Autor Wątek: Miejsca do grania w Polsce  (Przeczytany 12547 razy)

Offline b3ny666

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
  • Guitars&Gear Collector
    • Tam gdzie gram :)
Miejsca do grania w Polsce
« 07 Wrz, 2012, 13:11:45 »
Nie wiem czy było, forumowa szukajka nie zwróciła mi żadnych wyników. Umieściłem w FAQ, jeśli macie inny pomysł, proszę o przeniesienie. Proponuję także oznaczyć temat jako niewidoczny dla niezarejestrowanych .

Rynek muzyczny jaki jest każdy z nas widzi. Aby załatwić jakiś koncert, trzeba przewertować wiele stron internetowych, dokopywać się do kontaktów, pytać znajomych czy warto jechać 100 km, wykonać setkę telefonów itd. Chciałbym, aby docelowo powstała ogólnopolska lista miejsc, gdzie można uderzać  z propozycjami grania cięższych rytmów. Zacznę może od Łodzi i okolic, gdzie niestety dominuje dresiarnia i muzyka hiphopowa, więc i z frekwencją bywa bardzo różnie.

Nazwa knajpy: Lizzard King
Adres: Piotrkowska 52, Łódź
tel.kontaktowy: 697 190 104
Doświadczenie: graliśmy 2x, płacą za sztuki, niemniej jednak preferują granie cięższych odmian w czwartki, dobrze nagłaśniają koncerty, scena mała, wymagają seta 3x45 min 4x PAR 54

Nazwa knajpy: Luka
Adres: Zgierska 26a, Łódź
tel.kontaktowy: 607 138 080
Doświadczenie: kasa z biletów dla Was, alternatywa mile widziana, spora scena, dość kiepska akustyka, odsłuchy+akustyk, LED PAR 64 x 6

Nazwa knajpy: Agrafka
Adres: Mielczarskiego 1, Zgierz
tel.kontaktowy: 502 749 320
Doświadczenie: bardzo klimaciarski lokal, zwrot z biletów, bardzo długie terminy koncertów, niemniej jednak warto zaliczyć koncert w Agrafce, scena niewielka (ok. 5x3), gra z backline'u, 3 LED PAR 64

Nazwa knajpy: Iron Horse
Adres: Tuwima 16, Łódź
tel.kontaktowy: 42 632 75 58
Doświadczenie: knajpa dla motocyklistów, zajebisty klimacik, płacą za sztuki, bardzo malutka scena, grasz z backline, w weekendy potrafi być opór ludzi, długie terminy sztuk, set > 2h, bez oświetlenia

Nazwa knajpy: StereoKrogs
Adres: Zielona 8 , Łódź
tel.kontaktowy: b.d.
Doświadczenie: lokal ma kilka pomieszczeń, płacą za koncerty, sala koncertowa ze sceną 2,5 x 6 na ok. 100 osób, przody, 6 X LED PAR 64 + jakieś laserki


Nazwa knajpy: 7 Grzechów
Adres: Pabianicka 5, Bełchatów
tel.kontaktowy: 609 666 399
Doświadczenie: zwrot z biletów, sceny brak, przodów brak - grasz z pełnego backline'u, wg mojej wiedzy jedyny lokal w Bełchatowie, gdzie gra się ciężko i ktoś się być może pojawi :), jako oświetlenie robią lampki choinkowe :P

Z dużych lokali jest Wytwórnia (koszt wynajmu ok. 12k PLNów) oraz Dekompresja (ok. 4k PLN), jednak zapełnić je są w stanie chyba tylko Coma i Kult,
którzy w Łodzi mają bardzo duży fanklub :)

CDN ;-)
« Ostatnia zmiana: 07 Wrz, 2012, 15:22:34 wysłana przez b3ny666 »

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Miejsca do grania w Polsce
« Odpowiedź #1 07 Wrz, 2012, 14:29:26 »
jest jeszcze Stereo na Zielonej

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Miejsca do grania w Polsce
« Odpowiedź #2 07 Wrz, 2012, 14:33:59 »
Ja mogę dodać Płock:
Klub Rock 69. Fajne koncerty tam się odbywają. Na pewno można tam uderzyć, lecz nie wiem jak jest z płatnością czy wynagrodzeniem :)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Miejsca do grania w Polsce
« Odpowiedź #3 07 Wrz, 2012, 22:14:08 »
Jest już gdzieś na forum temat, w którym były powpisywane kluby i doświadczenia z nimi związane.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!


Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
Odp: Miejsca do grania w Polsce
« Odpowiedź #5 09 Wrz, 2012, 10:40:27 »
Nooo, tak, ale tamten temat jest z 2009 roku, część klubów już nie istnieje, powstały nowe, więc chyba warto coś dodać.

