Autor Wątek: [commelina] Kiss of Lizard czyli ballada na 8 strun  (Przeczytany 12300 razy)

Offline thesylwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
    • ==TMP==
wiem jakie sa realia gdy sie siedzi na chaci  i trzeba korzystac tylko z cyfy... tak więc dobrze cię rozumiem Mondomg i w sumie jest to na pewno jakieś rozwiązanie.

z tym że prawdziwa sztuka zaczyna się dopiero gdy realizujemy sound danej kapeli... pytanie wtedy co zrobić aby nie zatracić brzmienia tejże i wyciągnąć z niej to co najlepsze... jesli dojdą do tego problemy jak opisałem powyżej, mocne przesłuchy na bębnach i instrumentach, itd itd. , to wyzwanie jest naprawdę spore.
jesli o mnie chodzi to nie przesadzam z wtyczkami w miksach, w zasadzie głównym narzedziem jest u mnie bramka i kompresor stosowane tylko tam gdzie zajdzie taka potrzeba, reszta to korekcja i końcowy master.
THESYLWA MUSIC PRODUCTION

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
z tym że prawdziwa sztuka zaczyna się dopiero gdy realizujemy sound danej kapeli... pytanie wtedy co zrobić aby nie zatracić brzmienia tejże i wyciągnąć z niej to co najlepsze... jesli dojdą do tego problemy jak opisałem powyżej, mocne przesłuchy na bębnach i instrumentach, itd itd. , to wyzwanie jest naprawdę spore.

Wiem, mixowem kapelę nagraną na setkę, z dogranym ino wokalem. Dziwnie mnie tu traktujecie, nie bardzo wiem, co mam o tym wszystkim myśleć.

Offline thesylwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
    • ==TMP==
najlepiej nic nie myśl :D mnie zastanowiło jedynie stwierdzenie że nic sie nie dało lepszego ukręcić bo gity dostałeś nie w DI... i tyle :D
THESYLWA MUSIC PRODUCTION

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Normalnie nie byłoby z tym problemu, ale Jarek ustawił brzmienie pod siebie jak mu było wygodnie, co samo w sobie brzmiało tak sobie w miksie.

Offline thesylwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
    • ==TMP==
jest jeszcze jedna wersja mixu Mondomg, przewertuj ten wątek i do niej dotrzesz :D
THESYLWA MUSIC PRODUCTION

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ta wersja Beta? I co z tego?

Offline thesylwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
    • ==TMP==
THESYLWA MUSIC PRODUCTION

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
KURWA  przestańcie,.. bardzo proszę  :-*

Offline thesylwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
    • ==TMP==
nie marudź Jarek, spox dyskusja wynikła a ty sie wtroncasz :D
THESYLWA MUSIC PRODUCTION

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Bo siem czepiacie jak rzep psiego ogona :P  "u siebie" jestem to i porzontku pilnujem.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Jaka dyskusja? Ja się Ciebie pytam o co chodzi, a Ty się głupio cieszysz.

Offline thesylwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
    • ==TMP==
coś sie tak rozeźlił?  nie wiedziałem że aż tak serio traktujesz to co robisz  ::)
THESYLWA MUSIC PRODUCTION

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Tak, pracę traktuję na serio.

Offline thesylwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
    • ==TMP==
no to gratuluję poważnego traktowania pracy...  szczególnie jak niepowodzenia przerzuca się na kogoś innego :D
THESYLWA MUSIC PRODUCTION

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
mondo może i się nie znam, ale mi się całość podoba :P
i always go full retard

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
no to gratuluję poważnego traktowania pracy...  szczególnie jak niepowodzenia przerzuca się na kogoś innego :D

Aha, tak to zrozumiałeś. Nie, chodziło mi o to, że sobie nie poradziłem z takimi śladami, jeśli ktokolwiek mixował wersję Beta sobie poradził w Waszej opinii lepiej, to mogę mu pogratulować. Tylko dlaczego Jarek przyszedł z tym do mnie i moja wersja mu się bardziej spodobała i sam przyznał mi rację odnośnie śladów? Dla mnie ważne jest, że jemu się podoba, na tym polega moja praca.

