Autor Wątek: doradźcie mi - której paki nie kupować pod - ENGL Fireball 60  (Przeczytany 5655 razy)

Offline Lelio

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
to nie jest temat w stylu: wybierzcie mi pakę, bo sam nie umiem, tylko grzeczna proźba ;) o pomoc i doradztwo osób mających doświadczenie, których komentarze - mam nadzieję - ułatwią mi wybór. :facepalm:



Witam wszystkich,
mam problem z doborem paki pod Fireballa 60. Mogę wydać ~1400 zł, a za tyle da się kupić coś przyzwoitego, ale wszystko budzi zastrzeżenia.... :( gram standard H czasami w dropped A... bardzo różne rzeczy. Ostatnio podpasowało mi brzmienie z mocnym dolnym środkiem, najlepiej SLO100 przez Eminence Governor, ewentualnie mesa mark V, bo lubię rzeczy jakie można ukręcić na samym wzmaku...

ALE paczkę dobieram do grania mocnej muzyki, pod poniższy zestaw:

Schecter Loomis 7 NT na EMG707 --------> ENGL Fireball 60 --------> i tu mam problem :(
czasami: Schecter Scorpion Deluxe na EMG Hz

...i chodzi o to by całość dobrze brzmiała, a nie - dała mi namiastkę czegoś tam...
Przeglądałem oferty i wybrałem (moim skromnym zdaniem!) najciekawsze:

  • Marshall 1960A - logo marshalla robi swoje, chociaż coraz więcej (i taniej) zalega tego na allegro. Konstrukcja ok. Ale głośniki, mają chyba zbyt charakterystyczne brzmienie pod fireballa. Ewentualnie jest jeszcze 1936, mniejsze, tańsze, łatwiej sprzedać.
  • Peavey 5150 412 - chyba najlepiej wykonana paka za taką kasę, tylko głośniki z peaveyem dają za dużo siary, ale z fireballem... hmm... wydaje mi się że będzie lepiej niż z marshallem. A nawet jeśli będzie siara to mam wrażenie, że przynajmniej lepiej oddadzą charakter ENGLa.
  • Palmer 412 na eminence man o war - 4 nowiutkie drogie głośniki made in USA :) + gówniana paka za niską cenę. Kupy się trzyma, grać można, a w przyszłości wymieniłbym obudowę. Tylko z tego co słyszałem... może się mylę, ale wydaje mi się, że te Man o Wary są najlepsze by grać właśnie Manowara, hard rock i heavy metal.
  • Harley Benton 212 na V30 - chyba najlepiej brzmiące głośniki jak na zakup paki w ciemno, chociaż to są v30 made in mongolia, a sama obudowa gówniana. Ta kolumna, chociaż popularna, jakoś mnie nie przekonuje...
Bardzo proszę o pomoc i rady, mam nadzieję, że ułatwią mi podjęcie decyzji. :)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
a z jakiego miasta jesteś? Bo jeśli okolice Poznań/Luboń, to będziesz mógł organoleptycznie posprawdzać kilka opcji.
Lub po prostu jesli chce Ci się przyjechac ze wzmakiem, to sobie testy możesz u mnie porobić.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Lelio

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Dzięki za odpowiedź i za ofertę, jestem z puław w lubelskim, to daleko, a ja niestety wogóle nie mam wielu możliwości by podróżować. :(

Offline Krzak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 95
  • Hava Nagila
    • Ape to God
Jak byś jednak miał ochotę trochę się przejechać to w Lublinie mógłbym ci udostępnić do ogrania Orange PPC 412 AD na V30, które już za kilka dni będę miał u siebie. Wyższy przedział cenowy, ale jak byś miał ochotę zobaczyć jak to będzie gadać to zapraszam.

Offline Gwidon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Ja odradził bym pake marshalla gdyz tym wzmacniaczem wybitnie siarzyła za to polecił bym zakup Harleya Bentona bo to najbezpieczniejszy wybór z wymienionych przez Ciebie kolumn.

Offline Lelio

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Dzięki za możliwość Krzak, może napiszę do Ciebie w tej sprawie, ale wciąż pozostaje mój podstawowy problem z transportem, ale orange jest najczęściej polecaną kolumną pod engla, fajnie byłoby to usłyszeć....  :)

Tylko muszę dokonać wyboru. Czy macie jakieś doświadczenie z wymienionymi kolumnami, albo wiedzę na ich temat, którą chcielibyście się ze mną podzielić? :angel: Ciągnie mnie w stronę Peaveya i Palmera, ale pewnie dla tego, że nie ma o nich wiele informacji...

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Na co dzień obcuję z tym wzmacniaczem, bo kolega z kapeli własnie na takim gra. Początkowo uzywał HB 212, i było znośnie, choć dość sucho i brakowało pierdolnięcia. Następnie przesiadł się na Buzzaro 212 i okazało się, że jest tam wszystko czego wcześniej brakowało, przede wszystkim mocny dynamiczny dół, którego zwyczajnie w HB212 nie uświadczysz.

Na HB brzmiało to tak:



Jeszcze na zachętę mogę napisać, że znajomy jak przyszedł z Loomisem i podpinaliśmy Loomis -> FB60 -> Buzzaro 212, to brzmienie kruszyło kości w ciałach. BARDZO DOBRZE TAKI ZESTAW ZE SOBĄ WSPÓŁGRA. Z tym, że Buzzaro kosztuje ciut więcej, chyba, że znajdziesz używkę.

