Autor Wątek: Coś dla fanów Meshuggah...  (Przeczytany 45438 razy)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: Coś dla fanów Meshuggah...
« Odpowiedź #50 22 Sie, 2013, 18:24:09 »
Dobry pickup (200 EUR), lepsza skala (30cali), blokowana... nie wiem czy ktoś podejmie się zrobić w tej cenie 30calowego barytona z tym pickupem i blokadami (na dzień dobry 2k ten osprzęt kosztuje).

Walić to że kamerką nagrane - trzy wiosła brzmią dość podobnie, z czego jedno katalogowo kosztuje od drugiego x5 ceny - a tej różnicy x5 nie słychać.

bandit112

  • Gość
Odp: Coś dla fanów Meshuggah...
« Odpowiedź #51 22 Sie, 2013, 21:41:46 »
Jak ja lubię takie mostki, stałe, z wózkami i mikrostroikami mrrr...

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Coś dla fanów Meshuggah...
« Odpowiedź #52 22 Sie, 2013, 22:29:39 »
....jedno katalogowo kosztuje od drugiego x5 ceny - a tej różnicy x5 nie słychać.

To masz kiepski słuch ;)

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Odp: Coś dla fanów Meshuggah...
« Odpowiedź #53 23 Sie, 2013, 07:38:07 »
fajne wideło :)... aczkolwiek bardziej przykuła moją uwagę Pani Redaktor niż badyle :P
I'm back!

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: Coś dla fanów Meshuggah...
« Odpowiedź #54 23 Sie, 2013, 15:35:04 »
....jedno katalogowo kosztuje od drugiego x5 ceny - a tej różnicy x5 nie słychać.

To masz kiepski słuch ;)

rozumiem, że słyszysz tą mega różnicę różnicę i bezbłędnie rozpoznasz jakie wiosło z tych trzech gra?

bo pocięcie audio z tego wideo na fragmenty i pokazanie jak bardzo pitolisz zajmie mi moment ;)


Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Coś dla fanów Meshuggah...
« Odpowiedź #55 23 Sie, 2013, 16:02:51 »
Oczywiście ;)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Coś dla fanów Meshuggah...
« Odpowiedź #56 24 Sie, 2013, 22:46:15 »
....jedno katalogowo kosztuje od drugiego x5 ceny - a tej różnicy x5 nie słychać.

To masz kiepski słuch ;)

rozumiem, że słyszysz tą mega różnicę różnicę i bezbłędnie rozpoznasz jakie wiosło z tych trzech gra?

bo pocięcie audio z tego wideo na fragmenty i pokazanie jak bardzo pitolisz zajmie mi moment ;)



"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Phoenix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Odp: Coś dla fanów Meshuggah...
« Odpowiedź #57 25 Sie, 2013, 06:01:36 »
....jedno katalogowo kosztuje od drugiego x5 ceny - a tej różnicy x5 nie słychać.

To masz kiepski słuch ;)

rozumiem, że słyszysz tą mega różnicę różnicę i bezbłędnie rozpoznasz jakie wiosło z tych trzech gra?

bo pocięcie audio z tego wideo na fragmenty i pokazanie jak bardzo pitolisz zajmie mi moment ;)
Dawaj.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Odp: Coś dla fanów Meshuggah...
« Odpowiedź #58 25 Sie, 2013, 15:07:21 »
....jedno katalogowo kosztuje od drugiego x5 ceny - a tej różnicy x5 nie słychać.

To masz kiepski słuch ;)

rozumiem, że słyszysz tą mega różnicę różnicę i bezbłędnie rozpoznasz jakie wiosło z tych trzech gra?

bo pocięcie audio z tego wideo na fragmenty i pokazanie jak bardzo pitolisz zajmie mi moment ;)
@y
Co innego porównywać wiosła na jakimś kiepskim skompresowanym filmie z YT a co innego wziąć gitarę do ręki, podłączyć do porządnego wzmacniacza i przypierdolić w struny. Zaraz poczujesz różnicę w brzmieniu i w tym jak to leży w łapie. Jestem przekonany że po takim teście nie gadał byś takich głupot jak teraz  ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Sie, 2013, 18:34:55 wysłana przez mastEr_eXplorer »

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Coś dla fanów Meshuggah...
« Odpowiedź #59 25 Sie, 2013, 18:08:13 »
Każdy wstawia ;) na końcu wypowiedzi,

Już nie wiem kogo brać poważnie ;)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Coś dla fanów Meshuggah...
« Odpowiedź #60 26 Sie, 2013, 11:03:08 »
y, weź zluzuj porty
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: Coś dla fanów Meshuggah...
« Odpowiedź #61 26 Sie, 2013, 23:37:40 »
Co innego porównywać wiosła na jakimś kiepskim skompresowanym filmie z YT a co innego wziąć gitarę do ręki, podłączyć do porządnego wzmacniacza i przypierdolić w struny. Zaraz poczujesz różnicę w brzmieniu i w tym jak to leży w łapie. Jestem przekonany że po takim teście nie gadał byś takich głupot jak teraz  ;)