Offline thesylwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
    • ==TMP==
spox, i to rozumiem. ogólnie można by podejść do tego miksu jeszcze raz, bo ciekawy materiał.
THESYLWA MUSIC PRODUCTION

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
No pewnie, że tak, zawsze można coś poprawić. Tylko najchętniej położyłbym jeszcze raz ślady gitar i dograł prawdziwy bas :) tylko wtedy musiałbym kogoś przywiązać do kompa i kazać nagrywać quadtracki od nowa ;)

Offline thesylwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
    • ==TMP==
fakt, bez basiora żaden miks dobrze nie siądzie, z tym że tutaj był problem, bo dobrego aktyva na stanie nikt nie posiadał, może za jakiś czas sie to zmieni :D
THESYLWA MUSIC PRODUCTION

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Mondo chłopie ja nie porównuję Cię do Hertz, to tylko przytaczam przykład. Przecież mi się to podoba, nawet bardzo, ale przeraża mnie fakt, że DI jest królem i tyle. Wyluzuj, popuść poślady, rób twarde kupy i ciesz się życiem :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
To ja Was rozdziele, kto to jest DI ?  :D

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Ja pierdole.
Commelina, + miljart!

Kurwa, gdybym umiał z cyfry ukręcić choćby namiastkę tego, co Mondo, to bym chodził po mieście dumny jak paw.
A umiejętność miksu i masteringu żywych śladów to może się nie znam, ale wydaje mi się, że to jednak coś trochę innego i na chuj porównywać wyścigówkę z terenówką? Sądzę, że jak ktoś w życiu cyfry nie tykał i robił na analogowym sprzęcie miksy żywego soundu to przy styczności z nią też się przynajmniej początkowo gubił.
A kto ma możliwość to łączy teraz jedno z drugim, kto nie ma to nie i chuj. Kwestia warunków też.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline thesylwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
    • ==TMP==
powolutku, jest cyfra i cyfra :D rzeźbienie na samym softcie i karcie za pincet to będzie zawsze tylko zabawa, (choć możliwości sa bardzo duże i można obeznać się jak to wygląda od kuchni).
ta prawdziwa cyfra panuje już od wielu lat, ale sa to wyłącznie wysokiej klasy urządzenia przeznaczone  tylko do obróbki dźwieku, więc mają wiele wspólnego z analogami (np. cyfrowe stoły mikserskie).

inna sprawa że chyba wszyscy i tak posiłkują się analogami, każdy prof wam powie że bębny zabrzmią potęznie jedynie gdy zostaną przepuszczone przez analoga ( taśma lub analogowe graty masteringowe ),
a my możemy jedynie próbowac zblizyć sie do tego co się robi na gratach za ciężkie pieniądze.
THESYLWA MUSIC PRODUCTION

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Jakby byly DI, jakby byl Jeff Loomis, jakby byla Mesa, jakby byl Hertz, jakby byly EMG81 to by brzmialo lepiej - no spoko.
Ale kurna nie ma, tylko jest tak a nie inaczej, wiec sluchac co jest, zostawic 3 grosze i isc stad :)
To nie jest temat, 'Mondo, dlaczego nie ukreciles takiego brzmienia, jak mi sie podoba'.
Sluchajcie pozeji granej przez comme i nie marudzic ;]

Offline thesylwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
    • ==TMP==
no tak, pół rozdziału biadolenia że chujowo, potem tłumaczenie się że się nie dało bo nie w DI... rozdwojenie jaźni?
dobra, nie wnikam i znikam :D
THESYLWA MUSIC PRODUCTION

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
KISS

Zaczęty przez tizziano « 1 2 » Muzyka

25 Odpowiedzi
5283 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2012, 18:10:28
wysłana przez Badyl
29 Odpowiedzi
6355 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2014, 00:39:53
wysłana przez wuj Bat
6 Odpowiedzi
1264 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2015, 12:06:23
wysłana przez escape_artist
7 Odpowiedzi
2001 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2016, 15:10:16
wysłana przez commelina
12 Odpowiedzi
4029 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2016, 01:15:07
wysłana przez inches666