Autor Wątek: Takich paczek jeszcze nie widziałem :)  (Przeczytany 6541 razy)

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Dobra pomyliłem się, rzeczywiście w ppc mam równoległe wyjście  :-[

Co nie zmienia faktu, że wystarczy odpowiedni kabel głośnikowy i da się wszystko połączyć.


Fixed ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Lut, 2012, 00:27:44 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Ja tam bym nie wpinał kabla gitarowego gdzie są spore moce, bo się może spalić. A jak się spali kabelek, to trafo może wybuchnąć :)

Pamiętać też trzeba, że można podłączyć paczkę o wyższej impedancji niż wyjście wzmacniacza (nigdy odwrotnie). Co prawda pracuje wtedy układ na pewnym niedopasowaniu, co może skutkować szybszym zużywaniem się lamp, ale nie przeceniałbym tego, że te lampy za chwilę padną. Sam używałem tak wzmacniacza przez jakieś 2 lata i lampy chodziły.
Są zwolennicy takiego rozwiązania - układ może grać ciszej i brzmieć nieco inaczej. U mnie ubywało gryzącej górki, co mi się akurat podobało :)

Wracając do tematu - według mnie paczki chujnia. Raczej wróżę im przyszłość w muzeum sprzętu muzycznego jako ciekawostka. Czy ładne, to kwestia gustu. Za to całkowicie niepraktyczne.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691

Pamiętać też trzeba, że można podłączyć paczkę o wyższej impedancji niż wyjście wzmacniacza (nigdy odwrotnie).
Nigdy odwrotnie w tranzystorach, lampie nie zaszkodzi, lapma nawet zwarcie potrafi wytrzymać (z doświadczenia).

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Nigdy odwrotnie w tranzystorach, lampie nie zaszkodzi, lapma nawet zwarcie potrafi wytrzymać (z doświadczenia).

A spalone transformatory głośnikowe to tylko mit :)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Spalone trafo to najczęsciej skutek nagłego odłączenia obciążenia  przy dużym wysterowaniu.
4string

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Nigdy odwrotnie w tranzystorach, lampie nie zaszkodzi, lapma nawet zwarcie potrafi wytrzymać (z doświadczenia).

A spalone transformatory głośnikowe to tylko mit :)
Spalone trafo to najczęsciej skutek nagłego odłączenia obciążenia  przy dużym wysterowaniu.
Dokładnie tak, lepiej dla lampy jak ma zwarcie na wyjściu niż nie obciążone trafo.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Na pewno są one oryginalne ale funkcjonalne raczej nie :(
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Owczar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
Przecież piszą że to jest zestaw do rigu WDW. 3 paczki a zajmują miejsca tyle co 2... Więc zdecydowanie jest to funkcjonalne ;)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
lepiej dla lampy jak ma zwarcie na wyjściu niż nie obciążone trafo.

Niewiele lepiej. 100W lampowy Dynacord kumpla spalił się dwa razy. Raz przy odpięciu się kolumny podczas gry, drugi raz wskutek zwarcia wyjścia.
Słyszałem pogląd, że podobno SE lepiej znoszą zwarcie na wyjściu, a PP brak obciążenia, ale nie sprawdzałem...

« Ostatnia zmiana: 21 Lut, 2012, 14:49:56 wysłana przez theremin »
4string

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
6397 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2008, 14:09:47
wysłana przez Jerry
2 Odpowiedzi
3188 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Cze, 2009, 08:34:47
wysłana przez Qvd
46 Odpowiedzi
6368 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lis, 2012, 03:12:00
wysłana przez Matt-Carnage
3 Odpowiedzi
1854 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2015, 18:27:13
wysłana przez dom?n
2 Odpowiedzi
1842 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2020, 20:37:39
wysłana przez wuj Bat