Autor Wątek: Mesa DR vs Sidewinder  (Przeczytany 19768 razy)

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #25 08 Lip, 2008, 23:25:44 »
a z tymi ruskimi nie jest tak przypadkiem, że trzeba coś z grzaniem zmieniać, bo mają inne wyprowadzenia??


Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #26 08 Lip, 2008, 23:26:13 »
a z tymi ruskimi nie jest tak przypadkiem, że trzeba coś z grzaniem zmieniać, bo mają inne wyprowadzenia??

Nie.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #27 09 Lip, 2008, 02:47:56 »
To ja już zdecydowałem się na tą DR i teraz jedno małe pytanko w tym temacie żeby z głupstwami nie tworzyć nowych.
Ile dać żeby nie przepłacić? Kupowane w Polsce, ale ściągane z Ameryki.
Za head DR trój kanałowy stan idealny z wymienionymi rok temu lampami na fendera?
Używaną paczkę Rectifier 4x12'' stan bez zarzutów tak z 2 letnią.
Spytam tylko w celach weryfikacyjnych ;)
Ograłeś side'a?
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #28 09 Lip, 2008, 07:10:48 »
Ja bym radziel ograc ta mese, bo sam gralem na sporej liczbie egzemplarzy w tym small logo i nowkach i szczerze mowiac te dwa ostanie nie zachwycily, ostry natomiast ma taka Dr'ke ze lepiej zeby tego na nic nie zamienial bo naprawde traga. Sporo egzemplarzy jest juz troche wyeksploatowanych i poprostu nie gra to juz jak powinno. Dlatego popieram przedmówce, ograj troche sprzetu, w tym Sida.

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #29 09 Lip, 2008, 08:14:14 »
ja też zdecydowanie polecam ograć sajda. Sam zdecydowałem się na niego, bo:
1. wg mnie brzmi lepiej
2. cena
3. możliwośc redukcji mocy na 10 i 50W (sam gram 50W nawet na dużej scenie na powietrzu spokojnie styka i lepiej brzmi)
4. serwis

Znajomy, który ściągnął z usa drke był w lekkim szoku jak zrobiliśmy bezpośredni test. Koniecznie go ograj... 
Leweoczkomisiarysia

Offline iscaryoth

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #30 09 Lip, 2008, 10:18:33 »
kurde, tak widzę, że wszystkich namawiacie na te sajdy, że sam się zacząłem zastanawiać nad taką ewentualnością. wszystko pięknie, tylko, że przy wydawaniu takiej ilości kasy wypadałoby chociaż to ograć. ktoś jest taki w okolicach Łodzi? :) swoją drogą ile się czeka na realizację zamówienia? :)

pozdrawiam.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #31 09 Lip, 2008, 10:23:59 »
No AFAIR niebawem w okolicach Łodzi będzie jeden nowiutki Sidewinder :)

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #32 09 Lip, 2008, 10:37:51 »
wszystko pięknie, tylko, że przy wydawaniu takiej ilości kasy wypadałoby chociaż to ograć.

niektórym brak możliwości ogrania wynagradza logo MESA, bo jest bardzo sugestywne. O jak bardzo...
Leweoczkomisiarysia

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #33 09 Lip, 2008, 10:39:01 »
Ograłem, ograłem. Nie przypadł mi do gustu. Chyba że do kwestia paczki - Laboga na V30.
Ale to całkiem kawałek miało od moich preferencji.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #34 09 Lip, 2008, 10:42:34 »
Ograłem, ograłem. Nie przypadł mi do gustu. Chyba że do kwestia paczki - Laboga na V30.
Ale to całkiem kawałek miało od moich preferencji.
To deerkę też ograj ;)
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline iscaryoth

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #35 09 Lip, 2008, 10:45:37 »
niektórym brak możliwości ogrania wynagradza logo MESA, bo jest bardzo sugestywne. O jak bardzo...

Znajomy ma DR, dwukanałową… grałem i nie przekonuje mnie nic prócz poświaty żarzących się lamp. :P Jakoś tak mało „nasycone” jest to brzmienie. Mam pasywne EMG-HZy i dopiero jak dopalę turbochargerem, to jest lepiej.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #36 09 Lip, 2008, 10:59:21 »
niektórym brak możliwości ogrania wynagradza logo MESA, bo jest bardzo sugestywne. O jak bardzo...

