Autor Wątek: Giełda pracy  (Przeczytany 21975 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #50 24 Cze, 2014, 08:17:42 »
Na czele z niejawnością pensji i jej nierównością na tym samym stanowisku.

Równo nie znaczy sprawiedliwie.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Guziel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 138
  • Du Doppelgänger, du bleicher Geselle!
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #51 24 Cze, 2014, 08:42:35 »
A sprawiedliwie to nie znaczy, że każdy dostaje po równo.
"Szczęk broni w imię boże. Jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze..."

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #52 24 Cze, 2014, 09:19:52 »
A gdzie ja piszę, że po równo? Cały czas prawię o jawności płac.

Chociaż to "równo" to moim zdaniem trochę być powinno, ALE na poziomie jednego stanowiska. Ja jestem (np.) starszym menadżerem do chujwiczego, kolega też jest (np.) starszym menadżerem do chujwiczego. Jeśli już szef uznał, że mnie (lub jemu) ma płacić więcej, to niech zmieni mu stanowisko, dołoży jakąś premię funkcyjną, dodatek, cokolwiek. Wtedy IMO to jest ok. A nie ta sama praca, to samo w papierach, ten sam zakres obowiązków, to samo wywiązywanie się z nich, a potem zupełnie co innego na pasku. To mnie na przykład wkurwia, bo zawsze można się doszukiwać trzeciego dna.

Swoją drogą gdyby każdy miał wgląd w pasek innej osoby, a przynajmniej w kwotę podstawy (bo wiadomo, premie czy dodatki to inna broszka), to paradoksalnie skończyło by się wiele konfliktów w robocie, bo jak coś jest jawne to nie trzeba snuć domysłów, wyolbrzymiać itepe. A przez to miałem i ja swego czasu problemy, i Żona Moja. Ona nawet większe, bo ją tacy kapusie szukający trzeciego dna podjebali, i się skończyło na zwolnieniu pod byle pretekstem.

W obecnej pracy mam tak (branża handlowa), że jest kilka szczebelków - doradca, starszy doradca, specjalista, kierownik działowy i tak dalej. Plus stanowiska "poboczne" związane z innym zakresem obowiązków, dodatkami funkcyjnymi (np. obsługa gwarancyjna) itp. I wszystko jest jasne jak słońce - ja jestem taki, kolega taki, koleżanka taka. Ja mam podstawy tyle, premii tyle. Plus drugiej premii związanej z indywidualnymi wynikami też ileś-tam, tyle ile sobie sam wypracuję. Jedno do czego można mieć pretensje to o nie dość wysokie (=płatne) stanowisko które masz na umowie, ale o to że się na danym zarabia X lub Y - nie, bo jest to wszystko jasno ujęte.
Nawet w sytuacji, w której ja jako najniższy stanowiskiem wyrobię taką premię indywidualną, że zarobię więcej niż kierownik oddziału. Co jest możliwe, sprawdzone i udowodnione. Bo wszystko ma odbicie w stawkach i cyferkach, każdy grosz jaki zarobię jest ewidencjonowany, i to że zarobiłem (np.) 2 tysie, a kolega na tym samym stanowisku (np.) 4 tysie, jest jasno i prosto wytłumaczone. Mogę się o to wkurwić, ale nie mogę nijak podważyć - zarobił więcej bo wypracował sobie większą premię, wyliczoną na podstawie określonych, ujętych w tabelkach wskaźników, i/lub ma dodatek za jakieś extra obowiązki. A nie dlatego, że pan kierowniczek postąpił wedle własnego widzimisia.

Cytuj
A to to co to jest z Twojej strony, poznałeś dwoch, w oczy im to powiesz

Gdzie dwóch? Dwóch (Marian i Łukasz) to było na stałe, i co im miałem powiedzieć, to powiedziałem. Zresztą w przypadku Łukasza nawet nie bardzo miałbym co komentować, bo nie pamiętam żebyśmy chociaż raz się pokłócili, i nigdy złego słowa nie powiem o nim - swoją drogą pozdrawiam! Z Marianem bywały ostre scysje, nie raz się otwarcie wyzywaliśmy (z różnych powodów), ale to nie zmieni mojego wysokiego zdania o nim jako o pracowniku z gigatyczną wiedzą, pracowitością, i ogólnie jako majstrze.
Natomiast okazyjnie (po 1-2-3 wyjazdy) to... liczę... jeszcze czterech będzie. I jednemu tak, powiedziałem co o tym myślę w twarz (żeby nie użyć innego określenia w tym przypadku) , jak uprawiał dopierdalactwo. I co? I jajco, jako "stary znajomek" mógł mnie jebać do woli.

