Autor Wątek: Najtańszy dobry wzmacniacz, który brzmi bardzo dobrze  (Przeczytany 31788 razy)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
myslisz, ze bedziesz mial latwiej? mam 28 lat, 5k brutto dochodu miesiecznie, a budzet zapinam na styk :D

Nie wkurwiaj mnie  :kissmyass:
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Zomballo

  • Gość
myślisz, ze będziesz Mail latwiej? mam 28 lat, 5k brutto dochodu miesięcznie, a budzet zapinam na styk :D
Pogratulować Sinner! Ja mogę pochwalić się jedynie ok 0,5kg odchodu dziennie. Ale to i tak jak mam dobrą książkę do siedzenia na dzbanie ;)

Wracając do tematu. Sporo jest tanich konstrukcji, których używa rzesza profesjonalnych muzyków. Sporo ludzi gra i nagrywa na Banditach, Valvestejtach, Flextonach itp. Nie zawsze musi to być full lampa za 4k.

Offline neyoam

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Już ktoś wspomniał ten wzmak, ale jeszcze raz go podam. Randal RH100 chodzi na alledrogo za ok.1k zł, za resztę można poszukać paki, nawet 2x12"(noisyboxy chodzą dość tanio).

Słyszałem tego randall na żywo i naprawdę nieźle kopie tyłek. Gdybym miał kasę, to sam bym go szukał :headbang:
khm...jajo

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
W sumie, jak na razie nie stac Cie na nic lepszego to Bandyta zdeklasuje wiekszosc w swojej cenie, a wyrwiesz 3cia serie za jakie 800zl. I bedziesz mogl grac i grac, az uslyszysz DOBRY lampowy wzmak na DOBREJ pace i wtedy uznasz, ze nalezy cos zmienic :) Dopiero wtedy :)
wearehelp.bandcamp. com

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Jak już pisałem, mi bandit właściwie lepiej gada niż pod + końcówka, naturalniej jakby, mniej problemu  korekcją, lepiej w mixie  siedzi też. A np bugera ktora jest 2x droższa jest totalna kupą w porównaniu do niego. Od razu mówię że to moja opinia.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Ale wy pieprzycie za przeproszeniem,kazdy pisze według swojego widzimisie a juz polecac jako tani dobry do 1800zł 5150 to przegiecie  :lol: Zeby sie sdecydowac na cos powaznego pograj chłopie Na LIne6 Spider III http://www.bigbeat.pl/product_info.php?manufacturers_id=16&products_id=4753 albo kup Hughes & Kettner Attax 100 Combo i napewno załowac nie bedziesz http://www.artmusic.pl/offer/42/5945/hughes_kettner_attax_100_combo.html ewentualnie zeby zaoszczedzic to faktycznie Peavey Bandit 112 i tragedi nie ma http://www.overdrive.pl/237,peavey-bandit-112-wzmacniacz-gitarowy.html
Pozdro
« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2008, 13:04:00 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Mysle, ze spokojnie Spidera mozesz sobie podarowac. Nie pograsz na nim - swiat sie nie zawali. To nie jest zaden start do Bandita. Co z tego, ze ma 100 brzmien :) Bandit ma 2 cleany i 3 przestery (z czego wlasciwie 2 uzyteczne w kapeli, jeden to mega scooped mids) i brzmi bardzo, bardzo dobrze. Nie mozna tylko przesadzac z presence, dynamic na 100% i napierdalasz dla szatana \m/. A sprobuj podlaczyc Bandita do paki 4x12 :)
wearehelp.bandcamp. com

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
spidera mam ???
grałem na bandycie w londynie i miał maskarycznie dużo szumu. :o
iczy to może tylko temn egzemplarz.?
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
E-e, nie szumi, przynajmniej nie ten, co ja mialem (to jest ta seria przed ta obecna). Ogolnie nic w nim nie nawalalo nigdy, petla dzialala jak trza, nie przebijala, kanaly sie zmienialy katalogowo.
wearehelp.bandcamp. com

