Autor Wątek: Head lampa do 2500~ czy może POD HD?  (Przeczytany 15914 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Nie wiem co Ci mam napisać :D Ogólnie hejtowanie cyfry jest już passé więc nie za bardzo mamy o czym rozmawiać. POD nakurwia i tyle. W domu, w studiu i na scenie.
mniut i piah

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
A ja nie widzę sensu grania z lampowych wzmacniaczy bo wszystkie brzmią gorzej na żywo (mniej selektywnie) niz cyfrowe symulacje.

 ::)


Naprawde, hejtowanie podów, 11r, czy fractala to teraz już trochę jest taki pierdolec.
Tak naprawde jedyne Twoje usprawiedliwienie tego, ze Ci cyfra nie podchodzi to to, ze jej nie potrafisz ustawić.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline George Hamillton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
    • Black Perfume
Chuj to wszyscy kupmy sobie pody i będzie zajebiście ;)
Ech, po co w takim razie kupować lampowe wzmacniacze za parę k , efekty analogowe etc ,skoro można mieć to wszystko za niecałe dwa tysiące PLN

Ale dobra ,tak naprawdę szkoda się wdawać tutaj w polemikę bo i tak każdy wie swoje i do niczego nie dojdziemy a temat jest o czymś innym. Dodam jeszcze tylko ,że mówimy o podzie a nie o 11r czy fractalu, na których nie grałem więc tutaj nie hejtuje bo po prostu nie miałem styczności.
« Ostatnia zmiana: 17 Sie, 2012, 11:11:21 wysłana przez George Hamillton »

Offline Lelio

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Moja rada: jeśli brzmieniowo chcesz iść w stronę peaveya, to fireballa Sobie odpuść. Chociaż za 2500 z wysyłką fireballa kupisz na ebayu. W podobnych cenach możesz tam znaleźć Single Rectifier na licytacji. 5150/6505 jeszcze nie znalazłem za taką kasę. Co nie znaczy, że nie ma, bo widziałem za to tanio Mark IV i licytowałem, ale ktoś mnie przelicytował, bo musiałem uwzględnić przesyłkę z USA (ebay przelicza chyba na 550 zł). Ale zarówno Mesa Single jak i Fireball 625, mają po 60 watów i są to wersje dedykowane przede wszystkim do studia, które bez dobrego ustawienia słabo się przebijają. Znacznie gorzej niż 5150/6505. Nie myślałeś by podpiąć kolumnę pod Twojego Peaveya? Spróbuj, może to Ci wystarczy? A jeśli chcesz tanio coś podobnego do 6505 to masz jeszcze Bugerę. 6262 produkują w chinach, pewnie w tej samej fabryce co combo 6505 112, więc jakość podobna a ma już 120 watów. A jeśli podpasowały Ci te nowsze brzmienia, to poszukaj Peaveya Triple XXX. Na allegro znajdziesz za 2000 zł. Triple XXX też ma problem z przebiciem, ale za to ma 120 watów, a do tego 3 kanały i markowy, lampowy sprzęt.

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Pitolisz pan strasznie.

60w lampy wystarczy na większość scen chyba, że jest się Metalicom, która gra na Rock am Ring. Do studia wystarczy Ci nawet blackstar ht-1, a nawet pod, który w dobrych rękach może brzmieć na prawdę dobrze.

Ja zauważyłem, że to nie jest wina tego, że fireball czy triple XXX ma problem z przebiciem, tylko 6505 dominuje mix i ciężko jest innym wzmacniaczom się przy nim przebić. Jest za to parę możliwości, żeby pomóc wzmacniaczowi lepiej się przebijać (ts, eq, itp.)

Co do hejtowania cyfry - przykro mi ale tak jak George uważam, że pod od line6 to jedynie zabawka na początek, wiadomo, że spider czy jakieś behringery nie są nawet warte porównania ale to działa w drugą stronę - Fractal jest inną zabawką i POD nigdy nie będzie brzmiał tak dobrze. Teraz parę dobrych słów - używanie POD'a dla efektów w połączeniu z lampowym wzmacniaczem daje bardzo dobry efekt. Jak już znajdziesz swoje brzmienie lepiej jest kupić prawdziwą lampę i tyle :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
I chuj :D POD nie gra i tyle LOOOOOL. Witamy na pigmeju xD

Żadnych logicznych argumentów, prób, czegokolwiek. Jestem mega pizdą, która nie umie ukręcić poda więc jest chujowy Dobranoc.
« Ostatnia zmiana: 17 Sie, 2012, 12:22:43 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
haha :D




