Autor Wątek: Obsługa pod xt live  (Przeczytany 7532 razy)

Offline Odnix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Obsługa pod xt live
« 20 Sie, 2012, 19:45:20 »
Witam!

Mam problem z obsługą pod'a mianowicie, chciałbym za pomocą pod'a i cubase nagrać gitarę i bas. Chodzi tu o nagranie czystego sygnału jednak podczas nagrywania w odsłuchu chciałbym mieć przesterowany sygnał. Co prawda udaje mi się to ale za pomocą asio4all po prostu nakładam na odsłuch przester i sygnał jest przesterowany ale w takim wypadku cubase musi używać pod'a jako zewnętrznej karty muzycznej i zintegrowanej beznadziejnej karty na laptopie przez co często opóźnienie jest dość spore i jakość jest dramatyczna.
Jestem totalnie zielony nie znam się na tym dlatego pytanie kieruje tutaj.

Dokładnie chodzi mi o to czy pod xt live ma taką możliwość aby przez wyjście USB wychodził czysty sygnał do komputera a przez outputy szedł przesterowany. I o to aby cubase korzystał wyłącznie z pod'a jako karty muzycznej bądź interfaceu pomijając kartę w laptopie.

Wiem że wszystko jest przedstawione dość chaotycznie  ale jak już wyżej wspomniałem po raz pierwszy chce coś tak nagrać wcześniej zdarzało mi się nagrywać już przesterowany sygnał z pod'a co było mniej złożone.

Pewnie tematów takich jak ten były tysiące starałem się czegoś takiego szukać ale jakoś mi się nie udało. Jeśli okazałoby się że takiego tematu nie było proszę o łopatologiczne omówienie tej kwestii.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #1 20 Sie, 2012, 19:57:30 »
w cubase wybierasz wyjscie z poda bez symulacji a do poda podpinasz sluchawki i dziala
i always go full retard

Offline Odnix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #2 20 Sie, 2012, 20:12:49 »
Gdzie w cubase znajdę taką opcję ?

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #3 20 Sie, 2012, 20:32:57 »
Devices->VST Connections

Offline Odnix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #4 20 Sie, 2012, 21:00:42 »
Tam właściwie nie mam nic do wyboru jako urządzenie jest pod ale co do wejsc i wyjsc to jest tylko input 1 input 2 i output 1 output 2. W device setup ustawiłem coś takiego że pod wysyła czysty sygnał i tak jest niezależnie od kanału tyle że na słuchawkach mam także czysty sygnał. A wiem że można jakoś to przełączyć bo wedle schematu na output sygnał może iść czysty lub amp+fx tylko nie wiem gdzie to przełączyć.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #5 20 Sie, 2012, 21:03:18 »
Może spróbuj z reaperem
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #6 20 Sie, 2012, 21:14:42 »
ale masz tam ustawienia asio, w ktorych wybierasz jaki sygnal ma byc na wejsciach (procesowany/nieprocesowany)
i always go full retard

Offline Odnix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #7 20 Sie, 2012, 21:27:51 »
Jako asio mam ustawione ASIO pod xt live i ewentualnie mogę zmienic na not connected innych opcji nie mam :( może jest jakoś sterownik do poda ja mam tylko gear boxa ?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #8 20 Sie, 2012, 21:40:24 »
no tak, wybierasz asio z poda,a le musisz tam gdzies miec ustawienia asio gdzie sie wybiera te opcje o ktorych wspomnialem (nie uzywam cubase, niewiem gdzie to jest, ale jest).
powinny tam tez byc opcje midi etc z poda

ed

obstawiam ze chodzi o controll panel
« Ostatnia zmiana: 20 Sie, 2012, 21:45:22 wysłana przez sify11 »
i always go full retard

Offline Odnix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #9 20 Sie, 2012, 21:53:20 »
Właśnie ja mam tam tylko wejścia 2x input i 2x output tak jakby cubase w pełni nie obsługiwał pod'a albo nie wiem.

Offline mattttam

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
    • www.bremenn.pl
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #10 21 Sie, 2012, 10:02:53 »
Bez kombinowania wygląda to tak:

Wchodzisz w ustawienia [line6 audio midi devices] PODa i wybierasz co chcesz i jak chcesz.
Jakby tego było mało to szukaj tematów "reamping".
 

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #11 21 Sie, 2012, 11:30:25 »
Bez kombinowania wygląda to tak:

Wchodzisz w ustawienia [line6 audio midi devices] PODa i wybierasz co chcesz i jak chcesz.
Jakby tego było mało to szukaj tematów "reamping".
Moze i tak wyglada, ale niestety ja tez mialem problem z cubusiem ze nie widzial mi mojej XTL bo zanim panie ustawisz opcjie Line6 na kompie to musisz ustawic aby byl widoczny w programie prawda co nie :>

Odnix do nagran Poda polecam Reapera szybciej tam nagrasz i zrenderujesz scieche niz tracac czas na zabawe w Cubase.
W reaperku masz w preferach i device i to co mattttam dal na YT.

Jak by co to z moge pomoc POD + Reaper.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #12 21 Sie, 2012, 17:58:25 »
Nie żebym się czepiał albo jakoś znał ale nie można PODa po prostu jako VST odpalić?

