Autor Wątek: Bare Knuckle - warto?  (Przeczytany 146570 razy)

Franq

  • Gość
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #75 30 Sty, 2014, 06:37:05 »
Wczoraj cały dzień ogrywałem Juggera pod mostem w moim Ranie. Mam zupełnie inne odczucia. Dla mnie to wypasiony pikap 10/10. Nazwał bym go Aftermathem 2.0. Może brzmi to zabawnie ale w mojej gitarze (co podkreślam) brzmi prawie jak Aftery. Różnica jest taka, że ma więcej dołu, nie jest tak suchy i ZERO siary a górka jest przyjemnie zaokrąglona. Do tego tak samo selektywny (jak nie bardziej). Porównywaliśmy z drugim takim samym Ranem kumpla i z moimi nagraniami wcześniejszymi. After odpowiadał mi w 90% to JN w 100 ;) Zdziwiłem się, że brzmią aż tak podobnie. Powiedziałbym, że opis Mishy jest trafny co do tego pikapa.

Więcej info wkrótce, także jakieś próbki itd.

ps. Dodam tylko, że warto zbadać pikapy samemu bo jak na razie opinie na tym forum są raczej negatywne a może akurat u kogoś zagra (lub komuś takie brzmienie się spodoba).

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #76 30 Sty, 2014, 08:07:23 »
Franq, masz zatem potwierdzenie tego co pisałem wyzej. Bulb zrobił to pod własny gust, Ty masz wiesło które jest "neutralne" i wszystko sie zgadza.

Posty połączone: 30 Sty, 2014, 08:14:13
Misie, a co byście polecali do kombo jesionowe body, neksru, heban podstrunnica, stały most? Co oprócz VHII gryf i Rebel Yell most? Niekoniecznie full metalowy pipak, raczej wolałbym coś, co mi rockowe klimaty bardzo dobrze uciągnie, a jak będę chciał, to jak przypierdolę to nie będzie zmiłuj

Nailbomb al / Mule;  Nb/CS ;  mniej high output  Abraxas/mule; set mulów;  Przy 7 strunach i dłuższej skali BD/mule
ew Jeśli lubisz mocno zaznaczony perkusyjny atak pod gryfem to emerald
Aftermatha tez bym sie nie bał do "zwykłych"rockowych" klimatów.
Również znany Tobie Holydiver jest pod mostem ciekawym rozwiazaniem i w ntb sprawdza sie doskonale.
« Ostatnia zmiana: 30 Sty, 2014, 08:14:13 wysłana przez commelina »

Franq

  • Gość
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #77 30 Sty, 2014, 08:17:17 »
Nie powiedział bym, że mam gust jak Bulb. Mam uszy ;)
Te pikapy są po prostu dobre. Całkiem uniwersalne. Oczywiście w konkretnym drewnie.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #78 30 Sty, 2014, 08:25:58 »
Jak skończę przygodę z nagrywaniem płyty to przemontuje swoje Warpigi na m.in. Juggernauty, BH i Emeralda, sam jestem ciekaw jak wyjdzie.
A z juggernautem mialem do tej pory tylko raz do czynienia i mialem raczej kiepską minę. Ale jeszcze gorszą opinię miałem o Warpigu (miałem w trzech wiosłach z mahoniu) a potem musiałem odszczekać. Się zobaczy.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #79 30 Sty, 2014, 08:50:42 »
Nie powiedział bym, że mam gust jak Bulb. Mam uszy ;)
Te pikapy są po prostu dobre. Całkiem uniwersalne. Oczywiście w konkretnym drewnie.

Franq, gdyby były uniwersalne to by zgrały w kazdym wieśle a nie grają w kazdym. IMO to bardzo ukierunkowany pickup czyli charakterny który potrzebuje odpowiedniego środowiska. Pipaki od bekapów dość mocno reagują na to w czym siedzą ;) Jedyny taki do bólu uniwersalny, jak do tej pory to chyba jest Mule i Nailbomb. Z resztą trzeba uważać. Tak samo PK i Warpig nie wszedzie dobrze zgrają.

Franq

  • Gość
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #80 30 Sty, 2014, 08:53:33 »
Napisałem "całkiem uniwersalne" dodając, że w konkretnym drewnie - miałem na myśli, że nadają się do wielu gatunków (muzyki) a nie, że do każdej gitary.