Znajomy ma DR, dwukanałową… grałem i nie przekonuje mnie nic prócz poświaty żarzących się lamp. :P Jakoś tak mało „nasycone” jest to brzmienie. Mam pasywne EMG-HZy i dopiero jak dopalę turbochargerem, to jest lepiej.

To może mocniej przyjebać trzeba ? ;)

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #37 09 Lip, 2008, 11:00:31 »
Ograłem, ograłem. Nie przypadł mi do gustu. Chyba że do kwestia paczki - Laboga na V30.
Ale to całkiem kawałek miało od moich preferencji.
A ograłeś drke? Jeżeli sajd Ci nie przypadł do gustu to może potrzebujesz całkiem innego wzmacniacza. Test sajda i mesy robilismy na nowej paczce mesy 4x12 recto i czerwony w sajdzie brzmiał bardzo, bardzo podobnie do mesy, a pomarańczowy sajda kładł ją na łopatki selektywnością i pazurem. Z właścicielem mesy stwierdzilismy zgodnie, że pomarańczowy sajda to połączenie najlepszych cech mesy i 5150. Gość sie wbił w taki szok, ze po teście mese 110V wpiął bezpośrednio do gniazdka :D 
Leweoczkomisiarysia

Offline iscaryoth

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #38 09 Lip, 2008, 11:09:48 »
To może mocniej przyjebać trzeba ? ;)

Jakbym grał doom metal to jasne. ;-) Ale przy szybkich partiach granych tremolem, nie za bardzo jest miejsce, żeby grać siłowo. Z resztą, już się naczytałem różnego rodzaju wypowiedzi, że brzmienie jest z ręki. Okej, prawda, ale tylko częściowa. To jest bardziej artykulacja, niźli całe brzmienie. Przy samym wybrzmiewaniu jakiejś kwinty, przy braku interakcji gitarzysty, raczej owa „ręka” niewiele wpływu ma na brzmienie. :)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #39 09 Lip, 2008, 13:11:24 »
No w Sajdzie to zdecydowanie bardziej mi się pomarańczowy podobał. Czerwony taki jakiś płaski i bez wyrazu.
Za to w DR ostatni kanał jest dokładnie taki jak sobie marzę: z pazurem i z dynamiką ekstra, a na drugim i tak będę lżejsze przestery ciągnął.
Przy ogrywaniu Sajda było "no fajny, fajniutki nawet", a przy DR "ummmm! ekstra! jeszcze! taaaaaak! :onan: "
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

D_Rivv

  • Gość
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #40 09 Lip, 2008, 13:45:01 »
Ograłem, ograłem. Nie przypadł mi do gustu. Chyba że do kwestia paczki - Laboga na V30.
Ale to całkiem kawałek miało od moich preferencji.
A ograłeś drke? Jeżeli sajd Ci nie przypadł do gustu to może potrzebujesz całkiem innego wzmacniacza. Test sajda i mesy robilismy na nowej paczce mesy 4x12 recto i czerwony w sajdzie brzmiał bardzo, bardzo podobnie do mesy, a pomarańczowy sajda kładł ją na łopatki selektywnością i pazurem. Z właścicielem mesy stwierdzilismy zgodnie, że pomarańczowy sajda to połączenie najlepszych cech mesy i 5150.
True True True

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #41 09 Lip, 2008, 13:58:02 »
Przy ogrywaniu Sajda było "no fajny, fajniutki nawet", a przy DR "ummmm! ekstra! jeszcze! taaaaaak! :onan: "
Logiem sie naćpałeś :D
Leweoczkomisiarysia

Offline iscaryoth

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #42 09 Lip, 2008, 14:00:43 »
Ograłem, ograłem. Nie przypadł mi do gustu. Chyba że do kwestia paczki - Laboga na V30.
Ale to całkiem kawałek miało od moich preferencji.
A ograłeś drke? Jeżeli sajd Ci nie przypadł do gustu to może potrzebujesz całkiem innego wzmacniacza. Test sajda i mesy robilismy na nowej paczce mesy 4x12 recto i czerwony w sajdzie brzmiał bardzo, bardzo podobnie do mesy, a pomarańczowy sajda kładł ją na łopatki selektywnością i pazurem. Z właścicielem mesy stwierdzilismy zgodnie, że pomarańczowy sajda to połączenie najlepszych cech mesy i 5150.
True True True

