Autor Wątek: stabilizator napięcia  (Przeczytany 10497 razy)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
stabilizator napięcia
« 21 Paź, 2008, 20:46:04 »
Witam,

czy ktos posiada takie urzadzenie? Zastanawiam sie czy kupic ktorys z modeli ARTa czy dozbierac na Furmana. Jakie sa roznice miedzy poszczegolnymi typami?

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: stabilizator napięcia
« Odpowiedź #1 20 Sty, 2012, 10:26:42 »
bump from beyooooond

Myślę, że urządzenie typu stabilizator lub ewentualnie conditioner to niejako konieczność grając po scenach. Kondycjoner nie bardzo mnie satysfakcjonuje, bardziej zalezy mi na stałości napięcia. Czy myślicie, że takie urządzenie http://www.toroidy.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=508&category_id=35&option=com_virtuemart&Itemid=3&lang=pl   choć nie wyjściowe sprawdzi się we współpracy z lampiakiem? Np.za nim mozna by potem pomyśleć o kondycjonerze.
łoduja fink?
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline levita

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Odp: stabilizator napięcia
« Odpowiedź #2 21 Sty, 2012, 17:07:09 »
Ciężko cokolwiek stwierdzić po opisie tego zasilacza, w ogóle beka że jest to podpisane jako stabilizator skoro jest to zasilacz prawdopodobnie z jakimś AVR-em.
jeśli potrzebujesz urządzenia które jedynie podtrzyma Ci napięcie skuteczne mniej więcej na poziomie 230V to bierz, ale moim zdaniem to nie jest wcale dobre wyjście bo przebieg wyjściowy zapewne (choć nie koniecznie, sądzę po cenie) będzie kurewsko odkształcony a to dobrze nie działa na wzmaka, szukaj lepiej czegoś z odpowiednimi filtrami.
Ja tam polecam najbardziej zasilacz awaryjny typu UPS Online, trochę kosztuje ale daje idealnie sinusiodalny przebieg i 230V choćby się waliło i paliło. Pozdro

Witam,

czy ktos posiada takie urzadzenie? Zastanawiam sie czy kupic ktorys z modeli ARTa czy dozbierac na Furmana. Jakie sa roznice miedzy poszczegolnymi typami?
napisz może na forach zajmujących się elektroniką tam może ktoś będzie się orientował, tak czy inaczej te wszystkie urządzona do zasilania sprzętu muzycznego to ostra przesada cenowa

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: (Bez tematu)
« Odpowiedź #3 22 Sty, 2012, 16:56:10 »
Przez te ponad trzy lata mysle, ze nabylem wystarczajaca wiedze na temat tych zabawek, nawet jedna nabylem i zdazylem sprzedac

Offline Jakób

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
  • always the hard way
    • The Corpse
Odp: stabilizator napięcia
« Odpowiedź #4 23 Sty, 2012, 15:21:43 »
to napisz jakie zady i walety

Offline Crank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 122
  • 7
    • Made Of Hate - Facebook
Odp: stabilizator napięcia
« Odpowiedź #5 23 Sty, 2012, 17:07:46 »
ja mam Furmana conditioner. dobre urzadzenie wg mnie, warto miec grajac po roznych miejscach na mapie polski i swiata.

na plus:
* podglad napiecia
* podswietlenie przodu racka (w furmanie to jest przynajmniej)
* porzadek w zasilaniu calego systemu
* dodatkowy bezpiecznik (ogolnie rzecz biorac zabezpieczenie)
* filtry
* stabilizacja napiecia

na minus:
* cena
made of hate

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: stabilizator napięcia
« Odpowiedź #6 25 Sty, 2012, 14:39:12 »
Hi James,
Więc co kupiłeś i czemu sprzedałeś?

Crank,
*stabilizacja napięcia?
Z tego co wiem Conditioner tego nie robi, robi to dopiero  Conditioner/Regulator..
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: stabilizator napięcia
« Odpowiedź #7 25 Sty, 2012, 20:06:05 »
ja mam Furmana conditioner
podaj konkretny model

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: stabilizator napięcia
« Odpowiedź #8 25 Sty, 2012, 21:06:21 »
ja mam Furmana conditioner
podaj konkretny model

z tego co widze po focie to PL-8 Plus ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: stabilizator napięcia
« Odpowiedź #9 31 Sty, 2012, 19:08:27 »
James:
albo miałeś to urządzenie i nie dzielisz się wiedzą.
albo go nie miałeś
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: stabilizator napięcia
« Odpowiedź #10 07 Cze, 2012, 17:30:31 »
Necrobump.