Zabawne, bo trafiłeś w sedno ;) Nikt z nas nie będzie miał w ręku tych trzech gitar, w najlepszym wypadku dwie (M8M i M80M), bo trzecia czyli prototyp raczej po sklepach się nie szlaja. Czyli rozmawiamy wyłącznie o tym co słychać na nagraniu - dla mnie na tym nagraniu te gitary nie odbiegają od siebie tak jakościowo, żeby jedną z nich wycenić na 5k a drugą na 25k - i o tym pisałem, wystarczyło uważnie przeczytać - z chęcią zrozumienia. Jasne - być może nagranie jest płaskie, ch***wa kamerka etc. i wychodzi tak jak na jakimś porównaniu RG8 i RG2228, że ta pierwsza ma dużo lepszy wygar na stockowych pupach niż RG2228. Być może tak być może nie. Mają być w limitowanej serii (w sensie mało ich będzie), Lundgren M8P (ręcznie wykonany). Brzmi fajnie - przynajmniej na moje przygłuche uszy ;)

M80M - patrzę na specyfikację, słucham tego słabego nagrania i mocno się nad nią zastanawiam. Nie miałem jej w ręku, podobnie jak M8M - ale osprzętowo ma wszystko co potrzebuję w ósemce. Ma trochę więcej góry niż pozostałe dwie w tym nagraniu, ale być może to kwestia łączenia gryfu i dechy oraz sama jakość drewna - ponoć pickup jest ten sam co w M8M. Podoba mi się bardzo jej menzura - miałem w ręku wiosło 6ciostrunowe o menzurze 30cali i fajnie to gada, nie ma makaronu ze strun. M80M na ten moment kosztuje trochę więcej niż połowę ceny RG2228, czyli dziewiczej ósemki Ibka. Mam w tym momencie z powrotem RGA8 na blackoutach (tak, sprzedałem RG8). M80M daje mi to do myślenia- gdyby była na stanie w Wawie w muzycznym to bym wszedł, obadał i podjął zerojedynkową decyzję. Jak dla mnie niestety na dzień dobry do wyjebania ten potencjometr tonu :P

Aha - nie ma tych kretyńskich kropek na podstrunnicy ;)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Coś dla fanów Meshuggah...
« Odpowiedź #62 12 Paź, 2013, 02:00:02 »
...no nie wiem, ale ja słyszę kolosalną różnicę. LACS słychać najczytelniej i ma najwięcej przebijalnego środeczka. Zdecydowanie bije w klatę najmocniej. Zajebiście przenosi niskie dży dży. M8M już takie nie jest, a M80M niestety bieda. Dudni i da się wyczuć nieprzyjemną górkę. Zdecydowanie słychać tendencję spadkową kolejnych gitar jeżeli chodzi o przejrzystość tak niskiego stroju. Można to szybko wyłapać skacząc po tym klipie i zwracając uwagę na momenty gdy koleś gra różnorodne dźwięki pomijając dży dży 


Porównanie chłopak zrobił.
INTERSTELLAR

Offline vinz893

  • Gaduła
  • Wiadomości: 227
  • DJAZZ.
Odp: Coś dla fanów Meshuggah...
« Odpowiedź #63 13 Paź, 2013, 14:19:49 »
M80M jest poprostu odpowiedzią ibaneza na popyt. Ol ze żęt kidz łona sałnd lajk fred, sumsejin? Myślę, że to właśnie do takich młodych fanów jest kierowany ten instrument, przede wszystkim. Ktoś kto faktycznie potrzebuje ósemki raczej nie bierze meszugi bo z jednym pickupem jej możliwości brzmieniowe są zbyt małe, żeby przyciągnęła kogoś, kto chciałby jej używać na codzień. Moim zdaniem te gitary to albo vanity buy, albo raging fandom. :)

Offline kirk_pazdzioch

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: Coś dla fanów Meshuggah...
« Odpowiedź #64 04 Mar, 2015, 11:53:24 »
M80M ma być w cenie ulicznej circa 4800 PLN więc przystępnie.

Jest jeszcze wersja .

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Odp: Coś dla fanów Meshuggah...
« Odpowiedź #65 04 Mar, 2015, 13:07:49 »
M80M ma być w cenie ulicznej circa 4800 PLN więc przystępnie.

Jest jeszcze wersja .


Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Coś dla fanów Meshuggah...
« Odpowiedź #66 04 Mar, 2015, 14:02:27 »

Offline The Moonshiner

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
Odp: Coś dla fanów Meshuggah...
« Odpowiedź #67 04 Mar, 2015, 17:10:48 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
5270 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2010, 23:18:03
wysłana przez Grzgrz
34 Odpowiedzi
13354 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2014, 19:56:30
wysłana przez Edlin
12 Odpowiedzi
4501 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2013, 07:16:02
wysłana przez admaxo
10 Odpowiedzi
3367 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2013, 19:59:52
wysłana przez Jesus
1 Odpowiedzi
2422 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2013, 17:00:01
wysłana przez czaski