Autor Wątek: STRATEGIA MARKETINGOWA GIBSONA... podnoszenie cen i cięcia przy pocałunku w dupę  (Przeczytany 38113 razy)

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Ale może dlatego ja gram koncerty i o moim zespole piszą, bo koncentruję się na muzie a nie pierdołach...

Bardzo mi się podobało jak kiedyś Robert Gawliński za kulisami Opola wyjaśnił jedną sprawę z jakimś typem. Włączyła się gadka o muzyce i cwany oczytany typek z jakiejś kapeli gada na zasadzie że 'Wilki to już nie to samo co dawniej'. Dostał się do debiutów, wygrał szansę na sukces i napisali o nim w paru miejscach. Stwierdził że pogada sobie z Gawlińskim jak ze starym waflem z branży.
 
Gawliński sprzedał mu tak:

RG: Człowieku ... powiedz mi, ile masz złotych płyt na koncie?
Typ: no, żadnej
RG: A ja mam trzy platyny w tym jedną podwójną i trzy złote, dostałem sześć Fryderyków i byłem osiem razy nominowany. ... a ile z Twoich numerów było hitami (pierwsze miejsce na liście przebojów) ?
Typ: no, żaden
RG: a ja miałem osiemnaście hitów .... ej ... nawet w rozgłośniach studenckich?
(brecht na bekstejdżu)
Typ: no ...
RG: Ile z Twoich numerów grają stacje TV i radiowe?
Typ: no, dwa
RG: aha, a moich dwadzieścia jeden na tą chwilę.
RG: To weź się zastanów bardzo Cię proszę co Ty pierdolisz, a może jeszcze z Ciebie coś będzie.

Yony to nie jest pocisk w Twoją stronę, tylko czasem jak coś mi się zaczyna wydawać to przypominam sobie tą rozmowę i moją twarz ozdabia uśmiech mona lisy.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
No. A na ilu zagramanicznych festiwalach zagrał Gawliński?
I ile płyt sprzedał na świecie nie Polakom na emigracji tylko realnym obywatelom innych państw?
To mi z kolei przypomina oszałamiające sukcesy naszych pop gwiazdek na zachodzie, gdzie nawet Polonii w Chicago przychodzi po 50 osób.
Także wiesz... ja nie neguję, że w PL Robuś jest gwiazdą ale poza to jest taką samą gwiazdą jak ja :)
Z tym, że ja mogę spojrzeć w lustro i powiedzieć, że moje numery są zajebiste a nie o cyckach Baśki.
Tomuś, zdarzało mi się grać koncerty na gitarach za 600 zł czy tam niewiele droższych, ale powaga, mam do czynienia dość często z tymi "nowymi" Gibsonami i jak na razie to może ze dwa razy miałem w łapach coś, co było słabe za kupę szmalu, zresztą zaraz wracało do Gibsona lub sprzedawane było za połowę ceny...
« Ostatnia zmiana: 16 Lip, 2012, 10:19:20 wysłana przez Yony »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Meeeen, jeżeli chodzi o cycki, to nie ma nic bardziej zajebistego :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Cycki są tak zajebiste, więc umówmy się, że piosenki o nich również ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
No. A na ilu zagramanicznych festiwalach zagrał Gawliński?
I ile płyt sprzedał na świecie nie Polakom na emigracji tylko realnym obywatelom innych państw?

Mogę Ci tylko zagwarantować że więcej niż Ty i ja ... no offence :)
Argumentacja tego rodzaju jest śmieszna i do niczego nie prowadzi, podarujmy to sobie okej ?

Nie chcę offtopować bo to zupełnie inny temat. Grałem na jednym festiwalu z Iron Maiden, Motorhead i Mastodon ... napisali o tym (o Dead On Time) w Rzeczypospolitej i Życiu Warszawy ... no i chuj z tego, było też mnóstwo innych. Ale tematem nie jest brandzlowanie się nad naszymi mizernymi osiągnięciami.

Piszemy tutaj o strategii marketingowej Gibsona, nie o autoerotycznej perwersji ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Lip, 2012, 10:39:05 wysłana przez Tomek Martyniak »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
No to mówię, mam te wiosła w łapach codziennie i jak na razie tylko jeden Custom z klonem brzmiał słabo. Znaczy grał nieźle ale jak na customa to powinien lepiej, bo dużo lepszy od Traditionala czy Standarda nie był, a wg mnie powinien. I jedno Studio, które chciałem też w sumie nie było jakieś super, a łamałem się mocno, w końcu wziąłem SG. Teraz mam Bucketheada Studio i szczerze mówiąc jest to jeden z lepiej gadających instrumentów na jakich grałem w życiu, a że wygląda jakby mu ktoś przykleił Skittelsy? No man, błagam. Dlatego wkurwiają mnie takie gadki, bo niech sobie spece od marketingu pieprzą co im się podoba - taki ich zawód. Gitara ma grać i jebie mnie serdecznie czy podstrunnica jest z przypalanego klonu czy przyklonionej podpałki. A co do dziwnych otworów jeszcze, to ciekawe jakby poradzili sobie z gitarą dla Lukathera, gdzie jedynym kryterium jest to, żeby nie przekraczała 2600g...

