Autor Wątek: Uciekać z kraju?  (Przeczytany 15732 razy)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #50 10 Maj, 2012, 10:43:04 »
Cytuj
Zadupie zadupiu nierówne. Dla mnie na zadupiu pasie się owce i są problemy z dostępem do internetu
Okolica, w której jest już kilka miast, których populacja liczy się na setki tysięcy to wcale nie takie zadupie.

No tak, ale "wcale nie takie zadupie" to ciągle zadupie ;) Mniejsze, bardziej do życia, wszystko się zgadza, ale nie o to mię kręci.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #51 10 Maj, 2012, 10:45:41 »
Co kto lubi. Mnie tam już sam fakt UK+spokojnie da się wyżyć+panujący tam klimat=me gusta (przynajmniej w teorii, nie wiem jak by to IRL wyglądało).
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #52 10 Maj, 2012, 10:53:13 »
Co kto lubi. Mnie tam już sam fakt UK+spokojnie da się wyżyć+panujący tam klimat=me gusta (przynajmniej w teorii, nie wiem jak by to IRL wyglądało).

Wygląda to bardzo dobrze - mam znajomą, która siedzi już tam ze trzy, cztery lata. Jej mama ostatnio mówi: 'na początku mówiłam, żeby wracała. Teraz jej zabraniam żeby wracała'. Ona sama (ta znajoma) mówi, że tam jest totalnie inny świat.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 758
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #53 10 Maj, 2012, 10:57:25 »
W K-walii?
Paczki z głów!

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #54 10 Maj, 2012, 11:29:18 »
Jeśli dobrze pamiętam, tak.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline smetny666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #55 10 Maj, 2012, 11:36:32 »
a co do USA moim zdaniem wyglądaj zajebiście tylko na zdjęciach :P

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #56 10 Maj, 2012, 11:41:00 »
W USA panuje mentalność, że każdy jest kowalem swojego losu i polegać można generalnie rzecz biorąc na sobie. To nie Ameryka ma coś Tobie do zaoferowania, a Ty Ameryce - i jeśli nie odnosisz sukcesu, to znaczy, że to z tobą coś jest nie tak.
Z jednej strony jest to dobre podejście, ale z drugiej przez nie imigranci tam mają ciężko i stereotyp Polaka obejmującego najniższe stanowiska do końca życia nie wziął się tam znikąd.
No chyba, że ktoś jest specjalistą, najlepiej w IT, albo nie strach mu się brać do ciężkiej fizycznej roboty (która tam jest w cenie) ;)

Głównie dlatego jednak wolałbym UK - mimo, że jestem liberałem, to wydaje mi się, że tam jest imigrantom łatwiej po prostu :D
« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2012, 11:42:34 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #57 10 Maj, 2012, 13:43:52 »
Isu, programiści nie zajmują się takim gównem :P a dobry hajs czeka dla inżynierów już zaraz za zachodnią granicą
Problem w tym, że za zachodnią granicą są niemcy. Hajs hajsem, ale szacunku do samego siebie stracić nie można.

W USA jest milijard firm w które zapatrzony jestem niemal tak bardzo jak w mój wzmacniacz.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #58 10 Maj, 2012, 13:52:03 »
Aplle ?

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #59 10 Maj, 2012, 14:07:33 »
Tak, zawsze marzyłem, żeby kontynuować misję największego inżyniera wszech czasów po jego śmierci.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #60 10 Maj, 2012, 14:17:37 »
:D

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #61 10 Maj, 2012, 14:55:25 »
Problem w tym, że za zachodnią granicą są niemcy. Hajs hajsem, ale szacunku do samego siebie stracić nie można.

Otóż to - zamiast pracować w COMARCHu za 2k PLN przy cenach kawalerek rzędu 1.2k lepiej znaleźć sobie jakąś firmę w Niemczech za 4k EUR z opłatą za kawalerkę około 500 EUR.

Offline wzh

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Final Sacrifice
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #62 10 Maj, 2012, 15:51:22 »
Ja ogolnie nie narzekam, bo mam przyzwoita prace jak na moj wiek i doswiadczenie. Jest mi tylko troche smutno, ze w tej samej firmie na rownorzednym stanowisku w Edynburgu ludzie zarabiaja 40-60tys funtow rocznie. Bardzo chetnie bym wyjechal, tylko moja dziewczyna nie chce.
BTW utrzymywanie sie na sensownym poziomie z grania metalu czy ciezkiej muzyki to niestety fikcja i to raczej obojetnie jaki kraj wezmiemy pod uwage.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #63 10 Maj, 2012, 15:53:09 »
Czyli Kirk Hammett tak naprawdę musi przerzucać kartofle w przerwie od grania koncertów i nagrywania płyt? Mój światopogląd został zrujnowany :O
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wzh

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Final Sacrifice
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #64 10 Maj, 2012, 16:02:46 »
Oczywiscie jak uda Ci sie osiagnac w ciagu kilku lat status kirka hamleta to fajnie. Kiedys kapelom metalowym bylo latwiej zarabiac na siebie, bo taka muza byla jednak troche bardziej "trendy".
Patrzac obiektywnie, to jakie "mlode" kapele osiagnely tak duzy sukces, ze ich czlonkowie prawdopodobnie do konca zycia beda mogli zyc z tantiem? W ciagu ostatnich lat turbo eksplodowala kariera np. Mastodona, ale gdybym mial wymienic chocby z 5 kapel ktore dokonaly porownywalnego skoku to byloby mi trudno...
Chyba ze poszukamy w lzejszej muzyce.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #65 10 Maj, 2012, 18:30:12 »
Ej sory, ale na przełomie lat 80/90 metal (bardzo szeroko rozumiany) był na zachodzie chyba najmodniejszą muzyką młodocianych buntowników ;) Tzn. tak jak teraz stereotypowe tłuki słuchają techno i rapu (nie wnikam tu czy ta muza jest wartościowa, czy nie, bo to nie ma znaczenia w tym kontekście), tak Beavis i Butthead mają koszulki AC/DC i Metalli'ki nie bez powodu. Tak więc Kirk raczej jest średniawym przykładem, jeśli chodzi o zarabianie na ciężkim graniu DZISIAJ.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #66 11 Maj, 2012, 00:15:17 »
Mój dawny nauczyciel gitary opisał, jak to teraz wygląda:

Jest sobie zespół. Grają chłopaki w swoim LO czy gdzietam, albo na lokalnych eventach, łotewa. Nagrywają demo. Wysyłają je różne miejsca. Jeżeli zwrócą na siebie uwagę, to dalej jest już zawsze tak samo: Przychodzi facet z wytwórni i oddaje ich w ręce specjalistów. Ci z kolei robią z nich profesjonalnych muzyków. Ot praca jak każda inna.

Co do wyjeżdżania: Do Australii może bym się wybrał. Powstaje tam dużo muzyki, która pasuje do tego, co ja chciałbym grać. Żal by mi było tylko swobody - co jak co, ale u nas więcej wolno i o mniej rzeczy się przyczepiają.

Wyjechać ogólnie kiedyś pewnie wyjadę - ale to raczej dalsza perspektywa bo celem byłoby mieć tam dzieci. Sam urodziłem się i żyłem za granicą i do dzisiaj to procentuje.

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #67 11 Maj, 2012, 16:29:08 »
Nie wyjeżdżajcie. Rząd was potrzebuje :) Ktoś musi spłacać ciągle powiększające się zadłużenie tego kraju.

Ja bym na waszym miejscu celował w Norwegię, Finlandię lub Szwecję. Chociaż wyobrażam sobie, że już rządzi tam ten sam skurwiały islamski syf tak samo jak w UK.

Taka ciekawostka, po 3,5 roku legalnej pracy w UK moje świadczenia do emerytury wynoszą nie wiele mniej co świadczenia osoby która przepracowała w Polsce powiedzmy 10-15 lat. Przy czym przeciętna fizyczna praca za granicą nie jest aż taką harówą jak u nas.
O ile nie wpadnie grupka zapaleńców która za wszelką cenę chce pokazać, że wyrobią 400% normy.

Pantoflarzem też być nie wolno. Później można sobie tylko pluć w brodę że się czegoś nie zrobiło jak była ku temu okazja.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #68 11 Maj, 2012, 16:35:04 »
Nie wyjeżdżajcie. Rząd was potrzebuje :) Ktoś musi spłacać ciągle powiększające się zadłużenie tego kraju.
Zawsze można wyjechać i część hajsu słać rodzince w Polsze ;)

Co do emerytur: jak się ma czas wypracowany za granicą (ale załóżmy, że wewnątrz UE) do czasu wypracowanego w Polsce? Jak ktoś wyjedzie za granicę i wróci na starość, to będzie coś dostawać?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 758
Paczki z głów!

Orange

  • Gość
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #70 12 Maj, 2012, 01:12:19 »
W NYC nakurwia się hardcore :tak:
Jeżeli przez najbliższe 5 lat moja sytuacja życiowa nadal pozostanie tak chujowa jak jest nadal, to rozpoczynam starania o legalny wyjazd i pobyt w USA. Czemu 5 lat? Chce na spokojnie obronić magistra w Polsce.

A myślisz, że po co sprzedaję graty na giełdzie? :D bronię się w czerwcu i baju. W różnych zawodach pracowałem i to nie tylko w Polsce. Wiem ile jest warta moja praca, wiem, że tu nie mogę liczyć na godną zapłatę. Podam przykład z życia wzięty. 5 lat szkoły, tytuł technika, prawie 7 lat pracy po kuchniach, barach, restauracjach i wszystko co moge dostać to 6zł/h i obieranie ziemniaków cały dzień. Bo większość praktyki mam za granicą, więc musiałem to ukryć w CV bo nikt mi nie chciał pracy dać. Pracy w zawodzie(tym po studiach - po licencjacie mogę już w szkole pracować) szukam od trzech lat, ale mój kierunek (wychowanie muzyczne) to na dzień dobry był strzał w kolano.
Ja wiem, że w kierunku muzycznym może nie będę pracował, ale napierdalałem już przyczepki do przewozu koni dla Niemców i wiem że tam szanują pracę. Mam nadzieję, że w USA też :D

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #71 12 Maj, 2012, 18:49:17 »
Skoro już jesteśmy przy takim temacie. Jeśli chciałbym podjąć pracę za granicą to co potrzebuje w zasadzie?
Ssiecie.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #72 12 Maj, 2012, 18:58:33 »
Skoro już jesteśmy przy takim temacie. Jeśli chciałbym podjąć pracę za granicą to co potrzebuje w zasadzie?

Tego:
"Hello, I'm from poland and I need job"

:D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #73 12 Maj, 2012, 22:50:54 »
"can work long time low pay"

Orange

  • Gość
Odp: Uciekać z kraju?
« Odpowiedź #74 13 Maj, 2012, 01:51:20 »
Skoro już jesteśmy przy takim temacie. Jeśli chciałbym podjąć pracę za granicą to co potrzebuje w zasadzie?

Najlepiej znajomości, albo innych pleców :D