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
A czy wy nigdy nie mieliście 18 lat, pieniędzy od babci, wielkich marzeń i mnóstwa kombinowania żeby cokolwiek kupić :D ?

myslisz, ze bedziesz mial latwiej? mam 28 lat, 5k brutto dochodu miesiecznie, a budzet zapinam na styk :D

przestań tyle pić
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
Hofi ja miałem 3 bandziory z różnych edycji. Od najstarszej do najnowwszej. Jak chcesz coś konkretniej o tych ampach to dawaj na priv. Obiecuję nie wciskać VSa :P

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Hofi ja miałem 3 bandziory z różnych edycji. Od najstarszej do najnowwszej. Jak chcesz coś konkretniej o tych ampach to dawaj na priv. Obiecuję nie wciskać VSa :P

Po co na priv?
Dawaj tutaj i dla potomnych będzie ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Zomballo

  • Gość
No to jedziemy.
I. Pierwszy Bandzior to był taki z zielonymi paskami, mejdin jułesej, głośnik Scorpion. Dwa rodzaje przesteru oba urywały co trzeba. Jeden - ucięty środek, ukręcalne brzmienia idą w kierunku Vader "De profundis".  Drugi z mocno podbitym środkiem jadącym z deka metalowym potopem szwedzkim z lat 80-90, czyli to co Zombiki lubią najbardziej (puki nie kupiły HM2 :D). Klin był w tym piecu ale, że tak ujmę mało używałem. Strasznie kupiasto brzmiał z zewnętrznymi przesterami i tyle. Konstrukcja pancerna jeżeli chodzi o obudowę, przeżył sporo ale... Głośnik Scorpion szybko padł, gdy już piecyk swoje wygrał potrafił się ściszać i kompletnie wyłączać.
II. Czerwone paski - mejdin czajna. Druga seria Transtube. Pierwsza jest z srebrnymi pachami (tu miałem styczność tylko z Studio Pro i trochę większą styczność z Envoyem z tej serii). Czerwone paski miały na pokładzie Sheffielda. Głośnik dobry ale tylko 1 co na tak potężny piec wydaje się za mało. Przestery ciężarne bardziej nowoczesne, zwarte i idące w mroczną stronę mocy. Niestety piec szumiał, brumiał i pykał przy zmianie kanałów. Reverb pucha w której sprężyny latały jak chciały. Obudowa pancerna i ze sklejki. Niestety wszechobecny plastik. Ciężkie bydle. Urwałem rączkę jak go nosiłem :P Klin tu też był raczej nielubiący zewnętrzne przestery ale był.
III. Ostatni wypust mejdin czajna. Baaaardzo dobrze brzmiący wzmak. Głośnik Blue Marvell (produkcja Eminence dla piwiego), osobiście bardziej mi podszedł niż Sheffield. Kliny ładne i współpracujące z efekcikami. Przestery w sumie podobne do tych z poprzedniej wersji ale jednak ciutkę bardziej dynamiczne i podatne na artykulacje. Oczywiście gdy nie przesadzamy z gejnem. Przester Modern brzmiał baaardzo podobnie do sima Soldano z PODa 2.0.  Zdecydowanie poprawiono pykanie, szumienie i brumienie. Obudowa skręcana w pośpiechu. Przy pierwszym odpaleniu pieca myślalem, że się rozpadnie. Śrubokręt się przydał i piec przestał latać.

Ogólnie wszystkie wersje Bandita mają jedną poważną wadę. Mają tylko 1 głośnik. To troszkę za mało jak na piec z potężnym zapasem przesterowanych brzmień. Jeżeli ktoś gra kołysanki to ogólnie nie ma problemu, ale metaluchy powinni zaopatrzyć się w pakę. Inaczej piec po kilku próbach po prostu wypluje ten jeden mizerny głośniczek (w dodatku nienajlepszej jakości).

