Autor Wątek: Reaper - dwie ścieżki na jednym ampsimie  (Przeczytany 4866 razy)

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Reaper - dwie ścieżki na jednym ampsimie
« 05 Lip, 2012, 18:30:14 »
Panowie - mega problem mam i ni cholery nie mogę go rozwiązać. Net przeryty, wszystko klikałem i dupa.
W Reaperze chce sobie zrobić tak, że mam np. dwie ścieżki gitary (jedna 100% left, druga 100% right) i są one "obsługiwane" jednym ampsiem+impuls.
Zrobiłem folder, gdzie u samej góry jest ampsim, a pod nim ścieżki gitary. Sendy i receivey też zrobiłem i problem jest taki, że jak tam 100% left na ścieżce gitary to sygnał jest na środku, a jak 100% right to albo nic nie gra, albo gra czysty sygnał, który nagrałem (w zależności od ustawienia post-fader/pre-fader).
Tutaj screenshot z Routing Matrix:


Z góry dzięki za pomoc :)

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Foldery bardziej nadają się jako grupa, żeby np skompresować całość danej grupy ścieżek itp. Na sytuację jaką opisujesz najlepsza jest sytuacja taka jak Amanita napisał, po prostu tworzysz sobie bus, na który wysyłasz to co potrzebujesz i tam ładujesz pluginy. Ja zazwyczaj dla porządku tworzę osobną grupę "buses", w której znajdują się wszystkie szyny.
nie lubie placki

Offline hcl

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Powinno działać bez problemu, pod warunkiem, że ścieżki DI masz 100%L i 100%R. Sygnał na ścieżkę "parent" wysyłasz "post pan/ post fader", "pan" na ścieżce "parent" zostawiasz na środku. Ważne, żeby wszystkie vst zapięte na ścieżce "parent" (ampsim + IR loader) miały ustawione działanie w stereo, bo inaczej dupa.

Offline fdd

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
Kiedyś też mi się wydawało że po co zużywać CPU na 2 ampsimy, skoro można na 1 stereo bus wysłać i będzie cacy. Niestety nie działa to tak jak 2 sciezki z osobnymi symulacjami. Inna sprawa, że 2 ścieżki masz po prostu skopiowane - w tym przypadku dokładnie tak sam wynik uzyskasz ustawiając jedną ścieżkę z spanoramowaną na środek :)

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
fdd, nie chodzi przecież o ścieżki skopiowane tylko ofc o duble. Przecież totalnym bezsensem byłoby kopiowanie tej samej ścieżki (chociaż niektórzy kopiują i przesuwają lekko, co daje znacznie gorsze rezultaty niż dubel).
nie lubie placki

Offline fdd

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
1 załączony screen nie jest dublem.
2 przepuszczenie dubla przez 1 ampsim zamiast 2ch tez nie działa tak jak 2 sciezki w 2 ampsimy

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Na screenie nie ma dubla, bo tak na szybko powieliłem ścieżkę, żeby mieć na czym działać.
Dlaczego "przepuszczenie dubla przez 1 ampsim zamiast 2ch tez nie działa tak jak 2 sciezki w 2 ampsimy" ?

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
1 ampsim = 1 algorytm przetwarzania. Dostaje sumę dwóch ścieżek i pracuję na tym "sklejonym", podwójnym tracku, jedna ścieżka może wpływać na drugą. Kiedy używasz 2 ampsimów, każda ścieżka jest liczona niezależnie, więc efekt brzmieniowy się zmienia.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
1 ampsim = 1 algorytm przetwarzania. Dostaje sumę dwóch ścieżek i pracuję na tym "sklejonym", podwójnym tracku, jedna ścieżka może wpływać na drugą. Kiedy używasz 2 ampsimów, każda ścieżka jest liczona niezależnie, więc efekt brzmieniowy się zmienia.
nope. w ampsimach stereo ścieżki nie wpływają na siebie. przynajmniej tych których używam (TSE, LePou). de fuck to jest to tzw. dual mono. ale weź sprawdź, może się mylę ;D

Amanita ma rację. Ważne też by IR też potrafił pracować w stereo, bo inaczej znów suma będzie mono i kupa.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
10800 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2011, 22:56:12
wysłana przez jaca2303
7 Odpowiedzi
3111 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2011, 22:17:15
wysłana przez Johnny
2 Odpowiedzi
2320 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2016, 19:45:38
wysłana przez kacpi123
10 Odpowiedzi
6594 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2019, 19:11:51
wysłana przez vastio
2 Odpowiedzi
3865 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2019, 16:27:49
wysłana przez marcineeeek