@Dale - btw. pożyczyłbyś poda z presetem Twoim do testu jak kupię sobie kolumny FRFR? porównałbym z fractalem jak to wypada :)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Kurwa człowieku nie rozumiesz, że możesz ukręcić dobre brzmienie na podzie, mój znajomy ma właśnie HD400 i na prawdę na 30 min mnie pochłonął ale POD nie zabrzmi Ci jak prawdziwa lampa, mogę nawet szczerze stwierdzić, że wolę generację X3, a seria HD powinna się nazywać Line6 POD Djent, w każdym presecie występuje cyfrowy środek, ukręcić delikatny crunch dla mnie było ciężkie a i tak pod koniec brzmiało to cyfrowo. POD nie brzmi jak lampka, dobranoc :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Cytuj
POD nie brzmi jak lampka, dobranoc

A ktoś gdzieś pisał że POD brzmi jak lampa?

Cytuj
@Dale - btw. pożyczyłbyś poda z presetem Twoim do testu jak kupię sobie kolumny FRFR? porównałbym z fractalem jak to wypada

Pogadam z Miśkiem, jak się zgodzi to luzik.
mniut i piah

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Fractal jest inną zabawką i POD nigdy nie będzie brzmiał tak dobrze.

Oczywiście, że będzie. Tylko nie teraz. To jest inna półka cenowa i inna klientela. Pod'y w końcu przy którejś generacji zabrzmią tak, jak teraz Fractal, ale dopiero gdy technologia użyta teraz w Axe będzie tanisza. Wtedy zresztą Axe brzmieć będzie jeszcze lepiej, o ile to możliwe. Albo chociaż będzie miało kolorowy wyświetlacz i Angry Birds.

Takie moje zdanie jest.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Moje zdanie jest takie, że nie masz szans rozróżnić czy gra POD, Fractal czy lampa stojąc pod sceną i słuchając.

Jakiś czas temu doszliśmy do wniosków takich, że jeśli chcesz żeby Ci targało moszną na próbach, grasz na lampie, chcesz żeby brzmiało zawsze i wszędzie tak samo - grasz na PODobodnych wynalazkach. A różnice, bardzo często podświadome i tak czuje tylko grający, bo reszta nawet nie wie co to POD :P (łącznie z basistą :P )
mniut i piah

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Wielokrotnie przekonałem się, że gitarzyści słuchają oczami co gra, a do tego potem wyrabiają sobie zdanie. Blind testy tutaj (i nie tylko tutaj) wielokrotnie udowodniły, że gitarzyści to głuche cipy.

Dale, jeżeli chodzi o obronę POD'ów i innych cyfrowych preampów, to masz mnie po swojej prawicy z moim axe'm!

Spoiler
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Wielokrotnie przekonałem się, że gitarzyści słuchają oczami co gra, a do tego potem wyrabiają sobie zdanie. Blind testy tutaj (i nie tylko tutaj) wielokrotnie udowodniły, że gitarzyści to głuche cipy.

Dale, jeżeli chodzi o obronę POD'ów i innych cyfrowych preampów, to masz mnie po swojej prawicy z moim axe'm!

Spoiler


...and my Axe!

Spoiler
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Mówimy o teraźniejszości a jest jak jest. Publika nie zna się na sprzęcie ale na pewno jest bardziej zadowolona, gdy to co słuchają dobrze brzmi. Możliwe, że pody w przyszłości będą miały bardziej "lampowe" brzmienie, może wtedy Axe będzie brzmiał jeszcze lepiej albo powstanie nowa firma lepsza od fractala. Tak czy siak wszystkie cyferki próbują naśladować lampowe brzmienie, bo takie jest najlepsze ;)

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
No to jak ktoś potrafi ukręcić tego nieszczęsnego POD-a = dobry sałnd = zadowolona publika. W czym tu problem? Mnie tam koło worka lata kto na czym gra, dopóki potrafi na tym zabrzmieć. A to, że cyfra próbuje naśladować brzmienie lampy, bo takie najlepsze... pls. Na pewno było pierwsze (albo jednym z pierwszych), więc trudno, żeby procki próbowały naśladować brzmienie pralki wirnikowej. Symulują to co się akurat przez lata utarło określać brzmieniem gitary elektrycznej.   
It's always nice to have a penis.

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
No to jak ktoś potrafi ukręcić tego nieszczęsnego POD-a = dobry sałnd = zadowolona publika. W czym tu problem? Mnie tam koło worka lata kto na czym gra, dopóki potrafi na tym zabrzmieć. A to, że cyfra próbuje naśladować brzmienie lampy, bo takie najlepsze... pls. Na pewno było pierwsze (albo jednym z pierwszych), więc trudno, żeby procki próbowały naśladować brzmienie pralki wirnikowej. Symulują to co się akurat przez lata utarło określać brzmieniem gitary elektrycznej.   

