Autor Wątek: ESP LTD wysokie modele z serii deluxe - czy warto?  (Przeczytany 10899 razy)

Offline mrshall

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Cześć

Szukam wiosełka do 3000 zł. I tu pojawia się pytanie jak w temacie. Konkretnie o modele mh-1000 z pasywami i stałym mostkiem. Niby wszyscy chwalą ale nie wiem czy warto brać koreańca (bo zastanawiam się nad nówka z thomanna), czy dalej szukać jakiegoś japońca w dobrym stanie.

Jakichś niesamowitych preferencji co do brzmienia nie mam - nauki przede mną full, ale ma być mahoń, generalnie z brzmień podchodzą mi brzmienia ala Petrucci, Andy Timmons w niektórych kawałkach, Steve Morse

Więc w skrócie - czy zaufać koreańcom i kupić LTD czy może dalej szperać i szukać jakiegoś Ibka RG lub S, albo Charvela?

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822

Offline mrshall

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
kusi kusi ale jakoś niespecjalnie mi leżą takie kolorki.

Ubzdurałem sobie body z jakimś ładnym topem właśnie jak w tym LTD, albo jak w ibkach, np. s540 i praktycznie tylko na takie wiosełka patrze - musi być ładny top  :D

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Za 3kPLN nie kupił bym żadnego LTD, miałem EC-1000 i trochę go podpicowałem, i nawet z przetwornikami z którymi dogadywał się najlepiej (AHB-1 BlackOuts), nie było to warte 3kPLN, za 2.2-2.5kPLN, to jest sens. Generalnie spoczko wiosła, ale skoro masz do dyspozycji 3k, to dozbieraj trochę i kup już jakiego ESP, co?

A co do Malwood'ów, to grałem ostatnio:
http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/malwoody-custom-rg-2-szt-podejscie-drugie-)/msg238003/#msg238003

na tym zielonym, i poza dość nietypowym gryfem to kozak wiosło. Brzmieniowo kurwi.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Tak jak Stivo2005 mówi 3k to zbyt wiele na tego wiesława. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup używki :) - bywały na alledrogo za niewielki pieniądz, trzeba tylko polować ostro :).

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Na allegro wisi Ibek S 540 za ~3300 ale wisi tam juz długo więc warto próbować cos utargować. Warto szukac tez okazji w licytacjach bo za sporo mniej niż 3kzł można wyrwac naprawdę wysoki model (mi się tak udało). Za taka kase szukaj jeszcze eSek z serii 21xx albo RG 3120 - maja ładne topy i kosztuja w przybliżeniu tyle ile chcesz wydać :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline mrshall

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Dzięki za odpowiedzi - no właśnie tego ibka s540 już widziałem dużo razy na allegro, także z nim nie byłoby chyba dużego problemu jeśli chodzi o dostepnosc, niedawno poszedł z flame-topem czerwono pomarańczowy ze złotym osprzętem i zmienionymi pickupami za 3k, ale zajarzylem jak juz bylo za późno.

Poczytałem o tych Malwoodach i cholera sie zainteresowałem - wiosła zajebiaszcze, oryginalne (nawet ten top bym odżałował, najwyżej w nastepnej gitarce bedzie ;D), mówicie że brzmieniowo zajebiscie - a jak się maja do tych ibków właśnie s540 lub rg 2020x (bo on też na allegro wisi).

No i czy warto patrzeć na Mayonesy Setiusy? Czasem chodzą za ~3k na allegro.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Malwood ma prawdziwy top a nie naklejke jak Ibanez. Poza tym Malwood to ręczna robota, dbałość o szczegóły i jakość  materiałów. W Ibanezie masz gitarę z taśmy, byle jakich materiałów z gorszym osprzętem. W normalnym kraju ten Malwood kosztował by 5 razy więcej, lecz niestety w Polsce lutnicza robota nie jest doceniana i popierana....
Malinek jest nieporównywalnie lepszym instrumentem.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Malwood już poszedł.

Offline mrshall

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Nie spieszy mi się aż tak bardzo, poczekam na następne :D W każdym razie dzięki w ogóle za oświecenie mnie że jest coś takiego jak Malwood - wcześniej nic nie wiedziałem o tych wiosełkach, a jak tak patrze że moge kupić taniej coś w lepszym stanie niż większość ibków i w dodatku rozpierdalające je brzmieniem to chyba się skusze :D

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Ogólnie polski custom shop (pomijając Rotera) jest godny polecenia.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Może mój PAS? Choć byś musiał "troszkę" dołożyć, no ale wiosło, pogrzebało by wszystko inne w tym temacie żywcem.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline mrshall

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Przezajebista, ale fundusze mnie mocno ograniczają.
Poza tym to single cut no i chyba dla mnie troche za ciężkie klimaty - szukam czegoś na czym zagram i Pink Floydów i DT :D

Set na jakim gram to multi boss gt-8 (ale chyba stopniowo będę się przerzucał na analogi + blackstar soloist 60, ale to trzeba jeszcze na to zarobić).

