Autor Wątek: bramka szumów -kostka  (Przeczytany 80736 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #25 22 Paź, 2008, 14:11:29 »
problem w tym ze hush w kostce nie jest kultowy tylko najbardziej chyba gnojonym noise gatem na rynku w USa. nie uzywalem go ale nie spotkalem sie jeszcz z pozytywna opinia na jego temat. co innego rackowy ktory jest uzywany w wiekszosci studiow nagraniowych i rackow
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #26 22 Paź, 2008, 18:50:53 »
eche, no to dobrze wiedzieć o tym Hushu w kostce, bo o mało kumpel z kapeli by go nie kupił :P zatem pewnie zafundujemy sobie dwa Bossy (choć ja na razie zostanę niestety przy Kodzie, wzmak trzeba spłacić :'( )
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2008, 18:55:24 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #27 22 Paź, 2008, 18:57:12 »
dwie bramki bossa?? po co??
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #28 22 Paź, 2008, 18:58:42 »
Jedna dla jednego, druga dla drugiego ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #29 23 Paź, 2008, 19:30:19 »
A korzystal ktos z rackowym bramek/kompresorow jak alesis, dbx itp?

Offline woks

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #30 24 Paź, 2008, 09:49:51 »
Używałem dbx - nie pamiętam jaki to był model - chodziło elegancko, ale miało to sens kiedy używałem racka efektowego, potem uprościłem system i pozozstał mi jeden panel intellifex więc jakoś nie miało sensy trzymac racka dla dbx to załączyłem kostke bossa, w porównaniu z pracą dbx w tej uproszczonej mojej konfiguracji nie widze różnicy.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #31 24 Paź, 2008, 09:56:24 »
Ok, dzieki, przekonales mnie :)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #32 25 Paź, 2008, 21:33:49 »
ja tam bez bramki tez ciułam i zyje. fak faktem, jak przestaje grac to szumy są spore, ale jakos sie do tego przyzwyczailem, jest to wkurzajace, ale idzie z tym zyc.. jakos nie mam problemu ze swistem strun czy cos. dla mnie to jest bajer na ktorym sie konczy budowanie pedalboardu, a z tego co czytam to u niektorych sie zaczyna..

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #33 11 Lis, 2008, 21:01:35 »
Mój pedalboard ma w składzie póki co tylko bramkę szumów, planuję dokupić jeszcze delaya i na tym pewnie zakończę. Noise gate jest niezbędnym elementem mojego gear'u, bo gdy przy graniu utworu na full gainie chcemy zrobić pauzę to trochę zdupnie brzmi takie buuuuuuuuuuuuu z głośników :P
odnośnie bramki - mam Bossa NS-2 (powiedzmy, że mam - kostka kumpla :P) i po wpięciu w pętlę efektów przez input-output zupełnie nie tłumi mi szumów, chociaż mam threshold na max, dopiero gdy wsadzam ją tuż za gitą jest ok. próbowałem również wpinać gitę w input, pętlę w send i return kostki i outputem do wzmaka, ale to też nic nie dało. ktoś wie ocb?
do widzenia.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #34 11 Lis, 2008, 21:04:07 »
Jaka jest to wzmak? Ewentualnie jak się wstydzisz, to jaki typ pętli efektów ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #35 11 Lis, 2008, 21:23:33 »
Mój pedalboard ma w składzie póki co tylko bramkę szumów, planuję dokupić jeszcze delaya i na tym pewnie zakończę. Noise gate jest niezbędnym elementem mojego gear'u, bo gdy przy graniu utworu na full gainie chcemy zrobić pauzę to trochę zdupnie brzmi takie buuuuuuuuuuuuu z głośników :P
odnośnie bramki - mam Bossa NS-2 (powiedzmy, że mam - kostka kumpla :P) i po wpięciu w pętlę efektów przez input-output zupełnie nie tłumi mi szumów, chociaż mam threshold na max, dopiero gdy wsadzam ją tuż za gitą jest ok. próbowałem również wpinać gitę w input, pętlę w send i return kostki i outputem do wzmaka, ale to też nic nie dało. ktoś wie ocb?

Eee to źle. W pętle kostki ma byc wpiety przester. Jesli uzywasz przesteru z wzmacniacza to musisz wpiąc cały preamp w petle bramki, czyli tak:
Wepnij send bramki w input wzmaka, a return bramki w send pętli wzmacniacza. Output bramki w return pętli wzmaka.
Tak NS2 działa najlepiej
Leweoczkomisiarysia

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #36 11 Lis, 2008, 21:35:43 »
magia!!! działa, wielkie dzięki! :D a wzmak to head Fendmess 50w (a co, pochwalę się :P)

jeszcze pytanie odnośnie potencjometrów głośności send i return pętli we wzmaku - po co coś takiego i jak to najlepiej ustawić, żeby bramka dobrze chodziła?
do widzenia.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #37 11 Lis, 2008, 23:00:20 »
Tu jest pokazane co daje brameczka:

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #38 12 Lis, 2008, 08:16:42 »
magia!!! działa, wielkie dzięki! :D a wzmak to head Fendmess 50w (a co, pochwalę się :P)

jeszcze pytanie odnośnie potencjometrów głośności send i return pętli we wzmaku - po co coś takiego i jak to najlepiej ustawić, żeby bramka dobrze chodziła?

