Autor Wątek: XP 64 Profesional  (Przeczytany 2324 razy)

Offline mattuck

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • troche troll
XP 64 Profesional
« 13 Sie, 2012, 12:56:09 »
Siemka,
Mam problem bo moja nowa-stara karta nie chce współpracować z win7 (wysypuje się co chwile) i zastawnawiam się nad powrotem do win xp. Słyszałem-czytałem troche złych opinii na temat xp x64, lecz nie wiadomo co jest prawdą w kwestii homerecordingu.
czekam na info i z góry dzięki.
kupie pasywny pickup brige do 7

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Odp: XP 64 Profesional
« Odpowiedź #1 13 Sie, 2012, 13:22:17 »
IMO Win XP 64 to pomyłka (a przynajmniej tak było w czasach kiedy ja go sprawdzałem - chyba jeszcze wtedy żadnych SP do niego nie było). Sterowników do sprzętu miał wtedy tyle co nic, a i sam OS do stabilnych nie należał. Chyba nawet z pierwszą edycja 98 się tak nie naszarpałem jak z tym cudem techniki. Po mojemu: jak nie masz powyżej 4 gb ramu to odpuść sobie 64 bitowy system, zainstaluj normalne XP z najnowszym Service Packiem i pojechane.
It's always nice to have a penis.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: XP 64 Profesional
« Odpowiedź #2 13 Sie, 2012, 14:13:00 »
XP 64 bit był wymuszoną wersją i nijak się ma do 64bitowych technologii. Nic na nim nie ma, większość podstawowego softu nie działa wcale, albo niestabilnie, a do tego wydajnościowo żadnej rewelacji nie ma. Poczytaj dobrze o współpracy Twojej karty z Win7. Na pewno jest jakieś wyjście. Ja mam 64bitową 7mke i 2GB RAM. Przerzucając się z 32 bit na 64 dużą różnice odczułem używając chociażby 64bitowych VST.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: XP 64 Profesional
« Odpowiedź #3 13 Sie, 2012, 14:41:12 »
potwierdzam co chopaki mówią o xpx64 - crap
i always go full retard

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: XP 64 Profesional
« Odpowiedź #4 13 Sie, 2012, 23:18:41 »
To syf totalny...

Możesz spokojnie instalować wersje 32bit - wbrew pozorom też można "dodać" do systemu więcej niż 4gb RAMu. Wystarczy uruchomić rozszerzenie PAE w systemie, które domyślnie jest wyłączone. Kwestia edycji bootowania systemu.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa366796(v=vs.85).aspx

"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: XP 64 Profesional
« Odpowiedź #5 14 Sie, 2012, 00:40:38 »
Jest jeszcze opcja z Linuksem. Tylko gorzej dobrać soft, który sie nie pogryzie. Od biedy sporą część można przez WINE odpalić, ale nie wiem jak to sie ma do pracy z dźwiękiem.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: XP 64 Profesional
« Odpowiedź #6 14 Sie, 2012, 12:38:25 »
Jest jeszcze opcja z Linuksem. Tylko gorzej dobrać soft, który sie nie pogryzie. Od biedy sporą część można przez WINE odpalić, ale nie wiem jak to sie ma do pracy z dźwiękiem.

Jak pięść do nosa...
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline b3ny666

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
  • Guitars&Gear Collector
    • Tam gdzie gram :)
Odp: XP 64 Profesional
« Odpowiedź #7 14 Sie, 2012, 15:38:05 »
Jak masz Win7Pro spróbuj zainstalować XP Mode - kiedyś walczyłem z plotterem i pomogło odpalenie w wirtualce;)

Offline mattuck

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • troche troll
Odp: XP 64 Profesional
« Odpowiedź #8 14 Sie, 2012, 17:18:02 »
Jak masz Win7Pro spróbuj zainstalować XP Mode - kiedyś walczyłem z plotterem i pomogło odpalenie w wirtualce;)

huj stery karty dźwiękowej wywalają bluescreen... na linuksa nie ma sterów... myślę nad vistą w takim razie.
kupie pasywny pickup brige do 7

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: XP 64 Profesional
« Odpowiedź #9 14 Sie, 2012, 23:06:52 »
spróbuj jeszcze z virtualboxem

https://www.virtualbox.org/

XP mode to nic innego jak Microsoft Virtual PC tylko dodatkowo dodają ci obraz dysku z XPkiem.
A z własnego doświadzczenia wiem że VPC jest tak naprawde do niczego.


I nie instaluj Visty...cholernie dużo pamięci żre to to ... mój lapek z Core duo pierwszej generacji i z 2GB ramu odżył dopiero
jak mu 7demke zainstalowałem (a ponoć projektowane pod viste)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline b3ny666

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
  • Guitars&Gear Collector
    • Tam gdzie gram :)
Odp: XP 64 Profesional
« Odpowiedź #10 14 Sie, 2012, 23:12:49 »
Vista suxxx - odpuść sobie od razu :)

1) Sprawdź  kto jest producentem scalaków na karcie audio i poszperaj u wujka Googla wg P/N układu.
2) Powyłączaj wszystkie niepotrzebne I/O w BIOSie (porty COM, których pewnie nie używasz, LPT, port joysticka itp.) - mnie pomogło kiedyś z SB Live, który generował bluscreeny po instalce sterów, nawet WHQL.


Offline mattuck

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • troche troll
Odp: XP 64 Profesional
« Odpowiedź #11 18 Sie, 2012, 10:49:05 »
chyba zostane przy 7... wkurwia mnie to ale działa.. wyłączyłem ESI (czyli moją kartę) jako główne źródło nagrywania dla windows... i działa wszystko ok.
kupie pasywny pickup brige do 7