Autor Wątek: Drewno - Tone Chart  (Przeczytany 85614 razy)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #275 02 Lip, 2010, 15:05:40 »
Cytuj
Pytanko ze strony jeszcze-niżej-strojących - jak do tych wszystkich "prawd i objawień" o drewnie ma się instrument zbudowany w ten sposób:

Teoretycznie herezja, ale w praktyce pewnie gra tak samo dobrze jak każdy inny. To chyba zresztą kolo, który zrobił instrument Claypoolowi:


Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #276 03 Lip, 2010, 00:44:38 »
do widzenia.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #277 03 Lip, 2010, 00:49:02 »
Ja się zastanawiam jak musi brzmieć (i wybrzmiewać) Gibson SG Zoot Suit - macał ktoś może to cudo?
Prasowanko z X barwionych warstw brzozy, zapewne zawiera dzikie ilości kleju...
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #278 03 Lip, 2010, 09:09:53 »
Koncepcja tego co podrzucił wybielacz może spodoba się na forum - 1 pickup, 1 struna, brak pokręteł :devil: Co TO: http://www.bas-extravaganza.nl/?page=bassen&BassenID=7 jest nawet nie pytam ;)

A to wyżej to ma jakieś piezo czy co... oki, znalazłem - Fishmana.

PS. Komu, komu? http://www.bas-extravaganza.nl/?page=bassen&BassenID=8 :P
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #279 03 Lip, 2010, 18:02:42 »
Koncepcja tego co podrzucił wybielacz może spodoba się na forum - 1 pickup, 1 struna, brak pokręteł :devil: Co TO: http://www.bas-extravaganza.nl/?page=bassen&BassenID=7 jest nawet nie pytam ;)
ze strony:
Cytuj
Pictures say more than words.
NO, I don''t need mental help
NO, I don''t live on the lunyfarm
YES, I have a degree in engineering
YES, I have 2 degrees in engineering
NO, I don''t expect this to be a commercial succes
BUT, why didn''t anyone else think of it?
najs :D
do widzenia.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #280 03 Lip, 2010, 19:50:30 »
Fuck it, zróbmy sobie diddley bow i gotowe :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #281 09 Lip, 2010, 21:56:54 »
Cytuj
Pictures say more than words.
NO, I don''t need mental help
NO, I don''t live on the lunyfarm
YES, I have a degree in engineering
YES, I have 2 degrees in engineering
NO, I don''t expect this to be a commercial succes
BUT, why didn''t anyone else think of it?

Winny się tłumaczy? :P

Po raz n-ty odświeżam temat. Ostatnio na sixie pojawił się przyjemny teles home-made, i tak od-myśli-do-myśli stwierdziłem że mam w sumie trochę "bałaganu gitarowego" w domu, tylko brakuje najważniejszej rzeczy - mianowicie korpusu (no, jeszcze paru drobiazgów ale to detale).
Od razu zaznaczam, że nie interesuje mnie kupowanie drewna po "normalnych cenach", zapuściłem już wieści po znajomych czy ktoś nie ma do oddania za symboliczną flaszkę jakiejś zleżałej deski z interesującego mnie materiału (swoją drogą tu też zaraz spytam*), ale zrobiłem też przegląd własnego strychu, gdzie jest praktycznie suszarnia ;)

I to pytanie niezdrowe nr 1 - czy w jakikolwiek sposób na korpus do gitary nadaje się 1) świerk - o tym czytywałem przy akustycznych tworach, ale jak się ma do elektryka? 2) buczyna?

Nie chodzi mi o brzmienie tr00vintage60'soriginalgibson, ale czy jest w ogóle sens zaczynać z czymś takim, czy lepiej zrobić sobie deskę do krojenia chleba? Projekt będzie (jeśli w ogóle będzie) całkowicie amatorski, strugany tylko dla własnej przyjemności i po godzinach... no właśnie, czy nie będzie to totalna strata tych godzin?

*I pytanie 2 - czy ktoś ma jakieś x-letnie deski/kawałki z bardziej "gitarowych" drewien które totalnie zagracają np. strych i nie chciałby się ich pozbyć za (ewentualną) symboliczną opłatą? W sumie pytanie jest dość serio zadane ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #282 10 Lip, 2010, 02:59:30 »
I to pytanie niezdrowe nr 1 - czy w jakikolwiek sposób na korpus do gitary nadaje się 2) buczyna?

Jezdem na przednówku recki mojego buczynowego "rekina"

Spoiler

Po podłączeniu pod zacnego autoramentu rigu stwierdziłem, co następuje: no EmG, no mahoney, a kurwi jak 21-latka po rabacie!
Paczki z głów!

