Autor Wątek: Monitory w granicach 800zł do nagrywania  (Przeczytany 13485 razy)

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Ja mam Fostexy PM 0.5 MKII i je polecam. Nie mają za dużo basu, ale wg mnie to ich zaleta. Jak porównywałem je bezpośrednio z KRK RP5, to te drugie sprawiały wrażenie przykrytych kocem.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
KRK tak mają i jest to w pewnym sensie zaleta tych monitorów.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
A wskrzeszę se temat :)


Panowie, rozglądam się za czymś do 800zł. Ma być używane, ma mieć najbardziej wiarygodny bas jak to tylko przy takich pieniądzach możliwe oraz głośnik nisko-średnio tonowy musi mieć przynajmniej 6"-8".
Więcej niż 800zł wydać nie chcę (chyba że zajebiście warto, ale z moich obserwacji wynika że warto więcej niż 2kzł dopiero dać, poniżej to i tak sprzęt pół-profesjonalny i różnice nieduże). Mam dzieciaka, więc ołówek wbity w membranę to realne zagrożenie ;)

Teraz prację na małych samsonkach i4 z których generalnie jestem bardzo zadowolony, bo do cichej pracy, narywania czy słuchania muzy są ekstra. Używam ich 5 albo 6 rok, słuchawek używam teraz tylko jak muszę. Generalnie szał-pał. Jednak przydałoby się coś co wierniej odwzoruje mi bas a do tego jednak membrana większa niż 4,25" jest niezbędna (lub sub).

Jakieś pomysły Panowie?

Póki co kandydaci to:

Alesis m1 mk2  za ok 600-700zł

KRK RP6 lub jak się fartnie 8 (tych nie słyszałem, więc nie wiem czy fajne)

No pain No gain !

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
@Radek M
Alesis. Mam polecam. Przyjemne. Wydaje mi się że w swoich pieniądzach deklasują. Jak jesteś z wawy to możemy się ustawić i sobie posłuchasz :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
A dziękuję pięknie. Akurat tak się składa że mam na chacie alesisy kumpla, więc porządnie sobie je osłuchałem(górka bardziej mi siedzi samsonach, dół w alesisach - no ale ostatecznie to fajne monitory i mocna propozycja, pewnie też musiałbym się ich nauczyć). Nie znam natomiast reszty, bo nigdy nie wchodziłem w temat monitorów.
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2015, 13:17:53 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Może M-Audio BX5/BX8 by spasowały. Mam w tej chwili BX5 MK1 i są bardziej niż w porządku (za te pieniądze ofc). Ale to niewielki wzrost jakościowy w stosunku do Samsonów.

Co do wierniejszego basu, to o wiele lepszy rezultat dałoby akustyczne doprowadzenie do porządku pomieszczenia w którym nagrywasz, niż wymiana monitorów. Jakieś podstawowe przystosowanie akustyczne i będzie git. :)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
W domu działa to na zasadzie typowego bedroom wariora, także akustycznie więcej nic nie ogarnę. Ale źle nie jest.

Co do samego basu, to między alesisami i samsonami słychać różnicę w dolnym paśmie. Skoro jest in plus, to właśnie mi o to kaman. A zapytałem, bo po prostu szukam najlepszej opcji. Wiadomo też że nie tylko same alesisy są na rynku :)
Popatrzę na te bx8.
No pain No gain !

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
KRK RP6 są bardzo ok, może uda się Behry 2030A, mam i nie zamierzam zmieniać. Inne w tej półce cenowej jak sam zauważyłeś dają między sobą raczej kosmetyczne zmiany.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Ok. To teraz odnośnie behrów(od 2030a w wzwyż). Ile warto dać za który model? No i czy te z końcówką 31 są warte większego zainterere?
No pain No gain !

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Te z końcówką 31 zdecydowanie są warte. Miałem 30, mam 31 i skok jakościowy jest spory.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ok, skok jakościowy jest, ale nie spory i bardziej uzależniony od Twoich możliwości ich zaadaptowania w pomieszczeniu, bo jak masz mieć je w pokoju jak np. mój to nie ma najmniejszego sensu.

Za swoją parę, nówki, nierozpakowane z kartonu, ale bez gwarancji dałem 900PLN 3-4 lata temu, wtedy to była bardzo dobra cena.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
delay do około 700/800zł

Zaczęty przez Bloo « 1 2 3 » Efekty

63 Odpowiedzi
39343 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2011, 23:19:10
wysłana przez igorkite
46 Odpowiedzi
15978 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2010, 02:13:15
wysłana przez purpleman
10 Odpowiedzi
6827 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2012, 11:43:36
wysłana przez sylkis
23 Odpowiedzi
9373 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2013, 00:02:11
wysłana przez mondomg
0 Odpowiedzi
1421 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2014, 16:25:00
wysłana przez KENt