciszej nie dotyczy tego, że się nie da nagłośnić instrumentu jak napierdala tylko tego, że czasem tak napierdala, że nie sposób ustawić balansu między frontem a backiem. Paki bokiem i po sprawie, można łoić tak jak lubisz.
Poza tym to gdzie tu miejsce na mityczną wyższość lampy nad cyfrą, która ponoć gra dopiero "dosterowana" z rozkręconej końcówki?
Prawda jest taka: albo akustyk umi albo nie. I nie ma znaczenia głośność gratów i to czy jedziesz z fullstacka czy combo.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Jak uzyskaliście to takie pitu pitu na gitarze?to jakis clean jest?
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Elites

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
Clean na Fendmessie + delay z GT10 i  przytłumienie strun. No i moje zwinne palce XD

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
14560 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2009, 18:37:19
wysłana przez gavoja
55 Odpowiedzi
18234 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2011, 12:08:02
wysłana przez Matt-Carnage
4 Odpowiedzi
3263 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2011, 23:19:40
wysłana przez Jakób
2 Odpowiedzi
2955 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2013, 09:18:21
wysłana przez sinquestsound
20 Odpowiedzi
3565 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2021, 12:03:21
wysłana przez snapkejs