Autor Wątek: Kącik humoru wujka bandita ;-) [wszystko oprócz dowcipów!]  (Przeczytany 685597 razy)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
A zamiast języka wychodzi mu z buzi Donald Tusk

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline KoValus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
( Obraz usunięty.)

To już kiedyś poruszałem: równouprawnienie, ale na derektorów, nie szambonurków czy górników... A na Islandii to działa - pierwszy raz widziałem kobiety na budowie nie w roli pań inspektor.
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
A na Islandii to działa - pierwszy raz widziałem kobiety na budowie nie w roli pań inspektor.
Z czystej ciekawości: co konkretnie wykonywała ta pani związanego z pracami budowlanymi. Zbrojenie kręciła, murowała, masę bitumiczną kładła, słupy stawiała? Czy tylko była operatorem jakieś nowoczesnej maszyny?
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz, 2023, 11:09:12 wysłana przez nikt »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 462

Z czystej ciekawości: co konkretnie wykonywała ta pani związanego z pracami budowlanymi. Zbrojenie kręciła, murowała, masę bitumiczną kładła, słupy stawiała? Czy tylko była operatorem jakieś nowoczesnej maszyny?

Ja prawdę mówiąc W Danii spotkałem dwie kobiety (rodowite Dunki) na budowie. Jedna była malarzem, druga elektrykiem.
Co prawda nie były częścią żadnej z ekip, tylko były bardziej jednoosobowymi firmami wynajętymi przez inwestora.
Ale za to nigdy na budowie nie widziałem ludzi pochodzących z Afryki i innych egzotycznych krajów, a pracowałem tam ponad 12 lat z przerwami. Kilka razy pytałem o to Duńczyków, ale zawsze kończyło się to kasłaniem, chrząkaniem i szybką zmianą tematu ;)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Widocznie nikt w Danii nie potrzebuje w budowlance specjalistów od budowy lepianek z błota albo łajna.
4string

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 462
Widocznie nikt w Danii nie potrzebuje w budowlance specjalistów od budowy lepianek z błota albo łajna.

Może po prostu ci ludzie nie mają tzw nawyku pracy. Dziadek rano nie wstawał do pracy, ojciec nie wstawał to i on nie będzie.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Nazywa się to wyuczoną bezradnością - jeśli przed wpuszczeniem do kraju trzymasz kogoś kilka lat w ciasnym obozie, gdzie tylko zewnętrznie utrzymujesz jego lub jej finansową stagnację, a po przyjeździe izolujesz w gettach, to w ten sposób hodujesz patologię. Seligman już pisał o tym kilkadziesiąt lat temu: człowiekowi nie wystarczy do życia "odhaczenie" podstawowych szczebelków piramidy Maslowa, musi mieć możliwość realizacji swoich zainteresowań, bycia kreatywnym, zintegrowania oraz włączenia się w życie wspólnoty. Polityka imigracyjna na zasadzie "won z [wstaw porównanie do świata zwierząt opisujące najmniej ulubioną grupę etniczną]" i zbijanie kapitału politycznego na straszeniu uchodźcami w trakcie kryzysów humanitarnych właśnie tak się długofalowo kończy. Gettoizacją, brakiem odpowiedniego miksu społecznego pozwalającego na płynność klasową i w przypadku zachodnich krajów ex-kolonizatorskich: bandyterką w trzecim pokoleniu ludzi, których przodków wywłaszczono siłą z dobytku ich kultury i terytorium, a potem traktowano przez dekady jako obywateli drugiej kategorii i całe życie mieli pod górę. Ewentualnie w pierwszym/drugim tych, którzy przybyli jako tania siła robocza i nikomu nie jest szczególnie w smak pozwolić na inny stan rzeczy.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Seligman już pisał o tym kilkadziesiąt lat temu
Sienkiewicz ponad sto lat temu opisywał w książce bohatera o imieniu Kali, który "lubił próżnować".

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 462
....... który "lubił próżnować".

..i oprócz tego miał też zajebistą filozofię życiową, że tam niby coś z krową  ;)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
....... który "lubił próżnować".

..i oprócz tego miał też zajebistą filozofię życiową, że tam niby coś z krową  ;)

i dlatego ostatnio przypłynęła do Włoch cała masa silnych inżynierów żeby "wyrównać szanse" :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.