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Za 2020x ręczę, świetne wiosło, najlepszy most, dobre piezo. Na machą dość jasna.
Na allegro wisiał jeszcze niedawno 2120x (ma dodatkowe eq dla piezo). Wiosło warte więcej niż 3k.
weimar guitar gently weeps

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
To ja jeszcze dorzucę Parkera ;) Zajebisty most, piezo i korpus z jednego kawalka mahonia. I cenowo niewiele ponad to czego oczekujesz.

Podsumowując lekko temat - jak sam widzisz masz sporo różnych wioseł, z których kazde będzie lepsze niż wysokie LTD ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline mrshall

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
To dziękuje za pomoc serdecznie :D
Będę czekał na jakąś ciekawą oferte z ibkiem lub malwoodem, wsiadam w pociąg i jade ogrywać (bo zawężając do okolic Wrocławia cobym to szybko dojechał to chyba nigdy nic nie znajdę...  :o).

Parkery śliczne ale czuje że to jeszcze nie ten poziom żeby kupować takie wiosło :D

@g-zs - beagle najlepsza rasa psów! :D

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
A ja dorzucę swoje 3 grosze na temat ESP LTD, bo Ibanezów nie lubię :(
Miałem MH-1000, grywałem ne EC-1000, teraz mam EC-500, i co dziwne, pięćseta bije na łeb soundem i wykonaniem oba deluxy, które jakieś bublowate wcale nie były. Cenowo za deluxa można dać rozsądnie 2200-2400, za 500 z 1700-1800, ale wychodzi na to, że warto ograć. Pozdro.

Offline mrshall

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Dzięki za odpowiedź!

Z tym soundem Petrucciego czy Timmonsa  to nie tak że to jakiś wyznacznik - napisałem ich dwóch bo najszybciej przyszli mi do głowy, podoba mi się też sound Marca Sfogliego, Gustavo Guerry, Satrianiego (przester ice9 mistrz!), Morse'a i wielu wielu innych :D

Szukam jakiegoś mocno uniwersalnego wiosła, na którym zagram i Another Brick in the Wall i solo z powiedzmy Another Day DT, przy okazji jakieś riffy średnio-ciężkie, żadna rzeź w każdym razie :)

Sound ma być generalnie ciepły, bardziej jara mnie melodyjne frazowanie z elementami shredu niż napierdalanie szesnastek w 200bpm :D (bo i tak tego nie umiem, ale nauczę się huehue)

Już wiem że na LTD w ogóle nie patrzeć, porozglądam się za jakimiś ibkami lub malwoodami.

EDIT:

http://allegro.pl/ibanez-prestige-rg-2570-z-zawodowy-japonski-i2847133549.html

Pojawiło się coś takiego. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? pickupy stockowe troche odstraszaja za taka kwote.


« Ostatnia zmiana: 08 Gru, 2012, 22:43:53 wysłana przez mrshall »

Offline mrshall

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Napisze nowego posta bo nikt nie zauważy edycji a nie chce zakładac nowego tematu:

http://allegro.pl/ibanez-prestige-rg-2570-z-zawodowy-japonski-i2847133549.html

Wiecie coś o tych ibkach? Kasa dość duza chyba jak na takie ibki?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Trochę drogo, fakt. Ale kuźwa - ładny kolor. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
piękny jest O_O
i always go full retard

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Ten koleś ma same jakieś ładne te RG. Ale z RG550 za prawie 2200 to lekko przegiął...

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Napisze nowego posta bo nikt nie zauważy edycji a nie chce zakładac nowego tematu:

http://allegro.pl/ibanez-prestige-rg-2570-z-zawodowy-japonski-i2847133549.html

Wiecie coś o tych ibkach? Kasa dość duza chyba jak na takie ibki?

Jeśli chodzi o te stocki to nie są najgorsze, mam takie teraz w aktualnej gicie. Super cleany, przestery też nie takie najgorsze, na razie je zostawiam, bo nie widzę sensu żeby wymieniać, może w przyszłości, też się ich bałem, ale nie ma sensu :)
Niedawno kupiłem gitarkę od tego samego użytkownika, więc jak masz jakieś pytania to wal na PW :)

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
KURWA !  ma gałki potów o wyglądzie magazynków z rewolweru..  Zajebongo !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
18966 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2009, 13:21:43
wysłana przez slayer-66669999
7 Odpowiedzi
7739 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2012, 21:05:48
wysłana przez commelina
2 Odpowiedzi
2154 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2012, 23:49:32
wysłana przez gkoz
5 Odpowiedzi
7235 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2012, 23:08:32
wysłana przez Orange
0 Odpowiedzi
917 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2013, 23:32:33
wysłana przez Aerosmith