Autor Wątek: Metody na...  (Przeczytany 5193 razy)

Offline tizziano

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Metody na...
« 27 Kwi, 2012, 21:48:10 »
Witam, już mnie wkurzają wkręty do straplockow bo ciągle się wykręcają, jakie macie metody domowe na to? większe gwinty? :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Metody na...
« Odpowiedź #1 27 Kwi, 2012, 22:09:12 »
Mi na to pomagały kawałki zapałek wkłądane w otworki, przez co było ciaśniej i nic nie wypadało. Na wkręty zresztą też to działa
B ( o ) ( o ) B S

Orange

  • Gość
Odp: Metody na...
« Odpowiedź #2 27 Kwi, 2012, 23:13:03 »
Prosta sprawa: w dziurkę włóż zapałkę i zalej wikolem. Wytnij z filcu podkładkę taką żeby włożyć między kołek i korpus. Przykręć kołek (klej może być jeszcze mokry), nie zapomnij o podkłądce. Połóż gitarę spać. Na następny dzień masz wszystko cacy.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Metody na...
« Odpowiedź #3 28 Kwi, 2012, 00:26:14 »
Prosta sprawa: w dziurkę włóż zapałkę i zalej wikolem. Wytnij z filcu podkładkę taką żeby włożyć między kołek i korpus. Przykręć kołek (klej może być jeszcze mokry), nie zapomnij o podkłądce. Połóż gitarę spać. Na następny dzień masz wszystko cacy.

mam tak zrobione dwie gitary, rzucam się z nimi dosyć porządnie na scenie - nigdy nic mi się nie rozpieprzyło.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 362
    • CTG TV
Odp: Metody na...
« Odpowiedź #4 28 Kwi, 2012, 00:39:20 »
Cytuj
zalej wikolem

Chyba "zalej Vicola"?
mniut i piah

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: Metody na...
« Odpowiedź #5 28 Kwi, 2012, 02:45:26 »
Schaller daje wkrety, które sie nadają do metalu.. to nie ma co się dziwić. Polecam kupić o centymetr dłuższe wkręty do drewna (zazwyczaj trzeba przypiłować główkę dookoła, żeby weszła idealnie w zaczep). Wypieprzyć filc i porządnie dokręcić. Problem z głowy i nie trzeba nic kleić :)
Sposób podłapany od gitarowego majstra z gdyni.
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Metody na...
« Odpowiedź #6 28 Kwi, 2012, 11:03:20 »
taaaa... a potem się lakier na korpusie będzie niszczył bo naprężenia idą bezpośrednio na korpus.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Metody na...
« Odpowiedź #7 28 Kwi, 2012, 12:10:45 »
Wystarczą dwie zapałki. Dlaczego dwie? Bo najpierw trzeba je trochę nożykiem "orezać" (zapałki są impregnowane) Czyli z 2 zapałek robimy jedną. Moczymy zapałki w wodzie i wkładamy do dziury, wkręt ląduje pomiędzy zapałkami. Zakręcamy całość ale nie do końca w sensie bez przesady zostawiamy na noc, rano delikutaśnie dokręcamy do oporu i jest grejt.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Orange

  • Gość
Odp: Metody na...
« Odpowiedź #8 28 Kwi, 2012, 16:18:17 »
Cytuj
zalej wikolem

Chyba "zalej Vicola"?

Zależy gdzie kto mieszka. Myślę , że poprawnie by było zalej z Vicolem, ale mam w hui daleko...

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Metody na...
« Odpowiedź #9 28 Kwi, 2012, 23:13:09 »
Ale biedronkę i pocztę chyba masz niedaleko? Kup leżajski przeniczne lub łokocimy mocne, wyślij je do mię to siem sam zalejem  :D

A w temacie: nie wiem co wy kurwa macie z tymi straplokami, że całe elaboraty piszecie i scenariusze do kolejnego sezonu makgajwera... Sprawa jest prosta: nawiercasz łotfór wiertełę Fi=~0.8Xfiwkrenta, przypierdalasz śróbokrentę i chuj. Nie trza żadnych innych wkrentóf, wytrzymuje to lata. Chyba, że grasz w kałwerbędzie grajoncym dilindżereskejpplan owe kawałki, to wtedy każde miększe drewno puszcza, nie ma bolca na Mariolę. Wtedy jedynym słusznym systemem naprawczym jest rozwiercenie i wjebanie na klej(do drewna!!!) twardego kołka. Ewentualnie w wersji hard: najebać twardego epoksydu, przykręcić w to wkręta i uczynić zaczep straploka zintegrowaną niewymienialną częścią gity :D. Dłuższe wkręty, owszem, też można, ale nie wszędzie. Są takie kształty, że na rogu z drugiej strony wylezie. Wtedy rozwiązania som dwa:
-nie grać koweróf dilindżereskejpplan(ani tym bardziej iwrestleabearonce)
-sprzedać wiesło blósmenowi i kupić inne, nadajonce siem do kałwerów dillindżereskejppla n.
synkopy to guwno

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: Metody na...
« Odpowiedź #10 29 Kwi, 2012, 00:41:31 »
...Ewentualnie w wersji hard: najebać twardego epoksydu, przykręcić w to wkręta i uczynić zaczep straploka zintegrowaną niewymienialną częścią gity :D...
Mam tak w jednej z desek i od kilku lat jest spokój, aha, no i sustain się poprawił :)

Offline tizziano

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Odp: Metody na...
« Odpowiedź #11 29 Kwi, 2012, 12:44:11 »
Dobra wrzuciłem po prostu obrzezane zapałki wkręciłem na maksa i jest git ;) bez kleju-chyba najprościej i najszybciej-zobaczymy ile tak potrzyma ;)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 863
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Metody na...
« Odpowiedź #12 29 Kwi, 2012, 13:56:37 »
 Kiedyś, jak w swoim pierwszym basie ("Ural" - zdiełano w CCCP) połamałem oryginalne kołki (plastykowe !!!), zagoniłem w ich miejsce haki (takie długie - np. do wieszania żyrandoli). Nie było bata, żeby nie trzymało. Niemniej stosować w prawdziwej gitarze tej metody nie polecam ;)
4string

Orange

  • Gość
Odp: Metody na...
« Odpowiedź #13 05 Maj, 2012, 15:20:05 »
Kiedyś, jak w swoim pierwszym basie ("Ural" - zdiełano w CCCP) połamałem oryginalne kołki (plastykowe !!!), zagoniłem w ich miejsce haki (takie długie - np. do wieszania żyrandoli). Nie było bata, żeby nie trzymało. Niemniej stosować w prawdziwej gitarze tej metody nie polecam ;)

A do tego jeszcze zamiast paska krowi łańcuch i jest Zakk Wylde stajli :D

Orange

  • Gość
Odp: Metody na...
« Odpowiedź #14 02 Wrz, 2012, 23:10:12 »
Necrobump:D

Żeby zapobiec na przyszłość zakładania tematów o podobnej tematyce, może to do FAQ wrzucić?