Autor Wątek: Co to za werbel ?  (Przeczytany 2564 razy)

Offline atk570

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Co to za werbel ?
« 10 Cze, 2013, 16:44:31 »


Pytanie do ludzi obeznanych w superiorach, addictivach itd. Co to ku*wa za zajebiście brzmiący werbel??? Przypuszczam że to superior drummer. Mam nadzieję że ktoś będzie wiedział co to za werbelek bo marzy mi się żeby taki kiedyś z superiora wykręcić.

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Odp: Co to za werbel ?
« Odpowiedź #1 10 Cze, 2013, 19:24:25 »
Nie brzmi jakoś szczególnie. Pewnie z pierwszego lepszego z supierora dałoby radę taki zrobić.
nie lubie placki

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Co to za werbel ?
« Odpowiedź #2 10 Cze, 2013, 20:19:13 »
To pewnie z metal machine. Od siebie mogę polecić sample Steven Slate. Uruchamiam je w kontakt playerze i mam zatrzęsienie werbli, kicków i wszystkiego. Tylko trzeba to wszystko później samemu edytować, bo bez odpowiedniego eq brzmi jak kupa, ale możliwości są spore.

Offline atk570

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Odp: Co to za werbel ?
« Odpowiedź #3 10 Cze, 2013, 23:28:33 »
Rondel mi bardzo się podoba, jeżeli masz jakies wskazówki jak takie brzmienie osiągnąć to proszę zdradź mi :)
Ja jak narazie ukreciłem najlepszy sound z 14" GMS Nir-Z Custom ale i tak jeszcze mu duzo brakuje do tego który słyszymy w nagraniu peteyego ;)

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Co to za werbel ?
« Odpowiedź #4 11 Cze, 2013, 08:50:36 »
Lepsiejszy jest Slate 4.0 Deluxe, ponieważ ma swój własny sampler i nie trzeba Kontakta. No i ma więcej fajnych bębenkóf :D A ten werbel to jakiś SD 2.0 moim zdaniem, ale doszukiwać się skąd jest próbka to trochę wróżenie z fusów.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline atk570

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Odp: Co to za werbel ?
« Odpowiedź #5 11 Cze, 2013, 11:03:25 »
Obadam sobie stevena ;) A co do werbla to jest opcja ze ktoś taki ukręcił i może mi powiedzieć jakim modelem się bawić żeby osiągnąć takie brzmienie, i to nie koniecznie musi być ten sam którego petey użył ;)

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: Co to za werbel ?
« Odpowiedź #6 11 Cze, 2013, 17:14:15 »
Może być też jeszcze blend dwóch werbli w superiorze ( poprzez dodanie x-drum itd..), jeszcze jedna opcja to zamiana sampla z superiora za pomocą triggera, kilka próbek naraz w odpowiednich proporcjach, albo poprostu jakieś eq kompresja i transjenty... chó nołs?
power to a being never dies

Offline Trociniak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Odp: Co to za werbel ?
« Odpowiedź #7 11 Cze, 2013, 20:26:50 »
Spróbuj zapuścić Ezmixa na werblu, bo samym Superiorem raczej nie załatwisz takiego baciora ;)

Offline atk570

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Odp: Co to za werbel ?
« Odpowiedź #8 11 Cze, 2013, 23:40:50 »
Kurde z dwoma werblami nie kombinowałem, muszę spróbować tylko jak to ogarnąć, bo ja ogólnie korzystam z werbla na x-drumie i jak chce podpiac nastepny pod ten sam klucz to po prostu gra mi tylko ten drugi, nie dwa na raz. Mam wersję superiora w której nie ma tej klawy na dole a widziałem jak to zrobić tylko za pomocą wlaśnie tego przypisywania na klawiaturce.

Posty połączone: 12 Cze, 2013, 10:02:03
Gówno z tego chyba wyjdzie bo mam wersje 2.0, a patrzyłem że w 2.2 jest mapping. Ech szkoda bo nie mogę nigdzie znaleźć wersji superiora 2.2. Jak macie jakieś źródło to podajcie proszę ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Cze, 2013, 10:02:03 wysłana przez atk570 »

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Odp: Co to za werbel ?
« Odpowiedź #9 12 Cze, 2013, 16:16:20 »
eq, kompresja, limiter i kompresja równoległa
nie lubie placki

Offline atk570

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Odp: Co to za werbel ?
« Odpowiedź #10 12 Cze, 2013, 23:50:40 »
Rondel z limiterem nie próbowałem nic kombinować tak samo jak z kompresją równoległą, ale jak mówisz że mogę coś takiego skręcić w taki sposób to się zabiore za eksperymenty :)