Autor Wątek: Jaka skala? Solowanie...  (Przeczytany 18398 razy)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #25 15 Mar, 2012, 16:49:50 »
Zakładam ze ide na lajf wyćwiczony , nuty nutami, a czuja trzeba mieć, i włąśnie na lajfie ale na improwizacji, wychodzi nie brak skal, bo na to nie ma czasu tylko ten "czuj"

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #26 15 Mar, 2012, 16:55:54 »
W muzie rockowej i.t.p. może się to sprawdza, mam kumpla który nie ma pojęcia o skalach i gra świetne solówy. Ale zagraj mu podkład gdzie są jakieś wtrącenia modulacyjne i.t.p. to chłopak wymięka bo nie wie co się dzieje. Wystarczy taka progresja Em, Gm, Bbm, Dbm i nie pogra.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #27 15 Mar, 2012, 17:32:29 »
No na tym cały dowcip polega, by po zagraniu mu dwa razy przebiegu akordów, załapał. Cóż na to już nic nie poradzę ;) Z tym ze to co podałeś nie jest niczym strasznym, a przypominają mi  czasy pielgrzymek, kiedy to wieczorami na "pudłach" przy stogu siana , gwiazdy te rzeczy ;) , dawalim dżemy, ach łezka sie w oku kreci. I sie grało z pały, może dlatego to zostało.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #28 15 Mar, 2012, 22:57:03 »
Poczytałem powyższe posty i za głowę się łapię bo nic nie rozumiem. W życiu nie uczyłem się ani skal, ani teorii muzyki. Nawet nie rozumiem terminologii jakimi się tu posługujecie.
Właśnie sobie zdałęm sprawę z tego że jestem gitarowym nieukiem. Chociaż nigdy nie było mi to potrzebne. Wystarczy że mam uszy, mózg, palce i gitarę, a jedyne co mnie ogranicza to umiejętności techniczne. 

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #29 15 Mar, 2012, 23:07:55 »
Chociaż nigdy nie było mi to potrzebne. Wystarczy że mam uszy, mózg, palce i gitarę, a jedyne co mnie ogranicza to umiejętności techniczne. 
Zazdroszczę :)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #30 16 Mar, 2012, 13:07:53 »
No i właśnie, nie zazdroszczę bo mimo ze na fotepią i gitarrą klasyczną, mielim takie rzeczy, to faktycznie nigdy ni skorzystałem z tej wiedzy w sposób świadomy, zastanawiając się w jakiej gram skali.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #31 16 Mar, 2012, 14:06:08 »
Aż mi brakuje opcji lubienia z wykrzyknikiem, albo podwójnego lubienia wybranych postów :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #32 16 Mar, 2012, 14:31:15 »
Hmmm może zapoczątkujemy jakieś SS jamy co? będzie można wtedy posłuchać jak się jedno i drugie podejście sprawdza bo już po opcji "lubię to" widać, że forum jest podzielone w kwestii improwizowania i może być ciekawie :)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #33 16 Mar, 2012, 14:38:13 »
Ja się do jammowania nie nadaję z przyczyny wybitnie chujowej techniki, nawet się nie podejmuję publicznie grać ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #34 16 Mar, 2012, 14:45:29 »
Wejdź na nowego pigmeja i posłuchaj jamów w antologii, zapewne się podbudujesz trochę, zresztą ja też technicznie średni jestem ale bardziej w tych jamach będzie chodziło o materiał dźwiękowy niż ilość dźwięków, bo to o tym tu dyskutujemy.
« Ostatnia zmiana: 16 Mar, 2012, 14:49:19 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #35 16 Mar, 2012, 15:52:16 »
No i właśnie, nie zazdroszczę bo mimo ze na fotepią i gitarrą klasyczną, mielim takie rzeczy, to faktycznie nigdy ni skorzystałem z tej wiedzy w sposób świadomy, zastanawiając się w jakiej gram skali.

No bo to chyba o to chodzi, żeby podświadomie z tego korzystać w locie a nie zastanawiać się co ma się zagrać?
Zazdroszczę ludziom klasycznego warsztatu. No i słuchu absolutnego - wtedy to w ogóle można mieć wyjebane na wszystko.



Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #36 16 Mar, 2012, 17:07:04 »
Otóż słuchu absolutnego nie ma co zazdrościć przynajmniej tego wrodzonego, to niebywale utrudnia zycie. Mój nauczyciel gitary klasycznej właśnie z powodu swego wrodzonego "SA" zarzucił nauczanie ,gdyż do szału doprowadzały go niestrojące permanentnie gitary. I to nie żart, natomist koleś który wyrobił sobie coś takiego w szkołach muzycznych ten potrafił to znieść bez zadnych strat moralnych ;)
Co do Jamów jestem za.

