Autor Wątek: Głowa lampowa ~3500 zł - metal  (Przeczytany 12509 razy)

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
do autora.

jeśli zdecydowałeś się na 5150 ale mimo to masz obawy odnosnie klina to proszę bardzo:


przykład że chorusik robi dobrze:)

no i masz też trochę mocniej:


ważna uwaga - eq między nagraniami klina i przesteru nie było przestawiane

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Pshemo, nie obraź się, ale to brzmienie na cleanie w tym filmiku by mnie przekonało by nie kupować tego wzmaka, brzmi jak strzał w stopę.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
każdy ma wysublimowane podejście do tego tematu :) mi się podoba z chorusem. na żywo lepiej brzmi.

Pshemo, nie obraź się, ale to brzmienie na cleanie w tym filmiku by mnie przekonało by nie kupować tego wzmaka

masło maślane:)


brzmi jak strzał w stopę.

http://4.bp.blogspot.com/_mJmwQtPmusk/ShHETROT02I/AAAAAAAADzw/pVF0SPLKJSg/s400/shoot+in+foot.gif

Orange

  • Gość
Orange Jim Root Terror Head. Nie ma nic lepszego. Dziękuję, dobranoc.

Offline adr89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
EVH 5150 III gra fajnie, ale nie ma na necie używek, a wersja 100w (na nową mnie nie stać) zdaje się być dużo fajniejsza od 50-tki.
A co myślicie o Peavey'u JSX?

Poza różnicą w mocy to ten sam wzmacniacz (tyle że 3 razy tańszy) więc nie wiem z jakich powodów wersja 100W miałaby być dużo fajniejsza.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Bo jest wielka jak sam skurwysyn i nie można jej rozkręcić powyzej 1/10 bo nie słyszysz wtedy własnych myśli.

Mój drugi gitarowy ma EVH 5150III 100w a ja go namawiam żeby sprzedał i kupił 50w.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline adr89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Przecież wiadomo że każdy facet wybierze



zamiast


Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Szczególnie jak się ma taki outfit jak ten pan od crate.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline romz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
    • Mój kanał YT
Chociażby dlatego że wersja 100w jest robiona w USA a 50w w Wietnamie. ;) Czy potrzeba tu dodatkowych wyjaśnień?
a tak poza tym adr89 doskonale wybadał sprawę ;D
« Ostatnia zmiana: 22 Sie, 2012, 18:51:53 wysłana przez romz »

Offline adr89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
A więc własnie skreśliłeś z listy wzmaków największego kozaka ale co kto lubi ;)
A 100W jest made in Mexico tak gwoli ścisłości wiec chyba też odpada ;(

Offline romz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
    • Mój kanał YT
Bardzo mi się podoba sound, powiem, że nawet na równi z piwakiem 5150, a nawet na +evh, bo jest bardziej uniwersalny, tyle że obawiam się tego "Made in Vietnam" :<. Czytałem o sypiących się footswitchach, samo-zmieniających się kanałach i potrzaskiwaniach przy zmianach kanałów. Może wystarczy zainwestować w innego footswitcha niż ten oryginalny... Co z tego, że wzmacniacz na gwarancji, jeśli coś się stanie, muszę odsyłać i... czekać. A przyjdzie zagrać jakiś koncert i na czym mam wtedy grać?  :-\
« Ostatnia zmiana: 22 Sie, 2012, 19:14:14 wysłana przez romz »

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
95% uszkodzen piecow lampowych wynika z debilizmu ich uzytkownikow a nie z winy sprzetu.



Gdybym kiedykolwiek mial grac jeszcze na jakimkolwiek piecu lampowym (coprawda, to sie na pewno nie stanie) to wlasnie bym kupil evh 50w, mowimy oczywiscie o konkretnym wpierdolu bo do grania uniwersalnego kupilbym co innwgo.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline romz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
    • Mój kanał YT
OK, przemyślałem temat i zacząłem się konkretnie zastanawiać nad tym evh 50-watowym :) . Tyle, że nie do ogrania, zamówiłbym z Thomanna i najwyżej zwrócił, jakby mi się nie spodobało na żywo. Widziałem, że w Polsce to tylko w Poznaniu mają te EVH i to chyba tylko 100-tki.

Orange

  • Gość
bo do grania uniwersalnego kupilbym co innwgo.