Wielkiego doświadczenia nie mam, jestem bardzo początkujący i nie odkryje Hameryki, ale o paru miejscach w Warszawie wole napisać i fajnie, jakby ktoś podrzucił trochę więcej miejscówek.

P&RL (http://radioluxembourg.pl/), Górczewska 67:
Jeden z najbardziej znanych klubów do grania wszelakiej muzyki w Warszawie. Akustyk jest. Chyba trafiliśmy na jego gorszy dzień, bo bardzo mało kontaktowy był. Scena rozmiarów wystarczających, jak się skacze, to troszkę się trzęsie i wygina. :D Miejscówka bardzo fajna, spory bar, troche miejsc do siedzenia. Warunki w wakacje są takie, że 60% z biletów bierze zespół a 40% klub. W sezonie płaci się za wynajem klubu, niestety nie pamiętam dokładnie ile.
Klub gwarantuje przody i odsłuchy dobrej jakości.

Metal Cave (http://metalcave.com/news.php)
Też dość znany klub, ale warunki tam wołają o pomstę do nieba. Praktycznie gramy z własnego backline'u, klubik malutki, w podziemiach biedronki. Kasa idzie z tego co pamiętam 40% dla zespołu 60% dla klubu. Nie ma odsłuchów, przody są, ale są słabej jakości. Metal Cave posiada bardzo dobry wzmacniacz Marshall MG50 DFX na wypożyczenie (:D). Ludzi trochę przychodzi, bo tanie wejściówki (5-7 zł) i w miarę tanie piwo. Na szał nie ma co liczyć. Ogólnie nie polecam. Najbardziej razi brak odsłuchów i bardzo kiepska akustyka pomieszczenia. Pierwszy raz zdarzyło mi się, że nie słyszałem kompletnie nic. Tak samo ludzie z publiki.


To są moje własne odczucia, nie wiem o ile zgadzają się one z tym, co przeżyli inni, ale z tych dwóch scen polecam P&RL, Metal Cave bardzo odradzam. Stopniowo będę starał się uzupełniać posta o ile temat nie upadnie. ;)

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Odp: Miejsca do grania w Polsce
« Odpowiedź #6 09 Wrz, 2012, 11:19:46 »
no skoro tamten temat jest z 2009 roku, to chyba prościej go odświeżyć niż zakładać nowy?

zaskoczyłeś mnie z tym Metal Cave :/ miałem tam jechać z zespołem na koncert i nasz lider mówił zupełnie inne o nim rzeczy (co nie zmienia faktu, że bywa mitomanem i ciężko mu wierzyć)

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
Odp: Miejsca do grania w Polsce
« Odpowiedź #7 09 Wrz, 2012, 11:56:24 »
Wiesz, co do Metal Cave, to znajomy z zespołu został tam kopnięty prądem. :D Poza tym kiedy zapytaliśmy, czy zostaniemy omikrofonowani jakoś, to akustyk powiedział, że ostatnio jak było za głośno, to mu prąd siadł, więc nie. No i scena ma 20 cm wysokości. ;)

Offline kedzior

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Odp: Miejsca do grania w Polsce
« Odpowiedź #8 26 Wrz, 2012, 19:29:57 »
polecam :

Wrocław klub Liverpool - spoko scena , jest nagłośnienie , 2 opcje ustawienia się co do kasy  - generalnie granie z bramki70/30 , koncerty metalowe w piątki, klub daje sprzet , akustyka i ochronę . Ludzi na koncercie średnio 50os.

Ostrów Wlkp. - Klub Afera - mega miejscówa , kameralne miejsce z klimatem , nagłośnienie jest ale leci sie z pak, scena jest , publika rewelka. Koncerty piątek sobota , klub płaci za koncert umówioną stawkę i dba o promocję .
Cloud9
HeadUp

Offline Wizard

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Miejsca do grania w Polsce
« Odpowiedź #9 05 Paź, 2012, 12:03:13 »
Elbląg klub Mjjazga. Kameralny ale sporo ciężkich kapel grało już. Dobra kapela potrafi wypełnić klub po brzegi lokalnymi szatanami. Może nawet któraś z Was tu dziewczyny już grała w owym klubie. Polecam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
9866 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 23:55:41
wysłana przez majkelk
40 Odpowiedzi
16112 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2013, 08:38:12
wysłana przez snapkejs
0 Odpowiedzi
1393 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2013, 13:07:38
wysłana przez gb66
15 Odpowiedzi
6901 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2016, 19:05:47
wysłana przez delaa
0 Odpowiedzi
1836 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2016, 22:43:26
wysłana przez theremin