:)


Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #81 30 Sty, 2014, 09:10:46 »
Ach te skróty myślowe :P  Bo sie tak nastwawiłę, ze zazwyczaj dopasowujemy pipak do drewna, a nie do muzy ;)

Franq

  • Gość
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #82 30 Sty, 2014, 09:21:00 »
 :P

Wiadomo, że do innego drewna inne BKP będzie lepsze, tak samo gusta są różne. Myślę, że z palety BKP każdy by coś wybrał sensownego.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #83 30 Sty, 2014, 10:56:59 »
Guzie - faktycznie Nailbomb Alnico to najbezpieczniejsza opcja dla każdego, dla siebie w takiej konfiguracji wziąłbym jednak Warpiga, ale ten może mieć dla Ciebie za duży output.

Youshy - The Mule, Black Dog to moje faworyty do rocka. Nailbomb i Rebel Yell mogą być zbyt jebitne, bardziej do hard rocka / thrashu są nastawione choć Nailbomb potrafi ze wszystkim sobie poradzić.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #84 30 Sty, 2014, 11:03:00 »
No, to teraz ogrywam na stronie bkp :D

Edyta: Posłuchałem i tak mi się wydaje, że combo BD/Mule mi robi póki co najbardziej. Plus, na BD zajebiście fajnie gadają te hajgeje!
« Ostatnia zmiana: 30 Sty, 2014, 11:10:43 wysłana przez youshy »
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #85 30 Sty, 2014, 12:41:50 »
no ;)
wim bo mom

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #86 30 Sty, 2014, 12:47:27 »
...bardziej tight bedzie warpig c. sczegolnie w peemach. Jednak Ty prosiłeś o pewniaka a ja moge doradzić to co sam uważam biorąc pod uwagę Twe sugestie...
Warpig jest tak zrobiony ze ni cholery w tym zestawie nie odczujesz jego basu.

No widzisz, a ja w dość podobnym zestawie (body klon + top z cynamonowca; gryf 5cz. klon/bubinga i ebą podstrunica), miałem właśnie mało tight brzmienie na Warpig C. w dole, górka była bardzo spoko. Rozwiązaniem okazał się PK, choć myślę, że właśnie Nailbomb, ale C. byłby dobrym rozwiązanie, pewnie AlNiCo też ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #87 30 Sty, 2014, 13:16:39 »
Stivo, zestaw klon na body to jest absolutnie coś innego niż jesion. Dobitnie o tym przekonał sie np Vicol.
To samo z gryfem. Co innego klon, a co innego przeklejony, jeszcze na dodatek bubingą. Zupełnie mnie to nie dziwi ze miałeś taki efekt. Właśnie za to kocham bkp ze można dopasować pickup do konkretnej specki.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #88 30 Sty, 2014, 13:30:33 »
Hmmm... ale kolega właśnie pisze, że ma wiosło z jesionem jak dobrze rozumiem na body... tu zdaniem się kierowałem:

...zestaw mam siarkawy (6strun jesion+klon+palisander do tego ENGL i HB na V30) wykluczyłem- może błędnie- Aftrmatha...

No i do tego miałem jakby nie patrzeć dość podobny zestaw, nie?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #89 30 Sty, 2014, 13:36:10 »
To Pany ja mam pytanie, bo za dużo hajsu mogę mieć i nie będę widział co z nim zrobić. Jaki set BKP do Loomisa (body jesion, gryf i podstrunnica klon, set-in i stały most), żeby robił dzyń dzyń i dż dż?
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #90 30 Sty, 2014, 13:38:09 »
Właśnie za to kocham bkp ze można dopasować pickup do konkretnej specki.

To już tak kwestia upewnienia się: słamp asz body, klon top, neksru klon - mahoń - wenge - amazakoe (i już wszyscy wiedzą co to za NGD...), hebą podstrunnica + BD/Mule = Miłość?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #91 30 Sty, 2014, 14:13:57 »
Hmmm... ale kolega właśnie pisze, że ma wiosło z jesionem jak dobrze rozumiem na body... tu zdaniem się kierowałem:

...zestaw mam siarkawy (6strun jesion+klon+palisander do tego ENGL i HB na V30) wykluczyłem- może błędnie- Aftrmatha...

No i do tego miałem jakby nie patrzeć dość podobny zestaw, nie?

No ale Ty napisałeś o klonie na body u siebie, a to jest duża różnica a nie dość podobna do jesionu.

Posty połączone: 30 Sty, 2014, 14:18:43
Właśnie za to kocham bkp ze można dopasować pickup do konkretnej specki.

To już tak kwestia upewnienia się: słamp asz body, klon top, neksru klon - mahoń - wenge - amazakoe (i już wszyscy wiedzą co to za NGD...), hebą podstrunnica + BD/Mule = Miłość?

