Autor Wątek: Jaki drugi amp w bandzie do 6505  (Przeczytany 6857 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Nie chodzi mi o to ze jest zle ale jest to pewien stereotyp dobregro brzmienia w zespole ktory zostal powielony 10000000 razy stad moje pytanie czy sa jakies alternatywy dla tego oklepanego zestawu.

Dlatego tak samo od milionów lat się wsadza najczęściej w cipkie, bo to robi najlepiej. Ale poszukujcie, gonienie króliczka - zajebista rzecz. Drozdu fajnie wymyślił.
Paczki z głów!

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
mielismy 5150 + 5150(chyba najlepiej) , 5150 + fireball (lipa jak cholera) , 5150 + krank rev (calkiem spoko) i 5150 + XXX (prawie tak dobrze jak dwa 5150 :) )
myspace.com/drownmyday

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
słyszałem u Was wersję 5150 + XXX i było całkiem spoko :)
i always go full retard

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
6505 + fireball zdecydowanie odradzam, fireball v1 po prostu ginął w miksie.

Obecnie mamy 2 x 6505 z dopałkami. Ustawiamy się trochę inaczej ,ze względu na inny charakter wioseł ale jest miazga total. Dziwne, że nie pasuje wam mesa + 5150. Pokręćcie kurkami od wzmaków, zamieńcie paki, sama zmiana paki czy PU da bardzo dużo.

Będziecie kombinowali a w rezultacie wrócicie do pukntu wyjścia ;]

Każdy wzmacniacz gra inaczej, ale dla 99 % ludzi pod sceną będą grały tak samo. Do tego zgwałcą wam sound na przodach i chuj po waszej elektrowni :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Myślę, że warto popróbować z pakami, jak wielu tutaj zauważa, np. Fireball (Puffa) zupełnie inaczej brzmi na jego Harley Benton 212 (sucho i "wąsko") niż na mojej Buzzaro 212 (pełnia i głębia brzmienia powala), a niby obie paki na Vintage 30.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Potrzeba mahoniu, hebanu, blackoutsów, TS'a 808, paczki na V30 i dopiero wtedy wszystko będzie grać!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Krótko mówiąc, zacznijcie od tańszych komponentów  :D
weimar guitar gently weeps

Offline marcin.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
I w pizdu i wyladowal, tudziez a mialo byc tak pieknie. Ktos z obecnych ma jakies mody porobione w dr 3 kanalowej?

Offline adr89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
A grasz/próbowałeś grać z ts'em na tej DRce? Bo jeśli nie to się zdziwisz ile życia może wnieść.

Offline marcin.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Bez doplalki nie da sie na mesie grac:)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Marcin, jak nie chcesz oklepanego zestawu to bierz mojego VHT Deliverance D60, podepnij OD808 przed niego i ciesz się jak kurwi z Peaveyem. Ostatnia albo przedostatnia płyta Unearth była nagrywana na zestawie Deliverance + 5150 i gra? gra! Sam Deliverance to ekstra wzmak - miałem dwa (na raz!), a teraz mam SigXa (z potrzeby większej uniwersalności w domowym studio). Umie nakurwiać, ładnie się czyści gałką vol i ma zielony włącznik ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Cze, 2012, 15:02:42 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Jak wyżej d-erki + pijeje 5150 to chyba tak jak piszesz najbardziej przemielone połączenie, ale również najbardziej skuteczne. Skoro twój kompan ma 6505 to może spróbuj 6534+.

Jeżeli to nie pomoże to pamiętaj, że w łapie jest bardzo dużo brzmienia, czasami więcej idzie z łapy niż ze wzmaka.

Offline Art

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
czasami zawsze więcej idzie z łapy niż ze wzmaka.
Naprawione :D

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Nie chciałem być brutalny :))
Po prostu miałem doświadczenie, gdy pewien zamożny gitarzysta zmieniał cały czas wzmacniacze (6505+, EVH 5153...) a drugi gitarzysta grał na bugerze 6262 - miał dużo lepsze brzmienie i nie twierdzę tutaj, że bugera jest lepsza gorsza BRZMIENIOWO od peaveya, ale na pewno duuuużo idzie z łapy :)

Offline gluchy3845

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Ja mam w zespole peaveya 6505 i MG Fendmess i bardzo fajnie gada. O dziwo peavey chowa się lekko za MG :)

Offline Luc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • http://www.thesin.pl
Bez przesady, każdy wzmak będzie dobry pod warunkiem że gitarzysta umie coś z niego ukręcić i brzmi mu z łapy. Pomijam oczywiście skrajne sytuacje gdzie jeden ma wypasiony lampowy head a drugi multiefekt zooma wpięty w mikser  ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
9234 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2010, 18:06:50
wysłana przez heartquake
27 Odpowiedzi
11489 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2010, 15:41:47
wysłana przez primer
3 Odpowiedzi
1759 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2011, 18:22:46
wysłana przez g-zs
1 Odpowiedzi
1599 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2013, 11:54:47
wysłana przez admaxo
21 Odpowiedzi
4284 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2015, 10:21:44
wysłana przez Stivo2005