Zresztą dyskutować na publicznym forum o tym nie będę.

Cytuj
Zdajesz sie chyba nie rozumieć pewnych mechanizmów.

Moi rodzice swego czasu prowadzili firmę. Kuzyn prowadzi firmę. Brat cioteczny w spółce z cioteczną siostrą prowadzą firmę. Zresztą całkiem nieźle prosperującą, z tego co widzę i słyszę. I to zaskakująco blisko tego, co sam Jarku robisz - tyle, że nie w temacie nowych wystrojów wnętrz, a starszych. Takich mocno starszych, już pod opieką pewnych instytucji. Więc mam akurat skąd brać wiedzę na ten temat, nie muszę nawet poza obręb osób o takim samym nazwisku wychodzić.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #53 24 Cze, 2014, 09:41:35 »
Cóz sprawiasz wrazenie tego który zawsze wie lepiej i jego prawda jest bardziej jego . Nie sposób mi tego komentowac i dalej ciagnąć. jednak jesli takie masz dobre wzorce odnośnie prowadzenia firmy to wiesz na pewno, ze łatwiej ta firmę załozyć niż zamknąć ze wszelkimi tego konsekwencjami , typu rozliczenie kas fisklalnych, pracowników, klientów leasingi kredyty i inne takie, no ale to przecież pikuś do niejawności wypłat. A tak a pro po, gdyby faktycznie wypłaty były niejawne, to nie miałbyś tego bólu dupy bo zwyczajnie nic byś nie wiedział.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #54 24 Cze, 2014, 10:38:33 »
Oficjalnie bym nie wiedział. Nieoficjalnie i tak się człowiek wielu rzeczy dowiaduje. Tylko potem wiadomo, jaka jest taka wiedza.

Swoją drogą kto każe firmę zamykać jak się chce z niej odejść?
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #55 24 Cze, 2014, 10:52:13 »
Ale chyba nie jest aż tak źle , skoro można sobie posty w godz pracy pisać ;)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #56 24 Cze, 2014, 10:59:31 »
Ale chyba nie jest aż tak źle , skoro można sobie posty w godz pracy pisać ;)

A to są takie miejsca, w których nie można? ;D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #57 24 Cze, 2014, 14:46:50 »
Tak, makdonaldy np, gdzie nie wolno miec  telefonu przy sobie w czasie pracy.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #58 24 Cze, 2014, 20:30:45 »
Na grubie niy wolno. Ale co taki hanys zez Warszafki może o tym wiedzieć...
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline pudl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Melancholy band
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #59 02 Lip, 2014, 11:24:42 »
Ostatnio sie u nas taka oferta pojawila, moze kogos zainteresuje:
http://www.thomann.de/pl/compinfo_youatthomann.html

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #60 02 Lip, 2014, 12:46:40 »
O ja. Wymarzona praca :) Szkoda, że mnie nie ciągnie do niemiec :P
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #61 07 Lip, 2014, 10:01:44 »
Piotrków Trybunalski 2-3 dni rozbiórka sklepu. Prawdopodobnie od czwartku lub piątku, nie wiem dokładnie .   Jak coś to PW.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #62 07 Lip, 2014, 10:45:37 »
Oleśnica (pod Wrocławiem)

Kontrola jakości, praca na 3 zmiany poniedziałek - piątek, czasem soboty i niedziele (płatne dodatkowo). Umowa zlecenia, możliwe nadgodziny. Mile widziane wózki widłowe. Praca niemalże od zaraz. Szczegóły na PW.
B ( o ) ( o ) B S

