Autor Wątek: Co sądzicie o tych monitorach studyjnych?  (Przeczytany 18932 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Nie chce mi się cytować, więc piszę zbiorczo ;)

Słuchawki:

Jakies za 200 zł to moga byc zwykłe kazde lepszej marki. Chodzi o słuchawki studyjne. Taka anegdotka mi się przypomniała, jak przyszedł koleś do muzycznego kupic sluchawki i poprosił o najdroższe. Po dwóch dniach przyszedł z reklamacją, bo sluchawki brzmia jak gówno. A brzmiały jak gówno, bo koleś kupił drogie studyjne słuchawki do słuchania sobie mp3 średniej jakości.
Ze słuchawkami wybór IMO jest raczej prosty, bo masz od najtańszych, acz przyzwoitych Superluxów (jest o nich dosyc obszerny temat na forum w dziale Hardware), przez jakieś AKG czy inne Sennheisery (ale tu nic nie powiem bo ich nie słuchałem za wiele, a to co słuchałem to za cholerę nie przypomnę sobie modeli i nie skojarze ich z odczuciami) po bardzo fajne, bardzo wygodne i ogólnie bardzo PRO Bayerdynamic (np 770 Pro, bardzo fajne słuchawy, pytaj użytkownika mondomg o nie, bo jesli dobrze pamiętam to ich uzywa i sobie bardzo chwali - Mondo, jesli czytasz to się czuj wywołany do tablicy ;) )

Subwoofer:
Tutaj mi cięzko sie wypowiadac, bo z subem odsłuchy robiłem baaaardzo dawno temu i raczej nie przebierałem w modelach, wiec nic sensownego nie mogę Ci napisać. Na pewno warto najpierw miec monitory i stwierdzić że masz za mało basu, potem u;pewnic się że Ci słuchawki do obróbki basu nie starczą i dopiero wtedy brać monitory pod pache i robić odsłuchy basu, bo subwoofer kosztuje 3x wiecej niz bardzo dobre sluchawki (choć osobiśnie nie cierpie pracy na słuchawkach, bo zabijają mi przestrzeń i kilka innych powodów, w tym też moje problemy z uszami które wykluczają w moim przypadku słuchania na słuchawkach). Za czym sie rozejrzeć - na pewno Adam i jeszcze pewniej Focal CMS Sub. Ale licz sie z tym ze subwoofer będzie wiek,szy i cięzszy niż głośniki i w tym momencie idzie sie chrzanić Twoja pełna mobilność i oszczędność miejsca (zebyś nie musiał szukać - Focal CMS Sub: Dimensions with spikes: 435 x 366 x 440, weight: 23kg)

Co do tego że nie możesz odsłuchać monitorów - z jednej strony jak juz zamierzasz wydac kilka klocków na sprzet to warto wydać 200 zł i pojechac na drugi koniec polski, albo poprosić w muzycznym jakimś, żeby Ci sciągneli. Z drugiej strony ja, jak i wielu innych nawet na tym forum, kupowało odsłuchy nie znajac ich wczesniej kompletnie, polegając na ogólnych opiniach. Jak kupowałem swoje AMSy to raczej wiedziałem dokładnie czego nie chcę niż czego chcę i w sporej mierze jestem bardzo zadowolony z wyboru (jedynie ta kopułka z jedwabiu mnie strasznie zastanawia i chciałbym odsłuchać). Tak więc jeśli kompletnie nie masz jak odsłuchać monitorów przed kupnem i wiesz że może Ci ewentualnie tylko basu braknąć, to się nie przejmuj. Pamiętaj też że sprzęt możesz zwrócić do sklepu jesli Ci nie podejdzie, więc to tez jest jakies rozwiązanie, najwyzej troche popłyniesz finansowo na przesyłkach i zwrotach, ale zawsze będziesz miał ten komfort że sobie odsłuchujesz w warunkach w jakich będziesz tworzył.

Jeszcze jedna mała dygresja - kupujesz sprzęt z półki cenowej, w której raczej nie ma pojęcia dobry/zły (oczywiscie znajda sie wyjątki jak wszędzie) tylko inny lub bardziej nadajacy sie do czegoś niż do czegoś innego.

Zakupy masz zamiar robic w jakimś konkretnym sklepie? Czy po porostu wyszukujesz najtańszych w necie i zamawiasz?
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
6516 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2007, 11:16:43
wysłana przez Leon
3 Odpowiedzi
1266 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2014, 10:38:22
wysłana przez indabrain
31 Odpowiedzi
19151 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2019, 16:24:03
wysłana przez OMSON
0 Odpowiedzi
2640 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2018, 19:23:31
wysłana przez bonedeth
3 Odpowiedzi
4359 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2018, 14:04:43
wysłana przez Eregeth