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #37 16 Mar, 2012, 20:00:00 »
Ja zaluje ze nie uczylem sie grac na klawiszach bo opanowana bym mial teorie ktoraz by mi sie teraz przydala , a podsumowujac temat to skoro nie masz o tym zielonego pojecia to w ciagu tygodnia nie obczaisz jak zlozyc zajebista solowke chocby zaimprowizowac ja a juz nie mowie zeby ja dobrze nagrac
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #38 16 Mar, 2012, 21:35:02 »
Otóż słuchu absolutnego nie ma co zazdrościć przynajmniej tego wrodzonego, to niebywale utrudnia zycie. Mój nauczyciel gitary klasycznej właśnie z powodu swego wrodzonego "SA" zarzucił nauczanie ,gdyż do szału doprowadzały go niestrojące permanentnie gitary. I to nie żart, natomist koleś który wyrobił sobie coś takiego w szkołach muzycznych ten potrafił to znieść bez zadnych strat moralnych ;)
Co do Jamów jestem za.
Z tym SA to słyszałem już tyle skrajnych opinii, że sam nie wiem co o tym sądzić. Część mówi, że to błogosławieństwo - część, że przekleństwo. Wydaje mi się, że więcej w tym błogosławieństwa niż przekleństwa

Offline Infinitas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #39 17 Mar, 2012, 08:56:21 »
Ja miałem ten sam problem. Naucz się pentatoniki i zacznij od jakichś bluesowych podkładów. Każda skala bazuje na jakimś akordzie, na którym możesz się zatrzymywać. Ale najbardziej epicko brzmi jak wracasz do toniki albo kwinty czystej. Pentatonika molowa to o tyle fajna skala że ma dźwięki z min7 i jeszcze kwartę do toniki, czyli właściwie jak znasz pentatonikę moll to wiesz które dźwięki są najważniejsze w w skali i doryckiej i frygijskiej i eolskiej :>Możesz wtedy nawet używać chromatycznej pod warunkiem że szybko zagrasz potem ważniejsze dźwięki :)

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #40 17 Mar, 2012, 10:49:20 »
I tak rozpierdala mnie koles, przyjeli mnie do zespolumialem grac jako rytmiczny a tu okazalo sie ze musze grac solowki!! Sa dwie opcje, albo ich pierdol, albo zacznij grac w kapeli weselnej wtedy nie musisz nic wkladac od siebie dostaniesz nuty i jazda, zero wysilku. Pozostaje jeszcze mozliwosc znalezebia zespolu w ktorym dasz rade podolac zadaniom ktore ci postawia albo zalorz wlasna kapele i pierdol wszystkich
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #41 17 Mar, 2012, 12:12:48 »
I tak rozpierdala mnie koles, przyjeli mnie do zespolumialem grac jako rytmiczny a tu okazalo sie ze musze grac solowki!! Sa dwie opcje, albo ich pierdol, albo zacznij grac w kapeli weselnej wtedy nie musisz nic wkladac od siebie dostaniesz nuty i jazda, zero wysilku. Pozostaje jeszcze mozliwosc znalezebia zespolu w ktorym dasz rade podolac zadaniom ktore ci postawia albo zalorz wlasna kapele i pierdol wszystkich

albo zacznij używać słownika i polskich znaków.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #42 17 Mar, 2012, 12:22:36 »
 :zbanowac:

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #43 17 Mar, 2012, 12:34:53 »
I tak rozpierdala mnie koles, przyjeli mnie do zespolumialem grac jako rytmiczny a tu okazalo sie ze musze grac solowki!! Sa dwie opcje, albo ich pierdol, albo zacznij grac w kapeli weselnej wtedy nie musisz nic wkladac od siebie dostaniesz nuty i jazda, zero wysilku. Pozostaje jeszcze mozliwosc znalezebia zespolu w ktorym dasz rade podolac zadaniom ktore ci postawia albo zalorz wlasna kapele i pierdol wszystkich

albo zacznij używać słownika i polskich znaków.
Nawet ja zacząłem :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Infinitas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #44 17 Mar, 2012, 16:58:44 »
I tak rozpierdala mnie koles, przyjeli mnie do zespolumialem grac jako rytmiczny a tu okazalo sie ze musze grac solowki!! Sa dwie opcje, albo ich pierdol, albo zacznij grac w kapeli weselnej wtedy nie musisz nic wkladac od siebie dostaniesz nuty i jazda, zero wysilku. Pozostaje jeszcze mozliwosc znalezebia zespolu w ktorym dasz rade podolac zadaniom ktore ci postawia albo zalorz wlasna kapele i pierdol wszystkich

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #45 18 Mar, 2012, 10:47:00 »
Ja się do jammowania nie nadaję z przyczyny wybitnie chujowej techniki, nawet się nie podejmuję publicznie grać ;)
Przecież nie stracisz na tym, możesz tylko skorzystać.
Tak btw. techniki, to też dobre solo nie musi koniecznie być bardzo trudne technicznie.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #47 19 Mar, 2012, 13:28:07 »
Jesli juz chodzi o interpunktory to powiem tyle ze sorry koledzy ale pisze z komory siedzac i budzac sie w robocie wiec musicie mi to jakos wybaczyc
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #48 19 Mar, 2012, 13:40:11 »
Też często piszę z telefonu i jakoś staram się trzymać poprawnej pisowni... Nie wiem, czy nie robię wtedy błędów ortograficznych i literówek, bo nie ma podkreślania ;) ale staram się to sprawdzać w miarę możliwości i w sumie raczej nikt nie narzekał (na samą pisownię) ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Odp: Jaka skala? Solowanie...
« Odpowiedź #49 19 Mar, 2012, 14:28:59 »
Dobrze postaram się zwracać na to uwagę skoro tak was to razi:D
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Problem z gryfem - skala 28'

Zaczęty przez Natural Born Chaos Gitary barytonowe i inne

10 Odpowiedzi
5916 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2008, 12:20:43
wysłana przez Natural Born Chaos
8 Odpowiedzi
5173 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2012, 09:23:08
wysłana przez Zbir
8 Odpowiedzi
2991 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2012, 21:22:27
wysłana przez Ewolter
18 Odpowiedzi
9114 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2015, 22:29:00
wysłana przez wuj Bat
36 Odpowiedzi
12538 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2015, 23:24:25
wysłana przez wuj Bat