Nie ma za co :) Poziomy daj tak: send na full, a return na 3/4 moze troche mniej...
Leweoczkomisiarysia

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #39 12 Lis, 2008, 10:05:30 »
ja używam bramki z G-Systemu i się wkurwiam

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #40 13 Lis, 2008, 07:28:31 »
ja używam bramki z G-Systemu i się wkurwiam

a na gg mowiles mi, ze jest zajebista :p

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #41 13 Lis, 2008, 08:38:56 »
no właśnie  ;D
Leweoczkomisiarysia

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #42 13 Lis, 2008, 09:44:47 »
Ja słyszałem różne opinie. Kilka razy, że daje radę, ale kilka, że kupsko.
Może od dnia zależy ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #43 13 Lis, 2008, 10:33:44 »
a na gg mowiles mi, ze jest zajebista :p

w sumie nie wiem o co chodzi bo cale szumy tnie zajebiscie, ale kurwą sprzężenia mam okrutne. Jutro wymieniam wszystkie lampy i zobaczymy. Nie wiem jak to jest z innymi bramkami. Ale tutaj zależy od glosnosci na jakiej sie gra. Jesli gram cicho do bramka juz mi tnie sound właściwy. To normalne ?

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #44 13 Lis, 2008, 10:37:21 »
a na gg mowiles mi, ze jest zajebista :p

w sumie nie wiem o co chodzi bo cale szumy tnie zajebiscie, ale kurwą sprzężenia mam okrutne. Jutro wymieniam wszystkie lampy i zobaczymy. Nie wiem jak to jest z innymi bramkami. Ale tutaj zależy od glosnosci na jakiej sie gra. Jesli gram cicho do bramka juz mi tnie sound właściwy. To normalne ?

No raczej ;)
Bramkę ustawia się tak, że poniżej jakiegoś poziomu sygnału wywala wszystko (czyli zwiera sygnał do masy). Ustaw, żeby wycinało poniżej mniejszego sygnału. Chociaż wtedy będzie ble działało przy przesterach pewnie ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #45 13 Lis, 2008, 11:27:25 »
No raczej ;)
Bramkę ustawia się tak, że poniżej jakiegoś poziomu sygnału wywala wszystko (czyli zwiera sygnał do masy). Ustaw, żeby wycinało poniżej mniejszego sygnału. Chociaż wtedy będzie ble działało przy przesterach pewnie ;)

TAK ZROBIE !:) dzieki Damian :)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #46 13 Lis, 2008, 11:30:40 »
Cieszę się, że moje laickie odpowiedzi na kacu gigancie mogą pomóc Pawle :)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #47 24 Lut, 2009, 09:16:38 »
Hej
A ja mam takie pytanie...Bo mam 5150 z gainem tak na 3 + dopalam go OCD z gainem na 0, tone na 12...Czyli tylko lekki clean boost. Za kazdym razem jak robie pauze to wzmak sieje niesamowicie roznymi dodatkowymi dzwiekami. Czy noisegate rozwiaze sprawe ? Bo na pigmeju czytalem rozne opinie. Zalezy mi tylko na tym, zeby podczas nie-grania wzmak byl cichy. Period.
A ! no i zeby mi nie cial sygnalu, bo ja tu same true bypassy mam przed preampem :P
« Ostatnia zmiana: 24 Lut, 2009, 09:18:19 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #48 24 Lut, 2009, 09:42:19 »
pomoże, wpinasz na końcu pętli i włala - taka właśnie jest idea bramki szumów ;)
do widzenia.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #49 24 Lut, 2009, 09:45:34 »
No na koncu petli niebardzo ziom, bo ja w petli mam 2 delaye, flanger i zamiary na jakie tremolo. Petle wlaczam glownie na cleanach i tylko czasem delay z przesterem, a wiec noise gate musialby byc przed preampem, zeby byc ciagle wlaczony (tym bardziej na przesterze bo na tym mi glownie zalezy)
wearehelp.bandcamp. com

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
bramka szumów, używka, jaka?

Zaczęty przez specfireeye Efekty

2 Odpowiedzi
4996 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2010, 21:44:07
wysłana przez Nep
13 Odpowiedzi
4854 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2013, 10:07:04
wysłana przez Luc
5 Odpowiedzi
2688 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2012, 19:16:11
wysłana przez Zomballo
16 Odpowiedzi
8153 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2016, 01:04:36
wysłana przez Radek M
15 Odpowiedzi
3043 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2015, 21:25:36
wysłana przez eetfuk