Czyli uważasz, że tranzystory, hybrydy i cyfry próbują od lat utworzyć lampowe brzmienie, tylko dlatego, że lampowe wzmacniacze były pierwsze? Mi się zdawało, że cyfra i ww. technologie są po prostu tańsze. Lampowe wzmacniacze miały już zniknąć jak wymyślili tranzystorowe wzmacniacze, jak widać z czasem tylko na lepsze się zmieniło. Teraz jest cyfra, co prawda to o wiele lepsza technologia niż tranzystory, ale czy im się uda w końcu osiągnąć lampowe brzmienie tylko czas pokaże.

Żeby było jasne ja też nie mam nic przeciwko ludziom, którzy używają podów, są nawet ludzie którzy wolą tranzystory (choć ja takich nie znam :D). Osobiście po prostu wolę lampę, za każdym razem jak gram na lampowym wzmacniaczu dużo łatwiej jest mi wymyślić piosenkę, łapię wenę, po prostu sprawia mi to większą przyjemność i wątpię, że to efekt placebo.


Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Cytuj
Czyli uważasz, że tranzystory, hybrydy i cyfry próbują od lat utworzyć lampowe brzmienie, tylko dlatego, że lampowe wzmacniacze były pierwsze?

A nie były? No to na czym się mieli producenci innych rozwiązań wzorować, skoro wcześniej były tylko lampiaki?

Cytuj
Mi się zdawało, że cyfra i ww. technologie są po prostu tańsze.

Dobrze Ci się zdawało. Ktoś po prostu chciał osiągnąć podobny efekt przy mniejszym nakładzie środków. Co nadal nie oznacza, że "lampowe brzmienie" (niech je ktoś zdefiniuje tak btw., bo jak już Niedziak pisał, ja bym takiego w ślepym teście nie rozpoznał nawet gdyby wyskoczyło z krzaków i mnie w dupę kopnęło) było kopiowane dlatego, że było "najlepsze". Raczej dlatego, że swojego czasu było "jedyne". :P Choć fakt, później w praniu okazało się "lepsze" od tranzystorowego więc zapewne dlatego stało się wzorcem dla cyfrowych symulacji. Za duży skrót myślowy zastosowałem i chyba dlatego się  nie zrozumieliśmy. :D

Cytuj
Teraz jest cyfra, co prawda to o wiele lepsza technologia niż tranzystory, ale czy im się uda w końcu osiągnąć lampowe brzmienie tylko czas pokaże.

Broń buk, niech nie osiąga. Niech brzmi tak zajebiście, że aż nierealnie. Niech da się kontrolować każdy najdrobniejszy aspekt brzmienia i wykręcać najbardziej chore i nierealne w rzeczywistości zestawienia "wzmacniaczy" i efektów. Cyfra to po prostu kompletnie inny typ narzędzia, nie mam nic przeciwko temu, żeby była na swój sposób charakterystyczna.

Cytuj
Osobiście po prostu wolę lampę, za każdym razem jak gram na lampowym wzmacniaczu dużo łatwiej jest mi wymyślić piosenkę, łapię wenę, po prostu sprawia mi to większą przyjemność i wątpię, że to efekt placebo.

Ano co kto lubi. Mnie tam się najlepiej kombinuje na sucho. Brzmienie jest dla mnie poniekąd kwestią drugorzędną i jest mi wszystko jedno z czego je ostatecznie wykrzesam. Pod warunkiem, że będzie jak najbardziej zbliżone do moich wyobrażeń. ;) No i ja też nie mam nic do ludzi, którzy używają lampiaków. Lubią to niech używają, wszystko jest dla ludzi. :P
It's always nice to have a penis.

Offline George Hamillton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
    • Black Perfume
Co do podów wziąłbym jeszcze jeden aspekt oprócz samego soundu który słyszy publika, mianowicie jak to się czuje  samo granie, w mojej opinii cyfra zupełnie inaczej reaguje na łape, i mi się po prostu gra na tym nienaturalnie.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Cyfra 6/9 czy jaka? Bo na 11 gra mie się dokładnie tak samo, po bezpośredniej przesiadce z lampy.
Paczki z głów!

Offline George Hamillton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
    • Black Perfume
Mówimy tutaj o podzie  hd
« Ostatnia zmiana: 18 Sie, 2012, 16:27:37 wysłana przez George Hamillton »

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Z moim doświadczeniem z lampami, cyframi ( i mówie tu o grze jak i o słuchaniu grających). Lampa ma owiele większy zakres dynamiki (mogę grać heavy stuff i praktycznie clean nie zmieniając kanału), lampa brzmi jak dla mnie cieplej, gra jakby innym pasmem i inaczej się przesterowuje (?). Osobiście nie lubie grać na cyfrze bo brakuje mi właśnie tej dynamiki brzmienia.

