Autor Wątek: Kilka porad, luźnych dywagacji, rozkmin egzystencjonalnych, Flame Exg-7  (Przeczytany 8652 razy)

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Witam, z góry sorry, jeśli ten temat powinien trafić do 'seryjnych siódemek.
Moja historia wygląda następująco - gram w kapeli w drop A, mam LTD mh1000 deluxe 6 strunową, jakiś czas temu miałem przez krótki okres Flame Exg-7, teraz znowu mam, bo od kumpla pożyczyłem, no i znacznie fajniej gra mi się na siódemce, więcej wysokich dźwięków, no i gryf lepiej w łapie leży.
O co mi generalnie chodzi? O to, że nabyłbym jakąś fajną 7mkę, do głowy wpadł mi customowy Flame Exg-7. Stroić niżej niż drop G, może drop F# nie zamierzam, dlatego skala 25,5" CHYBA mi wystarczy, jakieś rady/mądrości życiowe na ten temat? Flame nie robi dłuższej menzury, nie wiem czemu : (
Kolejna sprawa - reszta specki wiosła. Wiem, że chcę stał most, jakieś dobre klucze (niekoniecznie blokowane), mostek i siodełko. Większy problem mam z wyborem drewna, nie znam się na 7mkach, nie wiem co fajnie zagada. Także w tym temacie proszę o porady. Pickupy EMG 707 albo Blackoutsy.
Ogólnie, jeśli ten Flame, to słaby pomysł, to mnie opierdolcie i wybijcie mi to z głowy. Myślałem też o Agile, mam rodzinę w USA.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i pozdro :)

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
Opierdalam Cię, to słaby pomysł, w cenie nowego customowego Flame'a znajdziesz o wiele fajniesze używane siódemki.
ore ore na traktore

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Moim zdaniem 25.5" to jednak za mało do strojenia niższego niż Drop A. Nawet dla takiego gościa jak ja, który zakłada makarony rzędu 12-60. Pewnie na grubszym secie by pociągnęło, ale w moim Ibku 321 na strunach 13-66 nicholerę nie mogłem ustawić menzury pod Drop G i G#...

Co do reszty to może toto se poczytaj:
http://forum.sevenstring.pl/gitary-7-strunowe/ngd-nowy-widkowy-flame-exg-7/

Bo ja też się nie znam totalnie i siedzę na koniu.

Poza tym kolega wyżej ma rację - nie ma sensu ładować się w customa, skoro można coś spoko dostać za mniejsze piniondze ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2012, 16:08:06 wysłana przez Jakub_Z. »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
w moim Ibku 321 na strunach 13-66 nicholerę nie mogłem ustawić menzury pod Drop G i G#...
MAKARON! :D
przy .74 w 25,5" G stroi jak ta lala ;)
ale tez polecam dłuższy badyl i bkelotsy, bo emg ssie.
ja bym szedł w schectery, bo fajny gryf, dłuższa menzura i tanie
i always go full retard

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Dobra, przekonaliście mnie. Tylko z używkami z taką specką ciężko, Schecterowe gryfy średnio mi pasują, Ibanezy do gazu, nie lubię, LTD mają menzurę 25,5", no chyba że SC-607. Scecter Loomis albo jakiś tam Hellraiser mógłby być, do gryfu bym się przyzwyczaił, ale używek nie stwierdzam, rzadko są. Jakieś konkretne modele polecacie?

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
nie mam pojęcia, co za debile rozpowszechniają bzdury o Schecterowych gryfach. gryf jak gryf, struny i drewno są, czego chcieć więcej? a że są dokładnie tym słowem "kołkowate", to chyba połowa Polski po forach rozpisuje, co jedynie potwierdza ustny przekaz tego stereotypu :P

jak sam napisałeś, Hellraiser / Loomis. wiosła kurwią okrutnie i są srsly ładne ;)

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Grałem na bolt-on 6tce Schectera, i smutno mi dość było. Może 7mka by była spoko. W 7mkach gryf jak Exg-7 by mi pasował. Ciężko znaleźć te gitki używane, niby nowe niedrogie też, ale ponoć nie ma ich np na Guitarcenter w podanej cenie.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
po prostu zacznij myśleć o gryfie w inny sposób! nie, że gruby gryf = mniejsza wygoda, tylko że gruby gryf = lepszy rezonans i sustain ;)

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Gryfy schectera to wcale nie są kołki. Powiedziałbym że sensowne medium, bez przegięcia w żadną ze stron.
Loomis to fajne wiosło, miałem i polecam. Na allegro jest jeszcze Blackjack ATX, warto ograć. No i ma blekałtsy.

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Ale jak mi się niewygodnie gra, to nawet myślenie nie pomoże (;
Ten na Allegro bardzo ładny, tylko akurat mój budżet przekracza. To celować w Schectera? Agile nie warto ściągać?

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
To już sam powinieneś wiedzieć jeżeli grałeś - do niektórych rzeczy można się przyzwyczaić a do niektórych nie. Nie ma sensu męczyć się manualnie z wiosłem, które od początku nie leży w łapie. Jeszcze kwestia tego czy przeszkadzał Ci profil U czy grubość. Imo profil ma większe znaczenie.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Imo Agile (skoro masz możliwość ściągać przez rodzinę i lubisz aktywy) to zajebisty pomysł, było nie było Keith Merrow chyba dwie pierwsze płytki nagrał na Agile'achi wypowiadał się w samych superlatywach :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
No za Agilka z 27", aktywami sd albo emg (nie wiem co lepsze, miałem emg 81/85, teraz mam ahb-3 i te drugie wygrywają w chuuuuj), hebanem, kejsem i stałym mostem, by mi wyszło z wysyłką z 2800 zł, chyba że dolar się zrobi po 5 zł (: Chyba uderzę w Agila! 27" będzie miłe mym dłoniom, bo nie grałem nigdy na 7mce barytonowej?

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Imo nie zauważysz za bardzo różnicy (miałem Vipera barytonowego, i w ogłóle manualnie nie było problemów).
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
David, można do Ciebie uderzyć w sprawie ściągania sprzętu z juesej?:D
weimar guitar gently weeps

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Na 6tkach barytonowych to i ja grałem, Signum, Epi, ale 7mki barytonowej nie macałem. Chuj tam, najwyżej będzie mi smutno i od 1 do 6 nie sięgnę. W tym momencie proszę o porady co do specki Agile i jakieś opinie, doświadczenia z zakupu : )

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
No si, są z Korei, to powszechnie znana prawda ludowa <3
Ten mostek mi jakiś taki... brzydki. Dobre to?

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
z tego co widzę to jest kopia stałego mostu Hipshota, a te są bardzo wygodne pod łapskiem ;)

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Dzięki, nie miałem takiego w żadnym wieśle chyba (:
ostatnia kwestia, bo namówiłem kumpla z bandu na identycznego Agila, tylko że on gra wyłącznie na Floyd'ach... jak te floydy z Agila wypadają, miał ktoś do czynienia ??

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
32 Odpowiedzi
13537 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2013, 18:59:09
wysłana przez indabrain
18 Odpowiedzi
16044 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 14:50:05
wysłana przez indabrain
2 Odpowiedzi
3386 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2009, 18:31:28
wysłana przez Leon
14 Odpowiedzi
10859 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2009, 13:43:29
wysłana przez Drevniak
4 Odpowiedzi
3390 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2011, 18:51:39
wysłana przez Bjørn