Autor Wątek: Schecter Omen 8  (Przeczytany 14592 razy)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Schecter Omen 8
« 19 Lut, 2012, 23:15:57 »
I kolejny test by Our Master Of Lowness. Behold! ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Schecter Omen 8
« Odpowiedź #1 19 Lut, 2012, 23:46:46 »
aż mnie skusiło na tą gitarę :D
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Schecter Omen 8
« Odpowiedź #2 19 Lut, 2012, 23:54:31 »
przeczytałem i jestem zaskoczony, bo po ogrywaniu tej gitary miałem zupełnie inne odczucia. Dla mnie był to totalnie niegrywalny instrument (menzura) i brzmiący jak średnio niskiej jakości paździerz (ogrywane na wzmacniaczu Bolt, headzie Orange TH 100 i paczce Mesy, kable od Dawida Labogi). Co do wykonania to tu się zgadzam - gitara jest pod tym względem bardzo ok.
Dodam jeszcze że gitara miała stosunkowo niestare struny. Imo zupełnie niewarty kasy która kosztuje
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Schecter Omen 8
« Odpowiedź #3 20 Lut, 2012, 00:15:22 »
przeczytałem i jestem zaskoczony, bo po ogrywaniu tej gitary miałem zupełnie inne odczucia. Dla mnie był to totalnie niegrywalny instrument (menzura) i brzmiący jak średnio niskiej jakości paździerz (ogrywane na wzmacniaczu Bolt, headzie Orange TH 100 i paczce Mesy, kable od Dawida Labogi). Co do wykonania to tu się zgadzam - gitara jest pod tym względem bardzo ok.
Dodam jeszcze że gitara miała stosunkowo niestare struny. Imo zupełnie niewarty kasy która kosztuje
To samo sądzę. Ogrywaliśmy ten sam egzemplarz chyba tak swoją drogą, tyle, że ja grałem na małym Blackstarze. A struny flaki jak cholera, najniższe akordy w ogóle niegrywalne i niesłyszalne.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Schecter Omen 8
« Odpowiedź #4 20 Lut, 2012, 01:10:05 »
Niestety (bądź stety) mój PAS dawał radę przy takich akordach. Chodzi mi bardziej o to, że ciężko było złapać jakiekolwiek strojące akordy używając 7 i 8 struny.
Za to nawet dało się podjentować na tym, brzmiało całkiem znośnie. Mimo wszystko gitara jest sporo za droga i nie kupiłbym jej za te pieniądze.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Schecter Omen 8
« Odpowiedź #5 20 Lut, 2012, 07:52:50 »
Może nie powinienem sie tu odzywać jako autor, ale kurde:
1) Obaj podłączyliście ją do wzmacniacza, na którym kompletnie nie powinna grać ta gitara.
2) Sprawdziliście chociaż ustawienie instrumentu? Menzura, akcja? Poza tym kiedy ogrywaliście? Pamietajcie, że starsze modele miały 25.5" i one rzeczywiście niezbyt dawały radę, właśnie z tego powodu
3) 1300 - 1400 to drogo za 8-emkę?

Gitara jest w warszawskim RNR, zapraszam.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Schecter Omen 8
« Odpowiedź #6 20 Lut, 2012, 08:47:22 »
W zasadzie może i prawda... No i Blackstara uważam za szitek, nie podobało mi się to ustrojstwo kompletnie. Nie można było się spodziewać niczego niesamowitego po tej cenie, ot tanie wiosło, tylko 2 struny dołożone.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Schecter Omen 8
« Odpowiedź #7 21 Lut, 2012, 07:33:43 »
Może być ciekawa alternatywa dla Omen'a:

http://www.thomann.de/pl/esp_ltd_h_208_black.htm
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Schecter Omen 8
« Odpowiedź #8 21 Lut, 2012, 11:21:45 »
25,5" - wbrew pozorom ten cal robi różnicę, bo F to naprawdę dolna granica dla tej menzury. Czyli dla moich pomysłów nieprzydatne zbytnio... :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Schecter Omen 8
« Odpowiedź #9 21 Lut, 2012, 12:59:26 »
Zgadzam się, choć bez ogrania nie wypowiadam się o wiosłach, dlatego mam nadzieję ograć oba, bo pod koniec roku chciałbym zakupić sobie jakąś budżetową 8mke.
Bynajmniej to nie przynajmniej!