A ktoś mógłby tę wspaniałą selektywność i pazur udokumentować jakąś próbką dźwiękową? :)

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #43 09 Lip, 2008, 14:22:08 »
Ja jeszcze nie nagrywałem na sajdzie, ale Testor tak: www.myspace.com/testorband
Leweoczkomisiarysia

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #44 09 Lip, 2008, 14:53:10 »
No w Sajdzie to zdecydowanie bardziej mi się pomarańczowy podobał. Czerwony taki jakiś płaski i bez wyrazu.
Za to w DR ostatni kanał jest dokładnie taki jak sobie marzę: z pazurem i z dynamiką ekstra, a na drugim i tak będę lżejsze przestery ciągnął.
Przy ogrywaniu Sajda było "no fajny, fajniutki nawet", a przy DR "ummmm! ekstra! jeszcze! taaaaaak! :onan: "

skoro w side podoba ci sie tryb Soldano to czemu soladno nie kupisz ?
« Ostatnia zmiana: 09 Lip, 2008, 14:56:45 wysłana przez metal »

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #45 09 Lip, 2008, 15:34:48 »
Porównywałem soldano bezpośrednio z mesą i mesa o wiele bardziej mi się podobała.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #46 09 Lip, 2008, 15:41:05 »
nie no jasne mesa to mesa
Leweoczkomisiarysia

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #47 09 Lip, 2008, 16:20:19 »
nie no jasne mesa to mesa
no i co w tym odkrywczego??
Kurwa... nie najeżdżajcie na kolesia za to, że chce kupić Mesę, a nie Side'a, bo w tym temacie widzę taka tendencje. Dexterek z tego co czytam ograł sporo sprzętu, więc jeśli pisze, że chce mese to co mu tego Side'a tak wtykacie... I zaraz będzie że się nie zna, i że jest głuchym chujem, bo najlepszego na świecie Side'a nie chciał :D
Side to bardzo dobry wzmacniacz, ale wszystko to kwestia gustu. Pomarańczowy Side'a IMHO jest obleśny i do muzy, którą gram się nie nadaje zupełnie. Czerwony Side'a brzmiał  inaczej od DRki(według mnie gorzej), ale Szymon twierdził później, że z tym Sidem było coś nie tak.
Reasumując Dexterek chce Mese to niech ją kupi i będzie zadowolony, a nie wtykajcie mu na siłę, żadnego innego wzmacniacza, co usiłujecie zrobić przez ostatnią stronę, wcześniejsze lekkie sugestie jeszcze rozumiem, ale teraz... komentarze, że się logiem naćpał... no proszę was... Może mu zazdrościcie, że będzie miał ładny wzmak ;)
Pozdrawiam

Offline neyoam

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #48 09 Lip, 2008, 16:51:32 »
Wg. mnie to:
-jeśli gość chce mesę to niech bierze mesę;
-jeśli chce soldano to niech weźmie soldano
-jeśli chce coś pośredniego to sajda

Ogólna zasada: Jeśli chcesz wzmak A to go bierz.
postro ;)
khm...jajo

Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 362
    • CTG TV
Odp: Mesa DR vs Sidewinder
« Odpowiedź #49 09 Lip, 2008, 17:30:58 »
"ummmm! ekstra! jeszcze! taaaaaak! :onan: "

Tak samo było przy wtyku neutrika z odcinaniem sygnału ;-)
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Sidewinder

Zaczęty przez BartekL « 1 2 ... 6 7 » Wzmacniacze i kolumny

163 Odpowiedzi
50897 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2008, 19:26:32
wysłana przez el-biczel
29 Odpowiedzi
11311 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2011, 12:50:42
wysłana przez p0ison
34 Odpowiedzi
12787 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2010, 14:49:52
wysłana przez the faulter
5 Odpowiedzi
5621 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2011, 10:24:03
wysłana przez dan777
32 Odpowiedzi
7984 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2013, 10:54:31
wysłana przez dari555