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Ja się zgadzam z Yonym, niech i robią gitary z kozich bobków jeśli mają gadać dobrze, co za różnica co oni tam wsadzają jeśli niszczy dźwiękiem. A to że mają taki marketing a nie inny, no qrwa mać przecież o to chodzi, czego się spodziewacie że napiszą "nasze nowe gitary robimy z tańszych komponentów bo chcemy więcej zarobić i w sumie ciężko o dobre drewno"? No proszę Was ... przez lata sobie wyrobili markę i mają prawo żądać tyle kasy ile chcą za wiosło, a ty masz prawo kupić u kogoś innego jak Ci nie odpowiada i tyle.


Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Tworzywa rzecz jasna były stosowane już w przeszłości i charakteryzuję się one naprawdę dobrą jakością w dźwięku. Powiedział bym że w praktyce są lepsze od drewna i gwarantują stu procentową powtarzalność brzmienia.


Ale nie w ten sposób podane, moi drodzy.
Ja jestem totalnym ascetą jeżeli chodzi o gitary i często gram na jakiś pozlepianych na strychu bez napisu ani nic.
Dla mnie to ma grać.

Ale kiedy kupuję markowy garnitur to chcę mieć pewność że pakistańskie czterolatki kaleczyły sobie paluszki szyjąc go. Jak fetysz to fetysz i tyle.

Offline Rostek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Ale kiedy kupuję markowy garnitur to chcę mieć pewność że pakistańskie czterolatki kaleczyły sobie paluszki szyjąc go. Jak fetysz to fetysz i tyle.

Jak chcesz mieć "markowego" LP od Gibsona to nie kupujesz Classic Customa.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Ale kiedy kupuję markowy garnitur to chcę mieć pewność że pakistańskie czterolatki kaleczyły sobie paluszki szyjąc go. Jak fetysz to fetysz i tyle.

Jak chcesz mieć "markowego" LP od Gibsona to nie kupujesz Classic Customa.
...tylko VOS'a :)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
czytając ten temat zastanawiam się, czy wszyscy muzycy są takimi frustratami, czy tylko gitarzyści :P

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Lupus, możesz zawężyć do "gitarzyści w Polsce".

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
czytając ten temat zastanawiam się, czy wszyscy muzycy są takimi frustratami, czy tylko gitarzyści :P
Lupus, możesz zawężyć do "gitarzyści w Polsce".

Jeżeli pijecie do mnie to ja jestem absolutnie spełniony muzycznie, jako gitarzysta i jako facet.

Mowa jest o tym że robią ludzi w bambo malując im markerem wielki uśmiech na ustach że zostali zrobieni w bambo.
Frustracja jest to w definicji napięcie emocjonalne wywołane niemożnością zrobienia czegoś, mnie to nie dotyczy.

To nie jest kwestia frustracji tylko mówienie głośno o zwykłej chujowej praktyce.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
nie chodzi tylko o Ciebie, Tomku - bez ludzi czujących się tak a nie inaczej ogólna dyskusja toczyłaby się zapewne w zupełnie inny sposób.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 361
    • CTG TV
No kurwa! :D

Cytuj
Mowa jest o tym że robią ludzi w bambo malując im markerem wielki uśmiech na ustach że zostali zrobieni w bambo.

To chyba żyjemy w innym kraju. Bo w moim to normalna praktyka. U Ciebie nie?
mniut i piah

Orange

  • Gość
Przeglądnąłem do końca i skoro sobie oftopujecie wesoło to ja też chcę.

Spoiler

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
I dwóch ojców, po każdym odziedziczyłem jedno jądro.

Spoiler
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Orange

  • Gość

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Żeby dodać śmiechu mam jeszcze siostrę, która ma matkę i brata z którymi nie mam nic wspólnego, i która z kolei nie ma żadnego związku z moim bratem. Święta są dość zabawne w tym układzie ;D


Dobra, eot, no bo bez przesady.

Gibson hui!
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Orange

  • Gość
Sprzedaj prawa do swojej rodziny TVP. Nakręcą o was telenowelę. "Raczetowie" :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Sprzedaj prawa do swojej rodziny TVP. Nakręcą o was telenowelę. "Raczetowie" :D

. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
8590 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2008, 11:24:05
wysłana przez Br-Owca
71 Odpowiedzi
38411 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2010, 15:36:18
wysłana przez Wybielacz666
5 Odpowiedzi
2101 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2010, 22:24:32
wysłana przez Leon
0 Odpowiedzi
2001 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2011, 10:07:52
wysłana przez p0ison
40 Odpowiedzi
6333 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2016, 08:09:39
wysłana przez Zomballo