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #283 10 Lip, 2010, 08:58:51 »
Aha, to już trochę wiem ;) Na wszelki wypadek zagadam jeszcze ze znajomymi którzy zajmują się robieniem mebli i powinni mieć trochę wysuszonych odrzutów i może jakiś przyjemny fornir jeszcze do tego, ale to na razie opcja "może tak a może nie" :)

Pewnie co jakiś czas będę jeszcze odświeżał temat (czuwam jeszcze nad w/w sixem, basoofką i w ogóle forum lutniczym), podpytam forumisiowych lutników w razie potrzeb, no a jak coś konkretnego zacznie się dziać, będę podrzucał jakieś fotosy, ale to może do innego tematu już. W każdym razie thanx :tak:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #284 10 Lip, 2010, 11:41:31 »
Z buczyny będzie Ci buczało. A tak serio, to nada się, choć są lepsze gatunki. Jednak na początku lepiej spierdolić buk, niż 40. letni palisander;) Wysuszone odrzuty nie będą się nadawały, założę się zresztą, że nie znajdziesz wystarczająco dużego kawałka.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #285 10 Lip, 2010, 16:15:36 »
Oni akurat robią czasami baaardzo dziwne rzeczy na zamówienie, więc nie zdziwię się gdyby mieli fajne deski. Ale jak się nie nadaje to oki, chociaż spytać i tak spytam co mają. Najwyżej forniru ładnego podprowadzę :P

I fakt, to ma być naukowo-przyjemnościowe, nie spodziewam się jakiś rewelacji, ani wykonaniowo ani brzmieniowo. Ale w sumie dlaczego nie? ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #286 11 Lip, 2010, 14:12:57 »
Rób, rób, to uszlachetniające hobby, no i trochę mniej się potem pierdoli farmazony o gitarach;)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #287 11 Lip, 2010, 15:25:05 »
Suszonego naturalnie, to raczej nigdzie nie uświadczysz od lat 60-tych. Oczywiście poza piwnicą mojego Starego;)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #288 11 Lip, 2010, 16:10:49 »
Jezdem na przednówku recki mojego buczynowego "rekina"

Spoiler

Po podłączeniu pod zacnego autoramentu rigu stwierdziłem, co następuje: no EmG, no mahoney, a kurwi jak 21-latka po rabacie!

Mialem okazje dotknac tego rekodziela. Na wykresie gada jak polaczenie Strata z LP.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #289 12 Lip, 2010, 08:02:16 »
Po raz n-ty odświeżam temat. Ostatnio na sixie pojawił się przyjemny teles home-made, i tak od-myśli-do-myśli stwierdziłem że mam w sumie trochę "bałaganu gitarowego" w domu, tylko brakuje najważniejszej rzeczy - mianowicie korpusu (no, jeszcze paru drobiazgów ale to detale).
Od razu zaznaczam, że nie interesuje mnie kupowanie drewna po "normalnych cenach", zapuściłem już wieści po znajomych czy ktoś nie ma do oddania za symboliczną flaszkę jakiejś zleżałej deski z interesującego mnie materiału (swoją drogą tu też zaraz spytam*), ale zrobiłem też przegląd własnego strychu, gdzie jest praktycznie suszarnia ;)

I to pytanie niezdrowe nr 1 - czy w jakikolwiek sposób na korpus do gitary nadaje się 1) świerk - o tym czytywałem przy akustycznych tworach, ale jak się ma do elektryka? 2) buczyna?

Jezeli chcesz robic tele to poszukaj sosny! Swietnie sie nadaje na korpus do tele.
Sam mam ochote na jakiego Pinecastera :)
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #290 12 Lip, 2010, 08:34:33 »
Się nie zdziwię jak na sośnie (wysuszonej i tak dalej, ale jednak) się skończy, po prostu ze względu na cenę/dostępność. Brzmienie pewnie wyjdzie takie jakie wyjdzie ( ;) ), wykonanie... nie uprzedzajmy faktów :P Do tego tak będę musiał robić z przynajmniej dwóch kawałków (nie wytnę dokładnie kieszeni bez frezarki, więc będzie nietypowe klejenie góra-dół a nie lewo-prawo) a się nie zdziwię jak z czterech, czy nawet pięciu, bo jakiś pseudo-top jeszcze. Ech zachciało mi się :devil:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #291 12 Lip, 2010, 10:41:03 »
Ech zachciało mi się

Ale to (ukończone!) daje zajebistą satysfakcję, coś jak + 2cm we wzwodzie. Na zasadzie: nikt o tym nie wie, a Ty chodzisz po mieście z uśmiechem typu "mam-cię-malutka!" :)


Mialem okazje dotknac tego rekodziela. Na wykresie gada jak polaczenie Strata z LP.

Robiłem wszystko, żeby wyszło poza skalę, ale dzisiejsze komputery ;) Poza wykresem gada jak gibol z esp ;)
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #292 12 Lip, 2010, 11:48:48 »
Jedź do najbliższego składu drewna egzotycznego, jakich są w naszym kraju setki i sobie kup trzy deski za 40 zeta z czegoś mahoniopodobnego, następnie sklej korpus wikolem z dwóch-trzech części i włala.
 
