Autor Wątek: interfejs gitarowy w granicach 300  (Przeczytany 6822 razy)

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
interfejs gitarowy w granicach 300
« 12 Kwi, 2012, 10:28:08 »
Szukam interfejsu gitarowego za około 300 myślałem o jamvoxie ale nie znalazłem opini użytkowników lub co innego polecacie, zależy mi koniecznie aby był to interfejs typowo gitarowy czyli aby posiadał własny soft bo nie chce mi sie bawić ze sciąganiem wtyczek vst do m audio czy czegos w tym typie
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
http://forum.sevenstring.pl/efekty/jaki-tani-interfejs-fast-track-pro-(stosunek-mozliwoscicena!)/
;)

Kilka fajnych wskazówek tam podali ludzie na co zwracać uwagę.
Dziś ma przyjechać kurier ;)

ED: jakbyś nie miał sił przebijać się przez cały topik, to ja wciągnąłem w ciemno Zoom C5.1t, bo:
- lampa na preamie gitarowym (pewnie chuj daje, no ale się świeci)
- fantomowe zasilanie na preampie dwóch wejść mikrofonowych
- wbudowana podłoga i pakiet jakiś tam chujowych symulacji w zestawie
- Cubase 4LE
- dałem 230 za nówkę w sklepie
- mam oryginalnego XP w domu, więc jakbym miał się z darmowego w7 do niego cofnąć, to jakoś to przeboleję
« Ostatnia zmiana: 12 Kwi, 2012, 12:28:09 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Nie wiem dlaczego ale jakoś firma zoom dla mnie to jebnięcie sobie samobója bo  z tego ogrywałem i widziałem to zoom nigdy nie robił dobrego i dobrze brziącego sprzetu i dlatego jest to duży argument dla którego nie inwestował bym w tą firme
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Niby prawda, ale ja się jednak skusiłem.
Taka specka za 230zł (włącznie z przesyłką za pobranie) - a mnie akurat tak bardzo nie zależy na samych symulacjach od firmy, bo i tak chcę się nauczyć używania DAWów.

Aaa, i jeszcze w pudełku był Gutar Rig 3 LE - z tego, co widzę na opakowaniu, to symulacji w nim tyle co nic, ale to zawsze jakiś bonus :D

Na razie jestem na etapie przepraszania z Windowsem XP, aby móc tego Zooma odpalić, ale po oględzinach samego urządzonka jestem pod bardzo pozytywnym wrażeniem. Jest większe, niż się spodziewałem (no ale w końcu podłoga musi być wygodna), solidna metalowa obudowa itp. Jedynei pedał ekspresji ma tyle zakresu, co nic :( no ale to już trudno.

Póki co nie żałuję.


BTW, żeby nie było, piszę o tym tylko dlatego, że jeszcze parę dni temu miałem podobną rozkminę ;)
Jeszcze ci tego Zooma polecić nie mogę, bo się z nim nie oswoiłem, ale tylko mówię, na co się sam zdecydowałem :)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Widzisz w przypadku zooma wyjebać 200 to juz bym sie zastanawiał czy nie szkoda kasy, jak by przyszedł w metalowej obudowie już wiedział bym że cos nie tak skoro pakują to w taka obudowe za te pieniądze to cos naprawde jest zajebiscie nie tak, a ja właśclnie nastawiam się na softa bo nie chce mi się bawić wtykami, tym bardziej że nie mam nie wiadomo jakiej machiny i jak odpale ileś tam wtyczek to juz nie będzie tak chodzić jak powinno. Podsumowując majac interfejs firmy vox za 300 jest tu nad czym sie zastanawiać dobra solidna cena niska a więc szukam opini na temat jamvoxa
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Tylko ta maszyna normalnie kosztuje 600zł+, po prostu na allegro jest okazja jakaś wyprzedaż (pewnie nikt nie chce tego kupować bo a) Zoom, b) nie działa na 64bit systemach) :) Podobnie z resztą jak i ten VOX normalnie chodzi po podobnych cenach z tego, co widziałem na necie.

No i mówię, ja byłem nastawiony głównie na sprzęt, a ta specka wydaje mi się bić na głowę konkurentów cenowych. No i podłoga w zestawie :)

Co do softu, to Zoom się cieszy niezłą opinią względem nie-przesterów, no a przestery to wiadomo. Jako że ja i tak się mam zamiar posiłkować wtyczkami VST jak tylko się naumiem, to mi to nie przeszkadza ;)

Ale przyznam, że ten VOX też wygląda fajnie. Tylko jedna rzecz mnie zastanawia (ale to może być kwestia niewiedzy) - bez wątpienia VOX robi dobry analogowy sprzęt. Ale o ich cyfrowych symulacjach nigdy nic nie słyszałem, ani to dobrego, ani złego... oni mają w tym jakieś doświadczenie?

A z resztą. Bierj Voxa, jeśli cię bardziej przekonuje - będzie szersze spektrum opinii na forum :)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Haha warto kupić choćby ze względu na to by napisać recenzję sprzętu na forum:D
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Dokładnie, będę wiedział czego nie kupować.
nie lubie placki

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
To ja mogę od siebie już pierwsze wrażenia (uwaga textwall!).

Spoiler

Podsumowując pierwsze wrażenia:

Urządzenie ma parę wad, które na dzień dobry mogą wkurwić, ale przy tej cenie (230zł z wliczoną w to przesyłką kurierem za pobraniem) nie żałuję zakupu nic a nic.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Jak będziesz miał jakieś próbki to wstaw jestem bardzo ciekaw, ale z tego co piszesz jak za tyle jebania to lepiej kupić tone porta 100 drożej
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Poza przerzuceniem się na XP to jebania się w tym zbyt wiele nie było ;)
Jak nauczę się robić w DAWach cokolwiek ciekawszego, niż nagrywać suchy sygnał, to coś wrzucę.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
13095 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Kwi, 2009, 01:18:53
wysłana przez Cynic
28 Odpowiedzi
17664 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lis, 2011, 10:32:33
wysłana przez mariaczi
8 Odpowiedzi
3094 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2011, 17:29:29
wysłana przez g-zs
5 Odpowiedzi
4617 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2012, 13:57:31
wysłana przez czerez
35 Odpowiedzi
13484 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Gru, 2015, 14:55:11
wysłana przez Stivo2005