Autor Wątek: Mg fendmess  (Przeczytany 26189 razy)

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #25 10 Mar, 2012, 23:24:46 »
Biorąc pod uwagę to, że Firebird wszedł do oferty jakieś 3-4 miesiące temu, to dopiero niedawno pierwsze wzmacniacze trafiły do klientów, na forum jeszcze nikt się nie pochwalił, że otrzymał już wzmacniacz.

Helou.
Pierwszy post na forum i od razu co by się pochwalić. Obciach.. 
Od ponad  tygodnia mam Firebirda. Za wiele nie mogę napisać. Nie to, że nie chcę, tylko zielony w temacie jestem. Do tej pory nie miałem lampy, same tranzystory. Dż, dż, robi.. świeci na niebiesko sobie dioda, no super.
Pierwsze odczucie - w cholerę przesteru. Może nawet za dużo, przynajmniej jak dla mnie. Gain mam ustawiony  max na 2 - 3.  Dalej nie kręcę bo strach.  No i walczę z siarą.. nie wiem skąd ona. Być  może to kwestia kolumny. A może ten typ tak ma? Kolumna własnej roboty 2x12 na używkach Eminence Lengend. Paczka powstała na okoliczność Firebirda, nie miałem jej okazji przetestować wcześniej z innym wzmacniaczem. To jeszcze dodam, że z racji mieszkania w bloku zamówiłem sobie "regulację mocy" i mogę potencjometrem zjechać od 20W do zera. Z rozmowy z M.G. wynika, że to rozwiązanie podobne do stosowanego w VOXach AC4.

T.

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #26 11 Mar, 2012, 00:36:08 »
@ Temol w końcu jakiś posiadacz :D obawiam się, że mam nieodwołalną chęć posiadania własnego firebirda... gdyby człowiek nie czytał forum to miałby spokojniejsze życie i nawet o marce MG nie wiedział (albo wiedziałby, ale bagatelizował...)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #27 11 Mar, 2012, 00:51:05 »
Temol, generalnie w tym wzmaku nie ma za wiele siary, w Raven II miałem kanał z Firebirda, i zarówno na G12T-75 i Vintage 30, ciężko było siarę znaleźć.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #28 11 Mar, 2012, 05:07:56 »
Gain mam ustawiony  max na 2 - 3.  Dalej nie kręcę bo strach.  No i walczę z siarą..

To jest ciekawe. Napisz, jakie przetworniki, ogólnie - jaki wiesław, co tam na nim grasz.

U mnie cerwony kanał (akurat Raven, nie Fendmess) plus Eminence Legend w 1x12 to grube, hałaśliwe i kląskające ziarno trudne do polubienia w czterech ścianach (ale to niestety 100W bez możliwości redukcji) - nawet na SH4, który przy innych wzmakach grał gładko i nie gryzł. Trudny do zlikwidowania środek, bo jak kręcę, to szybciej gubię to fajne coś w dż-dż ;) niż zyskuję modern, tru, evil sound. Nie widzę korzyści z kręcenia gainem powyżej 6. Nie dodaje szatana, a sporo fizzu i bazzu :D

A drugi kanał to bardzo elegancki, gładki jak bałtycki piaseczek, przelewający się przester. Miły dla ucha zarówno na nisko-outputowej kopii PAF, SH4, jak i hellfire, bez nadmiernego rozkręcania. Mniej napierdalatorski, though.

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #29 11 Mar, 2012, 09:59:33 »
No czyli moje podejrzenia co do głośników mogą być sensowne. Skoro mówicie, że siary nie powinno być. Zresztą gadałem z kumplem co ma fendmessa i mówił, że siary niet. Podpinam do niego jacka KVX10 z Invaderem.
Jakiś krakus jak by był chętny, to mogę kiedyś podjechać, se pogra, i będzie okazja do weryfikacji na innych głośnikach.
T.


Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #30 11 Mar, 2012, 10:07:13 »
Tu macie prupki które kiedyśtam na wakacjach po pijaku sklepałem w stolarni, gdy Jarek przywiózł swojego lśniącego nowością ravenaII:
http://w736.wrzuta.pl/audio/aulq1m87WGW/prupki_mg_raven_ii
Pierwszy zlepek riffów nagrywany na gainie niecałe 2 z odległości koło metra od paki(2Xemi gówernor).
Drugi riff klepany na gainie 3. Odległość majka od paki dużo większa.
Trzeci długi riff klepany z odległości 3m na gainie również koło 3.
Wszystko kanał czerwony, czyli taki jak w fendmesie.
Czwarty riff to kanał pomarańczowy, w tych samych warunkach.
A tu macie jeszcze próbę jebnięcia tego bez korekcji w miksie z jakąśtam gównianom solufkom(wiadomo skazaną na niepowodzenie ale nie chciałem ingerować w brzmienie coby próbki były w miarę miarodajne. Poza tym to bez basu je).
http://w171.wrzuta.pl/audio/5ip0khUr7eb/halasy_z_hali_produkcyjnej
Specka wiosła i majk w opisie tego tego empeczy.
synkopy to guwno

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #31 11 Mar, 2012, 10:40:52 »
A jak z pętlą w Fendmessie? sam mam teraz niezły GAS na niego, tylko zastanawiają mnie 2 rzeczy:

1) Jaką pętle ma ten MG? (szeregowa czy równoległa)
2) Czy ta pętla nic ni zżera w brzmieniu i wszystko jest git :) ?

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #32 11 Mar, 2012, 10:43:51 »
Szeregowa z regulacją. Nic nie zżera.
synkopy to guwno

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #33 11 Mar, 2012, 11:18:45 »
Tutaj np na Zorrastym crazycasterze i Raven II

Wlacz osadzony player soundcloud

Wlacz osadzony player soundcloud

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #34 11 Mar, 2012, 17:04:28 »
Kupiłem od Maćka Meskę 212, ale gdyby nie jego oferta, to już miałem zaklepaną 212 od MG na Eminence Wizard. Słyszałem pakę 412 też od MG na tych głośnikach z Fendmessem i zapewniam, że nie wiedziałem, gdzie mam szczenę. Pełna moc i ZERO siary!!! CV30 - eat shit and die! No, chyba, że jesteście w Mesie ;).
Paczki z głów!

Offline Miroslaw

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #35 11 Mar, 2012, 17:12:29 »
Witam :)
Forum przeglądam już od dłuższego czasu, ale jakoś do tej pory nie było okazji się wypowiedzieć.
Jestem posiadaczem MG Firebird od prawie tygodnia. Świetne wykonanie, czas oczekiwania to około 2tyg. Wzmacniacz gra bardzo fajnie, przynajmniej w porównaniu do Blackhearta BH5H. Nie mam zbyt dużego doświadczenia sprzętowego i nie ogarnąłem jeszcze wszystkich możliwości tego wzmacniacza, więc nie wiem co jeszcze napisać :D

Spoiler

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #36 11 Mar, 2012, 17:59:41 »
No to się otwiera worek z Firebirdami... :)


Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #37 12 Mar, 2012, 10:37:24 »
ja to nie potrafię na podstawie takich próbek ocenić czy to mi się wogóle może spodobać na żywca.


Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #38 12 Mar, 2012, 17:11:12 »
ja to nie potrafię na podstawie takich próbek ocenić czy to mi się wogóle może spodobać na żywca.
Dlatego trza ograć. Faktycznie próbki robione w echonośnej hali przy użyciu taniej pojemnościówki ustawionej tak jak kabel do kompa pozwalał pod przypadkowymi kątami w dodatku nie na statywie a na plastikowym krześle nagrywane przez podpitych gitarmenów nie oddają faktycznej barwy wzmaka ani kolumny. Ale pozwalają parę rzeczy wywnioskować:
-łatwo się gra nawet pomimo utrudnień w postaci trawiącego się browaru
-jest pierdolnięcie
-jest grube ziarno
-słychać różnice między gitarami
-mało brumi i szumi
-ładnie wyciąga dźwięki
-gainu musi być w chuj i na pewno jest skuteczny, skoro tak napierdala już na 2-3
synkopy to guwno

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #39 12 Mar, 2012, 17:22:02 »
A jak sie do tego ma Raven?