Nie wiem co się stało z instalacją elektryczną u mnie w domu, ale są odczuwalne wyraźne spadki napięcia - przygasa światło itp itd, więc chyba zmuszony jestem zainwestować w stabilizator napięcia (nie kondycjoner).

Znalałem coś takiego:
http://www.sklep.cyfronika.com.pl/pl/p/STAB750TS-Stabilizator-napiecia-sieci-750W-5-gniazd-stabilizacja-10-obudowa-szara/23335
http://allegro.pl/stabilizator-napiecia-svr-2000w-generator-agregat-i2347181311.html
http://telto.nazwa.pl/sklep/product_info.php?products_id=801
http://www.tatarek.com.pl/index.php?produkt=TZA2&kat=&podkat= chociaż ten ma za mało mocy

Czy ktoś jest w stanie coś powiedzieć mi na temat więcej? Wiem, że można kupić furmana za 5 klocków, który by w dodatku ładnie wyglądał, no ale...

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: stabilizator napięcia
« Odpowiedź #11 07 Cze, 2012, 18:25:26 »
Nie wiem co się stało z instalacją elektryczną u mnie w domu, ale są odczuwalne wyraźne spadki napięcia - przygasa światło itp
Obejrzyj sobie Supernatural.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: stabilizator napięcia
« Odpowiedź #12 07 Cze, 2012, 18:29:46 »
Obejrzyj sobie Supernatural.


Offline Badyl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • Steel Velvet Hard Rock Band
Odp: stabilizator napięcia
« Odpowiedź #13 07 Cze, 2012, 18:36:10 »
ja ci mogę powiedzieć, ze mam ten i że działa dobrze :D http://www.morele.net/apc-line-r-1200-stabilizator-napiecia-le1200i-99907/

Offline zietek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Odp: stabilizator napięcia
« Odpowiedź #14 07 Cze, 2012, 23:11:05 »
A nie lepiej dopłacić do furmanki ? Ja akurat sprzedaję swoją, obczaj giełdę.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 859
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: stabilizator napięcia
« Odpowiedź #15 07 Cze, 2012, 23:31:17 »
Necrobump.

Nie wiem co się stało z instalacją elektryczną u mnie w domu, ale są odczuwalne wyraźne spadki napięcia - przygasa światło itp itd,

 Przede wszystkim wezwij elektryka z uprawnieniami, bo moze ci się coś poluzowało w przyłączu. U mnie tak było rok temu - jakaś śruba słabo kontaktowała. Lepiej tego nie lekceważ, bo jak ci w przyłączu upali przewód neutralny, to pójdzie ci z dymem cała elektronika w chałupie i żaden stabilizator jej przed tym nie uratuje.
4string

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: stabilizator napięcia
« Odpowiedź #16 07 Cze, 2012, 23:33:57 »
A nie lepiej dopłacić do furmanki ? Ja akurat sprzedaję swoją, obczaj giełdę.
Tyle, że ty sprzedajesz kondycjoner, a nie stabilizator. Kondycjoner (tak jak pisałem wyżej) nie jest mi potrzebny.
http://www.thomann.de/pl/furman_p1400_ar_e.htm - to jest stabilizator Furmana.

Przede wszystkim wezwij elektryka z uprawnieniami, bo moze ci się coś poluzowało w przyłączu. U mnie tak było rok temu - jakaś śruba słabo kontaktowała. Lepiej tego nie lekceważ, bo jak ci w przyłączu upali przewód neutralny, to pójdzie ci z dymem cała elektronika w chałupie i żaden stabilizator jej przed tym nie uratuje.

Acknowledged. Will do!
« Ostatnia zmiana: 07 Cze, 2012, 23:36:13 wysłana przez zerotolerance »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
6912 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2009, 11:27:26
wysłana przez dom?n
45 Odpowiedzi
25009 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2011, 22:45:04
wysłana przez g-zs
8 Odpowiedzi
5766 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2011, 11:08:40
wysłana przez Grzgrz
14 Odpowiedzi
6118 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2015, 15:29:01
wysłana przez Radek M