Autor Wątek: Lootnick Clockwork [Work in progress...]  (Przeczytany 53501 razy)

Offline arvent

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Niech będzie ..przedstawiłem się ;P Na tym forum jestem tylko gościem, kocham bas. U Lootnicka tuninguje się mój Cort A5.
Używając słowa "koncepcja" trochę mnie fantazja poniosła xD Po prostu w trakcie procesu przerabiania wychodziły różne problemy i omijając je trochę zmieniło się pierwotnie zakładane rozwiązanie ...gitara wychodzi podobnie jak w projekcie, ale gdy porówna się bliżej, to widać zmiany. Zleciłem Mirkowi tuning, bardzo cenię sobie jego doświadczenie, ale że mam swój gust i wizję twórczą, to chciałem mieć swój wkład ...moim zadaniem było pomalowanie korpusu na wzór podobny do urban camo przy użyciu bejcy, aby zachować słoje klonu ...w dodatku wyrzeźbię logo Lootnicka na zaślepce w główce. Wczoraj czuwałem nad procesem szlifowania krawędzi główki, z zrobieniem Cort-owego wcięcia na mój wzór, wizualnie postarzyliśmy gryf w części korpusu, dobraliśmy odpowiedni kolor lakieru transparentnego na rewers korpusu, dopilnowałem aby w odpowiednie miejsca przyciemnić ..wyszło wyśmienicie ;D Najwięcej czasu zeszło nam na przygotowanie korpusu do malowania camo, bo wpierw poszła warstwa na wpicie się w słoje, suszenie, szlif, następna warstwa, delikatny szlif nadający przejaśnienia w odpowiednich miejscach i dopiero potem ja usiadłem na kilka godzin, żeby zrobić camo bejcą ...a to nie jest proste, bo bejca cholernie wchłania się, co utrudnia tworzenie krawędzi ...malowałem pędzelkiem modelarskim z włosiem 000, delikatnie nakładając kilka warstw i korygując, żeby wszędzie był jednakowy odcień. Wystarczy? ;D
No i podziwiałem wiosło Jimmiego, Mirek odwalił kawał dobrej roboty.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Oczywiście ze wystarczy. I widzisz to jest ta drobna różnica , budowanie i przerabianie . Przy przeróbkach nigdy nie wiesz na co natrafisz wiec od razu należało przyjąć ze fotoszopa to jedynie pobożne życzenie i jestem pewny ze rzeczony Mirek tez to tak potraktował.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Gdyby całe jasne części topu były w tej kalkomanii, to byłoby może bardziej spokozegarowo. Gitara generalnie zajebista, loffciam te słoje. Markery trochę zjebane, ale rozumiem, że miało być w zegarowych klimatach. Tobie pasuje -> zajebista gitara, to twój custom i Tobie ma się podobać. Główka jest mega.

Orange

  • Gość
No iteraz wiemy, że nie jesteś spambotem reklamującym cośtam. Jak ja lubię przerabiane gitary :D
W jakimś filmie usłyszałem kiedyś, że najlepszy karabin to seryjna broń przerobiona na potrzeby użytkownika. Sam to przenoszę na grunt gitarowy. I każda przerobiona gitara (nie tylko moja) cieszy me pomarańczowe serce :D 

Offline Rames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Bardzo ładna gitara, nawet to połączenie natural-burst wygląda ciekawe,  w końcu dzięki temu jest trochę czarna, więc będzie brzmieć trochę lepiej. Niestety ten 'mechanizm' na zdjęciach prezentuje się kiepsko, jakby jakaś plama była, może z bliska wygląda lepiej. Czekam na lepsze fotki jak już ją dostaniesz.

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
gitara będzie miazga ale ten szkic  :facepalm:    spolerujcie to coś do drewna i wykończcie raz jeszcze zanim gitara zostanie wydana

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Tak, ja też wywaliłbym tą "plamę" póki jest jeszcze taka możliwość. Wiosło spoko, ale "plama" szpeci"...

