Autor Wątek: Mg fendmess  (Przeczytany 26179 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #75 08 Maj, 2012, 12:33:01 »
Z TSem! ;)

Wbrew pozorom tam tak dobrze działa korekcja, że kto wie... Jeśli skręcisz wszystkie czy gałki tone do zera - ze wzmacniacza płycie cisza...
Paczki z głów!

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #76 08 Maj, 2012, 12:56:32 »
To ja zadam jedno pytanko: Does it djent?

dżęt się ze wzmaka nie bierze, tylko z łapy przede wszystkim. Niemniej spokojnie można na fendmessie podżęcić. jeno przydałoby się tylko jakąś bramkę zastosować

Offline coreNH

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • fuCKYou
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #77 08 Maj, 2012, 13:12:29 »
i pewnie kompresor i masę dopałek :P

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #78 08 Maj, 2012, 13:17:44 »
Nie wiem, skąd bierzecie przekonanie o tym, że trzeba dopałki. A pisanie "Pewnie trzeba masę dopałek" to chyba najmniej merytoryczny post w temacie.

Piec z przyzwoitym wiosłem i przyzwoitym gitarzystą gra dżęty, trudno dopalić go tak, żeby dopałka wnosiła wartość dodaną, szczególnie w trybie modern, korekcja działa jak natura chciała.
weimar guitar gently weeps

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #79 08 Maj, 2012, 16:21:01 »
No nie zgodzę się, teoretycznie na 6505 też można grać bez dopałki, bo jest szybki zwarty itp. ale od kiedy gram z dopałką, a gainu nią nie dodaję, po jej wyłączeniu mam wrażenie że wzmak jest mulący ;] Dopałka rewelacyjnie dodaje definicji i żylety w brzmieniu, nie chodzi o ilość gainu.


Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #80 08 Maj, 2012, 16:51:22 »
Nie przeczę, ale powstaje nowy mit, że bez trzech ts-ów szeregowo nie zagrasz na żadnym wzmacniaczu kołweru kaloriferi. "Bo będzi mulić w didjęcie"  :facepalm:

Spoiler
weimar guitar gently weeps

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #81 08 Maj, 2012, 17:12:59 »
Kiedyś z ciekawości dopaliłem TS808 mojego Savage i efekt był taki, że wzmak nie był szybszy, a za to zabrzmiał w mojej opinii mniej ciekawie. Więc dopałka nie zawsze taka fajna jak ją malują.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #82 08 Maj, 2012, 18:30:51 »
W studiu 808 zupełnie nie chciało nam pomóc z Powerballem - robił się muł i kompresja, za to z Mesą jak najbardziej.
Także warto zawsze sobie przynieść 808, maximizera i inne tego typu zabawki i sprawdzić jak to hula z wzmekiem bo może równie dobrze poprawić co popsuć.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #83 08 Maj, 2012, 18:52:14 »
dopałka zaiste często urywa wzmakom jajca, a dopalania fendmessa który ma w chuj gainu jest raczej rzeźbą w stolcu ;) imo

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #84 08 Maj, 2012, 19:12:12 »
Akurat z tym się nie zgodzę, w dopalaniu jak ktoś zauważył, nie chodzi o dodanie gain, a przynajmniej nie zawsze, a raczej o zmianę charakterystyki brzmienia, swojego czasu mojego ex Raven II na kanale czerwonym (Fendmess) dopalałem TS808, nie bo brakowało mi gain, a by trochę go przyspieszyć, nie oszukujmy się, Fendmess nie jest szybki, raczej walcowaty w brzmieniu, dlatego dla zwolenników szybkich riffów zalecam dopalenie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline adr89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #85 08 Maj, 2012, 19:28:14 »
Mesowe wzmaki zawsze warto spróbować dopalić, prawdopodobnie Fendmessa też. Na pewno się lekko odmuli co do djentu jest wskazane.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #86 09 Maj, 2012, 06:55:31 »
swojego czasu mojego ex Raven II na kanale czerwonym (Fendmess) dopalałem TS808, nie bo brakowało mi gain, a by trochę go przyspieszyć, nie oszukujmy się, Fendmess nie jest szybki, raczej walcowaty w brzmieniu, dlatego dla zwolenników szybkich riffów zalecam dopalenie.
Na pewno są szybsze wzmaki niż fendmess. Ale sam fendmess wolny też nie jest. Zwłaszcza w odniesieniu do nieszczęsnej deerki, z którą wszyscy go sobie porównują. Dla mnie to zajebisty kompromis między szybkością a energią do rozkurwiania obiektów. Czyli między robieniem dżdżdż na peemie a grrrr.... wrrrrrrrr.... na wybrzmieniu powerchordów. :D Bardzo podoba mi się to co dzieje się po rozbujaniu głośników odpowiednią mocą. No i te wszystkie bonusy jakimi odwdzięcza się wzmak przy mocniejszym jebnięciu w struny :D Nie wiem czy to kwestia tego, że wychowałem się na lampowym zamulaczu do bluesa ale fendkowy kanał czerwony wystarcza mi do grania szybszych rzeczy bez dopalania i pompowania gainu powyżej 4, zakładając że w gicie siedzą średnio mocne lub mocne pickupy z w miarę kompletnym pasmem.
synkopy to guwno

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #87 09 Maj, 2012, 07:18:26 »
Moze tak pisze bo wzmaki ktore ogrywalem/posiadalem nalezaly do tych szybszych, ale czerwony  z MG razem z JCM2000 TSL wydawal mi sie najwolniejszym co mialem, oczywiscie wylaczajac DR ;) choc nie oszukujmy sie, wiele zalezy od lapy, a z dobra lapa wzmaki od Marka potrafia zniszczyc o wiele drozsze wzmaki.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Wojtz

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #88 19 Lis, 2013, 22:34:44 »
Witam,
pragnę odświeżyć nieco temat fendmessa ;)
mianowicie chciałbym zapytać czy starsze wersje tego wzmaka (ze starszym logo) różnią się czymkolwiek od egzemplarzy nowszych (z nowym logo)?

Z góry dzięki za pomoc!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #89 19 Lis, 2013, 23:24:19 »
Nie co inny rozkład PCB, jest kilka wersji z tego co wiem, ale brzmieniem się nie różnią.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
35 Odpowiedzi
26181 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2009, 13:51:59
wysłana przez wuj Bat
3 Odpowiedzi
5064 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2009, 13:29:39
wysłana przez wuj Bat
8 Odpowiedzi
5519 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2010, 16:07:06
wysłana przez James Dean
20 Odpowiedzi
6980 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2013, 19:01:56
wysłana przez MadYarpen
9 Odpowiedzi
2053 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2013, 17:12:31
wysłana przez IndependenT