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #63 08 Lip, 2014, 05:17:59 »
Cytuj
rozbiórka sklepu

No to życzę tylko (i aż), żeby było normalniej, niż w Czechach. Gdzie przez "nie, bo nie" trzeba było dymać całą noc. Nie jedną zresztą.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #64 08 Lip, 2014, 11:23:05 »
Łódź i galeria Łódzka od wtorku 15.07 od ok 17-18 do soboty 19.07

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #65 08 Lip, 2014, 17:32:47 »
Cytuj
Poszukujemy dwóch osób pełnoletnich do pracy przy budowie sieci. Praca jest od zaraz. Wymagania:
- pełnoleti
- dwie prawe ręce
- samodzielność
- mile widziane blade pojęcie o komputerach i budowie sieci kablowych
Kontakt na 502063474

Łomianki i okolice z tego co wiem

Spoiler

Offline vlamnick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 126
  • i am unable to can
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #66 08 Lip, 2014, 22:09:47 »


Łomianki i okolice z tego co wiem



Kierwa, szkoda, że tak daleko.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #67 08 Lip, 2014, 22:59:12 »
taki lajf


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #68 22 Lip, 2014, 20:14:31 »
Mam zlecenie na 7,2 stron rozliczeniowych dla tłumacza języka niemieckiego (tłumaczenie zwykłe, 13 107 zzs). Tematyka - instrukcja gry karcianej/planszowej. Ktoś chętny?

Rozliczam się z pełnego tłumaczenia, bez względu na powtórzenia.
B ( o ) ( o ) B S

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #69 16 Sie, 2014, 12:50:29 »
Zlecę obróbkę materiału video nagranego w salonie fryzjerskim mojej żony.
Generalnie chodzi o zrobienie jakiejś ładnej oprawy graficznej na początku i na końcu filmiku, i przyspieszenie materiału z cięcia, które trwa powiedzmy około 40 min. do 3-4 min.

W linku materiał, który powinien dać ogólny pogląd moich oczekiwań.
http://www.hairbrained.me/video/hairfucker-in-schorem-barbershop

Wiadomo, że wszystko w nieco innym klimacie, inna muzyka, bo i sceneria diametralnie inna, wszystkie szczegóły można obgadać przez tel.
Budżet 100 PLN. Jak ktoś chętny, to zapraszam na priv.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #70 05 Wrz, 2014, 23:24:31 »
Szukasz pracy w mlodym i dynamicznym zespole ?  he he lecza mnie te teksty.
No tak ale szukam osoby odpowiedzialnej otwrtej na nowe horyzonty nie bojacej sie wyzwan i umiejacej podejmowac decyzje. Majaca swiadomosc ze nie wszystko jest czarne i biale a reszty nauczymy lub grzecznie wymusimy by bylo po naszemu  ;)  Poczatek to okres probny dwa tyg wystarcza by stwierdzic czy sie "polubimy"  Jesli ktos ma ochote sprobowac zapraszam na pw. Praca przy gitarach ale od czasu do czasu  wspolnie pakujemy tira z meblami wiec to sie zdarza. Warunki ustalam indywidualnie , jedo co nie interesuje mnie 8godzinny dzien pracy. Jesli masz takie nastawienie zignoruj ta wiadomosc .

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #71 05 Wrz, 2014, 23:41:08 »
 :pc:  :facepalm:  :'(
aż prawie co nową gitarę upuściłem...
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #72 05 Wrz, 2014, 23:45:01 »
I tego trochę załuję ;)

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #73 06 Wrz, 2014, 09:31:07 »
Ile ja bym dał za pracę przy gitarach, chyba bym ze szczęścia zszedł. Pomyślę.
« Ostatnia zmiana: 06 Wrz, 2014, 23:51:40 wysłana przez Leswar »

Orange

  • Gość
Odp: Giełda pracy
« Odpowiedź #74 06 Wrz, 2014, 09:55:24 »
Za każdą wzmianką, że są miejsca w skervie mam ochote się pakowac i gnać do Polski. Liczę, że kiedy w końcu postanowimy wrócić to jeszcze będzi możliwość się tam wkręcić :D