I tu zaznacze że wielokrotnie słyszałem kapele gdzie gitarmany grały na cyfrze i brzmiało wszystko bardzo dobrze.

Reasumując - ważne by mix dobrze brzmiał i dobry mix osiągniesz zarowno na lampie jak i cyfrze, a to jak co czuje się pod łapą i to jak ma to brzmieć to kwestia indywidualna gitarmanów z kapeli.

Na końcu dodam jeszcze że osobiście nie lubie produktów Line 6 - mam wrażenie że grają one takim skurwiałym charakterystycznym środkiem, którego nie lubie :)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Zbir - a tak siriusli to na ilu lampiakach się zatrzymałeś, że wyciągasz takie wnioski? ;) Raczej nie każda lampa może grać jednocześnie klin i dyrt. Przy okazji: "gra jakby innym pasmem i inaczej się przesterowuje (?)" - sam nie wiesz co piszesz czy jak? ;)
Nie stoję murem po żadnej ze stron, po prostu dziwnie piszesz.

Wielokrotnie przekonałem się, że gitarzyści słuchają oczami co gra, a do tego potem wyrabiają sobie zdanie. Blind testy tutaj (i nie tylko tutaj) wielokrotnie udowodniły, że gitarzyści to głuche cipy.

Dale, jeżeli chodzi o obronę POD'ów i innych cyfrowych preampów, to masz mnie po swojej prawicy z moim axe'm!
Gitarzyści są jak audiofile. W końcu niedaleko kostkom z "wbudowanym" eq i kompresorem do ceramicznych podstawek pod kable głośnikowe ;)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Pod'y w końcu przy którejś generacji zabrzmią tak, jak teraz Fractal, ale dopiero gdy technologia użyta teraz w Axe będzie tanisza.

Widzisz, ale rzecz jest w tym, że technologia w Axe nie jest jakaś kosmiczna. Kosmiczne to są algorytmy, które pisze założyciel Fractal Audio. ;) Wcześniej projektował sonary do poszukiwań wraków statków i samolotów na dnie oceanów. I tutaj leży pies pogrzebany. To człowiek w tym konkretnym przypadku stanowi o sukcesie firmy a nie 'technologia'.

Teraz jest cyfra, co prawda to o wiele lepsza technologia niż tranzystory, ale czy im się uda w końcu osiągnąć lampowe brzmienie tylko czas pokaże.

FYI - Już to jest osiągnięte. ;) A prawdę mówiąc nawet osiągnięto więcej - bo nie buczy, nie syczy i nie pierdzi. I nie trzeba lamp wymieniać i biasu ustawiać.
« Ostatnia zmiana: 18 Sie, 2012, 21:52:08 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Pod'y w końcu przy którejś generacji zabrzmią tak, jak teraz Fractal, ale dopiero gdy technologia użyta teraz w Axe będzie tanisza.

Widzisz, ale rzecz jest w tym, że technologia w Axe nie jest jakaś kosmiczna. Kosmiczne to są algorytmy, które pisze założyciel Fractal Audio. ;) Wcześniej projektował sonary do poszukiwań wraków statków i samolotów na dnie oceanów. I tutaj leży pies pogrzebany. To człowiek w tym konkretnym przypadku stanowi o sukcesie firmy a nie 'technologia'.

IMO L6 też kiedyś do tego dojdzie. A wtedy Boss wyda coś, co zabrzmi jak Pocket Pod.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Przez długi czas opierałem się cyfrze jako takiej. Do dziś mam na jamie magnetofon (fakt, że był one-g-day magnetem roku, dolby B,C,S, przewija po utworze, próbkuje kasetę przed nagraniem, repeat A-B itd.), wideło, zdjęcia robiłem na kliszy. Ale po wejściu cyfry na aktualny poziom stałem się jej jebitnym fanę. Dziesiąt wzmaków, efektów, w jednym miejscu.  To samo z grami komputerowymi - zacząłem na powrót grać dopiero, jak zaczęły choć trochę przypominać rzeczywistość. Może akurat PODy nie są po prostu jakoś wyjątkowo subtelne i stąd problem/dyskusja. 
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
3667 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2008, 09:08:12
wysłana przez hofiman
20 Odpowiedzi
12583 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Kwi, 2009, 21:07:41
wysłana przez hofiman
23 Odpowiedzi
14033 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2009, 01:17:13
wysłana przez DeathMaster
18 Odpowiedzi
6163 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2013, 00:13:35
wysłana przez lwronk
15 Odpowiedzi
5745 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2014, 18:11:47
wysłana przez Maciek