Offline machloja

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Jimmie, pokaż zbliżenie tej plamy/zegarka, bo nic nie widać i cięzko ocenić, czy jest słabo, czy średnio

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
facet zamówił customa a wy mu każecie wywalić rysunek bo wam się nie podoba :facepalm:

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Nie rysunek sam w sobie się nie podoba lecz jego wykonanie.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
facet zamówił customa a wy mu każecie wywalić rysunek bo wam się nie podoba :facepalm:

Tak
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Czy strony pjerdolenja o jakichś chujaważnych pjerdołach, burstach, kalkomanjach, lakierze, wizualce, głaskaniu topa i zero o konkretach: konfiguracji drewna, pickupach, ''elektrowni'', sposobie klejenia, oczekiwanym brzmieniu, oczekiwaniach co do ergonomii, etc.... :facepalm: Cały kurwa sevenstring. :P
synkopy to guwno

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
to idź o tym wszystkim pogadac na pigmeja :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
można zrobić tak, że zbanowanie użytkownika tutaj automatycznie zakłada mu na takie same dane konto na pigmeju?

Offline Badyl81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
  • Octy chlory
Czy strony pjerdolenja o jakichś chujaważnych pjerdołach, burstach, kalkomanjach, lakierze, wizualce, głaskaniu topa i zero o konkretach: konfiguracji drewna, pickupach, ''elektrowni'', sposobie klejenia, oczekiwanym brzmieniu, oczekiwaniach co do ergonomii, etc.... :facepalm: Cały kurwa sevenstring. :P


A bo to miało grać? Ja myślałem, że raczej wyglądać :]


Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Czy strony pjerdolenja o jakichś chujaważnych pjerdołach, burstach, kalkomanjach, lakierze, wizualce, głaskaniu topa i zero o konkretach: konfiguracji drewna, pickupach, ''elektrowni'', sposobie klejenia, oczekiwanym brzmieniu, oczekiwaniach co do ergonomii, etc.... :facepalm: Cały kurwa sevenstring. :P

Ty tak nie pierdol bo jak dobieralim czerwień na twoja rogata to jeczałeś jak dziewica za pierwszym razem :P

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Ciiii.... nie paczysz, że trollujem? :P ;)
synkopy to guwno

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Zdrapaj i oddaj temu kolesiowi :) - https://www.youtube.com/user/svee

Offline arvent

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Pewnie normalnie maluje urządzenia w wesołych miasteczkach ...szczególnie na tych hard urządzeniach ..styl identyko, tylko tam pistolet, tu aerograf. To jest efektowny sposób, ale zdecydowanie pasujący do gitar zalakierowanych na maxa, kryjąc słoje po całości. Jak dla mnie można było dać kalkomanię, namalować taki mechanizm, wkleić prawdziwe części, wytrawić mechanizm w blaszce na barwy: silver, black pearl, gold; wyrzeźbić w drewnie i nakleić, intarsja na wzór zegara... opcji jest wiele. Nie ma najlepszej, zależy jaki efekt chcemy osiągnąć i zdanie mają nasze gusta :) Nadal nie ma opinii Jimmiego z pierwszego namacania ;D może jemu przypasi i będzie zajeuhahany ;D

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
łooooby :) faktycznie wstawienie tam REAL CLOCK byłoby zajebiste ... to jest opcja panowie majsterkowicze, a wyobraźcie sobie teraz, że macie podłączone do tych zębatek potki i jak np. kręcicie gałą (a może wskazówką) to się wam tryby przekręcają we wieśle i się ścisza to byłby czad dopiero i jak się tak zastanowić nic nie możliwego do zrobienia :) :) :)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
a po odczytaniu takiego pytania lutnik idzie do lekarza o przyznanie szkodliwego :D
 

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
i jak się tak zastanowić nic nie możliwego do zrobienia :) :) :)


"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
ej, ja tam bym chciał gitarę z kręcącymi się kółkami, taki steampunk :D

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Kurwa, mieć EMG i zamiast baterii agregat. To dopiero steampunk by był.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
82 Odpowiedzi
58131 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2009, 23:10:44
wysłana przez Vin$
156 Odpowiedzi
75521 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2011, 10:03:27
wysłana przez Lothar
NGD Lootnick Clockwork

Zaczęty przez Jimmie « 1 2 3 » Custom shop

64 Odpowiedzi
39399 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2013, 18:19:49
wysłana przez wiaderny
74 Odpowiedzi
42877 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2014, 15:36:11
wysłana przez Eisteufel
9 Odpowiedzi
4492 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2014, 15:38:47
wysłana przez Mat