Edit.
Miałem jeszcze 3 Vajvestejty. Opisać? :D
« Ostatnia zmiana: 05 Lis, 2008, 09:09:31 wysłana przez Zomballo »

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Jest wersja w USA, ktora jest 2x12... Ale mi jeden glosnik nie przeszkadzal. Zawsze mozna podpiac pake 2x12 i wtedy jest juz mocarniej.
wearehelp.bandcamp. com

Zomballo

  • Gość
No generalnie jest, ale to juz się chyba Bandit nie nazywało? ;)

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
To się Special nazywało.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
He tu znalazłem dwoch jakichs gosci co na 7mkach ogrywaja tego Randall'a RG 50 TC  :D
« Ostatnia zmiana: 05 Lis, 2008, 12:12:28 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Zomballo

  • Gość
Sałnd typu: "kupa rzucona w wiatrak". Ogrywałem wersję head i szczerze pisząc to tranzystorowy braciszek RH150 g3 zglanował go, że nie było co zbierać.

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Jest taka wesoła konstrukcja firmy Crate, co się GT1200H nazywa. kosztuje to jakieś śmieszne pieniądze, około 1000 zł za głowę na dzień dzisiejszy. Jest to konstrukcja, która polega na mniej więcej takim eksperymencie: "zaprojektowaliśmy po budżecie, przez przypadek wyszlo cacko". I jest to prawda. Cały ten system Flaxwave jest naprawdę całkiem udany. Clean kryształowy, crunch twardy i ziarnisty a lead konkretnie miażdżący czachę. Ma brumienie i kopa, a pieniądze są tu najmniej istotną kwestią.

Gorąco polecam jeżeli ktoś szuka maksymalnego kompromisu ceny do jakości, bo tutaj naprawdę się udało. Czysty tranzystor, zero lamp. Posiadam takowy, został mi z czasów "odkryć gitarowych". Stoi nadal bo dzisiaj to za psie pieniądze można sprzedać, a czasem w studio nawet się przyda do jakiś specyficznych brzmień. Nawet jak z czasem sie przejdzie na konkretny sprzęt, zawsze może stać obok i słuzyć jako półka na piwo, a jak przychodzi do nagrywania, można z niego skorzystać z dobrym zresztą skutkiem.
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Ciekawe, masz może coś nagranego na tej głowie?, przydałby mi sie dobry tranzystor jako zapas na koncerty

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Jutro próbę z kapelą mam, kończymy około 22, to po zwinięciu reszty ustawię shure sm58 i nagram pod jakiś bicik perkusyjny i wrzucę tutaj. Jaki styl bardziej interesuje? jakiś core, czy bardziej death metal? czy może wogóle z innej beczki? :)

Istnieje prawdopodobieństwo że będe opylał cały half-stack z dedykowaną kolumną, bo ostatnio mało miejsca się robi w sali a na miejsce "kratki" wstawię Sajda nowiuśkiego. No ale póki sajda nie będzie, to nie ma o czym gadać. Może pierwsza połowa stycznia. Wrócimy do tematu ewentualnie. Nie OT'uję już ^^
« Ostatnia zmiana: 22 Lis, 2008, 21:10:04 wysłana przez Cynic »
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Spoko, poczekamy na jakieś próbki co do stylu to nieważne byle klina i krancza i przester usłyszeć. Daj znać jak będziesz sprzedawał

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Troszkę się ociągam co prawda, ale jeszcze dzisiaj będą próbki ;)
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
A ja za 1400zl kupilbym jakis fajny preamp i za 400zl koncowke.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
A ja mam pytanie, co się stało z Hofim? :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
33 Odpowiedzi
16364 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2011, 15:34:41
wysłana przez Matt-Carnage
31 Odpowiedzi
22789 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2013, 15:25:57
wysłana przez czerez
2 Odpowiedzi
2703 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2012, 17:47:44
wysłana przez Aston
11 Odpowiedzi
5339 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2014, 23:22:00
wysłana przez Olcha
2 Odpowiedzi
1664 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2015, 11:40:25
wysłana przez FlyingV