Autor Wątek: POMOCY! Strzelające lampy w Blackstar HT-100  (Przeczytany 2872 razy)

Offline richierich666

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
POMOCY! Strzelające lampy w Blackstar HT-100
« 17 Mar, 2012, 11:08:56 »
Witam Wszystkich Forumowiczów!

Na początek od razu z grubej rury;
Mam od około 1 roku Blackstar HT-STAGE 100, 100W, full lampa, specs tutaj: http://www.blackstaramps.co.uk/products/ht-amps/ht-100h.html .

Otóż tak:

Od około 3. prób, w momencie gdy piec ma już zapiętą pakę (2x12" custom DIY przeze mnie i Ojca - kopia MESY ROADSTAR, oprócz tego, że wsadziłem tam 2x G12T75 zamiast V30) na 16ohm.
włączam piecyk na Standby i zaczyna się pokaz fajerwerków (czego wcześniej nie było).
Po około 10 sekundach od momentu gdy zaczynają rozgrzewać się lampy z głośników wydobywają się głośne trzaski, podobne do dźwięku, gdy nagle wyrywa się jacka od gitary, albo pieca, trzaski są nieregularne, trwają około 30sek. i ustają. Potem piec gada jak złoto. Wcześniej nic takiego się nie działo i jestem trochę załamany...
Szczególnie, że wczoraj zajrzałem w końcu z tyłu co się tam k#$^$% dzieje i trochę zmiękłem jak podczas trzasków lampy EL34 (4szt.) nieregularnie...roz błyskiwały na biało :||||

Teraz pytania do specjalistów:
01. Co najpierw sprawdzić?
02. Czy to kwestia niedolutowanego wejścia w kolumnie? (trochę się ruszało ostatnio, ale jeszcze nie zaglądałem do środka)
03. Kwestia kabla do kolumny? (planet waves z najwyższej serii, gruby jak sk... jak wiadomo co; no i końcówki i wszystko wyglądają w porządku)
04. Nie przejmować się niczym i słać na serwis żegnając się z headzikiem na miesiąc?

Pomóżcie!  :'(
Z góry dziękuję  :)

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
na gwarancji?

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
moze masz wersje sceniczna z efektami pirotechnicznymi:D trzaski takie jedynie podsuwa mi sie gdy gniazdo od gitary sie pierdoli lub ktorys potensjometr ale ewidentnie tu wina ze strony taki moze cos zle podlaczyles? Nie eiem ja nie pomoge
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Man, to co opisujesz wskazuje na skurwione trafo sieciowe. NIE WŁĄCZAJ GO WIĘCEJ! Wyślij na gwarancji (bo chyba masz?), bo sam tego nie zrobisz, lampy pewnie i tak są już do śmietnika, szkoda by cały wzmak poszedł w ich ślady.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline richierich666

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Dobra... odkręciłem kolumnę dzisiaj wszystko sprawdziłem - luty w porządku.
Włączyłem go jeszcze raz... tak dla pewności... pyknął leciutko 3 razy i dalej śmigał. Ani razu podczas grania/w przerwach nie wydał z siebie żadnych dźwięków ani błysków.

Dalej słać na gwarancję, czy to kwestia obluzowanego gniazda w kolumnie?

Posty połączone: 17 Mar, 2012, 23:15:49
Man, to co opisujesz wskazuje na skurwione trafo sieciowe. NIE WŁĄCZAJ GO WIĘCEJ! Wyślij na gwarancji (bo chyba masz?), bo sam tego nie zrobisz, lampy pewnie i tak są już do śmietnika, szkoda by cały wzmak poszedł w ich ślady.

Lampy do śmietnika?! Nawet jeśli brzmienie nie zmieniło się w ogóle?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Dla Stiva każda usterka brzmi jak zjebane trafo sieciowe :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Man, po prostu sam przerabialem kiedys podobna sprawe w pewnym popularnym wzmaku. Jak lampka sie zarzy na bialo doslownie, to cos nie tak z napieciem zarzenia jest, a to wychodzi bezposrednio zwykle z trafa. Ja bym i tak wyslal na gwarancje.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Stivo2005 chyba logiczna sprawa ze nie wie o co chodzi to dac na gwarancje ale swoja droga tez kurwa mocny typ, strzela trzaska ale na probach go podlancza i napierdala heh, szkoda ze go jeszcze prad nie jebnal:D
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Sorry za offtop, ale kurwa crowley skądś Ty się urwał? Nabijasz 50 postów czy po prostu masz jakiś problem? :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Nabijam 50 postow zeby was jeszcze bardziej wkurwiac ;D
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Wkurw Yonego. Tak konkretnie :D

Richie - może zadzwoń do MG (bo z odpisywaniem na maile u p. Marka różnie :D) i wyłóż mu jak wygląda problem - może jakoś doradzi albo zidentyfikuje problem.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Jakób

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
  • always the hard way
    • The Corpse
Jeśli wzmak chodzi teraz wporzo, to odesłanie do serwisu jest bezsensem. Serwis podłączy gitarę, odłączy i odeśle.

Offline richierich666

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Wkurw Yonego. Tak konkretnie :D

Richie - może zadzwoń do MG (bo z odpisywaniem na maile u p. Marka różnie :D) i wyłóż mu jak wygląda problem - może jakoś doradzi albo zidentyfikuje problem.

Kto to jest MG??? :D oświećcie.

Posty połączone: 20 Mar, 2012, 16:56:08
Jeśli wzmak chodzi teraz wporzo, to odesłanie do serwisu jest bezsensem. Serwis podłączy gitarę, odłączy i odeśle.
Wiesz, może teraz nie strzela, a pier.... w środku gigu i polegnę  ???. Raz pyknie ciszej, raz mocniej, lepiej nie ryzykować z towarem za pare tysi. Mogę przeżyć z miesiąc bez niego, gigi szykują się na lato dopiero  ;). Niech mi tylko lampy wymienią i trafo i co tam jeszcze...
« Ostatnia zmiana: 20 Mar, 2012, 16:56:08 wysłana przez richierich666 »

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
W sumie Omlet dobrze gada, Marek jak się bierze za wzmaki to robie je git i szczerze polecam serwis u niego.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
5301 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2012, 23:58:15
wysłana przez freakguitar
9 Odpowiedzi
7316 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2009, 16:15:25
wysłana przez Jerry
15 Odpowiedzi
8573 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2010, 12:52:59
wysłana przez Rectifier
14 Odpowiedzi
7560 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2011, 08:05:42
wysłana przez zz_top
3 Odpowiedzi
2850 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2011, 01:39:04
wysłana przez terrormuzik