Autor Wątek: Drewno - Tone Chart  (Przeczytany 85578 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #300 15 Lip, 2010, 14:36:43 »
(...)istnieje mimo wszystko kilka procent szansy że na koniec nie siądę nad tym jak szympans nad konserwą z myślą "co to k***a jest?" :headbang:

Tzn., że wyszedł Tobie Xiphos ;)
Paczki z głów!

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #301 01 Wrz, 2010, 09:34:48 »
Oki, projekt home-made-gitarry zdechł bo niestety to co kryło się pod lakierem (tudzież w piwnicy kumpla ;) ) nie nadawało się raczej do dalszej obróbki, ani tym bardziej do ujawniania szerszej publiczności :D

A w temacie - czy materiał pt. MASONITE, ten który stosuje Danelectro, to to samo co: http://en.wikipedia.org/wiki/Masonite ?
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #302 01 Wrz, 2010, 11:36:03 »
Cytuj
projekt home-made-gitarry zdechł
Mięczaaak, luóóózer, łeeeehehehehe, czikeeen.

Cytuj
czy materiał pt. MASONITE, ten który stosuje Danelectro, to to samo co: http://en.wikipedia.org/wiki/Masonite

Tak. W 1975 Jimi Page nagrał na tym godżille. Trudno i tak go lubię.

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #303 01 Wrz, 2010, 14:23:19 »
przypomniało mi się, miałem się spytać kiedyś: jak to jest z dbaniem o podstrunnicę hebanową i palisandrową, czy prawdą jest, że te wszystkie lemon oil szkodzą w sensie takim jaki pisali jacyś "znawcy drewna i bożej opatrzności" na gitara.pl? tutaj link http://gitara.pl/forum/viewtopic.php?id=73107&p=3 głownie 3 i 4 strona
Ja w te teorie nie wierze, ale zawsze jest jakieś ale. 

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #304 01 Wrz, 2010, 14:49:30 »
Nie wiem co tam asy lutnictwa piszą, bo się link nie otwiera. W każdym razie od olejku żółkną klonowe podstrunnice, więc nie. Jeśli kochasz swoje wiosła, to sobie smaruj czym tam chcesz, smalcem nawet. Ja i tak wychodzę z przekonania, że jeśli nie narażasz instrumentu na ekstremalne wahania temperatury i wilgotności, to się nic nie ma prawa stać. A i tak w ramach walki z nudą lubię sobie wziąć szmatkę z np: "Love Potion" Fendera, albo wspomnianym olejkiem i zrobić gitarkom dobrze.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #305 01 Wrz, 2010, 15:37:41 »
A i tak w ramach walki z nudą lubię sobie wziąć szmatkę z np: "Love Potion" Fendera, albo wspomnianym olejkiem i zrobić gitarkom dobrze.

Jeszcze nie odkryłem dlaczego - ale po zrobieniu moim gitarkom dobrze - zawsze mnie jest też dobrze. Chodzę jakoś tak dumnie wypięty, z 3 minuty ;)

BTW - kupiłem zestaw Gibsona (3 flaszeczki - struny, podstrunnica, korpus) i działa jak trzeba, czy klon, palisander, czy heban - i nic złego się absolutnie nie dzieje.
Paczki z głów!

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #306 01 Wrz, 2010, 16:12:48 »
Na palisandrowe i hebanowe podstrunnice bardzo fajnie działa płyn Dunlopa.. Dużo tego w cholerę, starcza na długo i bardzo ładnie nawilża drewno. Z tym, że wyraźnie napisane jest żeby nie używać tego na klon.

Panowie, a apropo drewna - jak to jest z orzechem na korpusie? Bo wizualnie w wykończeniu naturalnym zabija (Caparisony..) ale jak to brzmi? Miał ktoś?

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #307 02 Wrz, 2010, 08:36:41 »
kilka mądrości z tego tematu:
1. "Jesli chodzi o smarowanie podstrunnicy badziewiem to stanowczo odradzam. Po pierwsze drewna takie jak heban sa zbyt geste zeby cos przez nie przesiaklo, i tylko syf sie robi na powierzchni. Po drugie, jesli juz potrzebuja "smarowania" to wystarcza im olej ktory dostaja z palcow podczes gry (albo najwyzej kropla albo dwie jakiegos oleju mineralnego raz na rok, ablo dwa. Czeste nasaczanie zwyklych palisandrowych podstrunnic moze prowadzic do ich odklejenia).


Po trzecie, takie drewna zawieraja swoje naturalne zywice i substancje. Wiekszosc badziewia typu "lemon oil" do podstrunnic ktory kupujecie w sklepie to nie zaden olej, tylko destylat ropy naftowej, ktory te substancje usuwa, efektywnie drewno wysuszajac.

Tak wiec im czesciej tym g... podstrunnice smarujecie, tym gorzej."
2. "Ja tylko dodam, ze nacieranie olejkami cytrynowymi i innym badziewiem wiecej niz 1-2 na rok moze spowodowac wychodzenie progow bo jedyne co te olejki robia to rozpuszczaja klej. Palisander zadnych zabiegow nie potrzebuje a heban jest troche delikatniejszy i faktycznie moze sie kurczyc z braku wilgoci ale jesli sie na gitarze regularnie gra to niczym nigdy jej smarowac nie trzeba czy to heban czy palisander. Do usuwania brudu najlepsza jest szczoteczka do zebow a nie "rozpuszczalniki"."

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
drewno do kominka

Zaczęty przez nikt « 1 2 » Gitary 7-strunowe

37 Odpowiedzi
19314 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2007, 20:27:01
wysłana przez Pan Sinner
12 Odpowiedzi
13803 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2011, 00:32:44
wysłana przez bakerski
19 Odpowiedzi
3147 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2012, 21:11:11
wysłana przez FlyingV
18 Odpowiedzi
4689 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Wrz, 2012, 21:23:13
wysłana przez BetoNova
1 Odpowiedzi
1663 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 22:34:01
wysłana przez nikt