Autor Wątek: Niskie modele LTD / Schecterów / Ibanezów itp...  (Przeczytany 11225 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Myślę, że Schecter to firma gdzie cena gitary jest adekwatna do tego co otrzymujemy, i nie ma żadnego płacenia za "logo". Na razie grałem na jednym słabym Scheterze czyli Omen 7, choć nie chodzi tu o wykonanie, które było ok. W tym przypadku, po prostu nie gadało to jak trzeba, muł itp Jako były użytkownik Demon'a i C-1 Standard, stwierdzam, że serio, w tej cenie nie ma lepiej wykonanych i brzmiących gitar.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
a czy ktoś z was miał do czynienia z wiosłami z serii 256??
chodzi mi o vipery i ec

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Myślę, że Schecter to firma gdzie cena gitary jest adekwatna do tego co otrzymujemy, i nie ma żadnego płacenia za "logo". Na razie grałem na jednym słabym Scheterze czyli Omen 7, choć nie chodzi tu o wykonanie, które było ok. W tym przypadku, po prostu nie gadało to jak trzeba, muł itp Jako były użytkownik Demon'a i C-1 Standard, stwierdzam, że serio, w tej cenie nie ma lepiej wykonanych i brzmiących gitar.

Potwierdzam to jako były użytkownik Schectera C1 Elite (którego sprzedaży nie mogę sobie darować do chwili obecnej;)) oraz aktualnie użytkownik C1 Standard (dzięki Stivo2005:))

Omlet - z tańszymi schecterami jest jak z Vintage - trafisz modele zajebiste a i lipa się trafić może. Celowałbym w model Demon jesli chodzi o coś niższego - tu raczej masz gwarancję trafienia czegoś sensownego. Można też poszukać na allegro używańca - co ja bardziej preferuję:)

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Ja mam Omena Extreme(6). Gryf trochę kołek, ale ogólnie fajna gitara, dobrze wybrzmiewa z dechy, no i jak już pisaliście, świetny stosunek jakości do ceny.
Porównywałem z LTD H1001, Schecter trochę mulił w porównaniu do niego, ale to na pewno w dużym stopniu kwestia kiepskich przystawek, no i jak na tak dużą różnicę w cenie wypadł bardzo dobrze.
Mój egzemplarz jest z 2008, ogrywałem jakiś nowszy i był trochę inny, na pewno lżejszy niż mój, także najlepiej ograć.

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
porównywanie omena z h1001 jest nie na miejscu raczej:)

prędzej porównanie C1 z H1001 jak najbardziej:)

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Jasne, że omen extreme to sporo niższa klasa od 1001, ale akurat z nim miałem okazję porównać ;) Wiadomo że ltd zagrał lepiej, raczej miałem na myśli że schecter gra zaskakująco dobrze jak na tak tanią gitarę. Inna sprawa, że chyba trafił mi się dobry egzemplarz

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
No nad omenem extreme się właśnie zastanawiam, tak jak w sumie też nad zwykłym omenem - interesuje mnie tylko jakość wykonania bo przy tym co gram brzmienie nie gra roli :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Poziom wykonania jest niezły, w bindingu żadnych niedoróbek się nie dopatrzyłem, lakierowanie też ok, jedynie łączenie gryfu z korpusem przy pierwszym pickupie mogło by być dokładniejsze.
Mojemu przydałby się szlif progów, od zawsze ma lekki problem z brzękiem na pierwszym progu, albo nie umiem go dobrze wyregulować :D Ale też nie ma mowy o żadnym wystawaniu progów z boku, krzywym nabiciu czy coś, tutaj jest wszystko w porządku.
Co do osprzętu, po tych kilku latach grania na mostku(stały) w miejscu gdzie opieram rękę wytarł się trochę czarny lakier.
To tyle jeśli chodzi o wady, ogólnie polecam :)
« Ostatnia zmiana: 19 Mar, 2012, 21:37:34 wysłana przez Marc!n »

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
ja używam od kilku miechów Omena 7 i powiem szczerze, że trafił mi się super udany egzemplarz . Bardzo dobrze nabite progi, prosty gryf , jest w całości stockowy ale gra nieźle - nie spodziewałem się, że za 700 zł można mieć 7str grającą tak przyzwoicie
Kupiłem Omena tylko ze względów treningowych - miała posłużyć jako wstęp do lepszej klasy
jako, że nikt z zespołu nie podjął wyzwania 7st to i ja zostałem z Omenem .
Mam na oku inne 7str ale nie podpalam się bo jakby nic mnie nie ciśnie - Omen daje radę !!!
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
czerez - kupowałeś nówkę na oślep (internetowo), nówkę z ograniem, używkę z ograniem czy używkę na oślep? :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
5918 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Gru, 2013, 12:38:07
wysłana przez Mat
8 Odpowiedzi
7084 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 20:27:45
wysłana przez wojwyk
16 Odpowiedzi
15811 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Kwi, 2016, 14:32:29
wysłana przez Mother Puncher
3 Odpowiedzi
2444 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2017, 15:26:53
wysłana przez indabrain
17 Odpowiedzi
9480 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2019, 09:19:09
wysłana przez wuj Bat