Nie wiem jak regiusy z tym grajo :P
« Ostatnia zmiana: 30 Sty, 2014, 14:18:43 wysłana przez commelina »

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #92 30 Sty, 2014, 17:50:43 »
Dzięki, trochę mi rozświetliliście głowę i prawdopodobnie skończy się tak:
- Warpig Ceramic do jesion-klon-palisander dla 6 (w porównaniu z Nailbomb A wolałbym postawić na jego rasowy charakter)
- Nailbomb Ceramic  mahoń-klon-palisander dla 7 (skoro nie mam tu już do czynienia z jesionem to na ucho wolę ceramica niż alnico; względnie Aftermath, jeśli giełda taniej mi go podrzuci, tu będzie jeszcze czas do zastanowienia)
Ciemniejszy pickup pójdzie w jesion, a jaśniejszy w mahoń - będzie logicznie i nie będą się też te same pickupy dublować w wiosłach.
Może ktoś jeszcze doprecyzować różnicę w brzmieniu między otwartym pickupem a puszką?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #93 30 Sty, 2014, 18:22:13 »
Dzięki, trochę mi rozświetliliście głowę i prawdopodobnie skończy się tak:
- Warpig Ceramic do jesion-klon-palisander dla 6 (w porównaniu z Nailbomb A wolałbym postawić na jego rasowy charakter)
- Nailbomb Ceramic  mahoń-klon-palisander dla 7 (skoro nie mam tu już do czynienia z jesionem to na ucho wolę ceramica niż alnico; względnie Aftermath, jeśli giełda taniej mi go podrzuci, tu będzie jeszcze czas do zastanowienia)
Ciemniejszy pickup pójdzie w jesion, a jaśniejszy w mahoń - będzie logicznie i nie będą się też te same pickupy dublować w wiosłach.
Może ktoś jeszcze doprecyzować różnicę w brzmieniu między otwartym pickupem a puszką?

Ci puszka delikatnie "matuje" brzmienie

Franq

  • Gość
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #94 30 Sty, 2014, 18:26:35 »
Właśnie mam podobny dylemat.

Ograłem JN bez puszki i jest super. Dla mnie puszka lepiej wygląda ale zastanawiam się - ile sound może się zmienić i czy na lepsze...

Może głupie pytanie (do Pana C.) - czy taką puszkę można zdemontować ewentualnie?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #95 30 Sty, 2014, 18:32:28 »
Właśnie mam podobny dylemat.

Ograłem JN bez puszki i jest super. Dla mnie puszka lepiej wygląda ale zastanawiam się - ile sound może się zmienić i czy na lepsze...

Może głupie pytanie (do Pana C.) - czy taką puszkę można zdemontować ewentualnie?

Hambakiery otwarte zaczęły się od tego, że Jimmi Pejcz z ferajną zaczęli je wydłubywać z puszek, bo im tak lepiej grało :D da się, chociaż chyba lepiej sprzedać i kupić otwarte, taniej wychodzi i masz pewność, że przy czyszczeniu pickupa z nadwyżek wosku, nie rozjebie się ekranowanie.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #96 30 Sty, 2014, 18:33:01 »
Właśnie mam podobny dylemat.

Ograłem JN bez puszki i jest super. Dla mnie puszka lepiej wygląda ale zastanawiam się - ile sound może się zmienić i czy na lepsze...

Może głupie pytanie (do Pana C.) - czy taką puszkę można zdemontować ewentualnie?
BKP robią taką usługę za darmo dla swoich pickupów.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #97 30 Sty, 2014, 19:05:58 »
Mi ci puszka robi

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #98 30 Sty, 2014, 19:10:52 »
@Franq, można ale trzeba zamówić czyli w uwagach dopisać mozliwy demontaż covera ;)

Bo jak rozumiem planujesz taki zabieg ? .Jeśli masz otwarte możesz tanio dokupić same Ci puszki

Franq

  • Gość
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #99 30 Sty, 2014, 19:13:52 »
Nie to, że planuje. Tylko boję się, że w puszkach będą brzmiały gorzej od tego, który testuje (bez).

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
18773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Kwi, 2009, 14:05:10
wysłana przez T0mexs
17 Odpowiedzi
12233 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2009, 17:27:43
wysłana przez terrormuzik
19 Odpowiedzi
16338 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2011, 13:45:50
wysłana przez primer
17 Odpowiedzi
7657 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2012, 09:33:52
wysłana przez primer
25 Odpowiedzi
14072 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2014, 23:41:32
wysłana przez mondomg