1960A ogrywałem z moim Savage 120 KT88 i był to powód jej sprzedaży, zwyczajnie nie gada to to.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
dozbieraj 2 stówki i wpadaj do Krakowa po marszala:
http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/marshal-mf400a-15690/
miałem na nim wcześniej fireballa 60 i grało zajebiście, też w drop A


Offline Lelio

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
dzięki za ofertę terrormuzik, a masz może jakieś nagranie, które pokazuje jak to razem brzmi? bo jedyne co znalazłem to ale to zniechęciło mnie po połowie oglądania... :/ opinie w internecie są bardzo pozytywne, tylko muszę zebrać jeszcze trochę informacji na temat paczki

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
jest cośtam na moim jutubie ale też raczej nie brzmi dobrze bo telefonem było nagrywane dawno temu

wpadnij ograć najlepiej:)
« Ostatnia zmiana: 13 Sie, 2012, 19:37:58 wysłana przez terrormuzik »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Fearcomplexmusic zrobil dobry Fireball na tej kolumnie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
... bardzo szczerze podejdę do tego tematu bo mogę troszkę pomóc

Napewno nie warto kupować paczki LANEY GS212IE w standardzie za 1100zł bo każdy o tym wie że :

- głośniki Celestion 80 Seventy to padaka i siara
- wykonanie Laney'a i materiały to nie Mesa, Engl czy nawet Marshall

...ale jak zrobisz tak jak ja przy podobnym szczęściu to bardzo, ale to bardzo zdziwiłbyś się efektu dźwiękowego

 - musiałbyś trafić na likwidację sklepu tyle, że w Polsce i wyrwać nówkę LANEY GS212IE za 600zł
 - sprzedać w pizdu nówki stockowe głośniki za 275zł czyli sama obudowa wychodzi 325zł
 - kupić nówkę Eminence Governor 75W 16Ohm za 350zł
 - kupić nówkę Celestion G12T- 75W 16Ohm za 250 zł
 - spiąć je równolegle w 8 Ohm
 - zamontować specjalną blachę aluminiową z wywierconym otworem na właściwe wyjście, a zarazem maskującą drugie wyjście paczki i przełącznik, żeby sobie niespodziewanki nie popełnić kiedyś.
 - nakleić naklejkę 8 Ohm only :)

... trudno opisać i udowodnić jak tania paka z wątpliwej sklejki właśnie z tymi dwoma głośnikami i Powerballem na grzbiecie imituje paczkę 4x12...  ...ale tak właśnie jest...
...wszystkie Marszczale 2x12 mogą się schować...
...wiadomo, że to jest tylko moje zdanie i każdy lubi co innego, ale warto sprawdzić wymiary tego Laney'a  715 X 360 X 460 mm
 i porównać do wszystkich tanich czy drogich paczek 2x12.
...pojemność paki dość duża bo nie ma 2-3 płyt przednich do których montuje się głośniki jak w przypadku paczek Marszczali. Laney ma jedną płytę przednią i nie trzeszczy. Wszystko trzyma się stabilnie i nie rozjeżdża od wibracji...   ...jeszcze...   ...mam nadzieję.

POLECAM !!!!    ją bez żadnego kitu, a jak się ktoś wstydzi loga no to odwrócić znaczek i pierdalnąć naklejkę z nazwą kapeli :) hehe

no i do tego samemu można sobie skrzynię zrobić...    ... sobie zrobienie czasami trwa miesiąc :)


 
« Ostatnia zmiana: 13 Sie, 2012, 23:59:16 wysłana przez harry_manback »

Offline Lelio

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Dzięki za odpowiedzi!
Spodobał mi się marshall MF400 i chociaż wolę brud jaki dają v30, doceniam atrakcyjność Twojej ofrerty. Najchętniej kupiłbym używane buzzaro na V30. Ale jeśli nic nie pojawi się w najbliższym czasie, nie będę na to polował.

Kupię gdy tylko będę zdecydowany na coś, na co mnie stać. 1400 zł mam, ale nie wiem czy szybko uda mi się zebrać te 200 zł na MF400. I zastanawiam się jeszcze nad drugą ofertą: mesa boogie 2x12 na Celestion Black Shadow http://allegro.pl/mesa-paczka-2x12-black-shadow-i2558808867.html w końcu to mesa. Chociaż głośniki mnie nie przekonują.

I jest jeszcze http://allegro.pl/line-6-spider-valve-412-sv-straight-cab-kolumna-i2546820948.html
na V30, tylko też nie wiele wiem o konstrukcji samej paczki...
« Ostatnia zmiana: 15 Sie, 2012, 13:56:53 wysłana przez Lelio »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Nie wiem, czy ktoś zadał sobie trud by poszukać:



No i Buzzaro 212 V30 -> Like It!
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2621 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2009, 23:35:40
wysłana przez Matt-Carnage
16 Odpowiedzi
7132 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lip, 2009, 01:00:03
wysłana przez Matt-Carnage
50 Odpowiedzi
16995 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2010, 01:28:29
wysłana przez terrormuzik
7 Odpowiedzi
2853 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2010, 02:30:16
wysłana przez terrormuzik
57 Odpowiedzi
25163 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2011, 19:11:35
wysłana przez sylkis