Offline mattttam

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
    • www.bremenn.pl
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #13 21 Sie, 2012, 18:42:19 »
Jako VST nie da rady z odsłuchiwaniem sygnału "procesed" i nagrywaniem "unprocesed".
Nie używałem Cubase ale to chyba nie może być specjalnie skomplikowane, żeby ustawić PODa jako jedyną kartę dźwiękową. Potem jak będziesz nagrywał to skorzystasz z mocy PODa i unikniesz tych wszystkich latencji i buforów.

Offline Odnix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #14 21 Sie, 2012, 20:06:20 »
Dzięki wszystkim za pomoc ale chyba jednak skorzystam z rady mlodysatan i zobaczymy jak to mi będzie wychodziło.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #15 21 Sie, 2012, 20:48:37 »
Yony, dac rade jakos tam chyba dawalo z tego co pamietam, ale z nagrywaniem to nic nie mialo wspolnego tylko raczej uzywanie jako efektow itp :)

Odnix to jest najszybsza metoda wg mnie. Chyba ze jeszcze moze zmienisz ustawienia w windzie. Czyli zmienic opcje nagrywania na poda a odsluch zostawic i moze wtedy Ci Cubase zobaczy L6.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #16 22 Sie, 2012, 08:17:53 »
Jako VST nie da rady z odsłuchiwaniem sygnału "procesed" i nagrywaniem "unprocesed".
Nie używałem Cubase ale to chyba nie może być specjalnie skomplikowane, żeby ustawić PODa jako jedyną kartę dźwiękową. Potem jak będziesz nagrywał to skorzystasz z mocy PODa i unikniesz tych wszystkich latencji i buforów.
No to albo Cubase jest popierdolonym programem albo czegoś nie umiecie ustawić. W Logicu mam tak, że kartą jest Tone Port, nagrywam czysty tor zawsze a słucham co nagrywam przez zapiętą wtyczkę czyli POD Farma. I oczywiście każde brzmienie mogę sobie potem wymienić.
No chyba, że rozwiązaniem tej tajemnicy jest to, że mam UX8 i PodFarm Platinium. Ale raczej nie, bo to ma chyba tylko znaczenie jeśli chciałbym coś miksować bez podpiętej karty, bo wersja platinium jest wtyczką stand alone. Ale do wyboru mam też Gear Boxa więc to raczej nie to...

« Ostatnia zmiana: 22 Sie, 2012, 08:24:45 wysłana przez Yony »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #17 22 Sie, 2012, 10:12:21 »
Yony, czyli używając toneporta nagrywasz czysty sygnał wiosła, ale w odsłuchu i tak masz nałożone symulacje, a potem dowolnie sobie obrabiasz ten czysty sygnał. Dobrze zrozumiałem?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #18 22 Sie, 2012, 10:34:37 »
Egzakly

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #19 22 Sie, 2012, 10:45:12 »
Niedziak, tak się da nawet z najprostszym toneportem
i always go full retard

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #20 22 Sie, 2012, 11:25:31 »
Bardzo możliwe. Ja nakurwiam metal, a nie zajmuję się pierdołami!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #21 22 Sie, 2012, 11:25:49 »
Boziu ratuj (chco ja niewiezacy :P )

Niedziak nawet POD XT, X3 i pewnie HD ma to :D Toneport to nic innego jak jakis interfejs do DI :) A zamiast pod farma mozesz nawet uzyc Guitar Rig'a :D Ale nie ma co kupowac GR bo masz Pod Farma przy Tone Porcie :P

Yony tutaj chodzi o to ze Kubus nie widzi urzadzenia L6 w ogole. Prawdopodobnie przez to ze to pojebany software jak dla mnie :P Dlatego wole Reapera :D Tutaj nawet jak bedziesz chcial nagrac sciezke "procesorowana" (z symulka z Poda) to tego nie zrobisz :)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #22 22 Sie, 2012, 11:37:24 »
no ja też próbowałem wielu (no może nie wielu, a kilku) DAW i reaper mnie najbardziej polubił ;)
zato najmniej przyjemnie wspominam Cubase :|
i always go full retard

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #23 22 Sie, 2012, 13:58:05 »
Wg mnie DAW powinien miec sporo mozliwosci, ale prosto dostepnych - czyli intuicyjnosc. Cubase dla mnie taki nie jest. I jak syfi to powiedzial ja tez sie podpisze
Kubusia źle wspominam, nawet musialem ostatnio sie na nim meczyc, ale po godzinie doszedlem gdzie jest funkcja ktorej szukam ^_^

Dlatego Ognix powiem tak :D Masz tyle DAW do wyboru ze to poezja wiec nie masz czym sie martwic :D

Offline Odnix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Odp: Obsługa pod xt live
« Odpowiedź #24 22 Sie, 2012, 17:20:07 »
Dziękuję ze wszystkie rady. Co prawda jak na laika przystało nie rozumiem niektórych rzeczy o których piszecie a wszystko przyjdzie z czasem. Ostatecznie wybrałem Reapera z którego obsługą nie mam większych problemów jest bardziej przejrzysty przez co wydaje się łatwiejszy jak na początek. Do tego można znaleźć do niego łopatologicznie napisaną instrukcje właściwie w każdym języku.

Teraz wolnymi krokami i z uporem maniaka będę bawił się reaperem aż posiądę umiejętności pozwalające na nagrywanie a może i jakieś banalne miksowanie.

Dzięki wszystkim za pomoc i porady :)