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #40 12 Mar, 2012, 17:37:30 »
Kanał przesterowany czerwony Ravenie II i w fendmessie to jest to samo. W ravenie I przester w zasadzie również bazuje na tym samym układzie ale płytka jest nieco inna. Zdaje się, że lampy są uwspólnione z kanałem przesterowanym i niektóre rzeczy są tu trochę inaczej rozwiązane(przełączanie, rozmieszczenie, itd). Sam producent twierdzi, że się trochę różnią brzmieniowo. Ja ogrywałem oba ale w sporym odstępie czasu i na bardzo różnych pakach. Charakter przesteru moim zdaniem jest ten sam. Reakcja na gain też. A czy barwa/charakterystyka/pasmo czy co tam jeszcze czymś się różnią, tego nie jestem w stanie stwierdzić, ni chuja.
synkopy to guwno

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #41 12 Mar, 2012, 17:38:04 »
Man, Raven / Fendmess / Firebird mają ten sam kanał przesterowany, do tego Raven II i Vulture mają do tego inne kanały. Różnica między Raven, a Fendmess/Firebird polega na tym, że ten pierwszy ma jak MESA DR 2Ch dwa kanały przesterowane i jeden z nich można włączyć w tryb "do strojenia", natomiast następne wzmaki mają ładny, serio bardzo ładny czysty kanał zamiast drugiego haj-gejna.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #42 13 Mar, 2012, 09:20:18 »
A to Fendmess lepszy :D Nie da się tylko łoić

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #43 13 Mar, 2012, 13:56:55 »
Owszem, kanał czysty z Fendmessa dzwoni i szkli się śliczniuniuniunio (przynajmniej na stratach)

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #44 13 Mar, 2012, 14:41:19 »
Wydaje mi się, że Raven (przynajmniej wersja I) ma inny kanał przesterowany niż Fendmess. Chciałem zmodować swojego Fendzia na wzór Ravena mojego kumpla i Marek powiedział, że to nie będzie to samo. Faktycznie po odebraniu wzmaka po zmianach brzmienie się poprawiło,ale różnłio się od Ravenowego. Moim zdanie Raven w przesterowanych wygrywa z tym drugim.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #45 13 Mar, 2012, 15:55:27 »
Wydaje mi się, że Raven (przynajmniej wersja I) ma inny kanał przesterowany niż Fendmess. Chciałem zmodować swojego Fendzia na wzór Ravena mojego kumpla i Marek powiedział, że to nie będzie to samo. Faktycznie po odebraniu wzmaka po zmianach brzmienie się poprawiło,ale różnłio się od Ravenowego. Moim zdanie Raven w przesterowanych wygrywa z tym drugim.

Zaraz, bo się pogubim. Jeśli mowa o czerwonym, to nie bardzo powinna być słyszalna jakakolwiek różnica. A jeśli o pomarańczowym, to trudno się nie zgodzić, bo Fendmess go nie posiada :-)

Dla mnie czerwony to strzał w ryj, ukierunkowany bardziej niż znak drogowy z białą strzałką do góry na niebieskim tle. Użyteczny tylko w konkretnych gatunkach muzyki. Pomarańczowy jest moim zdaniem zdecydowanie bardziej wszechstronny, a trudno powiedzieć, by brakowało mu kopa.

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #46 13 Mar, 2012, 19:44:36 »
Ja tam się nie znam, ale słyszałem różnicę pomiędzy czerwonymi kanałami.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #47 13 Mar, 2012, 21:20:43 »
Raven II ma kanał czerwony identyczny z fendmessowym. Ale w Ravenie I przester jest nieco inny, chociażby z racji nieco innej topologii. Dla mnie działa bardzo podobnie. Ale nie tak identycznie.
synkopy to guwno

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #48 13 Mar, 2012, 21:45:58 »
A ja niedługo chyba wystawiam troche sprzętu na sprzedaż, na rzecz MG Fendmess'a i paki Laboga Premium 212

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Mg fendmess
« Odpowiedź #49 13 Mar, 2012, 23:16:51 »
Ja tam się nie znam, ale słyszałem różnicę pomiędzy czerwonymi kanałami.

Nie, no spoko. Jeśli słyszałeś różnicę, to pewnie jakaś tam jest. Ja jeno o teorii mówię, bo aktualnie na chacie/salce mam jedynie Ravena I - nie mam bezpośredniego porównania. Myślałem, że zaszła pomyłka "kolorów" :-)

A topologia to trudne słowo. Kojarzy mi się jedynie z sytuacją w której ona jest "on top". To nie o to chodziło? :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
35 Odpowiedzi
26265 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2009, 13:51:59
wysłana przez wuj Bat
3 Odpowiedzi
5066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2009, 13:29:39
wysłana przez wuj Bat
8 Odpowiedzi
5520 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2010, 16:07:06
wysłana przez James Dean
20 Odpowiedzi
6985 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2013, 19:01:56
wysłana przez MadYarpen
9 Odpowiedzi
2055 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2013, 17:12:31
wysłana przez IndependenT