Autor Wątek: BASH Sidewinder Dorico  (Przeczytany 11052 razy)

Offline kwadratowy

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Odp: BASH Sidewinder Dorico
« Odpowiedź #25 19 Maj, 2012, 23:19:58 »
Też  mam Basha Dorico...według mnie jest to rewelacyjny wzmak do ostrej nuty. Słyszałem nie jedną mese DR na żywca i za każdym razem  brzmiała jak kupa...bez polotu, tylko piach piach i jeszcze raz piach. Bash gniecie kolana! I rzeczywiście jest cholernie głośny...no ale chyba o to chodzi ;)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: BASH Sidewinder Dorico
« Odpowiedź #26 19 Maj, 2012, 23:23:12 »
Też  mam Basha Dorico...według mnie jest to rewelacyjny wzmak do ostrej nuty. Słyszałem nie jedną mese DR na żywca i za każdym razem  brzmiała jak kupa...bez polotu, tylko piach piach i jeszcze raz piach. Bash gniecie kolana! I rzeczywiście jest cholernie głośny...no ale chyba o to chodzi ;)
No siema kwadratowy, zajebisty pierwszy post na forum.
Daj namiary na te piaszczące Mesy bo to jest jedno z ostatnich określeń jakie do nich pasuje.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: BASH Sidewinder Dorico
« Odpowiedź #27 20 Maj, 2012, 01:16:51 »
Może to nie DR, a Nomad?

Offline kwadratowy

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Odp: BASH Sidewinder Dorico
« Odpowiedź #28 20 Maj, 2012, 10:47:02 »
Oo... to już nie można mieć własnych odczuć co do brzmienia różnych wzmacniaczy? Dla mnie Mesy DR brzmią strasznie sucho i piaszczyście i tak jakoś sycząco, nie wiem jak mam to bardziej onomatopeicznie nazwać.  Żeby być dokładnym to właśnie DR i Roadster. Nie podam Ci żadnych linków bo to było albo na próbach albo na koncertach, które nie były nagrywane. Na jednym, klimaty hc/new metal, jeden gitarzysta miał Peavya XXX a drugi Mese DR, która wypadła tak słabo, że aż nie chciało się wierzyć. Peavey miał pełniejszy, bardziej potężny sound, za to Mesa gdzieś tam sobie piszczała z tyłu. Po prostu też nie jestem fanem Mesy. Bardziej jestem w stronę Marshalla i np. Peaveya.

Offline coreNH

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • fuCKYou
Odp: BASH Sidewinder Dorico
« Odpowiedź #29 20 Maj, 2012, 15:01:03 »
Jaka jest różnica między Dorico a MKIII?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: BASH Sidewinder Dorico
« Odpowiedź #30 20 Maj, 2012, 15:01:55 »
Ta Mesa pewnie nie była dopalana. Trolololo :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline kwadratowy

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Odp: BASH Sidewinder Dorico
« Odpowiedź #31 20 Maj, 2012, 15:23:40 »
Bash Sidewinder MKIV to jest 3 kanałowy wzmak. Dorico to dwukanałówka: kanał czysty i kanał przesterowany zaczerpnięty właśnie z modelu MKIV - albo opcja czerwona (kanał 3 MKIV) albo pomarańczowa( kanał 2 MKIV) i tyle...a no i MKIV ma załączaną pętle efektów z t-bypassem. Jakby co to właśnie mam do sprzedania Dorico.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: BASH Sidewinder Dorico
« Odpowiedź #32 20 Maj, 2012, 18:42:39 »
Sęk w tym, że Mesa gra bardzo dołem, jak to się mawia na forach - muli. I cały problem w graniu na Mesie polega na tym by z tego mulenia wyciągnąć potężny dół i dodać na tyle "piachu", żeby pojawił się środek i wzmacniacz zaczął grać przyjemnie, a nawet nie piachu bo tego tam no po prostu nie ma.
Nie istnieje kombinacja ustawień w tym wzmacniaczu, która pozwala na otrzymanie samego piachu czy też piszczenia.
Stare, popsute lampy pozwalają na całkowite usunięcie dołu, ale niestety razem z całym środkiem i piachem w nim obecnym :(
Więc podsumowując albo chodzisz na koncerty nagłaśnianie z paczek behringera, albo przykładasz ucho do głośnika bo innych wytłumaczeń dla takich odczuć nie widzę.
No i na domiar złego zestawiasz Mesę z Peaveyem XXX i Marshallem utrzymując, że ten pierwszy wzmak piaszczy na tle innych co jest delikatnie rzecz ujmując śmieszne.

Obstawiam, że kompletnie się rozmijamy co do definicji piachu w brzmieniu.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline kwadratowy

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Odp: BASH Sidewinder Dorico
« Odpowiedź #33 20 Maj, 2012, 19:25:32 »
Chyba masz rację co do rozmijania się w definicjach ;) Inaczej jakby to ująć...hmmm...ja w tych mesach właśnie nie słyszałem mulenia tylko nieprzyjemne (no to jak nie piaszczenie) "siarzenie"...określiłbym to krótko: taki  niedojebany metalzone. Taki sam efekt na 3 mesach? Może ludzie nie umieli nic innego ukręcić? Nie wiem, wiem, że mi się nie podobało ale może jakbym usłyszał "dobrą" mese na "dobrych" ustawieniach to bym zmienił zdanie. A przykład Peaveya XXX wywołałem dlatego, żeby przedstawić moje odczucia, że tańszy (i dla wielu gorszy) wzmak może zabrzmieć lepiej niż Mesa za min.4k.  Wzmaki na koncercie, o którym mówiłem były podpięte pod paki Peaveya i Marshalla 1960AV. 


Aaaaa przypomniało mi się! Jedyny sound z Mesy, który mi się podoba to ten, który wyciąga Popcorn z AD. No ale dla mojego ucha to i tak 5150 Jankiela go zjada ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2012, 19:27:55 wysłana przez kwadratowy »

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: BASH Sidewinder Dorico
« Odpowiedź #34 20 Maj, 2012, 19:49:23 »
Piersze słysze o piaszczoncej mesie. Siarzoncej tym bardziej.
synkopy to guwno

Offline adr89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: BASH Sidewinder Dorico
« Odpowiedź #35 20 Maj, 2012, 23:22:12 »
Jaka jest różnica między Dorico a MKIII?

Ten sam wzmacniacz tyle że dorico ma jeden (wybrany) kanał przesterowany mniej.

Tyle w teorii bo w praktyce mielismy w kapeli dorico i mkIII i ten pierwszy brzmiał gorzej. Miał lekką dziurę w środku przez co gorzej siedzial w miksie (sprawdzane na tych samych gitarach i paczkach ofc). Mowa o jednym konkretnym egzemplarzu, innych dorico nie słyszałem także mogł to być problem tej konkretnej jednej sztuki.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
4560 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lip, 2012, 19:02:55
wysłana przez sinquestsound
10 Odpowiedzi
3760 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sie, 2012, 22:24:19
wysłana przez sinquestsound
5 Odpowiedzi
1731 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2013, 14:16:56
wysłana przez lopatron
5 Odpowiedzi
1703 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2014, 18:32:18
wysłana przez Bash
11 Odpowiedzi
4178 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lip, 2015, 14:42:30
wysłana przez TripleXXX