Też Orange Jim Root Terror. :D

Spoiler

Offline romz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
    • Mój kanał YT
Orange jakiś taki zmulony mi się zdaje z deka. Może się mylę?
Przepraszam jeśli uraziłem fanboy'a Orange'a, nie taki był zamiar  ;)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Orange jakiś taki zmulony mi się zdaje z deka. Może się mylę?
Przepraszam jeśli uraziłem fanboy'a Orange'a, nie taki był zamiar  ;)

W żadnym wypadku. Jestem szczęśliwym posiadaczem Rockerverba MKII 100W i czy muli - a skąd, ja go używam z dopałką, więc jest troszeczkę jaśniej i bardziej do przodu, ale i bez tego kurwi jak mieszkaniec parku jurajskiego ;)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline romz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
    • Mój kanał YT
Że rockverb nie muli i że jest zajebisty, to wiem. Nie wiem jak ten Jim Root  ;D

Orange

  • Gość
Orange jakiś taki zmulony mi się zdaje z deka. Może się mylę?
Przepraszam jeśli uraziłem fanboy'a Orange'a, nie taki był zamiar  ;)

Obraziłeś mnie i mój fanklub. jesteś na naszej shejtowanej liście.

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Chyba mało znany i ceniony zawodnik: Genz-Benz el Diablo 100. Polecam ograć, bo to może być zaskoczenie. Polecam bo mam, i znam:) I nie zamierzam sprzedawać (póki co:)). Piec ma dwa "pełnowartościowe" kanały, reverb oraz dużo guziczków i gałeczek - można serio sporo ukręcić. Aha, i redukcja na 50W jest. Jakbyś, był na Śląsku kiedyś, zapraszam.
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Że rockverb nie muli i że jest zajebisty, to wiem. Nie wiem jak ten Jim Root  ;D

Nie powinno być dużej różnicy, skoro drive w JR jest skopiowany z Rverba ;)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Orange

  • Gość
Chyba mało znany i ceniony zawodnik: Genz-Benz el Diablo 100. Polecam ograć, bo to może być zaskoczenie. Polecam bo mam, i znam:) I nie zamierzam sprzedawać (póki co:)). Piec ma dwa "pełnowartościowe" kanały, reverb oraz dużo guziczków i gałeczek - można serio sporo ukręcić. Aha, i redukcja na 50W jest. Jakbyś, był na Śląsku kiedyś, zapraszam.

Marshall JCM2000 TSL100 moim zdaniem zjada tego El Diablo na śniadanie. Moje doświadczenie z Genzem jest takie, że ciężko na nim coś ukręcić... A w tych pieniądzach na pewno marszałka znajdziesz.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
obczaj zibisound (najlepiej ten co ma na końcówce 8 lamp) - łatwo sprzedać, a w dodatku to zajebisty i bezawaryjny wzmaczniacz z brzmieniem (a nie barwą jak większość ampów). Ewentualnie kup 5150 to sobie pojammujesz bluesa, bo on do tego jest.

...

IMO Koch Twitone to jest to co by Ci się spodobało - z podpiętym przed niego OD808 (u XRa ok 150z) zagrasz metalcore i będziesz tight i czuga i td, a odpinając pojammujesz ciepłym soundem który łatwo oczyścisz/pobrudzisz gałką volume. Masz tam z nim trochę gałek, kanałów, FS, a w dodatku masz możliwość kupić na tyle tanio, że sprzedasz bez większej straty (o ile w ogóle)
« Ostatnia zmiana: 24 Sie, 2012, 22:16:20 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Chyba mało znany i ceniony zawodnik: Genz-Benz el Diablo 100. Polecam ograć, bo to może być zaskoczenie. Polecam bo mam, i znam:) I nie zamierzam sprzedawać (póki co:)). Piec ma dwa "pełnowartościowe" kanały, reverb oraz dużo guziczków i gałeczek - można serio sporo ukręcić. Aha, i redukcja na 50W jest. Jakbyś, był na Śląsku kiedyś, zapraszam.

Marshall JCM2000 TSL100 moim zdaniem zjada tego El Diablo na śniadanie. Moje doświadczenie z Genzem jest takie, że ciężko na nim coś ukręcić... A w tych pieniądzach na pewno marszałka znajdziesz.

I tu wchodzi kwestia indywidualnych upodobań:) Ja zamieniłem tego właśnie TSLa na Genza... I moje odczucia są dokładnie "przeciwpołożne"...
Hard Rockin' Waffenplatz

Orange

  • Gość
true

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Musza dobrze radzi z Zibisound, ten model z 8 lampami na końcówce to model Dual Gradifier

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
67 Odpowiedzi
16957 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2012, 16:28:15
wysłana przez Dexterek
14 Odpowiedzi
4411 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2012, 09:59:49
wysłana przez Aerosmith
49 Odpowiedzi
9066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2015, 20:02:21
wysłana przez Orange
4 Odpowiedzi
1588 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2017, 16:18:44
wysłana przez Dmaligator
1 Odpowiedzi
1714 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2019, 09:53:43
wysłana przez a197