Cytuj
(nie wytnę dokładnie kieszeni bez frezarki,

Ooo, kuurwa... Dyskretny urok burżuazji, er frąs po prostu. Może jeszcze homara do tego? :D
Ja wszystko dłutkiem i wiertarką jebałem jak byłem mały;) Ostatecznie możesz iść do jakiegoś stolarza i on Ci to za 15 zeta wytnie na elegancko. Całą resztę zrobisz dłutkiem i pilnikiem.
pozdro

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #293 12 Lip, 2010, 12:05:46 »
Dokładnie - albo dłutkiem i palnikiem ;)

Mr - wyobraź sobie (teraz uważaj!), że cały korpus swojego rekina wyciąłem z deski wiercąc raz przy razie! Spaliłem 3 ówczesne wiertła ;)

Dzisiejsza młodzież... :D Ma być już, szast-prast! Nieee maaa!
Paczki z głów!

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #294 12 Lip, 2010, 13:44:28 »
Frezareczkę już za 60 dyszek używaną kupisz, do tego frezik na łożysku i bedziesz miał prawie jak z cnc :)


http://allegro.pl/listing.php/search?sg=1&string=frezarka+g%C3%B3rnowrzecionowa&change_view=1&order=p
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #295 12 Lip, 2010, 13:50:30 »
Nad frezarką to się nie od dziś zastanawiam, tak samo jak nad dobrym strugiem. Ale - żeby nie było wątpliwości - na tę chwilę jedynymi narzędziami które posiadam i posiadać będę (chyba że ktoś tymczasowo użyczy ze znajomych) są: wiertarka, wkrętarka, piła tarczowa, pilarka ręczna i szlifierka oscylacyjna. Aha, i jeszcze mała boszka (vel szlifierka kątowa). W ogóle staram się to maksymalnie uprościć, żeby zobaczyć samemu ile tak naprawdę trzeba wysiłku i czasu żeby zrobić coś gitaro-podobnego.

Swoją drogą miałem zagadać do cię, ale jakoś ciągle mi z głowy wylatywało. Jakbym miał pytanka to się na pewno odezwę ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #296 12 Lip, 2010, 13:55:53 »
Jasne, nie ma problemu
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #297 15 Lip, 2010, 13:33:34 »
Przegrzebałem temat w potrzebie, i przypomniałem sobie oźywioną dyskusję na temat jakość/cena (m.in. w PRSach) około 1/3 długości wątku. I z czystej ciekawości znalazłem sobie wspominany model 513. I...

http://www.bratpol.com.pl/?prod=4513&cat=456

Niby nic, ale w gitarze za 12kPLN (teraz pewnie droższą bo kurs skoczył) mamy dopłaty pt: top flame (wyselekcjonowany falisty klon) (+1840zł), oraz złoty osprzęt (+1130zł). Jestem biednym głupkiem który nie grałnigdy na niczym wartości ok. 5tysizłotych, ale dla mnie to już jest



Felix0 - już wysyłam ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #298 15 Lip, 2010, 14:11:57 »
Ta za 12k, to wersja dla biedoty ze szmulowizny. Grałem na modelu z palisandrową szyjką. W lądku chcieli za nią 6k funtów szterlingów. Auć!

Nota bene jeden ładny 513 wisi w wawce w jednym sklepie za chyba 14k. Czy to dużo? Pewnie tak, ale czy tiszert dla pedałów od Armaniego jest wart 2K? Czasy są pojebane, potrzebna nam nowa wojna.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #299 15 Lip, 2010, 14:19:27 »
Cytuj
czy tiszert dla pedałów od Armaniego jest wart 2K

Ajajaj, na tym forum odpowiedź może wcale nie być taka oczywista! ;D

Dobra, idę za godzinę załatwiać od wspomnianego ojca znajomego jakąś ładną 15(jak nie lepiej)-letnią laskę :D deskę za symbolicznego browara, którą potem totalnie wypieprzę :D spieprzę w garażu wujaszka :P Ale zawsze (?) istnieje mimo wszystko kilka procent szansy że na koniec nie siądę nad tym jak szympans nad konserwą z myślą "co to k***a jest?" :headbang:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
drewno do kominka

Zaczęty przez nikt « 1 2 » Gitary 7-strunowe

37 Odpowiedzi
19314 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2007, 20:27:01
wysłana przez Pan Sinner
12 Odpowiedzi
13804 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2011, 00:32:44
wysłana przez bakerski
19 Odpowiedzi
3151 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2012, 21:11:11
wysłana przez FlyingV
18 Odpowiedzi
4696 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Wrz, 2012, 21:23:13
wysłana przez BetoNova
1 Odpowiedzi
1663 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 22:34:01
wysłana przez nikt